Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Toronto Blessing

Konto skasowane na prośbę użytkownika.
Podziękowali 1In Spe
«13456

Komentarz

  • nihil novi niestety
  • A ten portal macie sprawdzony?
  • Jak rozumiem, dwóch panów Marcin Remisiewicz i Łukasz Malinowski podjęło prywatną krucjatę przeciwko Marcinowi Zielińskiemu. Pytanie, czy taka jest rola świeckich w Kościele? Dopiero co mieliśmy w niedzielnej Ewangelii: 

    Apostoł Jan rzekł do Jezusa: «Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zaczęliśmy mu zabraniać, bo nie chodzi z nami».

    Lecz Jezus odrzekł: «Przestańcie zabraniać mu, bo nikt, kto uczyni cud w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami.
  • > zadali sobie duzo trudu by merytorycznie zanalizowac

    Czy mają do tego jakiekolwiek kompetencje?
    Podziękowali 2chabrowa Aniela
  • Jeden z panów zawodowo pracuje jako analityk i architekt rozwiązań w branży IT, drugi zaś to współwłaściciel spółki doradztwa prawnego i gospodarczego.
    Podziękowali 1Aniela
  • Moja mama jest nim zachwycona. Wysłałam jej film. Nie chce obejrzeć. Broni go i mówi, że nie wierzy w takie rzeczy. 
  • edytowano październik 2018
    Przecież sami to napisali o sobie na stronie.

    Dla mnie to przejaw jakiejś prywatnej wojenki z świecie charyzmatyków. Ale nie podoba mi się sytuacja, kiedy ktoś, kto dysponuje większymi pieniędzmi nagrywa film i upublicznia zarzuty wobec innej osoby. Wiadomo, że jest to niemożliwe do weryfikacji i film będzie krążył w sieci poza jakąkolwiek kontrolą.

    Ksiądz-egzorcysta wypowiada się ogólnie o pewnych problemach, a nie o Zielińskim. Nie wiadomo, czy miał świadomość, do czego jego nagranie będzie wykorzystane.
  • Mialam okazje poznac Marcina. Odwiedzil mnie w szpitalu jak bylam w ciazy z Rita. Nasi znajomi go dobrze znaja, bo ja tylko raz z nim rozmawialam wlasnie wtedy. Jak dla mnie Bozy chlopak. Bardzo pokorny. Filmiku jeszcze nie obejrzalam.
    Podziękowali 3Sylwunia chabrowa Daga
  • Fragmenty filmu zobaczyłam, ale dałam sobie spokój w momencie jak padły słowa, że Zieliński udowadnia swoją głupotę, więc zastanawia mnie co autorzy faktycznie chcą osiągnąć, ale dla mnie nie są wiarygodni.
    Podziękowali 3Dot Sylwunia chabrowa
  • Ksiądz Glas również wypowiedział swoje wątpliwości co do ww młodzieńca.

    Nie zapominam jednak kto sieje zawiść, niezgodę.
    Podziękowali 1Dot
  • To nie pierwszy materiałmw mediach katolickich przestrzegający przed MZ . 
    Zdecydowanie jestem sceptyczna wobec jego działalności i jest sporo racji w tym co mówią.
    Znam członków analogicznie działającej wspólnoty i przyznam że bardzo niepokoją mnie ich postawy. 
    Sama doświadczyłam próby manipulacji w czasie modlitwy wstawienniczej i jestem szczególnie wyczulona tak różne triki.

    Podziękowali 2In Spe Dot
  • @maliwiju, a napisałabyś coś więcej o tej manipulacji na modlitwie? (ja pytam tak z ciekawości - bez negatywnego nastawienia do wstawienniczej jako takiej i posługi charyzmatycznej, bo sama z kolei wiele skorzystałam, więc nie mogę słowa złego powiedzieć, tylko raczej dziękować). 
  • @Rien z mojej strony mogę podać przykłady modlitw, kiedy prorok "prorokował" że powinnam się zająć jakąś tam dziedziną, w momencie kiedy sama kilka godzin wcześniej o tym mówiłam. Zdarzyło mi się też proroctwo tak absolutnie odbiegające od mojego życia (na zasadzie karcenia pracoholika za lenistwo) że do końca modlitw już ich wcale nie słuchałam.
    Ale
    Zważywszy na to, że przestrzega się przed charyzmatykami, Posackim, Pelanowskim, Franciszkiem, Szustakiem, Pawlukiewiczem i w zasadzie każdym kto odbiega od modelu podmiejskiego wikarego, to dla mnie najlepszym wyjściem jest słuchanie, czytanie, patrzenie na owoce i proszenie Boga, żeby nie dopuścił, aby zrobiło mi to krzywdę. 

  • Zważywszy na to, że przestrzega się przed charyzmatykami, Posackim, Pelanowskim, Franciszkiem, Szustakiem, Pawlukiewiczem i w zasadzie każdym kto odbiega od modelu podmiejskiego wikarego, to dla mnie najlepszym wyjściem jest słuchanie, czytanie, patrzenie na owoce i proszenie Boga, żeby nie dopuścił, aby zrobiło mi to krzywdę. 
    To ostatnie zdanie jest mi bardzo bliskie.
  • Po pierwsze największą Charyzmatyczką jest Maryja więc jeśli wspólnota pomija jej Osobę to odrazu zapala mi się czerwona lampka.
    Osoba z tej wspólnoty o której pisałam mówi o Matce Bożej  " postać z Biblii". 
    Do tego uwielbienie i modlitwą wstawiennicza jest przekładana nad  Mszę Świętą może nie w oficjalnym nauczaniu ale w postawach członków. 
    Absolutnie nie odcinam się od charyzmatyków ale jestem ostrożna.

    A jeśli chodzi o moje doświadczenie manipulacji.
    Podszedł do mnie ksiądz który miał 100% skuteczności w spoczęciach w Duchu Świętym. Każdy do kogo podchodził przewracał się. 
    Położył mi rękę na czole i rozpoczął modlitwę, po chwili zaczął mi popychać czoło do tyłu, po paru minutach przerwał modlitwę zapytał czy wszystko w porządku i kontynuował modlitwę, jeszcze bardziej popychając mnie i dmuchając w twarz. Gdy skończył kazał bardziej ufać.
    Niby nic ale w takiejej sytuacji czuje się taka presję.
    Zgłosiłam do do wspólnoty, usłyszałam że to doświadczony kapłan i wydawało mi się, a jakiś czas później ta sama osoba potwierdziła mi że został odsunięty od posługi modlitwy wstawienniczej bo wiele osób miało zastrzeżenia.
    A kilka lat później jeden fizjoterapeuta pokazał mi że nacisk w odpowiednim miejscu i z odpowiednią siła na czole powoduje utratę  równowagi. 
  • @maliwiju!!!
    O właśnie!!!
    Był u nas na rekolekcje Ksiądz z Polski (Siedlce)
    Kolejka do niego z modlitwą o uzdrowienie.

    Równiez poczułam jak z siłą Ksiądz mnie popycha ręką bym "spoczęła w Duchu świętym". Powiedział mi, (skoro nie jestem taka łatwa do przewrócenia ;) ) .ze mam się otworzyć bardziej na działąnie Ducha.

    Podziękowali 2maliwiju apolonia
  • edytowano październik 2018
    Co mnie zniesmaczyło to "słowo poznania" od tegoż księdza: "Z taką babą
    jak Ty, żaden mężczyzna nie jest w stanie wytrzymać." I mnie odesłał.  :o

    Strasznie to przeżywałam.

    Dzięki temu bardziej rozsądnie podchodzę do takich "charyzmatyków"

    ed: dopisałam "poznania"
    Podziękowali 2In Spe E.milia
  • Ale to problem osobowościowy tego księdza a nie charyzmatyków w ogóle :) W różnych wspólnotach są osoby dojrzałe i niedojrzałe...
    Podziękowali 2Isako Aniela
  • Pawlukiewicz charyzmatykiem??? No nie rozśmieszajcie mnie...
    Podziękowali 1Felicyta
  • ojca Pio, dolindo   i wiele innych  sw także byli  atakowani 
    a co ciekawe pisze  w Swiadectwo dziennik duchowy-Lenczewska  ze odnowa w duchu powstała  z woli Boga

    Podziękowali 1Aniela
  • @Aneczka08 Pawlukiewicz został wymieniony po charyzmatykach, obok papieża, o ile się nie mylę. Chodziło chyba o księży nieprzeciętnych. takich łatwo krytykować, bo coś robią.
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • No Pawlukiewicz akurat mial kilka takich tekstow, ze nie rozumiem, jak mozna go uwazac za autorytet, ale moze do kogos dociera... 
  • krzysztof12 powiedział(a):
    ojca Pio, dolindo   i wiele innych  sw także byli  atakowani 
    a co ciekawe pisze  w Swiadectwo dziennik duchowy-Lenczewska  ze odnowa w duchu powstała  z woli Boga

    Nie rozumiem czy ktoś tu atakuje odnowę? 
  • Milagro powiedział(a):
    No Pawlukiewicz akurat mial kilka takich tekstow, ze nie rozumiem, jak mozna go uwazac za autorytet, ale moze do kogos dociera... 
    Dla mnie jest autorytetem, znam jego nauczanie dokładnie od.kilkunastu lat. Znam go prywatnie jako człowieka i tylko dzięki niemu jesteśmy małżeństwem.
    Podziękowali 1maliwiju
  • Dla mnie taki młody chłopak,  to albo powinien iść do seminarium,  jeśli chce głosić kazania,  albo zająć się zakladaniem  rodziny,  jeśli jeszcze tego nie zrobił

    Jakieś to na głowie postawione.  
  • A jeśli na skutek działania takich wspólnot ludzie porzucają KK i migrują do protestantów to też nie powniśmy być czujni i przestrzegać ? 
     
  • obejrzałam materiały i po raz kolejny dochodzę do wniosku, że wszelkich nowinek po prostu bym się bała
    za duże ryzyko
    przed Panem Bogiem to się na twarz pada, a nie wywija orła
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.