Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wartościowe książki dla dzieci

1568101114

Komentarz

  • Dla starszych kilkulatków seria "Magiczne drzewo", zastanawiam się co ustawić w kolejce.
    Wcześniej był "Pamiętnik grzecznego psa". Pierwszy tom super, drugi ledwie zmordowałam, trzeciego nie chce widzieć.
  • Buleczka, no jasne! Czytalam, czytalam. Dzieki @groszek, ze przypomnialas te ksiazeczke :) Z takich oldschoolowych to jeszcze fajne bylo "Spotkanie nad morzem" Jadwigi Korczakowskiej i "Za minute pierwsza milosc" Hanny Ożogowskiej. Wciagalam stronice, jak pelikan rybki.
    A pamietacie taka ksiazke " Hubert i jego przyjaciel Kudłacz"? :) O krasnoludku i takim futrzastym stworzonku? Tego bylo kilka czesci. Czytalam to jak najęta, jeju, jak mi sie to podobalo. Nie wiem, czy teraz moje dzieci by sie tym zainteresowaly...moze? ;) Musialabym glosy zmieniac i swirowac, to by jakos poszlo.
  • Poszukuję ciekawej książki o kosmosie dla naszego ciekawego wszechświata pięciolatka, tylko nie bajki ale z elementami naukowymi.
  • @uJa Ty gdzieś pytałaś o komiksy dla dzieci?
    Szukałam ostatnio prostych książek dla 4l do nauki czytania po kursie sylabowym i trafiłam niechcący na komiksy które trafiają w poziom 6latka. Źródło to https://www.centrummetodykrakowskiej.pl/10,oferta,nauka-czytania.htm .
    Chodzi o te pozycje bajkowe. Książki są dostępne w popularnych dyskontach książkowych - internetowych typu Bonito, Nieprzeczytane.
    Historia poznańskich koziołków została tak pokazana, że nawet pod wartościowe książki można zaliczyć.
    A dla maluszków (3-4) to jednak za trudne, a do nauki czytania wg metody krakowskiej polecam pozycje: "Tycio i Pajda" z tego samego źródła.
    Podziękowali 1uJa
  • o fajne dzięki
    szkoda że grafika nie zmienili ;)
  • @Megan jutro sprawdzę tytuł i Ci podeśle, ostatnio moim kupowałam, okazała się b.fajna. Taka z różnymi informacjami o kosmosie i z okienkami. 
  • Chyba ta ale jutro się upewnię https://m.ceneo.pl/32147235
  • @Megan, fajna jest z serii Swiat w obrazkach. Kosmos. Sporo informacji i dużo ilustracji
    Podziękowali 1Joannna
  • Ktos z Was zna może bliżej serię "Magiczne drzewo"? Bezpieczna to lektura czy cos w rodzaju "Harriego Pottera"? Synowi koledzy zarekomendowali (1 klasa), pożyczył w szk bibliotece i tak sie wciagnal, ze dzis przeczytal ponad 100 stron (!!!). Byłam pod wrażeniem, bo to jest chyba pierwszy raz, kiedy czyta coś sam, a nie dlatego, że kazali. Co w tej książce jest takiego?
  • Magiczne drzewo- czerwone krzesło jest obecnie w kanonie lektur uzupełniających bodajże w 5 klasie. Dzieci to bardzo lubią bo akcja dzieje się szybko i książka jest pisana bardzo obrazowo. Dużo się w niej dzieje i szybko się czyta. Moim zdaniem nie da się przyrównać do Pottera aczkolwiek jest pisana z elementami fantasy, baśni z dobrą dawką humoru a niekiedy dziecięcej grozy. 
    Podziękowali 1Aniuszka
  • ja czytałem  Winnetou  i samochodzika 
    ale mnie najbardziej  podobała się u kumpla  Biblia w obrazkach to pamiętam do dzisiaj   
    Podziękowali 1Leli
  • Jest jakaś fajna seria książeczek dla roczniaka? coś polecacie?
  • Z otwieranymi okienkami, moj każdą taką lyknie. 
  • edytowano czerwiec 2018
    Bardzo fajne są te z serii "Pierwsze słowa" Akademia Mądrego Dziecka :
    Podpatrzyłam ostatnio u bratanka. Świetne pomysły ktoś miał na te ruchome obrazki. Łatwe w obsłudze dla malucha i tak jakoś zrobione, że się nie niszczą szybko


    Podziękowali 2uJa kowalka
  • Czy może ktoś polecić fajną książkę z przepisami dla 10 latki. Bardzo ogarnietej. Poprosiła mnie bratanica męża ze Stanów. Nie mam pomysłu. Może macie coś sprawdzonego?
  • Świetna książka przeczytaliśmy w 1 dzień. Poczet psujow polskich Beręsewicza
    Podziękowali 1annabe
  • Och jest audio!! Cudownie!
  • Baręsewicz fajnie pisze dla dzieci, az chce sie czytac.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • edytowano lipiec 2018
    I jeszcze ciekawa dla ciut starszych tak od 8 -9 Adaś Mickiewicz łobuz i mistrz

    http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4807037/adas-mickiewicz-lobuz-i-mistrz
    Podziękowali 1annabe
  • Szukam książki dla siedmiolatki (mojej córki) która bardzo chciałaby sama coś sobie czytać. Teraz czyta fragmentami Dzienniczek Siostry Faustyny-brat dostał, ona chwyciła i jej się spodobało :smile:
  • Przeczytałam z 8,5 latkiem jedenaście tomów "Kronik Archeo" , które obojgu nam się bardzo podały . Macie jakieś propozycje , co teraz ?
  • Szukam Atlasu Świata dla dzieci na poziom 6 latka. Czy możecić polecić coś konkretnego?
  • Znacie taką książkę?
    KSIKI DLA DZIECI
  • Taką mam jeszcze listę, może ktoś coś zna i zrecenzuje?
    Opowiedz mi o Panu Bogu Modlitwa i Przykazania-Osterwalder Josef
    Skd si bior wierzce dzieci-Woochowicz Mariola Woochowicz Piotr
    Znalezione obrazy dla zapytania Czy Bg istnieje Wielkie problemy religii Dzieci pytaj - naukowcy odpowiadaj

  • Nie znam, ale podbiję bo sama jestem ich ciekawa
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • @Monika73 , seria o Tomku Szklarskiego, Charlie i fabryka czekolady, seria Magiczne drzewo, Opowieści z Narnii, Przychody Mikołajka, seria 8+2, Dzieci z Bullerbyn. Przepraszam, że tak chaotycznie, ale takie książki czytają moje dzieci (z wyjątkiem Tomka). Jeszcze podróżnicze Neli małej reporterki. 
  • Ktoś na forum polecał książkę o miłości i płciowości dla dzieci. Nie mogę się doszukać. Może ktoś pamięta?
  • Czy w tym wątku były polecane jakeś książki o filozofii dla dzieci lub nastolatków? 
  • Malgorzata powiedział(a):
    Jest seria dla dzieci @Gregorius ;
    Wydawnictwo WAM
    Uczta Platona , Massimo Bacchini 

    I jeszcze 5 innych tego autora
    6 książek po 50 stron

    Platon w krainie paradoksów
    Zemsta Ateny
    Najmądrzejszy cxliwiek świata
    Tajemnicza jaskinia
    Wspsnisle ktokedteo Atlantydy
    Dzięki, choć znalazłem tylko 4 na stronie WAM
  • Potrzebuję książek w wersji na czytnik. Niestety moja córka ma coraz większe problemy ze wzrokiem i litery drukowane są dla niej za małe.  Przestała lubić czytać.  11 lat,  zaraz zacznę szukać,  ale może coś macie fajnego dla dziewczyny. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.