Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Smutna historia

edytowano marzec 2019 w Ogólna
https://wiadomosci.wp.pl/tak-wciaga-jas-kapela-pod-wplywem-narkotykow-napisal-przewodnik-po-klubach-6357107282736769a?fbclid=IwAR3N3feSe_tg6T-2AW3fk1FKKKNDEnOtmkh8Z9KGEo1E88Fg3ZuIPrLds2g

warto pomodlić się za niego, za nieszczęsnych rodziców, smutne to tylko szkoda że jednocześnie podają przepis na zdobycie narkotyków w sieci, czy to w ogóle legalne, w sensie czy wp.pl może coś takiego drukować (informację o tym jak zdobyć narkotyki od dilera - sprawdziłem, to faktycznie działa.



«13

Komentarz

  • Straszne, i to, że ktoś wydaje taka książkę...
    Podziękowali 3Barbasia Prayboy Malena
  • O matko i córko!  Skąd on się urwał? Przerażające jest co pisze!
    Podziękowali 1Malena
  • Właśnie doczytałam, że jego mama jest aktywistka  katolicka. To się jej udał syneczek :'(
  • on jest z rodziny wielodzietnej i bardzo wierzącej z tego co wiem....
    Podziękowali 1Prayboy
  • On już kilka książek ma na koncie, merytorycznie dość dyskusyjnych...ale jesli o to dzieło chodzi, zaskoczyłam się nieprzyjemnie ze wydało je Czerwone i Czarne. maja pod swoim szyldem dobre książki. Można do nich napisać maila.

    co do rodziców, to ze są takimi czy innymi działaczami nie mówi duzo o tym jakimi byli rodzicami, a i bez tego można popaść w uzaleznienie
    Podziękowali 1M_Monia
  • jukaa powiedział(a):
    Aga85 powiedział(a):
    O matko i córko!  Skąd on się urwał? Przerażające jest co pisze!
    Jak to skąd się urwał, narkoman. Sposób myślenia standardowy. 
    A rodzina taka czy inna, cóż... Uzależnienia są demokratyczną chorobą.
    Wiesz, niby tak, ale jednak chcemy wierzyć\ wierzymy, że poprzez wychowanie, przykład, przekazywane wartości nauczymy czegoś nasze dzieci...
    Podziękowali 2Rogalikowa M_Monia
  • Nie jest moim celem obwinianie jego rodziców. Jednak czytając te bzdury, złożone w jakąś, mimo wszystko  spójną całość. To mam wrażenie, że wychował się w squacie, a nie katolickim domu
  • Robimy, co możemy.  Sami nie mamy żadnych gwarancji,   że nasze dzieci nie pogubia się po drodze. Bardzo współczuję jego rodzicom, bo to porządni ludzie. 
    Zostaje oddanie dzieci NMP - tak myślę.  Jedyna gwarancja .

  • edytowano marzec 2019
    Aga85 powiedział(a):
    Nie jest moim celem obwinianie jego rodziców. Jednak czytając te bzdury, złożone w jakąś, mimo wszystko  spójną całość. To mam wrażenie, że wychował się w squacie, a nie katolickim domu
    On trafił na złych ludzi na komunistów z krytyki politycznej na bandytów... nie zawsze to jest wina rodziców. Kto wie czy w przyszłości kiedy sięgnie dna nie nawroci się. Ilez było takich przypadków...tak właśnie zwróciłem uwagę na jego twarz. Jest głęboko nieszczęśliwy i ta książka to wbrew pozorom wołanie o pomoc ale też ostrzeżenie.
  • Prayboy powiedział(a):
    Aga85 powiedział(a):
    Nie jest moim celem obwinianie jego rodziców. Jednak czytając te bzdury, złożone w jakąś, mimo wszystko  spójną całość. To mam wrażenie, że wychował się w squacie, a nie katolickim domu
    On trafił na złych ludzi na komunistów z krytyki politycznej na bandytów... nie zawsze to jest wina rodziców. Kto wie czy w przyszłości kiedy sięgnie dna nie nawroci się. Ilez było takich przypadków...tak właśnie zwróciłem uwagę na jego twarz. Jest głęboko nieszczęśliwy i ta książka to wbrew pozorom wołanie o pomoc ale też ostrzeżenie.
    A ilu pociągnie za sobą, przez takie durne publikacje.
    Ale oczywiście, mam nadzieję, że się opamięta. Smutno czytac
  • Przeraża mnie to. Bo moje dzieci kiedyś będą nastolatkami, i pewnie będą uważać, że stara matka na wielu rzeczach się nie zna, i będą chciały podejmować własne decyzje i szukać szczęścia po swojemu. I przeczytają coś takiego, albo usłyszą to od kogoś, kogo lubią. 
  • Bardzo współczuje rodzicom Jana K. Po obejrzeniu filmiku od Tomasza brak mi słów, jaki ogrom cierpienia i bólu musi na nich ciążyć...
  • Kto to jest ten Jan Kapela?
  • Berenika powiedział(a):
    Kto to jest ten Jan Kapela?
    Syn Teresy Kapeli szefowej związku dużych rodzin 3+
  • A to przepraszam tak gdzieś widziałam ale może się mylę
  • Znalazłam że była współzałożycielka zdr3+
  •  straszne doświadczenie spadło na jego rodziców
    chwilę posłuchałam tego Jasia, ale już nigdy nie zapomnę...
    będę ich nosić w sercu  :'(
    Podziękowali 1Ania D.
  • Niestety nie mam dostępu do całości, ale napisane jest, że Polska wypada dobrze na tle Europy.... :|
  • Myślę, że dla złego to jest wyzwanie szczególnie atrakcyjne, żeby na złą drogę sprowadzić dzieci z dobrych, katolickich domów...
  • @mader nie zebym się czepiała co napisałaś, ale nie wyobrażam sobie jak można nie zauważyć pewnych symptomów
    IMHO  zbytni aktywizm i rodziców i dzieci, brak chwil spokoju  minimalizuje/uniemożliwia taką zwykłą wymianę zdań, przepływ podstawowych informacji
    ja uważam takie "zalatanie" za groźne...

    i u nas w rodzinie czas gdy wszyscy w komplecie uczestniczyliśmy w każdej Drodze Krzyżowej w Wielkim Poście i nie opuściliśmy żadnych Rorat w Adwencie na razie przeminął... :'(

    ale właśnie to zawierzenie Najświętszej Maryi Pannie, codzienna modlitwa do męczenników pozwala wierzyć w to, że znów może być jak dawniej
  • Może przeginali i postanowił sobie odreagować 
    Chyba już jest dorosly, niezależny od rodziców, nie muszą go z zygowin wyciągac to niech sobie żyje jak chce 
    Podziękowali 1agatak
  • In Spe powiedział(a):
    IMHO  zbytni aktywizm i rodziców i dzieci, brak chwil spokoju  minimalizuje/uniemożliwia taką zwykłą wymianę zdań, przepływ podstawowych informacjija uważam takie "zalatanie" za groźne...i u nas w rodzinie czas gdy wszyscy w komplecie uczestniczyliśmy w każdej Drodze Krzyżowej w Wielkim Poście i nie opuściliśmy żadnych Rorat w Adwencie na razie przeminął... 
    A może to właśnie dobrze. Można też popaść w aktywizm w praktykowaniu wiary: ile razy byłam na Roratach, ile razy zmobilizowałam całą rodzinę do Drogi Krzyżowej. A ważne jest, by być tam gdzie chce mnie widzieć Pan Bóg. Bo może przez to, że np. w piątek nie pójdziemy na Drogę Krzyżową, spędzimy popołudnie bez pośpiechu i coś sobie powiemy, co inaczej by umknęło. Ale Ty, @In Spe, na pewno to rozumiesz.
    Podziękowali 1In Spe
  • edytowano marzec 2019
    Czlowiek ktory zabil Adamowicza tez pochodzil z dobrej wielodzietnej rodziny. Nie ma znaczenia. Z roznych rodzin ludzie schodza na zla droge.
  • edytowano marzec 2019
    Musialby psycholog wypowiedziec sie jaka postawa rodzicow gwarantuje sukces wychowawczy A moze nie ma takiej?
  • M_Monia powiedział(a):
    Musialby psycholog wypowiedziec sie jaka postawa rodzicow gwarantuje sukces wychowawczy A moze nie ma takiej?
    Żadna. Albo każda ;)

    Nie ma takiej.
  • Z internetu najgorsza postawa rodzicicow to nadmiernie chroniaca - dziecko egoistyczne, zuchwale lub odtracajaca - dziecko agresywne, aspoleczne. Warto wiedzec. Moze to cos da
  • To mi sie troche zgadza, bo mamy taka mame ktora jak ta kura chroni doroslego syneczka a jemu rogi rosna a ona slepa
  • @Malena ; :)
    myślę, że trzeba nieustannie rozeznawać co w danej chwili jest miłe Panu Bogu
    (wiem, że górnolotnie brzmi, ale co tam...)

    ostatecznie i na szczęście tylko Pan Bóg ma "dostęp" do naszych intencji, prawdziwych motywów i On nas będzie rozliczał  :)



    Podziękowali 2Barbasia Malena
  • edytowano marzec 2019
    @Malena ;
    a o tej stuprocentowej obecności i komplecie uczestników pisałam z myślą, że byłam wdzięczna, że akurat tak dopisywały okoliczności i zdrowie, że się udawało bo to NAM były potrzebne te Krzyżowe Drogi i Roraty, żeby dobrze przeżyć święta
    po prostu tęsknię do tych czasów
    Podziękowali 2Malena Joannna
  • Mader, rodzice walczacy o.swoje dziecko, ktore bardzo nisko upadlo to.postawa nadmiernie chroniaca efekt bedzie tylko wzmocniony. Kotanski mowili do matek narkomanow" chcesz mu pomoc wyrzuc go".
    Podziękowali 1asiao
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.