Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Gdzie i z kim na rekolekcje OR III?

Jak w temacie. Chodzi mi o to, czy znacie i polecacie pary prowadzące i księdza, którzy rozumieją możliwości małżeństwa z 4 dzieci w wieku 2,4,7 i 9. Chcemy jechać na rekolekcje, ale słyszałam, że 3st to sporo podróżowania itd. Jakie macie doświadczenia?
«1

Komentarz

  • Podpinam się 
    My planujemy z 0, 3,5,7 latkami.
    Chyba @Aneczka08 planowała w Olsztynie?
  • W tym roku nie będą robić 3st. A i tak chcieli w Krk.
  • Znajomi byli rok temu w Krk bardzo Im się podobało, tylko, że dzieci już dorosłe maja, wiec sami byli. 
  •  My tez planowalismy ale wlasnie obawiamy się, ze z malymi dziecmi bedzie klopot, bo to duzo wyjazdow. Zastanawiamy się cxy tego nie odloxyc az najmlodszy bedzie mial 3 lata. Piszcie jak to wyglada z malymi dziecmi, tez jestem ciekawa.
  • MonikaN powiedział(a):
    Znajomi byli rok temu w Krk bardzo Im się podobało, tylko, że dzieci już dorosłe maja, wiec sami byli. 
    Znajomi narzekali na Krk że 2-3h dojazdt im zajmowały
  • Moja siostra była w Szczawnicy i mówi, że ciężko było. Bardzo mało wolnego czasu. Dzieci duże (13,11 i 5), najstarsza mówiła mi potem, że rodziców prawie nie widziała na tych rekolekcjach.
    Swoja drogą, kiedy powstawał DK, nie wolno było jeździć z dziećmi poniżej 3 roku życia. Na spotkaniach kręgu dzieci też być nie powinno. Moim zdaniem to widać, że DK tworzył ksiądz i zakonnica. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że dobre przeżycie rekolekcji z dziećmi nie jest możliwe. Z drugiej strony, co począć, gdy przez 15 lat ma się dzieci do lat 3? My po prostu nie jeździliśmy na rekolekcje, ale czy to dobre rozwiązanie? Wracając jednak do tematu, trójka z maluchami będzie na pół gwizdka, umęczycie się. Ja bym nie pojechała.
    Podziękowali 2Isako mamaw
  • edytowano grudzień 2018
    Nam do pełnej zakończenia pełnej formacji została już tylko III. I bardzo się wahamy, czy w tym roku się na nią porywać (mamy trójkę 7,5,1). Wszyscy ostrzegają, że to jest trudne, bardzo dużo jeżdżenia. W tym roku na Dniu Wspólnoty byliśmy w Krościenku, były z nami dwie ORIII i chyba tylko jedną rodzinę z niedużymi dziećmi widziałam...

    Edit: poznańska archidiecezja robi w Stasikówce, po Podhalu się jeździ, znajomi byli z dwójką wtedy chyba 2 i 5 lat i przede wszystkim wspominają korki w Zakopanem ;)
  • Też bym chciała jechać na III. 
    Podziękowali 2Gloria mamaw
  • Ja też planuje III w przyszłym roku. Nie boję się, ale jadę tylko z naszą diecezją tj. Bielsko Żywiecką. Mamy v bardzo rozsądną diakonię rekolekcyjną. Będzie aspekt poznawczy, bo ma być w Wilnie. 
  • Olsztyn planował zrobić tak że jeździliby się autobusami a dzieci zostawały by z diakonia, za wyjątkiem najmniejszych. Ale tam nawet te naj naj mają swoją ciocię one-to-one i wtedy ona też jedzie i pomaga
  • U nas zawsze były dzieci na rekolekcjach, czasem bardzo małe. Trójka jednak byłaby raczej trudna, ale chyba nie niemożliwa.
  • edytowano grudzień 2018
    @Hania, to tak jak nam, z formacji podstawowej brak nam tylko trójki.
    Chyba się wybierzemy jednak na trójkę, zestaw dzieci: 8, 5 i 1,5 roku. 
    My słyszeliśmy na III, że w Stasikowce często są rodziny z dziećmi. 

  • Dla mnie na rekolekcjach najtrudniejszy jest 2 latek, jeszcze do diakonii nie pójdzie, a już mało śpi i ma dużą potrzebę poznawania świata.
    I w ciąży już więcej nie pojadę, bo zwykle jestem w wakacje w zaawansowanej i już pół rekolekcji w szpitalu spędziłam.
    W tym roku będziemy mieć najmłodsze poniżej roku to pod pachę, a reszta mam nadzieję w wersji zostaje z diakonią na miejscu.

    OR II bardzo nas wymęczył (byliśmy dwa razy, bo połowa pierwszego w szpitalu). 
    I teraz mam w sobie gotowość i odwagę, żeby w połowie stwierdzić, że w tym roku dla naszej rodziny to jednak nie działa.

    Zasadniczo na rekolekcje jeździliśmy z naszą diecezją, ale @Aneczka08 tak ten Olszyn zachwalała, że miałam na niego ochotę.
    Teraz chodzi mi Wilno po głowie, dzięki za przypomnienie @Gloria
  • W Olsztynie 2 latek jest w diakonii, roczniak też , najmłodsza miała 3 m-ce i swoją ciocię co woziła i donosiła na karmienia.
  • W archidiecezji warszawskiej tak dobrze nie mieliśmy.
  • Tak z ciekawości zapytam co sie robi na tych reko III? Po co i gdzie sie jeździ? Czemu to trudne z małymi?
  • zapominajka powiedział(a):
    W archidiecezji warszawskiej tak dobrze nie mieliśmy.
    Dlatego rekolekcje z dwulatkiem w kręgu uważam za stratę czasu swojego i wspolkregowcow. Diakonia wych w archi warsz pozostawia wiele do życzenia.
  • Nasz Piotruś miał 1,5roku teraz na dwójce. Na kręgu spał albo szedł do cioci. Nigdy nie mieliśmy problemu żeby dzieci oddawać pod opiekę i zawsze trafiliśmy na chętna ekipę. Bardziej trudne były posiłki, poranne wstawianie czy modlitwy wieczorne. Ale tak patrząc musielibyśmy jechać chyba na emeryturze...

    Na czym polega 3 stopień? Opiszcie proszę. Mąż musi rezerwować termin urlopu, a ja mam coraz więcej wątpliwości...
  • Ewa i Adam Dawidziukowie :smiley:  Nałęczów. Byliśmy z nimi na trójce z zestawem: 5 miesięcy, 2,5 roku, 4,5 roku. Najlepsze rekolekcje jakie przeżyliśmy w życiu. Bardzo spokojni i rozsądni ludzie, wyjazdów było z 5, w pozostałe dni "żywy Kościół" przyjeżdżał do nas :smile: 
    Podziękowali 4mamaw Hope gozdkowa AgaMaria
  • My jeszcze przed wyjazdem na III pisaliśmy do prowadzących jak widzą te rekolekcje, jakie są plany wyjazdowe, jakie warunki lokalowe, dyżury i czy widzą sens jechania z 3 małych dzieci. Bardzo cieszę się że pojechaliśmy, bardzo skorzystaliśmy i co ciekawe odpoczęliśmy trochę. Ja od gotowania i sprzątania, mąż od pracy ;)
    Podziękowali 2gozdkowa Hope
  • Dzwoniłam wczoraj do jednej pary prowadzącej rekolekcje i wiem tyle, że są trójki z opcja dla dzieci, z Diakonia wychowawcza i mniejsza liczba wyjazdów.

    Sa też trójki z codziennym przemieszczaniem, bez dzieci, bez diakonii.
    Jeśli chcemy wziąć mimo to dzieci na taką trójkę, to należy zabrac też opiekunkę do nich : babcia, ciocia, siostra, opłacić pobyt.

    Jest sporo III, większość diecezji jeszcze nie podała rekolekcji, także myślę, że warto mając małe dzieci, szukać rekolekcji z diakonia i mało wyjazdowe. 

    Na II OR rozmawiałam z moderatorami i mówili  że z trójka jest różnie, albo dużo wyjazdów, jak grupa docelowa jest mobilna, albo jak dużo dzieci, mniej wyjazdów.

    @gozdkowa, nie rezygnuj.
    My prawdopodobnie będziemy jechać  tylko miejsc musimy znaleźć :)
    Podziękowali 2gozdkowa Hope
  • Dzwoniłam wczoraj do jednej pary prowadzącej rekolekcje i wiem tyle, że są trójki z opcja dla dzieci, z Diakonia wychowawcza i mniejsza liczba wyjazdów.

    Sa też trójki z codziennym przemieszczaniem, bez dzieci, bez diakonii.
    Jeśli chcemy wziąć mimo to dzieci na taką trójkę, to należy zabrac też opiekunkę do nich : babcia, ciocia, siostra, opłacić pobyt.

    Jest sporo III, większość diecezji jeszcze nie podała rekolekcji, także myślę, że warto mając małe dzieci, szukać rekolekcji z diakonia i mało wyjazdowe. 

    Na II OR rozmawiałam z moderatorami i mówili  że z trójka jest różnie, albo dużo wyjazdów, jak grupa docelowa jest mobilna, albo jak dużo dzieci, mniej wyjazdów.

    @gozdkowa, nie rezygnuj.
    My prawdopodobnie będziemy jechać  tylko miejsc musimy znaleźć :)
  • Ja polecam Sylwie i Wlodka Demitraszkow :) maja super diakonie, dzieci zostaja z diakonia i nie podrozuja z rodzicami, wszystko super zorganizowane. Z tego co wiem to organizuja 3ke w tym roku (archidiecezja katowicka)
    Podziękowali 2Hope gozdkowa
  • Byliśmy rok temu na III st w Straszynie koło Gdańska parą odpowiedzialną za Diakonię Wychowawczą.

    Zajmowaliśmy się dziećmi w dwóch dużych blokach i dwóch pomniejszych:
    1. Od Jutrzni - w tym czasie robiliśmy poranną gimnastykę, modlitwę i znak dnia - przychodziły dzieci 4+ - maluchy najczęściej jeszcze spały
    2. Po śniadaniu do obiadu - w tym czasie rodzice wyjeżdżali do Gdańska do kościołów. Maluszki do 3 rż z rodzicami. 
    3. Po czasie wolnym do kolacji - w tym czasie program odbywał się w ośrodku - mogły do nas przyjść też maluchy o ile były samodzielne fizjologicznie - w razie czego blisko do mamy.
    4. Po kolacji - jeśli nie było pogodnego tylko np. adoracja - robiliśmy wtedy najczęściej bajki

    Dzieci bardzo zadowolone, rodzice też - prowadzący Ania i Leszek Krzysztoforscy plus ks. Grzegorz Kreft

    Straszyn bardzo polecam - warunki dla dzieci idealne - do dyspozycji zamknięte patio przy świetlicy więc przy pogodzie można wypuścić i się nie bać, że się pogubi ;)
    Podziękowali 3Hope gozdkowa AgaMaria
  • No tylko  jeszcze jest problem, że mąż raczej nie ma szans, zeby wziąć 3 tygodnie urlopu, a jak się rekolekcje zaczynają we wtorek, to musiałby miec 3... Ech:/

    Kombinujemy jak się da, może się z kimś spotkamy z forum :))))
  • Mam marzenie, żeby pojechać na trójkę. Dziękuję za informację, że są takie mało wyjazdowe. To zwiększa moje szanse na realizację marzenia. Wiem, czego szukać.
  • Jak mozna szukac jeszcze rekolekcji dk 3 oprocz strony dk?
  • na stronach diecezji poszukaj
  • Tak wstępnie i nieśmiało poszukuję trójki na luty, jednak nic nie widzę. Może ktoś coś wie?
  • Zabieramy się za poszukiwania, bo nasza diecezja ma tylko Rzym bez dzieci
    ale jak wybrać którąś ORIII z około 30, które odbywają się w te wakacje
    @Gloria zrobiłaś mi smaka na Waszą diecezję, ale nie znajduję Wilna tylko Jarosław
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.