Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Łatwoczyszcząca a najlepiej niebrudząca się ;-) tapicerka.

edytowano wrzesień 2018 w Ogólna
Jakie materiały obiciowe macie na sofach/krzesłach, fotelach i jak Wam się to sprawdza? Podzielcie się doświadczeniem jakim materiałem warto obić meble tapicerowane żeby były estetyczne, miłe w dotyku a zarazem jak najbardziej bezobsługowe. Tzn. łatwe w czyszczeniu zarówno na okoliczność zdarzeń jak i normalnie powstającego z czasem "szarzenia" - nikt mi już na szczęście sudokremu w meble nie wciera ani nie wyżywa się artystycznie markerami i długopisami, ale zawsze może coś kapnąć albo wręcz się wylać. Jak dotąd miałam jasne meble i chętnie bym przy takich pozostała. Ale pranie tapicerki drewnianych mebli jakimiś karcherami wydaje mi się ryzykowne dla drewna a do prania w pralce nie wszystkie elementy się nadają. No i skomplikowane to.  Wiadomo, że kolor, wzór itp to rzecz gustu i z tym sobie poradzę ;), ale macie może konkretnych producentów czy typ materiału godny polecenia. Albo taki, który absolutnie się nie sprawdził.
PS. Wszelkich eko skór nie znoszę a skóra prawdziwa odpada ze względu na koszt i potrzebę dbania bardziej niż o własną skórę. ;)

Komentarz

  • Nie ma takiej tapicerki która nie pobrudzi się przy dzieciach.

    Podziękowali 1annabe
  • @asiao to wiem. Ale raz, że dzieci wyrosły i brudzą tyle co ja ;), dwa że istnieją tapicerki z tzw. łatwoczyszczące i nie wiem czy warto w nie inwestować. A jesli to w które?
  • skóra - przecierasz szmatką i czysta, dobra skóra 10 lat wytrzyma nawet przy dzieciach
    Podziękowali 3annabe asiao Aga85
  • @agatak skóra odpada jak pisałam wyżej. Zresztą akurat skórą możliwości obicia nie mam chociażby ze względów technicznych.
  • Po 15 tu latach wymieniliśmy zielona sofę na czekoladowa. Rozleciała się, ale plam nie było. Dzieci nie jadły na niej. Na nowej są już takie lekko odbarwione miejsca, gdzie się częściej siada. Więc Agaty nie polecam....
  • Alcantara bardzo latwa w utrzymaniu.
    Podziękowali 1Bambidu
  • Alcantara jest super, potwierdzam. Mam sofe w kolorze ciemny braz i jestem bardzo zadowolona. Nie wiem jak sprawdzaja sie jasne kolory w razie zalania sokiem np, ale braz jest rewelacyjny.
    Podziękowali 1Bambidu
  • @J2017 no właśnie nie chcę wymieniać mebli tylko obicie, choć prawdopodobnie koszt może być zbliżony. Ale skoro stare są dobre i solidne tylko troche przybrudzone a współczesne wynalazki mnie nie przekonują bo jest jak @kiwi napisała, to wolę tak.

    Narzutki na wypoczynkowych meblach doprowadziłyby mnie do szewskiej pasji. Ani to wygląda ładnie ani leży porządnie. No a na krzesłach to już w ogóle abstrakcja.

    Pytanie tylko czym obić. Alcantare @ela99 pamiętam jeszcze z czasów poprzedniego obijania pewnie z 10 lat temu ale nie znalazłam wtedy interesującego mnie odcienia, no i w ogóle mnie wizualnie średnio przekonała. Ale biorę pod uwagę teraz jeśli nic lepszego nie wymyślono. Tylko czy ona w jasnym kolorze nie szarzeje od siadania albo da się to po prostu gąbką umyć? Czy też do niej trzeba karchery zamawiać?

  • W ciemnym brązie to podejrzewam, że każdy materiał się mało brudzi @mamaw ;)
  • To zalezy, bo mam bobasa ktoremu czesto sie ulewalo, mleko, soczek zupka i wszystko dalo sie wytrzec mokra szmatka i nie zostaly ani plamy ani jasniejsze miejsca od wycierania.
    Podziękowali 1Bambidu
  • Moja mama ma teraz kanapę malinową , płócienny wzór, bardzo miła i czyści się wodą , gabką. Wybierała materiał z tych niebrudzących, łatwo zmywalnych, dosyć drogi był, ale było warto. Nie ma śladów bywania mojej szarańczy.
    Podziękowali 1Bambidu
  • @Zuzapola a jakąś nazwę materiału /producenta da się zdobyć?
  • Oj to było ze 3 lata temu.. Ale mogę zapytać.
  • Byłabym wdzięczna.
  • Mama wraca za tydzień z wakacji, może ma jakieś gwarancje, to się dowiem.
  • Dzięki @Zuzapola, ale mam nadzieję, że za tydzień to już będzie za późno ;)

    Właściwie miałam dzisiaj załatwiać, ale gość dość nieterminowy i mi się kolejny raz obsunęło więc pomyślałam, że skorzystam i dopytam doświadczonych :)

    Podziękowali 1Zuzapola
  • Moja siostra ostatnio kupiła na obicia materiał hydrofobowy, łatwo czyszczący z firmy Fargotex linia magichome. 
    Podziękowali 1Bambidu
  • Bydgoszcz robi takie meble ze specjalnej tapicerki. Nie wpija wcale brudu. Brat męża ma. Jakaś najnowsza technologia.
    A ja polecam Ikea i zdejmowane pokrowce. Dobrze się piorą. Można wymienić.
  • @Ulaa czy Twoja siostra ma już jakieś doświadczenia z brudzeniem/czyszczeniem tej tkaniny? Skoro ostatnio to pewnie nie :(

    A mnie najbardziej interesuje na ile to co piszą o takich materiałach jest prawdziwe i czy jakies powłoki ochronne nie ścierają się na przykład po pewnym okresie użytkowania.

  • Na bieżąco były wycierane zabrudzenia i rzeczywiście ładnie się czyściło. Ale jak będzie to wyglądało po dłuższym czasie to niestety nie wiem.
  • Mam zieloną pluszowa kanapę. Rewelacja w utrzymaniu. Materiał był z najdroższych (ale bez przesady), ale bardzo było warto, bo mam spokój. Meble Wajnert - może gdzies będzie na stronie.

    A stare krzesła po prababci obiłam tym:
    https://tkaninykaroliny.pl/pl/p/WELUR-TAPICERSKI-Monstera-kolorowe/543

    Świetny ten welur - nie mogłam się przekonać, ale już kilka lat krzesła stoją i lubię je coraz bardziej.
    Podziękowali 1Bambidu
  • Zaraz mnie coś trafi - gość znowu nawalił. @Zuzapola możesz się dowiadywać jak mama z wakacji zjedzie bo obawiam się, że jak tak dalej pójdzie to tydzień (kolejny) zejdzie. Dowiedzialam się też, że"alcantara to była kiedyś"

  • I znalazłam taką ciekawą skórę przecieraną pokrytą poliestrem. Fajna w dotyku jest. Taką mógłby ewentualnie mi tapicer zrobić, ale nie mam pojęcia jak to się czyści bo na katalogu znaczki: nie prać, nie suszyć i wszystko inne też nie, a jeszcze dopisane żeby nie używać środków do czyszczenia skóry naturalnej :/ Pewnie dlatego, że to taki trochę nubuk jest i nie należy nabłyszczać jak licową. Ma ktoś doświadczenie z takim czymś: http://www.bestsale.pl/wycierana-skora-naturalna-nowosc-p-4081.html
  • Alcantara kiedyś, bo kiedyś to była nowość. Teraz jest dużo tkanin tego typu, ja mam w kuchni obicia siedzisk tego typu kremowe i one się świetnie domywają. 
    Podziękowali 1Bambidu
  • edytowano wrzesień 2018
    @Bambidu, a Persempra? My mamy i bangla. Miałam już kilka plam mocnych (oddzidziusiowych) i wszystko poszło pod samiutką wodą precz.

    http://persempra.com/
    Podziękowali 2Bambidu Mle
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.