Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Katolicka szkola zawodowa

Dla chłopaków. W Wielkopolsce. Wiedza praktyczna, ale duch katolicki, bez narkotyków, alkoholu itd. Słyszeliscie o czymś takim?

Komentarz

  • To jedno juz znam, ale czy jest coś więcej?
  • Tak, to się nazywa termin. u majstra z wartościami takimi na jakich nam zależy. Tacy ludzie istnieją
    Podziękowali 2Katia E.milia
  • No. Ale do szkoły trzeba wysłać bo jest obowiązek szkolny. Chyba że majster poprowadzi ed
  • @mamaa Przypominam, że ten wątek jest o zawodówce, a takowa nie jest obowiązkowa. Obowiązek szkolny dotyczy jedynie podstawówki, to co następuje po podstawówce jest dobrowolne. Zarówno zawodówka jak i technikum lub liceum. 
    Podziękowali 1mamaa
  • @Gregorius przypominam, że w Polsce obowiązek szkolny dotyczy młodzieży do ukończenia 18rż. Tak więc edukacja po podstawówce jest nadal obowiązkowa (chyba, że ktoś do osiemnastki w niej utknął ;) ), pozostaje tylko wolność wyboru typu szkoły.
  • a kto powiedział że ten wątek jest o zawodówce? 
    określanie "szkoła zawodowa" nie oznacza przecież tylko i wyłącznie zawodówek, a wszystkie szkoły których ukończenie daje jakiś tytuł zawodowy

    Podziękowali 1mamaa
  • edytowano listopad 2018
    Gregorius powiedział(a):
    @mamaa Przypominam, że ten wątek jest o zawodówce, a takowa nie jest obowiązkowa. Obowiązek szkolny dotyczy jedynie podstawówki, to co następuje po podstawówce jest dobrowolne. Zarówno zawodówka jak i technikum lub liceum. 
    Mamy obowiazek szkolny i obowiazek nauki.
    Obowiazek szkolny do ukończenia szkoly podstawowej, czyli do czasow sprzed dobrej zmiany-do ukończenia gimnazjum.  Teraz chyba do 8 kl.
    Obowiazek nauki jest do 18rz ale po zakończeniu obowiazku szkolnego/po ukończeniu 16rz  sposób realizacji moze byc w dowolnej placowce i dowolnej formie
    Podziękowali 3E.milia draconessa mamaa
  • Czyli dochodzimy do clou problemu którym jest...obowiązek szkolny
    Podziękowali 1mamaa
  • @kociara - czy możesz to rozwinąć?  :) Z uśmiechem proszę
  • Najkrócej-dziecko do 16 rz zycia chodzi do szkoły.  Przed reformą obowiązkowe bylo gimnazjum. Oczywiscie bywaja sytuacje wyjatkowe, takze zwiazane z sytuacją zdrowotną dziecka. Bywają szkoły przy sanatoriach i szpitalach. Istnieje tez np urlopowanie dziecka (nigdy nie mialam takiej sytuacji ale dziecko mojej kolezanki bylo urlopowane.  Mam dzieci, ktore realizowaly obowiązek szkolny w szpitalu na turnusie terapeutycznym) 
    Po ukończeniu szkoly podstawowej dziecko podlega juz pod obowiazek nauki. Moze go realizowac w dowolnej formie-szkoły państwowe, dzienne,wieczorowe, ohp,placowki socjoterapeutyczne, klasy przysposabiające do zawodu. Te formy przewidziane są raczej dla uczniow,ktorzy z rożnych względów "nie rokują" ukończenia szkoły w przewidzianym czasie. 
    Wyjątkiem są klasy terapeutyczne, w ktorych dla uczniow czas przewidziany na ukończenie szkoły jest wydłużony. 

    Powyzsze dotyczy dzieci bez upośledzen poniżej lekkiego, ciezkich niepełnosprawności itp. Tu przepisy sa nieco inne. 


  • To ja dopytam - może temat bardzo tragiczny - ale jak jest z dziećmi terminalnie chorymi?
    Podziękowali 1kociara
  • joanna_1991 powiedział(a):
    To ja dopytam - może temat bardzo tragiczny - ale jak jest z dziećmi terminalnie chorymi?
    To są indywidualnie rozwiązywane sytuacje.
    Jak długo się da,dziecko ma indywidualne nauczanie.
    Kiedy stan się pogorszy to wszystko dla komfortu psychicznego i fizycznego dziecka o rodzicow 
    Podziękowali 2joanna_1991 mamaa
  • Wieczorowo w wieku 16 lat? Chyba nie
  • edytowano listopad 2018
    Także interesuje mnie temat i znalazłam jeszcze takie
    http://kutno.spsk.pl/technikum/
    http://analityk-wielun.spsk.pl/index.php

    Podziękowali 1mamaa
  • edytowano styczeń 2019
    W Małopolsce, nie w Wielko znam szkołę zawodową katolicką

    http://salezjanie.pl/oswiecim/salezjanska-publiczna-zasadnicza-szkola-zawodowa-oswiecim

    Z internatem zdaje się.
    Podziękowali 1mamaa
  • Poproszę linka do wieczorowej od 16 roku życia
    Podziękowali 1mamaa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.