Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

CIEKAWOSTKI ze świata dalekiego i bliskiego :)

Czasem szukając jakichś informacji "wpadam"  na ciekawy temat,zjawisko,pejzaż itd.
Dziś np.trafiłam na zwierzaki.
Wrzucajmy tu różne ciekawostki : przyrodnicze,kosmiczne,architektoniczne,piękne,inspirujące,zadziwiające itp.
Zaczynam od zwierząt na które trafiłam

Według naukowców, nasza planeta jest domem dla około 8.7 miliona gatunków roślin i zwierząt, z czego nieodkryte pozostaje 86% gatunków lądowych i 91% gatunków wodnych. To niesamowite, że po setkach lat biologicznych badań wciąż odkrywamy nowe gatunki zwierząt, ptaków, insektów i ryb. Niektóre z nich wyglądają tak wyjątkowo, że aż trudno uwierzyć, że żyją na tej samej planecie co my.



Więcej można zobaczyć tu https://www.wiesz.net.pl/14-zwierzat-tak-rzadkich-ze-az-trudno-uwierzyc-w-ich-istnienie-prawdziwe-cuda-natury/?fbclid=IwAR1kZZqs14PmN3iSfmuKiFFEixU0vH7Kiu__vMY4J8Ux8Bl6sTstzCxHreI



Podziękowali 1Milagro

Komentarz

  • O i jeszcze pająki.
    Co prawda badania pokazują,że pająków boimy się instynktownie,
    czyli że jakiś powód żeby się ich bać,
    w naszej historii ludzkości do tego był ,
    ale jak zobaczyłam takie zdjęcia,
    to może nie polubiłam,ale jakoś przyjaźniej spojrzałam na nasze krzyżaki,kątniki i inne
    (to są pająki w bardzo dużym przybliżeniu)


    Kaldari Phidippus audax 01jpg

    Podobny obraz




    Podziękowali 2Milagro Rejczel
  • Piękny kon! <3 
  • Ciekawe skąd takie dosyć precyzyjne szacunki dotyczące procentu nieodkrytych gatunków skoro pozostają one nieznane. Da się to w ogóle obliczyc?
  • Jak policzyć nieodkryte

    Autorzy najnowszych obliczeń drastycznie doprecyzowali szacowaną liczbę gatunków. Camilo Mora z University of Hawaii i z Dalhousie University w kanadyjskim Halifax i jego współpracownicy doszli do tego analizując dotychczasowy system klasyfikacji organizmów w nowatorski sposób. Analizowali sposoby pogrupowania 1,2 mln gatunków z baz danych Catalogue of Life oraz World Register of Marine Species. Przełom nastąpił wraz z odkryciem numerycznych powiązań pomiędzy stosunkowo kompletnymi, wyższymi poziomami taksonomicznymi (takimi jak królestwo czy typ) a poziomem gatunkowym. W efekcie badacze opracowali metodę służącą do oceny liczby gatunków, a jej wiarygodność sprawdzili na dobrze poznanych grupach organizmów: ssakach, rybach i ptakach. Kiedy się sprawdziła, zastosowali ją do wszystkich pięciu królestw eukariontów - organizmów, których komórki posiadają jądra.

    Czego jeszcze nie znamy?

    Owocem prac jest oszacowanie, że na Ziemi istnieje około 8,74 mln gatunków eukariontów, z czego około 7,77 mln to zwierzęta (których niecały milion gatunków opisano i skatalogowano). Kolejnych 298 tys. gatunków to rośliny (w ich wypadku opisu doczekało się nieco ponad 215 tys.). Grzyby reprezentuje 611 tys. gatunków (wśród których opisano ponad 43 tys.). Jest też 36,4 tys. gatunków pierwotniaków - jednokomórkowych organizmów, przejawiających zachowania typowe dla zwierząt, takie jak ruch. Z ich grupy opisano ponad 8 tys. gatunków. Kolejnych 27,5 tys. gatunków stanowią chromisty (np. brunatnice czy okrzemki) – organizmy proste, najczęściej jednokomórkowe i z reguły odżywające się na drodze fotosyntezy. Naukowcy znają niewiele ponad 13 tys. ich gatunków. Wśród wszystkich gatunków (czyli 8,74 mln) w morzach występuje około 2,2 mln, z czego 11 proc. jest znanych nauce. Reszta opanowała lądy.

    Podziękowali 1kasha
  • Ekspres Polarny naprawdę istnieje ;)
    Tylko Tom Hanks się gdzieś zapodział :mrgreen: 









  • Chyba najmniejsza stajenka jaką widziałam.



    Podziękowali 2Gosia5 Rejczel


  • :wink:







































    Podziękowali 2Rejczel Agax4
  • Ten pajak z zielonymi oczami i zielonymi wąsikami jest przesłodki :) Ja sie nie boje pajakow nic a nic ale myszy? Oooo smiertelnie!
    Podziękowali 1Klarcia
  • Patrz, Rejczel, to ja na odwrót. Szczury i myszy mogą po mnie chodzić, ale pajaka na odległość nawet nie toleruję. A zeby zabić, jaka to procedura. Odkurzacz przygotowac, butelke z jakims dergentem, pryskam z daleka, potem  szybko w odkurzacz. Butem to ostatecznosc, bo za bliski kontakt :)
    Podziękowali 1Felicyta
  • Bo UK to pająki- ludojady ;)
    W Polsce nigdy tak wielkich i  okropnych nie spotkałam! 
  • Dobrze, że nie widziałas pająków, jakie bywały u mnie w domu :# wcześniej też nie sądziłam, że takie u nas sa ;)
  • Podoba się  się Wam ten rodzaj sztuki?
    Mi  bardzo.

    Street art - uliczne dziea sztuki

    Street art 3D - uliczne dziea sztuki

    Street art 3D - uliczne dziea sztuki

    Street art 3D - uliczne dziea sztuki

    Street art 3D - uliczne dziea sztuki







    httpsinspirowaninaturaplwp-contentuploads201206street-art57jpg









  • Widzieliście kiedyś kwadratowe fale?


    Znalezione obrazy dla zapytania kwadratowe fale


    Znalezione obrazy dla zapytania kwadratowe fale

    To zjawisko można zaobserwować na zachodnim wybrzeżu Francji w pobliżu La Rochelle.
    Pod powierzchnią wody wytwarzają się dwa układy silnych prądów oraz fal płynących w przeciwnych kierunkach.Gdy zawieje wiatr,na powierzchni można obserwować właśnie "kwadratowe fale".




    Podziękowali 4joanna_1991 Agax4 kika0 Tusia
  • Niesamowite :o
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.