Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nie możesz dogadać się z najbliższymi? Znajdź sobie innych najbliższych!

Konto skasowane na prośbę użytkownika.
«1345

Komentarz

  •  I coraz trudniej rozmaitym nieszczęśnikom zwalić winę na żonę – bo już nawet nie wiedzą na którą.

    Dobre.
  • Dobry temat, właśnie szukam dobrej poradni, specjalistów dla małżeństwa w poważnym kryzysie (bardzo poważnie mówią o rozwodzie, a bliscy takie rozwiązanie im doradzają). Niestety poradnie psychologiczne odpadają, bo raczej też nie probuja pomoc. Bardzo trudna sytuacja,  ale wiem,  ze dla Boga nie ma rzeczy niemozliwych. 
  • edytowano sierpień 2018
    jukaa powiedział(a):
    jan_u powiedział(a):

     I coraz trudniej rozmaitym nieszczęśnikom zwalić winę na żonę – bo już nawet nie wiedzą na którą.

    Dobre.
    Z tego co zauważyłam, na poprzednią. A nieszczęsna aktualna myśli, że przy niej to się odmieni....
    Ja spotkałem już gościa z ośmiorgiem dzieci, z czterema różnymi kobietami, także... nie zawsze jest tak łatwo jak piszesz.
  • edytowano sierpień 2018
    mader powiedział(a):
    Rozwód nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem a już w szczególności dla dzieci.
    Zmiana myślenia to taka sama alternatywa jak rozwód. Oczywiście dużo trudniejsza. 
    Dobrym może i nie jest,, ale czasem jedynym. Patrz przykład Karoliny Piaseckiej. To, co przeżywała tą kobieta i na co codziennie patrzyły jej dzieci przechodzi ludzkie pojęcie. 


    Natomiast co do meritum się zgadzam i też uważam, że ludzie decyzję o rozstaniu podejmują zbyt pochopnie, co moim zdaniem wynika z wielkiej niedojrzalosci i braku odpowiedzialnisci.
    Podziękowali 3Monika73 ela99 PonuraKura
  • edytowano sierpień 2018

    strasznie prawdziwy tekst niestety!!!

    oczywiście uważam rozwód za dopuszczalny w skrajnych przypadkach jak: bicie, alkoholizm, narkomania czy hazard, notoryczne zdrady, ukryty homoseksualizm jednej ze stron, natomiast pozostałe kwestie, w tym przede wszystkim opacznie rozumiane "prawo do szczęścia"  uważam za do przepracowania przez obie strony

    w ogóle jak słyszę o "prawie do szczęścia" z ust żonatego 40latka lub zamężnej 40latki - matki czy ojca to mi skóra cierpnie! jak ktoś założył rodzinę, i nie ma poważnych powodów jak wyżej, to w pierwszej kolejności powinien realizować prawo do szczęścia założonej rodziny, a dopiero potem prawo do swojego szczęścia w triathlonach, czy z kochanką\kiem

    bardzo mnie to wzburzyło, bo wczoraj dowiedziałam się, że rozwodzi się 3 para naszych znajomych, tacy co to zawsze razem - 3 pary w 3 lata!  wieloletni staż i dzieci!!!




  • :-(
    świat jest durny
  • Malgorzata powiedział(a):
    Mnie najbardziej rozbawia tekst w ustach ludzi 40+ stwierdzajacych po rozpadzie kilkudziesiecioletniego małżeństwa,że oto spotkali " miłość życia " 

    I zacytuję kolegę po odejsciu kobiety po 26 latach, 
    " A kurwa 26 lat zycia w ogóle nie istniało i czarna dziura w życiorysie " 
    Niestety. Masakra. A te 26 lat życia to po prostu pomyłka.

  • Malgorzata powiedział(a):
    Nie rozumiem loziomu naiwności że t rozwód to koniec problemów.
    Przykłady wokol pokazują że to dopiero początek prawdziwych.
    w sumie chyba żaden ze znajomych którzy się rozwodzili nie uważał rozwodu za koniec problemów. Ja też nie myślę ze teraz to dopiero będę miała super życie, wręcz przeciwnie, ale po latach walki, terapii, rozmów itd mam juz dość. I uważam ze zrobiłam co mogłam żeby sytuacje uzdrowić, więcej już nie mogę i nawet nie chcę. 
    Podziękowali 1Aga85
  • edytowano sierpień 2018
    nie wyobrażam sobie świata, gdzie członkowie rodziny są elementami zmiennymi :'(
    własciwie tylko tyle mam do powiedzenia w tym temacie
    Podziękowali 3Joannna kiwi Milamama
  • W moim otoczenia ostatnio kilka rozwodów ,wszystkie to małżeństwa z dziećmi .
  • Jakbym miała przekonanie ze spokój to ideał najwyższy i cel w życiu  to tez bym się chyba rozwiodła. 
  • Znam parę rozwiedzionych par dla których sam rozwód nie był żadnym dramatem, raczej zakończeniem totalnej pomyłki jaką było zawarcie małżeństwa. Niektórzy nie mieli na szczęście dzieci. Teraz żyją w wieloletnich związkach małżeńskich lub niemałżeńskich.
    Są też osoby które żałują, że ich rodzice się nie rozwiedli lub chociaż nie zdecydowali się na separację. Może wtedy mieliby mniej pokiereszowaną psychikę i lepszy obraz małżeństwa, niż wieczna przemoc, kłótnie, nienawiść.
    Podziękowali 1apolonia
  • Historia prawdziwa. Kobiecie odbiło, zakochała się nie w mezu. Znalazła kochanka i chciała z nim być, zdradzala męża a mąż pracował z dala od domu więc mogła to robić często.
    Bardzo ją kochal, długo płakał ale odejść jej pozwolił. Byli jeszcze bez dzieci. Minął rok czy dwa i kochanek ją porzucił a ona skruszona chce wrócić do męża. Niby zrozumiała swój błąd. On chwilę się wahał, ale..... Nie przyjął. Nie bo męska dumą mu nie pozwala, zawsze może zrobić to drugi raz.Potepiamy taka postawę czy nie, czy powinien ją przyjąć? Dobrze czy źle zrobił? Był długo sam, a teraz ma już kogoś innego.
  • Paprotka powiedział(a):

    Są też osoby które żałują, że ich rodzice się nie rozwiedli lub chociaż nie zdecydowali się na separację. Może wtedy mieliby mniej pokiereszowaną psychikę i lepszy obraz małżeństwa, niż wieczna przemoc, kłótnie, nienawiść.
     Rozumiem że nie zdecydowali się na rozród, a na co się zdecydowali? Jaką terapię przeszli, jakie kursy, gdzie się udalu po pomoc?
    Podziękowali 1Barbasia
  • edytowano sierpień 2018
    @j2017 ;
    To wiesz, to jest taka rozmowa:
    - Jak kot ma chorą wątrobę trzeba uśpić, inaczej cierpi. Żałuję, że mojego nie uśpiłam, przez rok się męczył i dzieciom było przykro na to patrzeć.
    - Ale wiesz, że kota można leczyć, trzeba dać zastrzyki.
    - Wtedy to nikt o zastrzykach nie mówił, zresztą nie każdy lubi zastrzyki. ,
    Podziękowali 3ewaklara maliwiju Marsjanka
  • OlaOdPawla powiedział(a):
    Paprotka powiedział(a):

    Są też osoby które żałują, że ich rodzice się nie rozwiedli lub chociaż nie zdecydowali się na separację. Może wtedy mieliby mniej pokiereszowaną psychikę i lepszy obraz małżeństwa, niż wieczna przemoc, kłótnie, nienawiść.
     Rozumiem że nie zdecydowali się na rozród, a na co się zdecydowali? Jaką terapię przeszli, jakie kursy, gdzie się udalu po pomoc?
    O to właśnie chodzi, że potrzebują pomocy i mają problemy z budowaniem własnych związków.
    O co chodzi z "nie zdecydowali się na rozród"?
  • jukaa powiedział(a):
    no wiesz, @jan_u , w odwodzie zawsze pozostaje toksyczna matka ;)

    A serio, ilość rozwodów mnie przeraża. I to z powodu takich pierdoł, że nie wiadomo jak skomentować...
    Nasz dobry znajomy dominikanin mówi ,że są to powody takie ,że zamiast makaronu miały być ziemniaki .I na odwrót.
  • A poza tym syty glodnego nie zrozumie. Ktos kto mial w miare dobre dziecinstwo, uwaza, ze jezeli jest dobra wola to mozna zapomniec o tym co bylo zle ale niestety to tkwi w tym skrzywdzonym czlowieku i daje znac w trudnych momentach. Tak samo ci co maja w miare udane malzenstwo mysla, ze wystarcza dobre checi a mozna pokonac kryzys. To jest jednak duzo bardziej skomplikowane, zalozmy ze jedem malzonek chce zmian a drugi nie i tsk mijaja lata i jest tylko gorzej, a dzieci cierpia.
  • W mojej okolicy doszlo niedawno do tragedii, naduzywajacy alkoholu, przemocowy maz, zadluzajacy notorycznie rodzine, zastal znaleziony martwy. Zona zostala oskarzona o zabojstwo. Byc moze dzieci zostana bez matki i ojca. Czy dobre bylo utrzymywanie takie toksycznego malzenstwa, nie sadze.
    Podziękowali 1apolonia
  • Dwie krotkie( 10 i 12 minut) konferencje o. Adama Szustaka:

    1. Dlaczego mąż zostawia żonę

    2. Dlaczego żona zostawia męża: 

    Podziękowali 3Bridget Aga85 madzikg
  • J2017 powiedział(a):
    @Bridget To jest spłycanie problemòw ludzkich, do tych ziemniakòw właśnie. Nie siedzimy u kogoś w domu, żeby tak to spłycać, z pewnością problemòw jest sporo więcej ale to już wie dana para a nie my czy ten Dominikanin. 
    Ale kto spłyca????

    Podziękowali 1MAFJa
  • U nas najczęściej były to kochankowie. On nagle zakochał się w kimś innym albo ona ;(. Czasami rozpadaly się małżeństwa dobre ale wkradła się nuda, rutyna i.pojawil się ktoś świeży.
  • Zdrady i alkohol w małżeństwach z dłuższym stażem, ale dodam, wśród moich znajomych nikt się mimo tego nie rozwodzi. Póki dzieci są małe. A potem może będzie rozwodowy boom.
    Podziękowali 1asiao
  • @mader ; to nawet nie musi być rodzic, może być np. babcia. A gdy nie ma nikogo, to są przypadki, że wiara w miłość Boga potrafi odżywić duszę. Jest taki mężczyzna wyjątkowo źle traktowany przez rodziców, napisał książkę o swoim nawróceniu i szczęściu: http://torun-michalici.pl/aktualnosci/spotkanie-z-timem-guenardem-francuskim-pisarzem-na-rybakach/ ; . 

    "Moje życie jest równie pokiereszowane jak moja twarz. Choćby mój nos. Złamany dwadzieścia siedem razy. Dwadzieścia trzy złamania to sprawa boksu: cztery, dzieło mojego ojca. Najbardziej brutalne razy dostałem od tego, który powinien wziąć mnie za rękę i powiedzieć kocham cię. "

    — Tim Guénard


    Podziękowali 2Karolinka In Spe
  • Niekoniecznie. Czasem kluczem może być też to że małżeństwo jest raz na zawsze i nie trzeba się starać  
    Podziękowali 2beatak Odrobinka
  • Chyba żeby rekolekcje pomogły, oboje małżonkowie muszą być wierzący i skłonni do słuchania .. Nie zawsze tak jest. 
    Podziękowali 2nowa beatak
  • Wtedy raczej jakąś terapia. 
  • edytowano wrzesień 2018
    @Bea mądra kobieto dziękować!

    Jak nie miało się wzorców to trzeba się ich nauczyć, czasem się sparzyć, ale DZIAŁAĆ!!!

    Podziękowali 1nowa
  • Karolinka powiedział(a):
    @Bea mądra kobieto dziękować!

    Jak nie miało się wzorców to trzeba się ich nauczyć, czasem się sparzyć, ale DZIAŁAĆ!!!


    Och, jakie to wszytko proste...
  • edytowano wrzesień 2018
    Nie jest proste,
    i piszę z autopsji, ale jaka droga inna: założyć ręce i nie, nic się nie uda bo dzieciństwo miałam trudne, to jest dopiero pójście na łatwiznę
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.