Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Prośba o wsparcie akcji na FB

W najbliższą niedzielę 26.08 organizacje feministyczne i proaborcyjne planują akcję Baby Shoes Remember Poland. Będzie ona polegała na wieszaniu na ogrodzeniach kościołów dziecięcych bucików, co ma symbolizować sprzeciw wobec pedofilii wśród księży.

Ponieważ w takiej postaci akcja służy wzbudzaniu nienawiści do duchowieństwa i świeckich katolików, którzy nie mają nic wspólnego z zachowaniem zboczeńców, proponujemy zmienić jej wydźwięk. Jeżeli spotkasz dziecięce buciki na ogrodzeniu kościoła, powieś obok nich plakat wzywający do obrony życia.


To wszystko jest opisane we wpisie o adresie:

Wielka prośba o udostępnianie go na swoim profilu i w grupach, do których należycie.

«13456

Komentarz

  • Rozwieszenie bucików dziecięcych jako sprzeciw wobec pedofilii wsród księży?

    Bardziej mi pasuje jako sprzeciw wobec zabijanie dzieci w łonie matki.


    Podziękowali 3Barbasia Milagro M_Monia
  • Nie mam fejsa ale chociaz podbije, potrzebna mobilizacja.
  • Równiez nie mam fb
  • Maćku, a masz jakieś plakaty do pobrania? Pewnie na stronie fundacji Pro albo Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka można znaleźć, ale na fb można podwiesić.
    Podziękowali 1Isako
  • Nie podoba mi się ta akcja, jeśli ktoś powiesi buciki przy moim kościele to je poprostu wyrzucę i tyle. 
    Podziękowali 1Barbasia
  • OlaOdPawla powiedział(a):
    Zależy jeszcze jaki rozmiar ;-)
    No patrz ty to masz głowę na karku!

    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • Komentarze mało przychylne i jest w nich sporo racji.
    Podziękowali 1beatak
  • Komentarze ludzi, którym pomieszaliśmy szyki. Ich frustracja jest zrozumiała, hejt się nie uda.
  • Przecież jasno widać w komentarzach, ze nie chodzi o żaden hejt, a autorzy to niekoniecznie organizatorzy akcji. 
    Podziękowali 2Coralgol beatak
  • Moim zdaniem ta "kontrakcja" robi więcej złego niż dobrego. W Interesie Kościoła leży, by wykazać, że chce te sprawy wyjaśnić i solidaryzuje się z ofiarami.
    Podziękowali 1beatak
  • Paprotka, pozwól, że na Twoich drzwiach powiesimy plakat piętnujący pedofilów. Dlaczego? Bo jeden pedofil nazywał się Paprocki.

    Rozumiem, że można katolików nie lubić, ale trzeba dużo złej woli, aby wymyślić akcję, która opiera się na zasadzie odpowiedzialności zbiorowej. I to bardzo wybiórczo traktowanej, bo wiadomo ze statystyk, że wśród osób pracująco zawodowo z dziećmi dużo częściej przemocy seksualnej dopuszczają się nauczyciele i pracownicy placówek opiekuńczo-wychowawczych.
  • @Coralgol I Kościół to robi. Natomiast jako wierni nie pozwolimy, aby opluwano naszych pasterzy, którzy nikogo nie skrzywdzili.
    Podziękowali 3Milagro Rejczel Odrobinka
  • jednak Bóg ma poczucie  Humoru  aby wykorzystywać  feministki w obronie  nienarodzonych 
    Podziękowali 1M_Monia
  • Maciek_bs powiedział(a):
    @Coralgol I Kościół to robi. Natomiast jako wierni nie pozwolimy, aby opluwano naszych pasterzy, którzy nikogo nie skrzywdzili.
    Kościół w Polsce robi to bardzo niemrawo. I mi jako praktykującej katoliczce jest za to bardzo wstyd. Kościół w USA, Irlandii faktycznie coś robi. Nasi hierarchowie omijają temat, a nawet snują dziwne teorie na temat dzieci, które same są sobie winne.
  • https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/abp-michalik-o-pedofilii-dziecko-lgnie-drugiego-czlowieka-wciaga,361169.html

    Dla mnie oburzająca wypowiedź. Wstrętna i zrzucająca winę na ofiarę, a jednocześnie usprawiedliwiająca sprawcę. Przeprosił, ale skąd mogło coś takiego przyjść biskupowi do głowy?

  • mader powiedział(a):
    Nie słyszałam dotąd o jakichkolwiek konsekwencjach wyciąganych w przypadku wielu afer pedofilskich związanych ze środowiskami kultury czy polityki. Które to afery nawet jeśli na moment przeciekły do publicznej wiadomości, były niemal natychmiast uciszane. 
    O przeprosinach publicznych wobec ofiar nie wspominając.
    Kościół walczy i przeprasza, to drugie już któryś raz publicznie, to pierwsze po prostu robi, kto się naprawde interesuje ten nie ma problemu by znaleZc na ten temat informacje, a nikt trzeźwo myślący nie oczekuje że informacje takie będą upubliczniane przez media głównego nurtu. Byłoby to sprzeczne z kierunkiem ataku na Kosciol, uprawnianego w stylu cel uswuświ środki, czyli każde kłamstwo i manipulacja są dozwolone, byle tłuszcza dostała i zakodowała info jaki ten Kościół ZUY.

    Wiesz, a ja słyszałam. Najważniejsze i najbardziej oczywiste to skazanie winnego przez sądy, co nie dzieje się w stosunku do księży, których szybko przenosi się z parafii do parafii.
    Kościół walczy i przeprasza: tzn. jak konkretnie walczy w Polsce? I czy przeprosiny wystarczą? Wątpię. W Irlandii i USA sprawy kończyły się wypłatami odszkodowań dla ofiar, które przez całe życie nie mogą się pozbierać po gwałtach ze strony osób najwyższego zaufania. 
    Mader, sama jestem katoliczką i osobą, która broni kościoła i naprawdę nie widzę w każdym księdzu pedofila. Wręcz przeciwnie - większość księży podziwiam, szanuję i słucham. Nie jestem w stanie pogodzić się jednak z tym, że hierarchowie w Polsce chowają głowy w piasek, pozwalają na przenoszenie księży do innych parafii, zamiast zająć się problemem.  Oprócz frazesów i gadania nie robią z problemem nic. A problem jednak istnieje.
    Nie jestem sobie w stanie wyobrazić jak można pozwalać na spowiadanie i udzielanie komunii księżom, którzy zrobili coś tak strasznego. 
  • mader powiedział(a):
    Abp Michalik podkreślał też wcześniej, że boleje nad przypadkami pedofilii w Kościele. – Oczywiście nikt nie może akceptować tego. Nie akceptuje ani Kościół, ani żaden człowiek Kościoła – powiedział przewodniczący KEP.  Zaznaczył jednocześnie, że "problem cały jest w tym, żeby tej troski o dziecko nie ograniczyć tylko do ran, które zostały mu zadane". – I to jeszcze w dodatku te rany, bywa, że one są przedstawiane w taki sposób troszkę redukcyjny. (...) Ile jest ran w dziecięcych sercach, w dziecięcych życiorysach, kiedy rozchodzą się rodzice. Dzisiaj nikt nie mówi o rozwodzie, że to jest krzywda dla dziecka. Oczywiście, że jest wielką krzywdą molestowanie, nie wolno zapomnieć o tym, ale nie tylko to, może jeszcze więcej i szersze pole, dlaczego na ten temat nie mówimy? Też musimy mówić. Chcąc pełnić urząd proroczy, nie pomijajmy jednego ani drugiego. Bo to jest jakieś nasze zadanie – powiedzia (http://www.tvn24.pl)



    To Ciebie oburza?
    Oburza i pracując w szkole widzę, jak nieudane życie rodzinne i rozwody działa na dzieci. 
    Tylko, że dlaczego on to mówi w odniesieniu do pedofilii? To tak, jakby odwracał kota ogonem; na zasadzie ,,A u was biją Murzynów''. Czyli molestowanie jest straszne, ale nie zapominajmy o rozwodach, bo też są straszne i dzieci też w ich wyniku cierpią. Został zapytany o pedofilię do niej powinien się odnieść, a tak to wkurzył tylko ofiary pedofilów, bo w sumie to nawiązał do zupełnie innego problemu, a ich cierpienie znowu zeszło na drugi plan. Najbardziej to mnie w tym wszystkim oburza zdanie ,,Słyszymy nieraz, że to często wyzwala się ta niewłaściwa postawa, czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga''. To ,,drugiego człowieka wciąga''. 

    I to mnie oburza. 
  • edytowano sierpień 2018
    mader powiedział(a):
    Znasz ojca Stanisława Jarosza OSPPE?...
    Genialny kaplan, oczywiście tylko dla wierzących. Polecam jego homilie i konferencje, np Nawrócić nawróconych.
    O Jarosz był w dzieciństwie molestowany i to przez księdza wlasnie. Mówi o tym otwarcie. Przynajmniej nie teoretyzuje kiedy naucza o przebaczeniu.
    Ten człowiek jest posłuszny Kościołowi, kocha Go i współtworzy. Jakby to powiedzieć, przerzucil środek ciezkosci w swoich działaniach, z pustego gadania i oskarżania, w realna miłość.
    Do przemyślenia....
    A dla Ciebie to co mówią ofiary to puste gadanie?

    Kapłan dla mnie osobiście jest genialny, gdy trafia do niewierzących. 
  • edytowano sierpień 2018
    mader powiedział(a):
    Dobry kapłan który podoba się niewierzącym to oksymoron. Dobry kapłan mówi prawdę, a niewierzących prawda irytuje ewentualnie smieszy.
    Genialny jest wtedy kiedy trafia, przez to że daje do myślenia, ale nigdy nie przekonuje od razu. Raczej jest to proces, gdzie na początku słowa kapłana budzą zdecydowany sprzeciw.
    Ale to już za daleki OT , kończę.


    Nie ma się podobać, nic takiego nie napisałam. Ma trafiać. Tak , jak trafia obecny Papież. Znam kilkoro ludzi, którzy się dzięki Niemu nawrócili albo powrócili do Kościoła.  
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Paprotka, pozwól, że na Twoich drzwiach powiesimy plakat piętnujący pedofilów. Dlaczego? Bo jeden pedofil nazywał się Paprocki.

    Rozumiem, że można katolików nie lubić, ale trzeba dużo złej woli, aby wymyślić akcję, która opiera się na zasadzie odpowiedzialności zbiorowej. I to bardzo wybiórczo traktowanej, bo wiadomo ze statystyk, że wśród osób pracująco zawodowo z dziećmi dużo częściej przemocy seksualnej dopuszczają się nauczyciele i pracownicy placówek opiekuńczo-wychowawczych.
    Tylko ze tu nie chodzi o zbieżność nazwisk a przynależność do tej samej wspólnoty. Odpowiedzialność zbiorowa nie jest może sprawiedliwa ale trudno zaprzeczac ze kościół sobie na taka sławę nie zapracował. Pretensje powinny być raczej kierowane do kościelnych hierarchów.
    Podziękowali 1beatak
  • Twoje rozumowanie niczym nie różni się od opinii, że zgwałcone kobiety same są sobie winne, bo prowokowały mężczyzn. Ta sama wrażliwość na fakty.
  • A na czym polega związek jednego z drugim? 
    Podziękowali 1beatak
  • edytowano sierpień 2018
    maliwiju powiedział(a):
    Nie podoba mi się ta akcja, jeśli ktoś powiesi buciki przy moim kościele to je poprostu wyrzucę i tyle. 

    nie lepiej akcja zebrania takich takich butkow i oddania np do domu samotnej matki?  :)
  • Po dzisiejszej wiadomości o oświadczeniu byłego nuncjusza ze Stanów trudno twierdzić, że Papież nie zlekceważył (co najmniej) powagi sytuacji. Smutne.

  • i to mi przeszkadza w tej akcji, że mogą się zmarnować buciki które pewnie przydałyby się wielu matkom.

    na liście przestępców seksualnych nie ma żadnego księdza, nawet tego
    https://plus.gloswielkopolski.pl/wiadomosci/a/puszczykowo-pedofil-nadal-jest-ksiedzem,11645451

    Piotowicz który wrócił do polityki bronił księdza pedofila przypisując mu zdolności bioenergoterapeutyczne, że niby dlatego macał dzieci. 
    sam fakt, że w Polsce funkcjonuje fundacja zajmująca się właśnie ofiarami księży, znaczy, że ta grupa pedofili jest w pewien sposób "szczególna".
    nie dziwią mnie takie akcje. Kościół na zachodzie zmądrzał o tyle, że spokorniał w zwracaniu się do ofiar i zaczął wypłacać odszkodowania. 
    Podziękowali 1beatak
  • Paprotka powiedział(a):
    i to mi przeszkadza w tej akcji, że mogą się zmarnować buciki które pewnie przydałyby się wielu matkom.

    na liście przestępców seksualnych nie ma żadnego księdza, nawet tego
    https://plus.gloswielkopolski.pl/wiadomosci/a/puszczykowo-pedofil-nadal-jest-ksiedzem,11645451

    Piotowicz który wrócił do polityki bronił księdza pedofila przypisując mu zdolności bioenergoterapeutyczne, że niby dlatego macał dzieci. 
    sam fakt, że w Polsce funkcjonuje fundacja zajmująca się właśnie ofiarami księży, znaczy, że ta grupa pedofili jest w pewien sposób "szczególna".
    nie dziwią mnie takie akcje. Kościół na zachodzie zmądrzał o tyle, że spokorniał w zwracaniu się do ofiar i zaczął wypłacać odszkodowania. 
    O tej sprawie ksiedza z Puszczykowa czytałam w książce ,,Z nienawiści do kobiet". Już dawno nic mną tak nie wstrzasnelo jak ta sprawa. 


  • na liście przestępców seksualnych nie ma żadnego księdza, nawet tego
    https://plus.gloswielkopolski.pl/wiadomosci/a/puszczykowo-pedofil-nadal-jest-ksiedzem,11645451
    @Paprotka brak księdza na liście wynika z prostego faktu niespełnienia ustawowych przesłanek. Tego oburzenia nie rozumiem.
  • Jakich ustawowych przesłanek konkretnie?

    Pytam bo nie wiem. Trudno mi sobie wyobrazić kogoś, kto lepiej spełnia definicję przestępcy seksualnego niż skazany prawomocnym wyrokiem sądu za kilkadziesiąt stosunków z trzynastolatką Roman B.

    Nie rozumiem też czemu ten człowiek nadal jest księdzem.

    Ktoś to potrafi jakoś logicznie wytłumaczyć? Bo mi ręce opadły.
    Podziękowali 1beatak
  • Coralgol powiedział(a):
    Jakich ustawowych przesłanek konkretnie?

    Pytam bo nie wiem. Trudno mi sobie wyobrazić kogoś, kto lepiej spełnia definicję przestępcy seksualnego niż skazany prawomocnym wyrokiem sądu za kilkadziesiąt stosunków z trzynastolatką Roman B.
    Na liście są osoby, które po odbyciu kary dopuściły się ponownie przestępstwa i zostały skazane (recydywa). 




Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.