Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

berodual

Wyjechaliśmy do innego miasta. Zostawiłam kartkę z wczorajszej wizyty u lekarza i nie wiem ile berodualu mam dać zosi, na 9 mies i 8 kg wagi. Ktoś coś podpowie?

Komentarz

  • edytowano wrzesień 2018
    Ja chyba dawalam 8kropli na 2ml nacl. Ale jeszcze moge zerknac w ulotke.

    W ulotce konkretow nie ma. Ale z tego co pamietam, zawsze bralam 8-10kropli i sól fizj.
  • Tak, 8-10 kropli, lata praktyki (bynajmniej nie lekarskiej).
  • Potwierdzam 8 kropli
  • Ja bym z 10 dała jak gorsza inf i zalega mocno . 8 najmłodsze dostawały takie 4 miesieczne
  • A może mi ktoś wytłumaczyć czym się różni Berodual od Mucosolvanu?
  • To jak coś w dziecku charczy, jak w starym silniku przy rozruchu, to co powinno się stosować?
  • Inhalacje robię, katar odciągam. Ale u nas infekcje górnych dróg oddechowych zawsze ciągną się w nieskończoność.

    @ola_g, u nas ta stężona sól podrażnia gardło i dzieciaki po niej kaszlą okropnie i zdzierają sobie gardła.
  • edytowano wrzesień 2018
    @PonuraKura a stary dobry syropek cebulowo-czosnkowo-miodowy?
    Dla mnie ochydny w smaku (choć moim dzieciakom smakował),ale bardzo dobrze się sprawdza przy kaszlu.
    ps.A no i (wielelu to bawi ale u mnie się serio zawsze sprawdzało ) zwiększona dawka witaminy C oraz dicoflor.
    Podziękowali 1PonuraKura
  • Dzięki jeszcze raz
  • @kasha, próbowałam w tamtym roku, ale nie widziałam efektów.
  • Chłopakom ryra w środku . Dostają czarny bez. Pewno powinno berodual ale fizycznie nie widzę możliwości szczególnie ze jest rzeźnia- jednemu robię a trzech wyje.. co mówicie dać mucosolvan?
  • U moich mucosolvan srednio dzialal. A gdyby tak parowe w lazience z sody zrobic i wtedy z całą trojką tam wejsc?
    Podziękowali 1MAFJa
  • Hmm rozważę. Ale nie mam najlepszych doświadczeń z tym . U nas raczej chłodno jest i w zeszłym roku nie wiem czy nie przeziębiłam jednego czy dziewczyn nie pamietam, bo w końcu z tej łazienki wyszedł. Poprawy za bardzo nie było. 
  • Hmmciekawe. U nas w domu w zime tez goraco nie jest. W ciagu dnia na parterze do 19st. Siedzę zwykle chwile, a potem fajnie odkrztuszają.
  • Czy po każdej inhalacji trzeba dziecko oklepać? Bo spotkałam się z tym, że np. po Nebbudzie nie trzeba, a solą fizjologiczną można inhalować nawet podczas snu.
  • Pytanie niezbyt mądre mam bo skończyły się nam zapasy soli fizjologicznej a potrzeba inhalacji jest. Wczoraj mąż wrócił z apteki z wieścią, że sól fizjologiczna tylko na receptę... Poważnie tak jest? Muszę do lekarza pomykać żeby inhalacje z soli zrobić? To jest chore!
  • Ktora, do inhalacji???  :D
  • niemozliwe. Nasi się wylizali w pare dni na samym czarnym bzie i czosnku przy łóżeczku . Polecam
  • Może poprostu w aptece BYŁA tylko ta na receptę? I tu się zgadzam, istnieje taka i taka...
  • Ta o wyzszym stezeniu jest na recepte. Normalna nie. 
    Ja po berodualu chyba nie oklepywalam.
    Podziękowali 1Bambidu
  • A ok. To muszę dopytać. Bo podejrzewam, że nie drążył jak mu powiedzieli, że na receptę.
    Podziękowali 1madzikg
  • Tylko 10% sól jest na receptę, ale ona nie nadaje się do inhalacji malych dzieci- chyba, że lekarz zadecyduje inaczej...
    Podziękowali 1Bambidu
  • edytowano październik 2018
    A to wiem o co chodzi. Kupowałam zawsze butelkę 250 ml albo 500ml taką do kroplówek. I dziurawiłam strzykawką żeby nalać do inhalatora. Rozumiem, że takie teraz tylko na receptę, tak?
    A małe ampułki bez?
    Czy można u nas gdzieś te duże bez recepty kupić @Agnicha? Bo stężenie chyba jest identyczne wbrew temu co ktoś tu pisał?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.