Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Sprawdź wyniki dziecka w e-dzienniku

edytowano lipiec 2009 w Ogólna
Wystarczy się zalogować indywidualnym kodem na lokalnym portalu EduNet jako rodzic lub uczeń i można sprawdzić stopnie wprowadzane do systemu przez nauczyciela.

â?? Rodzic, oglądając dziennik elektroniczny, nie widzi ocen innych uczniów, co rozwiązuje problem związany z przeglądaniem wersji papierowej â?? ocenia Marcin Kempka z wydawnictwa Librus, które wprowadza w szkołach e-dzienniki pod nazwą "System kontroli frekwencji i postępów w nauce". â?? Są bezpieczniejsze od tradycyjnych. Dyrekcja może w razie wątpliwości prześledzić wpisy, aby sprawdzić, kto i kiedy wprowadził ocenę do systemu.

Podczas lekcji nauczyciel wypełnia specjalny druk, który potem jest skanowany, a przetworzone dane komputer wprowadza do systemu. Od tego momentu każdy rodzic może z każdego miejsca na świecie sprawdzić, czy jego dziecko dotarło do szkoły.


>> więcej

Komentarz

  • U nas to działa od zeszłego roku.
    Z początku byłam przeciwna, ale jak się okazało, że na pierwszej wywiadówce nie znałam połowy ocen (tych złych, oczywiście) naszego najstarszego syna, to szybko zdecydowaliśmy się wykupić Librusa.
    Można się skontaktować z dowolnym nauczycielem, można sprawdzić za co jest dana ocena, można przeczytać bieżące informacje dotyczące klasy i szkoły.
  • u nas przez 4 lata funkcjonuje to bez zarzutów - dobra sprawa
    Podziękowali 1Barbasia
  • Odkopuję bardzo stary wątek ;)
    Librus przez te lata sie rozbudował i chyba zmonopolizował obsługe szkół. 
    W tym roku szkolnym "unowocześnili" stronę. W związku z powyższym - przegladarki inne niz firefox nie zapamiętują loginów dzieci - czyli za każdym razem musze wklepywac ręcznie 4 numerki sprawdzając je w notesie - poprzednia wersja po wpisaniu pierwszej cyfry podpowiadała ciąg dalszy, co bardzo ułatwiało logowanie. Na moją wiadomość do zespołu dostałam odpowiedz, ze jest funkcja rodzina, gdzie moge sobie dodać wszystkie konta dzieci i przeglądac je razem. Tyle, ze tam sa poblokowane niektóre funkcjie, najistoteniejsza to wiadomości, a akurat z tego nasze szkoły korzystają, oceny zreszta tez sie nie uaktualniają od razu - czyli jeśli chce wiedziec co sie dzieje, to i tak muszę wchodzić na konto kazdego dziecka oddzielnie. Jeśli chciałabym sobie odblokowac - 25 zł miesięcznie od kazdego dziecka - niedoczekanie jakieś. No jestem trochę wkurzona, do tego w sumie szkoła oczekuje, ze rodzic będzie wchodził na librusa, a i ja ze względu na różnorakie problemy musze z niego korzystać.
    Nasza podstawówka miała kiedys własną stronę stworzona przez szkolnego matematyka, moze bez fajerwerków, ale działała skutecznie i do tego bezpłatnie - a teraz librus wszystkich wykosił. W LO (przynajmniej w zeszłym roku) wcale nie było dzienników papierowych, tylko elektroniczny - czyli tak czy inaczej nie moge sobie sprawdzić ocen inaczej niż przez stronę. 
  • U mnie Chrom zapamiętuje login
  • My mamy Vulcana - chwale sobie 
  • My także mamy Vulcana. Logując się wpisuje swój adres mailowy i od razu mam wszystkie dzieci, które chodzą do jednej szkoły.
  • @OlaOdPawla - jestes pewna? Bo tez mam Chroma i mam problem, co więcej, odpowiedz o Firefoxie dostałam od obsługi librusa. Moze można cos inaczej ustawić w swoich ustawieniach - ja np. mam adbloca
  • Mam dziecko w 1 klasie i librusa od przedwczoraj ;) więc specjalistką nie jestem, ale loguję się tu:
    https://portal.librus.pl/rodzina/synergia/loguj
    I login mam podpowiedziany po wpisaniu pierwszej cyfry.
    Hasło niestety zapamiętałam stare i po zmianie już nie chce nowego zapamiętać
  • My zmieniliśmy login na imię.nazwisko dziecka - żeby nie trzeba było tych literek wpisywać ;) W ustawieniach kontach - aliasy loginu.
    I hasło też mamy bardziej oczywiste i Firefox je pamięta.
  • @Ula ostatnio byla na ten temat gdzieś awantura na fb - dotycząca opłat. Okazało sie jednak ze opłaty dotyczą tylko wersji mobilnej, na stacjonarnym wszystko powinno być dostępne bez opłat. Oczywiście rodzicom zostało to przedstawione w taki sposób zeby myśleli ze płacic muszą. 

    https://konto.librus.pl/pomoc/oplaty
  • Próbuje używać Librusa od ponad pół roku i tylko rośnie mi frustracja....

    Z Vulcana jestem zadowolona 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.