Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Skrzydlaci przyjaciele

Hej, kiedyś pisałam o ptakach, ale chyba to już się rozpłynęło w błękitach, więc zakładam wątek jeszcze raz. Zima, więc dokarmiam, głównie orzechami i są. Przylatują głównie kawki. Cwaniary czekają, aż wyjdę z pokoju do kuchni i cap. I w nogi, a raczej w skrzydła. Albo sroki. Też. Sikoreczka albo dwie. Gołębie gonie. Ale te krukowate nie łażą po parapecie za długo, a wzrok mają sokoli i inteligentne bestie. System informowania o tym, że rzucili orzechy.
Umilają mi czas samotny. A my je dokarmiamy, bo teraz pod śniegiem, to przecież trudno coś znaleźć. Chyba, że na śmietniskach.
Podziękowali 2Bridget moniczka4444
«1

Komentarz

  • Śmieszny ten naród ptasi. Bo przylecieć po orzech, to rozumiem, ale jaki ma sens kołować przy naszym parapecie z orzechem w dziobie?
  • Jesteśmy więc pod stałą obserwacją z drzew.
  • też dokarmiam :0
    od kiedy mieszkam w domu, powiesiłam mały karmik na płocie

    do południa w domu mamy istny spektakl za oknem:
    - stado wróbli, sikorek - pierwsze wpadają
    - synogarlice, które skubną to co spadnie rozsypane przez wróble na ziemię
    - czasem wpadnie sójka i dzięcioł
    - i kury od sąsiadki za płotem też się na coś załapią
    - porządki chciała kiedyś w tym ptasim radio zrobić pustułka ;)

    a mój kot siedzi za szybą i "warczy" na to towarzystwo ;)
    Podziękowali 1AgaMaria
  • edytowano luty 2019
    A u nas bogatki, modraszki, dzięcioły, kowaliki, czyże, para sierpówek i grubodziób, i jeszcze coś ale nie pamiętam :)

    Edit. Taki błąd a koleżanki litościwie milczą ;) 
    Podziękowali 2AgaMaria Agax4
  • A u nas nie ma;( juz druga zimę z rzadka przyleca sikorki i tyle. 2 lata temu bylo mnóstwo ptaków mieliśmy mega frajde je oglądać a rok temu i teraz nie ma ixh prawie w ogóle.
    Podziękowali 2AgaMaria Agax4
  • Miałam nadzieję że to wątek o aniołach.
    Podziękowali 4madzikg AgaMaria MAFJa Agax4
  • My mamy sikorki I dokarmiamy.

    Podziękowali 1AgaMaria
  • Anioły też mam. Takie drewniane. Bardzo je lubię.
    Dostawałam od teściowej za każdym urodzonym dzieckiem, ale mam tylko trzy anioły a dzieci trzy razy wiecej...nie wiem co o tym myśleć ;) 
    Podziękowali 2AgaMaria Agax4
  • Ja przez cały rok opiekuje się i dokarmiam Orła..
  • Dziś też są tzn. byli/były: kawki, sikorki, sroki.
  • asiao powiedział(a):
    Ja przez cały rok opiekuje się i dokarmiam Orła..
    Jak Prometeusz :smiley:
    Tylko on za karę.
    Podziękowali 1asiao
  • Właśnie sikoreczka przyczepiła się chwilę temu łapkami do ściany i zajrzała przez okno. Nie mamy w jednym pokoju firanek, to ładnie je widać. Zajrzała, zajrzała.
  • Ja nie odrozniam ptaków. Rozpoznaje tylko szpaki, kosy i oczywiście mewy. Z tych, co pod dom  przylatuja. A inne to pojecia nie mam...
    Podziękowali 1AgaMaria
  • @szczurzysko może macie trochę inny zestaw tych skrzydlatych braci mniejszych?
    U nas na osiedlach srok i kawek jest zatrzęsienie.

    Ale za to chyba macie te kolorowe, śmieszne maskonury nad morzem?
  • A, tak,  ale one nie wszędzie są.  Mają swoje miejsca,  nie można ich tak zobaczyć jak np ostrygojady,  które po drogach łażą. 
    Podziękowali 2AgaMaria Agax4
  • Ostrygojady. O ja cię...!
  • AgaMaria powiedział(a):
    Ostrygojady. O ja cię...!
    Zawsze zwalniam jak są na drodze, bo one zwykle uciekają na nogach i nie chcę potrącić.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Zobaczyliśmy zdjęcie tych stworów, ostrygojadów. Kupa śmiechu  :D B) skrzyżowanie bociana z mewą  :D
    Podziękowali 1Agax4
  • Ale miło, że zwalniasz i nie przejeżdżasz...  <3 o:)

  • Mamy najśmieszniejszy karmnik....z kolcami p/ptakom :D (ale to dlatego, że dokarmiamy wybiórczo...gołębie muszą sobie radzić same ;) )

    Podziękowali 2AgaMaria Agax4
  • A ja myślałam, że to wątek o aniołach :)
  • Honi powiedział(a):
    A ja myślałam, że to wątek o aniołach :)
    No patrz, a ja myślałam, że o... pszczołach  :o
    Podziękowali 2AgaMaria Honi
  • @balum a co to za jeden? Grubodziób????
  • Grubodziób. Też mamy :)
    @balum my oprócz oryginalnego, zrobionego przeze mnie, karmnika mamy też klatkę do łapania - to dopiero wyglada śmiesznie ;) 

    Podziękowali 2AgaMaria balum
  • Jak jestem przy oknie to zapraszam na śniadanie kawki, sroki i sikorki. Tak jak pisali poprzednicy; gołębie muszą sobie radzić same. 
    Ale jak wyjdę, to już nie wiem, co tu odchodzi na parapecie ?
  • Do nas czasem przylatuja dudki, ładny widok. 
    Podziękowali 2AgaMaria Agax4
  • Bardzo się nie znam. Ale do głowy mi przychodzi - kalina, bez czarny, dereń...
    Podziękowali 1AgaMaria
  • edytowano luty 2019
    Najlepsza świdośliwa, sami jeszcze się objecie i bardzo ozdobna, tylko trzeba kupić odmianę balerina.
    Podziękowali 1Agax4
  • Zapisuję :) do posadzenia. Można na wiosnę?  Czy lepiej jesienią?
  • Nie opadaja
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.