Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Znalezione

2»

Komentarz

  • Otóż jeśli nie będą przebywać z wnukami to staną się emocjonalnie obojętni dla nich.
    Bliższa stanie samotna sąsiadka która będzie siedziała na ławce pod blokiem 
  • I uważam, że naszym obowiązkiem jest angażowanie dziadków w kontakt z wnukami a nie, że babcia dziadek mają w dupie to my mamy też 
  • @Asiao, ale dlaczego mają nie przebywać z wnukami? Myślę, że mówimy o różnych sprawach. Nigdy nie wymagałam, by rodzice zajmowali się moimi dziećmi. Ale zawsze dom jest otwarty i zawsze mogli być tyle, ile chcieli. Tylko te spotkania miały być nie na warunkach zajmowania się dziećmi, ale bycia z dziećmi - tak, jak obie strony będą chciały.
  • Ja się z tobą zgadzam AniaD
    Nie zgadzam się z koncepcją, że dziadkowie nie utrzymają kontaktu, więc olewamy temat i dopóki są to sprawne osoby to powinni być w pierwszej kolejności do zajęcia się dziećmi jak zaistnieje taka potrzeba 
  • A dlaczego dziadkowie maja nie pomagać przy wnukach?? Czy to sa obce osoby nie  mające więzi i prawnego obowiązku wspierania się w formie finansowej czy usługowej  w trudnej sytuacji?? Nie zajmować się, opiekować , przejmować odpowiedzialność ale pomagać od czasu do czasu?!
    Podziękowali 2Joannna asiao
  • Obowiązek alimentacyjny działa w obie strony. Zstępni- wstępnym i odwrotnie.
    Podziękowali 2Monika73 asiao
  • Ja tam myślę że w normalnej rodzinie z normalnymi więziami to jest oczywista sprawa że sobie nawzajem pomagamy. Więzi rodzinne są bardzo ważne i jesli dla babci ważniejsze są psiapsiolki niż wnuki i dzieci to jest coś nie tak. Oczywiście nie znaczy to że należy wykorzystywać babcie i dziadków, ani że mają być wyłącznie do dyspozycji rodziny bez prawa do własnego życia.  To wynika z miłości jak napisała @apolonia. Jeśli kogoś kocham to naturalne jest że choćby zapytam czy mu czegoś nie potrzeba albo czy nie mogę w czymś pomóc. Jeśli tej troski nie ma to nie jest normalne. Suche prawo jest wg mnie dla sytuacji dysfunkcji w rodzinie bo tam trzeba prawa żeby ludzi pouczyć o troszczeniu się o członków rodziny.
  • Ania D. powiedział(a):
    Ale dlaczego dziadkowie mają pomagać przy wnukach? To nie ich powinność. Oni są od kochania, rozmów, bycia, a nie od pomocy. Pomoc, to w wyjątkowych sprawach.
    Ano właśnie, pełna zgoda.
    teraz należałoby się zastanowić, czy jak dziadkowie zabierają wnuki ....(wstawić pasujące), to to jest pomoc, bycie czy wyraz miłosci i przywiązania ;)
     

    @szczurzysko:D  dopiero zauważyłam...mleko od kury... 
  • Moze to zalezy od podejscia, czy sie o ta pomoc prosi czy żąda...
    Podziękowali 1asiao
  • ...oraz od tego, czy babcia ma być Babcią czy pomocą domową
    Podziękowali 1asiao
  • edytowano luty 2019

    Tak mi się skojarzyło. Ja z tamtych czasów.
  • Przed naszą babcia test. Jedziemy do szpitala z Anielka i pewnie  tam trochę zostaniemy.
  • Trudno olać osobę, która się kocha, dlatego właśnie tak boli, gdyby to był obcy, to co innego.
    Podziękowali 2Ania D. kiwi
  • Kocha nie kocha przyjdzie starość i osobą trzeba się zajac.ustawowo.milosc nie ma tu nic do rzeczy 

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.