Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rękodzieło- co można robić z dziećmi!?

edytowano listopad 2018 w Ogólna
Bardzo proszę o wszelkie możliwe pomysły porady,
rękodzieło nie tylko świąteczne, ale ogólne  też

powoli brakuje mi inspiracji
a zaczynam ważny etap i wszelkie porady, filmiki itp na wagę złota
rękodzieło mają wykonywać dzieci od 7 do powiedzmy 18 roku życia o przeciętnym poziomie sprawności manualnych.
Bardzo, bardzo dziękuję
«13

Komentarz

  • edytowano listopad 2018
    Glina
    Masa porcelanowa 
    Quilling
    Wyszywanie proste
    Prasowanki z takich kółeczek, potem zaprasowane. 
    Podziękowali 1Karolinka

  • https://www.olx.pl/oferta/dziurkacze-ozdobne-CID88-IDxGQCy.html#ae5510b14d

    dziurkacze mojej sąsiadki

    gdyby ktoś chciał kupić to polecam sprzedajacą


  • @MonikaN do gliny nie mam pieca, czy nie potrzeba?
  • @Karolinka, potrzeba, raz się wypala nieoszkliwione rzeczy, a drugi raz oszkliwione. 

    Jest jeszcze masa papierowa 
  • to glina odpada, ale zaraz spojrzę co to masa papierowa
  • zaplatanie kryształków Swarovskiego :) 
    (moje dawne hobby)
    Podziękowali 1Karolinka
  • Artystyczne Zdobnictwo Bibułkowe a mówiąc prościej kwiatki, dekoracje z bibuły i krepiny
  • z bibuły umiem krokusy, zapomniałam, ze to lubię
    dzięki :)
    Podziękowali 1Sylwunia
  • @PaniWiosna znalazłam coś takiego tylko trochę to drogie. Może można by czymś zamienić. Robię też z córką (zaczynamy) podkładki ze sznurka. Na początek lepiej widać niż na kordonku i szybszy efekt :)
    Podziękowali 1Karolinka

  • Najpierw powoli... :wink: 



    A później co tylko do głowy przyjdzie :smiley: 











    Podziękowali 2Karolinka mamaw
  • Bransoletki z muliny
    Kulinarne
    Podziękowali 1Karolinka
  • filcowanie i filc w różnych odmianach...
    filcowanie na sucho
    szycie z filcu - np. ozdoby choinkowe
    filcowanie na mokro dla bardziej zaawansowanych
    może być w wersji kanzashi 
    http://handmadekursytutoriale.blogspot.com/2013/06/kanzashi-japonskie-kwiaty-z-materiau.html

    albo czyste kanzashi ze wstążeczek, tu tylko przykład
    https://youtu.be/QMgxoxbTGS0
    można też bombki na choinkę takie robić


    Podziękowali 1Karolinka
  • Mam trochę funduszy, generalnie do tej pory było coś z niczego i wszystko ze swojej kieszeni, teraz pojawiły się fundusze i głębsza woda przede mną
    dziękuję za inspirację, zwłaszcza filmiki instruktażowe na wagę złota!!!
  • Na blogu tej pani co robi koc rękoma, jest mnostwo pomysłów.
    Podziękowali 1Karolinka
  • Papier-marche. 
    Podziękowali 1Karolinka
  • Slime
    ktoś robił?
    Wersje bardzo różne krążą po internetach, macie coś sprawdzonego????
  • W styczniu chcę ukręcić tego gluta i zastanawiam się co tam dodać, z czego to zrobić
  • Z pomysłów realizowanych przez moje dzieci w wieku wczesnoszkolnym:
    Dla babci:
    - mydełka glicerynowe (kupujesz gotowe bazy, barwniki, brokat itp. potrzebne jakieś naczynie do rozpuszczenia bazy oraz foremki silikonowe, mogą być takie na babeczki)
    - coś szytego z filcu np. kaktus na szpilki i igły:
    Bardziej uniwersalne, może być i dla dziadka:
    - ramka na zdjęcie (ze zdjęciem wnuczęcia koniecznie)
    - świeca w szklance z różnymi utopionymi dodatkami (z gotowej bazy żelowej do robienia świec, można utopić np. ziarna kawy, muszelki, brokat tudzież inne dupereli, które dobrze znoszą wysoką temperaturę)
    Podziękowali 2Joannna antonina
  • Na szydełku prostą serwetkę?
  • Masa porcelanowa a z niej np.breloczek do kluczy dla dziadka i wisiorek czy korale dla babci .
    Gdy jest "świeża" można w niej odciskać co się chce np.klucz,kształty foremek do ciasta,
    kształty stempli ,rysować wykałaczką buzie,serca itd.
    Gdy już zaschnie można przykleić kwiaty z serwetki i posmarować po wierzchu klejem ,który po wyschnięciu robi się przezroczysty.
    Można je też po prostu pomalować,albo powciskać w nią kolorowe szkiełka,kamyczki itp.
    Aha,klej warto kupić w sklepie z art.budowlanymi,bo ten ze sklepów z art.plastycznymi jest dużo droższy.
    Podziękowali 2Skatarzyna Karolinka
  • @kasha, a taki brelok do kluczy z masy porcelanowej nie pęknie ? 
  • Ona jak zastyga jest naprawdę twarda.
    Jak bardzo chcesz to ją złamiesz ,jeśli zrobisz cieniuśki kształt to też może pęknąć,
    ale jak się zrobi coś takiego grubszego to robi się twardziel ;)
  • Ta masa wygląda  super!!!
  • Ja robiłam slime z pianki do golenia, kleju- przezroczysty astra i perwolu.
    Moje spostrzeżenia:
    Perwol spowodował"glucenie" i twardość, klej rozciągliwość, plastyczność a pianka rzadkość i rozciągliwość. Fajnie dodaje się brokaty, ale plakatówka pomimo, że daje kolor to niszczy glutka- robi się rzadki.
    Klej biały Colorino kids odpada
  • Robilam dzis, klej pva i aktywator z tubana. Robilam tez z perwolem ale smrod dla mnie nie do przejścia. Dobrze wychodzi tez klej soda i plyn do soczewek. Jednak jest to droga zabawa. 
  • Masa porcelanowa jest ekstra. Ja w tym roku ozdoby na choinkę z niej robiłam - bardzo prosta sprawa, bo gotowa masa łatwo się wałkuje. I ma taką przyjemna konsystencję :))
  • My ozdoby też już robiliśmy rok temu. Wiszac na choince, to w porządku. 

    Moze ja tylko wrzucam klucze jak bądź do torebki, kieszeni czy plecaka, czasem o bramę stukne. Myślę, że mi by się rozwalił brelok z tej masy. 

    My w tym roku mam ozdoby na choinkę z masy Dass. Ciężko się wyrabia, jest trochę twarda, ale jak się wyrobi, to też fajna w obróbce. 
  • @MonikaN ; Tobie poleciłabym breloczek z  uprasownych  przez papier słomek do napojów.
    Plastiku nic nie zmorze :smiley:


    Podziękowali 1MonikaN
  • Pirografia.
  • Ja nie robiłam ale nauczycielka mojego F przysłała przepis 300g mąki ziemniaczanej, 300g wikolu, 2 łyżka oliwki i 2 łyżeczki soku z cytryny. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.