Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory samorządowe 2018 rok.

Założę nowy wątek, co by odciążyć nieco "No i PiS znów nas ocyganił.

***

Swego czasu zachęcano tutaj do udzielenia poparcia J. Śpiewakowi, argumentując, że nie można dopuścić, aby do Ratusza dostało się PiS.
Wobec tego informuję naiwne baranki jakie "atrakcje" obiecuje p. Śpiewak.

Komitet wyborczy Wygra Warszawa zaprezentował projekt Warszawskiej Karty LGBT+, który został opracowany we współpracy z organizacjami zajmującymi się działaniem na rzecz osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych. Wśród tych organizacji są m.in. Miłość Nie Wyklucza, Lambda Warszawa, Kampania Przeciw Homofobii i fundacja Trans-fuzja.

Jan Śpiewak podczas konferencji prasowej na Placu Zbawiciela powiedział, że „jeśli zdobędziemy władzę w Warszawie, jeśli będziemy mieć realny wpływ na rządy w Warszawie, społeczność LGBT będzie miała od nas wsparcie na każdym poziomie”.

– Chciałbym zadeklarować, że jeżeli zostanę wybrany prezydentem Warszawy, tęcza wróci na Plac Zbawiciela – podkreślił.

Kandydatka na wiceprezydenta stolicy Paulina Piechna-Więckiewicz podkreśliła, że na Warszawską Kartę LGBT+ składa się m.in. utworzenie hostelu interwencyjnego dla osób homoseksualnych i transpłciowych. W planie jest też wprowadzenie dodatkowych zajęć w szkołach dotyczących edukacji seksualnej oraz programu „szkoły wolnej od dyskryminacji”, a także uruchomienie infolinii dla osób LGBT.

Jak mówiła Piechna-Więckiewicz, miasto powinno udzielać patronatu Paradzie Równości i wywieszać tęczowe flagi, które są uważane za symbol mniejszości seksualnych. Komitet Wygra Warszawa domaga się również wprowadzenia stanowiska „pełnomocnika prezydenta ds. osób LGBT, który dysponowałby rzeczywistym budżetem” – dodała.

https://www.tvp.info/38735974/spiewak-jezeli-zostane-prezydentem-warszawy-tecza-wroci-na-plac-zbawiciela

A może osoby optujące za udzieleniem poparcia lewakowi po prostu podzielają jego poglądy?
Na tym forum - od pewnego czasu - coraz bardziej dziwne rzeczy się dzieją.




Podziękowali 1babka4

Komentarz

  • Nie muszę chyba dodawać, że tego rodzaju program w wydaniu ww kandydatury od początku przewidywałam - czy?
  • edytowano wrzesień 2018
    Jeszcze niedawno niepełnosprawni wymagający opieki 24/7, aktualnie startują w wyborach samorządowych.

    Nie mam nic przeciwko startowaniu w wyborach osób niepełnosprawnych lecz w tym przypadku jeszcze niedawno cała Polska słyszała, że ci kandydaci wymagają 24 godzinnej opieki i nie są w stanie samodzielnie pracować. I kto tu robi politykę na osobach niepełnosprawnych?




    ***

    Maski spadły, po kilku miesiącach zaledwie. Ta cała okupacją sejmu to był zwykły lans. 



    ***

    Poproszę o komentarz te osoby, które broniły protestujących niczym lwica swoje małe.


    Podziękowali 1babka4
  • Trzymam gorąco kciuki i żałuję,  ze nie startują z Gdańska. 
  • Hawking też prawdopodobnie potrzebował opieki 24/7
    Podziękowali 3beatak maliwiju Aga85
  • beatak powiedział(a):
    Trzymam gorąco kciuki i żałuję,  ze nie startują z Gdańska. 


    Rozumiem, ze przedstawili ciekawy i madry program ? :) pytam serio - jaki przedstawili program ?
    Podziękowali 1Klarcia
  • monia3 powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Trzymam gorąco kciuki i żałuję,  ze nie startują z Gdańska. 


    Rozumiem, ze przedstawili ciekawy i madry program ? :) pytam serio - jaki przedstawili program ?
    Nie mniej ogólnikowy niż reszta startujących.

  • aha - ok
    po prostu pomyslalam sobie, ze skoro piszesz ze zalujesz bo nie startuja w Gdansku to przedstawili ciekawy program, ktory Ciebie do nich jako kandydatow przekonal- dlatego zapytalam o program...
    Podziękowali 1Klarcia
  • monia3 powiedział(a):
    aha - ok
    po prostu pomyslalam sobie, ze skoro piszesz ze zalujesz bo nie startuja w Gdansku to przedstawili ciekawy program, ktory Ciebie do nich jako kandydatow przekonal- dlatego zapytalam o program...
    Ani jeden program mnie nie przekonał, właśnie ze względu na ich ogólnikowość. Zresztą, życie wskazuje, że program może być piękny, a realizacja zerowa. Wierzę, że ci dwaj panowie zrobią coś dla niepełnosprawnych, bo też nimi są i rozumieją świetnie ograniczenia, które takie osoby musza codziennie pokonywać. 
  • hmmm beatak widzisz ma wrazenie ze nie wszystko jest tak proste - po pierwsze zeby cos zrobic trzeba miec jakis plan i po drugie trzeba miec poparcie wsrod radnych a ja mam wrazenie ze koalicja obywatelska szybciutko po wyborach o nich zapomni ...i nie pomoze robienie halasu - politycy rozloza rece usmiechna sie i powiedza "nie ma pieniedzy na realiazcje takich rzeczy" - niestety mam przeczucie ze tak sie to skonczy
    Podziękowali 1Klarcia
  • A ja mam nieodparte wrażenie, że protest w Sejmie zrobili sobie po to, aby zdobyć kapitał polityczny. Czyli - nagłośnili się.
    Ich mamy też znalazły swoje miejsce na listach.

    Powyższe nieodparcie kojarzy mi się z Alicją Tysiąc.

    Poza tym - jak owi kandydaci będą współpracować z osobami, które domagają się aborcji (do chwili naturalnego porodu) nienarodzonych dzieci, u których wykryto niepełnosprawność? A gdy przyjdzie co do czego, to też zagłosują za aborcją?
  • Ok a kto trzyma kciuki za P. Jakiego a kto za Trzaskowskiego ?  B)
  • Okolice Poznania :) i przyznam ze Warszawa ma o wiele ciekawszych kandydatów na prezydenta ( chociaż mają jakaś wizje w jakim kierunku chcą się rozwijać  ;) ) i rozmawia się o tym - niestety jakoś brak tego w Poznaniu - takie moje wrażenie 
    generalnie ciekawa dyskusja w tym wątku  :)
    mój wujek (porusza sie o kulach ) był radnym w małym mieście i wiem jak trudno mu było cokolwiek ruszyć w temacie usprawnien - dlatego temat mnie zainteresował i stad moje posty nie sa moze zbyt optymistyczne 

    Podziękowali 1Klarcia
  • @Elunia tak nie będzie dopóki mamy partie wodzowskie. I dyspozycje kto ma zostać wpisany na listę z lokalnych kacyków. Ja się zdziwiłam pozytywnie ile zebraliśmy podpisów pod moją partią i w sumie ona nie jest wodzowska. Ma jeszcze dużo do zrobienia ale sami byliśmy zdziwieni ogromem podpisów pod naszymi listami a partia RN działa od czerwca tego roku
  • ludzie głosują na takich jacy oni są. Nieuczciwy nie będzie głosował na uczciwego. Wielu oczekuje załatwiania różnych rzeczy i się dziwią jak ktoś chce być czysty. Mam doświadczenia z mniejszej i większej polityki w najbliższej rodzinie i wiem że polityka to zawsze interesy i układy. Mniejsze lub większe a jeśli nie godzisz się na nie to jesteś wykluczany i niszczony.
    Podziękowali 1Klarcia
  • My własnie myślimy nad kampanią w naszej gminie - nasz kandydat znow startuje na wójta, tak naprawde popracie jest poł na pół za obecnym i naszam kandydatem. Ale obecny naprawdę kręci swoej biznesy niekoniecznie dla dobra mieszkańców poza własną rodzina i znajomymi ;(
  • edytowano wrzesień 2018
    @Elunia no do ZOO we Wrocławiu koniecznie musimy się z dziećmi wybrać :) ale pozwolę sie niezgodzic tak do końca - program powinien byc ciekawy - np dbanie o zoo to jest ciekawa oferta 
    edit ciekawy program to nie kwestie światopoglądowe - to po prostu proponowany  kierunek w jakim ma sie rozwijać dany region
  • Moim zdaniem przykład idzie z góry. piS chce centralizować wszystko. Gminy mają mało do gadania. 
  • Skoro tak uważasz :)
  • Elunia powiedział(a):
    Centralizacja zabije samorządność. W atrakcyjnych gminach będą radnych, tak jak teraz posłów, przywozić w teczkach.
    Radni muszą mieszkać na terenie gminy, powiatu, województwa. Kandydat na wójta, burmistrza, prezydenta nie musi.
  • @Elunia nie odnotowałem nowelizacji, ale wiesz czy przeszła w tym kształcie?
  • No to głupio faktycznie. Przynajmniej jakiś dodatkowy warunek powinien być.
  • edytowano wrzesień 2018
    właśnie do naszej Sobótki  na burmistrza startuje pan mieszkający poza gminą :|  
    trochę to dla mnie dziwne
    choć nic do niego nie mam 
    dlaczego on u Was nie startuje @Elunia?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.