Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Mop do sprzątania dużych powierzchni

Suchejcie,

może macie jakieś doświadczenie i możecie coś polecić?
Trzeba mi zakupić mop(y) do sprzątania szkoły :) (jedno piętro, dłuuuugie korytarze, sala gimnastyczna, stołówka). ZUPEŁNIE, ale to zupełnie nie znam się na takich quasi przemysłowych sprzętach do sprzątania. Nawet firm. Gdzie szukać dobrej jakości w przystępnej cenie (szkoła uboga bardzo).
«1

Komentarz

  • W szkole u moich chłopaków panie czasem sprzątały zwykłymi mopami takimi płaskimi.
    Ale wolały położyć wilgotną szmatę na taką szeeroką szczotkę.
    W ten sposób myły i zgarniały śmieci równocześnie.
    O coś takiego




    Podziękowali 1jan_u
  • Up, ciekawy temat.
    Podziękowali 1antonina
  • basen widze ze karcherem pani traktuje... idzie się za tym.

    W domu używamy tej firmy mopa elektrycznego. Jest na kablu - odpada raczej do szkół... ale na rozległe, niezbyt usiane meblami podłogi raczej polecam. Ciężki, trza czyścić filtr i dolewać płynu, mimo wszystko lepiej idzie niż Leifheitem. Podejdzie pod ściany i szafki w kuchni. Jednak pod nisko zawieszone, glebokie meble niet. Tak na marginesie pisze bo zaczęły się pojawiać właśnie takie sensowne rozwiązania pod strzechy.
  • myśmy właśnie z takiego jak masz zrezygnowali na rzecz elektryka. Do Męża przemawiał fakt że mop tradycyjny czyści coraz brudniejsza woda. W elektryku brud jest usuwany do osobnej komory.
  • J2017 powiedział(a):
    Ja mam w domu taki, do szkoły się super nada, bo jest bardzo solidny. Polecam WSZYSTKIE MOPY TEJ FIRMY , są solidne https://www.mall.pl/mopy-zestawy-sprzatanie-gospodarstwo-domowe/leifheit-zestaw-profi-55077-585695?gclid=EAIaIQobChMI--PU7f223QIVkRoYCh3G5wcVEAQYASABEgLrHPD_BwE
    co to robi tzn. jak to działa możesz  napisać? i te końcówki - drogie są i czy często trzeba wymieniać?
  • wiesia powiedział(a):
    myśmy właśnie z takiego jak masz zrezygnowali na rzecz elektryka. Do Męża przemawiał fakt że mop tradycyjny czyści coraz brudniejsza woda. W elektryku brud jest usuwany do osobnej komory.

    niby takie coś za 1000zł?
    https://www.kaercher.com/pl/home-garden/mop-elektryczny.html
  • Tak @Prayboy ... tylko nie dla psiarzy czy kociarzy bo włosów nie sprząta. A tak to można bez odkurzania jechać na mokro i kurze bierze.

    Drogie może, ale z malymi dziećmi raz na kwartał ktoś dom mopowal. Teraz idzie 2x w miesiącu to zrobić. Kuchnie to wiadomo że częściej. Dużo łatwiej mi to zorganizować z todlerem pod nogami. Może dlatego że podłoga bardziej sucha po elektryku?
  • @Wiesia, czyli warto zamienić becikowe na mopowe? Jak BARDZO polecasz?
  • Ma te wady: nie zbiera włosów, ciężki jest, nie podejdzie pod te niskie głębokie meble, kabel ręcznie zwijany.
    Zalety: że higieniczny ma zbiornik na czystą i brudną wodę, czyści o wiele szybciej (obrotowe wałki) i mocniej niż ręczny. Kałużę sików wciągnie. Pracuje na kaflach, panelach (nie wiem jak z parkietem).
    Miejsca nie zajmuje aż tak dużo, ale trzeba to brać pod uwagę, bo powinien być pod ręką jeśli ma być używany realnie.
    Mąż gadżeciarz zachwycony... ja bym wolała lżejszy. Ale jeśli obsługiwać ma mężczyzna?! To brać. Mój synek 2l uwielbia patrzeć jak to chodzi, nawet uwięziony w krzesełku do karmienia czy kojcu co na pewno by nie przeszło czasowo i z zainteresowaniem przy tradycyjnym mopie.

    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Ciche czy buczy?
  • Buczy, średniotonowa szlifiera rotująca. Nocą czy w drzemkach bym nie robiła, z drugiej strony jak dzieciaki śpią mocnym snem to nie jest jakiś straszny dźwięk. Gorzej w mieszkaniu po 22:00, to nie, raczej narusza mir.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Vileda buczy ale cichutko. Myślę, że śpiącego dziecka nie obudzi ale ... ja mam nastolatki co za dnia nie sypiają a w nocy śpię a nie sprzątam  B)
  • btw, ciekawa jestem czy nastolatka idzie zmobilizować do mopowania ;)
  • Tak. Ale niektorych trudniej niż innych.
    Podziękowali 1wiesia
  • @Rien u nas w szkole panie mają takie bardzo szerokie mopy prostokątne, pewno mają 80 cm albo 100cm szerokości, normalne tylko szerokie, szczotki do zamiatania też tskie szerokie, jak szkoła uboga to szukalabym na allegro chyba.
  • sylwia1974 powiedział(a):
    zalinkujesz @Malgorzata ; ?
    daj proszę nazwę czy coś
  • @Malgorzata ale to co zalinkowałaś to chyba odkurzacz a nie mop, prawda?
  • edytowano wrzesień 2018
    @mader taki?   ;)
    Znalezione obrazy dla zapytania mop- niemowlak



    Podziękowali 1madzikg
  • wyrosłam z takich mopów....
  • @sylwia1974 no ja niestety też,chociaż tęsknię bardzo.
    Podziękowali 1sylwia1974
  • edytowano wrzesień 2018
    mader powiedział(a):
    Najlepszy mop do dużych powierzchni jaki miałam  to raczkujace niemowlaki.
    Taaa i nawet okruszki i inne drobiazgi pochłania...
  • Moje na razie tylko w druga stronę działają. Umaja dywan w jeden dzień na pół godziny odkurzania
  • Fajny. Ale "up to 20 minutes run time " to chyba nie bardzo do dużych powierzchni. No chyba, że panie sprzątając szkołę chciałby mieć często przerwy na kawę? ;)
  • Do paneli też mopów parowych używacie?
  • A czym się taki mop rózni od karcherowych sc coś tam poza kształtem? Bo ten stojacy karchera jak rozumiem rózni sie tym, że od razu zbiera brudną wodę?
  • Moim zdaniem różni się wygodą użytkowania.
    Ja mam karchera a moja mama tego pionowego.  I ten jej to jest niewygodne cholerstwo i ciężkie, bo w sumie zbiornik z wodą musisz nosić w rękach przy myciu. A Karcher jeździ jak odkurzacz :)
  • No i jakością obsługi. Jak mi się po roku używania zepsuł Karcher, to zadzwoniłam, pan przyjechał i odebrał i za 4 dni przywiózł naprawiony. 
    Spróbuj tak po roku zareklamować sprzęt z Biedronki ;)
  • No ale zwykly mop parowy a mop elekstryczny bedacy polaczeniem z odkurzaczem to roznica! Ten z odsysaniem jest moim nowym priorytetem, choć kersiur nadal na topie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.