Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Paznokcie

Konto skasowane na prośbę użytkownika.
«1

Komentarz

  • Hybrydy. Za swoje 
  • Własne polecam, lakierem przejechać, żadne hybrydy, ani za swoje, ani za 500+.

    Podziękowali 3madzikg Karolinka ewaklara
  • @J2017 uwazaj z tymi hybrydami, masz teraz organizm oslabiony po ciazy, piszesz, ze karmisz butla, nie wiem moze piersia tez na zmiane, tak czy siak - paznokcie pewnie rowniez sa oslabione. A tu Ci jeszcze kosmetyczka spiluje, zetrze plytke, żeby Ci sie potem nie lamaly.
  • Nie no, spoko, sprobuj, mnie tez sie takie paznokcie bardzo podobaja. Powiedziala mi ostatnio znajoma o tym, ze jej pekaja paznokcie po hybrydzie, krusza sie, tymczasem jej siostry laduja hybryde za hybryda i nic sie im z plytkami nie dzieje. 
  • Spróbuj jeść dużo żelatyny, rosół, galaretki, i ograniczyć gluten, poprawić żelazo. Hybrydy tak nie niszczą strasznie paznokci, najtaniej samemu robić.
  • Krótkie ładne są hybrydy, to popatrz kto robi "pokątnie", ja robiłam u kosmetyczki, raz koleżanka mi robiła i raz z rodziny dziewczyna, zawsze było ok.
  • Do moich paznokci ani żele ani hybrydy nie przyklejają się, wielokrotnie w różnych miejscach robiłam i dzień dwa dni mi się trzymają a potem odłażą. 
    Najtrwalszy efekt mam po zwykłym lakierze i utwardzaczu. Więc ostatecznie nie maluję chyba że na wyjątkowe okazje.
  • Byłabym ostrożna z tymi robionymi po domach. Nie masz pewności co do sterylizacji sprzętu (hiv, zoltaczka). Nie masz pewności co do jakości produktów - większość no name z Aliexpess. Lampa niewiadomego pochodzenia. No, co kto lubi. 

    Ja robię hybrydy od czasu do czasu, na wyjątkowe okazje.  Na dłoniach słabo mi się trzymają ,  na stopach długo. Nie lubię akrylu, wygląda strasznie grubo . 
    Podziękowali 2offca mayamima
  • A krótkie hybrydy są fajne, rzeczywiście dłonie od razu zyskują. 
  • Ja teraz zrobiłam 4raz z rzędu hybrydę ..czyli jedna zdejmowałem, kolejna nakladalam bez przerwy w malowaniu...i to był błąd ..paznokcie mi zmiękły bardzo 
    Warto jednak w międzyczasie robić przerwę i smarować odżywkami 
    Prawdopodobnie za tydzień zdjeme i zrobię miesiąc przerwy 
    Podziękowali 1Aga85
  • Mi po hybrydzie płytka odeszła od palców. Powstały puste placki, tak jakby pod paznokciami było powietrze. Długo leczyłam zanim odrosło normalne. Moja siostra dostała rozległego uczulenia na rękach. Druga z sióstr robi hybrydę i nic jej nie jest. 
    Myślę, że warto przeprowadzić test na jedynym palcu przed zrobieniem obu rąk. 
  • J2017 powiedział(a):
    A hybydy to nie są mniej trwałe niż te żelowe? Na jaki czas wam wystarczają?
    Robię już dwa lata non stop. Ściągam stara, „zakładam” nowa. 
    Nie mam problemu z płytka. 
    Nie jest zniszczona. 
    Sciagam acetonem albo frezarka. 
    Najdłużej - testowo- wytrzymały 6 tyg. I gdyby nie odrost na pół paznokcia, straszący wręcz ;) i konieczność wyglądania „jakotako” na imprezie to potrzymałabym dłużej. 
    Robie sama hybrydy. 
    Czasem, nakładam sama bazę i osypuje ja proszkiem akrylowym. Proszek (bezbarwny, albo w kolorze) powoduje ze paznokcie są jeszcze bardziej twarde. 
    Polecane jedt to przy osłabionych. 
    U mnie sprawdza się wtedy kiedy coś już z paznokciem robić trzeba a czasu na dwie warstwy lakieru, bazę, top nie mam ;) 
    bo osypywanie  zajmuje bardzo mało czasu. 

    Co do piłowania. 
    Mnie zdziera się płytki paznokcia, usuwa się tylko lakier wraz z baza. A sama płytkę matowi się miękkim bloczkiem polerskim.

    kiedys, lataaaa temu, byłam kilka razy (chyba 5) na żelowych. Po tych pięciu razach miałam paznokcie jak pergamin i to mnie wyleczyło z żeli. 
     

  • Hybryda zniszczyła mi kompletnie paznokcie, były cienkie, łamliwe, rozwarstwiały się :'(
    Ręce wyglądaly ładnie, ale tylko do czasu odrostu. Po maksymalnie 3 tygodniach, znów trzeba było robić. Częste naswietlanie lampą, na pewno nie jest zdrowe...
  • W gabinecie kosmetycznym
  • Ja jeszcze wynalazlam manicure tytatowy 
    Mi się lepiej trzyma niż hybrydowy i podobno odżywia tylko drogi
    Ja ostatnio hybrydę robię w domu sama i zbieram na zestaw tytanowy
  • J2017 powiedział(a):
    @hipolit Robisz na kròtkich czy długich paznokciach? Jaką lampę polecasz do kupienia? Lub ogòlnie zestaw startowy jakiej firmy? 
    Różnie. 
    Najczęściej na swojej długości. Ale czasem przedłużam sobie ;) 
    mam lampe led Semilaca. 
    6w. 
    ale mam tez stara uv 36w. 
    Z tej uv korzystam przy bardzo ciemnych (mocno napigmentowanych np czarny) lakierach, bo one potrzebują dłuższego czasu utwardzania. 
    Ogolnie korzystam z produktów Semilac -bazy, topy, aceton czy odtłuszczacz. Lakiery również, choć te kupuje tez z innych firm. Nawet mam  Biedronkowe ;) 
    mieszam ze doba bazę i lakier z różnych firm, czasem nakładam lakier po warstwie i każdy z innej firmy. 
    raz tylko miałam tak, ze hybryda zeszła mi na drugi dzień płatami. Ale to była wina lakieru, bo potem sprawdzałam u Mamy i siostry i im tez tak zeszła. 
    ciezko mi polecić bo mam po jednej. 
    Uv kupiona lata temu. 
    Kup -jeśli chcesz się bawić samej - z tej firmy, która masz „pod ręka” 
  • Mnie hybrydy się wykruszyły z powodu słabych moich paznokci bo się wyginały

    Żele sobie chwalę ale ja robiłam dopiero trzeci miesiąc i też u praktykantki za 40 zł
  • Teraz coraz więcej się pisze o szkodliwym wpływie lamp na zdrowie. W kontakcie czerniaka podpaznokciowego.
    Ja jako nastolatka robiłam sobie żele, moim zdaniem dobrze zrobione mogą wyglądać ładnie ale w 99 procentach przypadku widać że to sztuczny paznokieć.
    Hybrydy też robiłam, fajne, długo się trzymają, są błyszczące. Tylko też niszczą paznokcie niestety i później długo trwa powrót do zdrowia.
    Jest jeszcze opcja pill off, czyli hybryda bez pilowania. Podobno mniej niszczą. Koleżanki sobie chwalą.
  • W moim przypadku końcówki paznokci się odklejają i za każdym razem muszę żel z końcówek ściągać i tam gdzie odchodzi, ale nie cały
  • Kolor jest na żelu więc można kolor zmienić a żel jest przezroczysty wiec nie trzeba całego zdzierać
  • Nika76 powiedział(a):
    W moim przypadku końcówki paznokci się odklejają i za każdym razem muszę żel z końcówek ściągać i tam gdzie odchodzi, ale nie cały
    Nika, jeśli odchodzi Ci brzeg tzn ze jest źle zrobiony. 
    Wolny brzeg paznokcia powinien być dobrze „nadlany” -nie wiem jak to fachowo się nazywa ;) 
    jeśli odchodzi po bokach tzn ze nadlało się za dużo przy skórkach i się zapowietrzył. 
    Podziękowali 1Nika76
  • Robię sama hybrydy. Wygladaja ładnie, idealnie trwałe i błyszczące. Ogólnie mam słabe, łamliwe paznokcie a jak mam hybryde to wtedy sa mocniejsze i nawet udaje mi sie trochę zapuscic. Ale jak porobilam non stop przez 3 miesiace, to teraz gdy zdjelam żeby paznokcie odpoczęły, to niestety bardzo zaczęły się rozdwajać. Teraz po ok miesiacu bez hybryd wrócily do dawnego stanu.  No i mam mieszane uczucia co do nich. Może za jakis czas jeszcze sobie zrobię.

    Jakiej firmy lakiery polecacie? Mam semilac i jestem ciekawa jak inne marki. 
    Mam wrażenie że baza semilaca jest nieusuwalna, strasznie ciężko to idzie, nigdy nie udało mi się pozbyć całej.  Za to lakiery spoko. 
  • @camille ;
    a czym ściągasz? 
    Ja mam wypróbowane wszystkie bazy Semilaca. 
    Fajna jedt ta najnowsza fiberbase.
    mam trzy kolory z Ingido - trochę smuży, ale to pastelowe kolory mocno napigmentowane wiec chyba taki ich urok. 
    Mam biedronkowe - fajne, lakier się „nie kurczy” - nie ściąga się z wolnego brzegu jak np lakiery Kinetics. 
    Bardzo dobrze się nakładają z NeoNail (maja czasem na stronie fajne promocje). 
    I mam jeszcze Provocater. Ale te są bardzo gęste i triche zabawy jest przy nakładaniu, wiec mało kiedy się z nimi bawię 
  • Mialam 3 lata non stop hybryde. Zdejmowana stara,zakładana nowa co 10 dni( paznokcie mi bardzo szybko rosną)
    Robione u kosmetyczki, czasami sama zdejmowalam
    Zawsze na krótko, ale ja mam dlugą plýtkę paznokci
    Nigdy nic sie z paznokciami i z hybrydami nie dzialo,ale moja kosmetyczka to artystka po prostu.
    Paznokcie mam bardzo mocne i dosc grube,zawsze mialam. Hybrydy mi nic nie zniszczyly.
    Teraz 2 rok nie mam,nie maluję lakierami. Au natural w pełnym wydaniu.  Krotko opilowane.
  • @hipolit zdejmuje tak, że najpierw spiłowuje sam top pilnikiem. Potem trzymam palce w namoczonych removerem wacikach 10 min. Potem delikatnie zeskrobuje drewnianym patyczkiem. I ta baza nie chce zejść. Zazwyczaj odpuszczałam jej bo bałam sie o paznokcie i robilam na tym nową hybrydę. Schodzi trochę też przy matowieniu paznokci bloczkiem. 

    Myślę, że to taki chyba urok moich słabych paznokci. Tylko w ciąży mam mocne. :)
  • edytowano marzec 2019
    Czasem robię hybrydę, ale mam tak fatalne paznokcie, że mi na normalnej bazie odpada po dwóch dniach i muszę mieć robioną jakimś specjalnym betonem. Jak mam betonem to paznokcie się bardzo niszczą. Paznokcie zawsze mam krótkie, bo mi się bardzo łamią nawet pod hybrydą. 
    Obecnie mam żel, ale dopiero od środy wiec nie wiem na ile trwały. 
    Dla poprawienia stanu płytki robię czasem japoński. Bardzo estetyczny.
    Robi mi znajoma, ma autoklaw i zawsze ma sterylny sprzęt. Rozliczamy się barterem, dwie lekcje niemieckiego za jeden manicure ;) 
    Edit: czekam aż znajoma zrobi certyfikat na tytan. 
    Podziękowali 1E.milia
  • camille powiedział(a):
    @hipolit zdejmuje tak, że najpierw spiłowuje sam top pilnikiem. Potem trzymam palce w namoczonych removerem wacikach 10 min. Potem delikatnie zeskrobuje drewnianym patyczkiem. I ta baza nie chce zejść. Zazwyczaj odpuszczałam jej bo bałam sie o paznokcie i robilam na tym nową hybrydę. Schodzi trochę też przy matowieniu paznokci bloczkiem. 

    Myślę, że to taki chyba urok moich słabych paznokci. Tylko w ciąży mam mocne. :)
    To potrzymaj dłużej niż 10 min. 
    Ja na czas nie patrze, ściągam i sprawdzam różanym patyczkiem jak schodzi, jak za muśnięciem tzn ze wystarczy, jak nie chce, musiałabym zeskrobywać to zostawiam 
    Podziękowali 1camille
  • Nawet nie dwa, a trzy lata robię. 
    Dzis tez będę robić i stopy i dłonie 
  • 50 za tytan to u nas nie osiągalne
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.