Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kartony potrzebne

Wstyd powiedzieć ale zapomniałem o kartonach do przeprowadzki, czy ktoś ma pożyczyć/oddać niepotrzebne? Warszawa.

Komentarz

  • Kartonów nie mam a nawet gdybym miała to jestem z daleka, ale szczerze polecam zawijanie książek w folię stretchową.
    Bardzo wygodne , bo pakuje się dokładnie tyle ile można wygodnie przenieść a nie ile się zmieści do pudła, widać co jest w środku a to przydatne przy rozpakowywaniu, i naprawdę szybko i idzie pakowanie. 
     
    Podziękowali 2Prayboy Bridget
  • super pomysł!

  • Ja też z daleka...

    W ogóle folia stretchowa jest świetna do pakowania. Na przykład drobiazgi w małych pudełkach - można połączyć w "pakiet" do przenoszenia. Bardzo się sprawdza. 

    Do ubrań/pościeli - worki próżniowe - dobry patent.

    A o pudła prosiliśmy w zaprzyjaźnionym sklepie spożywczym - pudła po bananach są rewelka! - mocne, twarde i z uchwytami na ręce. I w sklepach typu Rossman. Tam na bieżąco mają sporo pudeł. Po pieluchach na przykład - mają bardzo praktyczne do pakowania i przenoszenia wymiary.

    Sprawdzają się też duże pudła plastikowe (przezroczyste - najtańsze) na szpargały (kosmetyczne, papiernicze) różnorakie. Potem zostają na klocki/zabawki np. 

    Powodzenia! :smile: 
  • Najlepsze pudła są w Lidlu po bułkach. Idealna wielkość, czysciutkie i mają ich setki. Rano warto podejść i poprosić żeby nie gnietli. Bardzo polecam.
  • My mnóstwo sprzętów do domu zamawialiśmy na allegro, wszystko w wielkich kartonach, wykorzystanych w stu procentach do przeprowadzki
  • Nasze odkrycie sprzed 2 miesięcy - pudła do wzięcia są codziennie w piekarniach Oskroba - za jednym zamachem dostaniesz 20-30 sztuk. Są czyste, odpowiedniej wielkości i jednakowe - to ma kluczowe znaczenie, by miały taki sam wymiar podstawy bo wtedy dobrze ustawiają się w słupki w mieszkaniu.
    Dają bez problemu, wystarczy poprosić, od razu złożone, gotowe do zapakowania do auta :)
  • Ja świeżo po przeprowadzce.
    Uzbieraliśmy pudełka po bananach.
    Chyba nic lepszego nie ma,do tego mają super wycięcia na ręce, dzięki temu dobrze się przenosi i układa.
  • ale są otwarte od góry, prawda?
  • uff udało się, dwukrotnie utknąłem w windzie w tym raz z klatką ze świnkami morskimi ale już po...
    Podziękowali 3Basja Joannna sylwia1974
  • ja ostatnią przeprowadzkę zrobiłam na kartonach od bananów z marketów. Mocne są i pakowne i dłuuuugo mogą służyć jako zastępcze szafki po przeprowadzce  B)
  • sylwia1974 powiedział(a):
    ja ostatnią przeprowadzkę zrobiłam na kartonach od bananów z marketów. Mocne są i pakowne i dłuuuugo mogą służyć jako zastępcze szafki po przeprowadzce  B)
    :smiley: Znamy to!
  • edytowano sierpień 2018
    Przeprowadzam calc dom za tydzień, już mam palpitacje na samą myśl... Jak zdobyć te kartony z marketu, pogadać w sklepie, czy od zaplecza z kimś?
  • Przeprowadziłam koleżankę w jeden dzień. Była firma przeprowadzkowa ale pakowanie w jeden dzien. Po kartony jechałam do Lidla, podeszłam do pracownika i poprosiłam. Był kierownikiem i dzięki temu dal mi kilka bo wypakował bułki. Powiedział że następny razem warto podejść z sego rana i poprosić żeby nie gnietli kartonów.
  • Dzięki, trochę tych kartonów bedzie potrzebne. 
  • jakby co mam milion kartonów do oddania :-)
  • @Prayboy, nie znam Cię, ale czytałam jakieś urywki o Twoich problemach mieszkaniowych i teraz mam w sobie jakąś ogromną radość z tego, że się Wam udało!
    Pamiętaj, proszę, w modlitwie o tych, którym "życie" skąpi póki co własnego wystarczającego lokum!  
    I gratulacje ogromne! Miejcie się tam szczęśliwie!
    Podziękowali 3maliwiju Prayboy OlaOdPawla
  • o dziękuję serdecznie :-) będziemy zatem się modlić za wszystkich forumowiczów którzy potrzebują poprawy warunków mieszkaniowych.
    Podziękowali 1OlaN.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.