Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy faktycznie LGTB tak w szkołach na zachodzie...

W dyskusji z bliską mi osobą, która jest edukatorem seksualnym, zostałam poinformowana, że wszystko co krąży teraz po Fb o edukacji seksualnej to ściema rozpowszechniana przez ultrakatole i homofobów. Drodzy zagraniczniacy- jaka jest prawda? Co faktycznie dzieje się na lekcjach w europejskich szkołach? 

Komentarz

  • Zalezy.
    W średniej jest taki przedmiot Personal and Social Education. I tam sa lekcje tego typu z szeroko pojętego wych. seksualnego, ale to powiedzmy jeden semestr na cala edukacje. 
    W podstawowej zalezy co nauczyciel powie. Alejakiejś nachalnej tendencji tu nie widze.
    Choc teraz rzad oglosil (szkocki), ze edukacja lgbt bedzie kompleksowo wdrazana do wszystkich przedmiotów. Z tym, ze to pewnie bedzie znowu zależało od nauczycieli. Moi mieli nauczycielkę, która celowo prowadzila edukacje ateistyczna. Np bożonarodzeniowa celebracja miala nie miec nic wspólnego z religią, październik poswiecony Halloween, do tego stopnia, ze matematyka z dynia itd. Po zmianie nauczyciela, calkowity zwrot, jaselka tradycyjne, nawet Wielki Piatek bedzie celebrowany w ich kościele. 
    To samo moze byc z lgbt.

    Problem jest taki, ze nie wolno o tym mowic, bo sie jest nietolerancyjnym. 

    Z drugiej strony ja jako rodzic mogę duzo, moge zabrac dzieci z takich zajec, moje przekonania poki co byly respektowane.
  • edytowano marzec 2019
    Moja K miała dwie lekcję wdz przez całe gimnazjum w Szwajcarii i jedną lekcję o gender. Na tą o seksie jedną poszla na drugą już nie chciała bo im pani demonstrowala jak ginekolog zakłada spiralę. Nie było o żadnym lgbt.
    Młodsze w podstawówce nic nie mieli.
  • W Fr, oficjalnie, nie ma nic takiego. Ale wszystko robi się z kamuflażem. Chciałam z uczniami przeanalizować jedną książkę ale zrezygnowałam bo był w niej cały artykuł na temat homo-parenting. Jakżeś to wspaniałe i że nie równa się z heteor-parenting, itp...

    W nowym podręczniku z niemieckiego zauważyłam że w rozdziale Meine Familie und ich,  wymieniają wszystkie 'rodziny' w tym die gleichgeschlechtliche Familie...

    Co do wpływu LGBT-itp tak jak pisała @szczurzysko, wiele zależne jest od nauczyciela.



  • W Irlandii w szkole podstawowej są lekcje wychowania seksualnego dla klasy 6 za zgodą rodziców. Prowadzą to ludzie spoza szkoły. Można dziecko zwolnić. Dotąd jednak mieliśmy z nimi dobre doświadczenia. Ale tu też jest tak, że dzieci klas 0 do 6 mają jednego nauczyciela, jak w Polsce w 1-3. I wiele zależy  od tego  na kogo się trafi. U nas któryś z czwartoklasistów przyniósł jakiś czas temu informację, że jego nauczyciel ma kuzyna homo, który jest w jakiś związku i jakie to (zdaniem nauczyciela) wspaniałe etc...
    W gimnazjum już jest gorzej. O lgbt jest w podręczniku do tutejszego wosu, są pogadanki. Mimo, że szkoła jest formalnie katolicka. Trzeba się mieć na baczności. I trzeba odpowiednio młodzież na to wszystko przygotować  
  • Moja I.(lat 6) Jest teraz w 3 klasie w kantonie protestanckim CH. I ma mieć już pierwsze zajęcia nt. Wykorzystywania dzieci itp. Dostałam rozpiskę że co roku już takie zajęcia będą. Prowadzi to organizacja Profa. Na ich stronie można poczytać tematy zagadnien. Jak najbardziej tematy homo i inne sa tam w planie. Aha i przypomniałam sobie że jak odprowadzałam córkę w zeszłym roku do szkoły to codziennie inny chłopiec że starszej 5 klasy przebierał się za kobietę rano tylko nie wiem czy dla fanu czy jakiś program. Są też spotkania 2 dla rodziców nt. Jak rozmawiac z dziećmi o tych sprawach.
  • Myślę, że  wychowanie seksualne to jedno, a treści lgbt są właśnie przemycane w różnych przedmiotach, gdzie się tylko da coś na taki temat. 
  • predzej czy puzniej wprowadza to co pisze europdeputowany   Mój nieustanny flirt z dziećmi szybko przyjął charakter erotyczny. Te małe pięcioletnie dziewczynki już wiedziały, jak mnie podrywać. Rzecz jasna niejedna z nich przygląda się rodzicom, kiedy się pieprzą. Kilka razy zdarzyło się, że dzieci rozpięły mi rozporek i zaczęły mnie głaskać. Ich życzenie było dla mnie problematyczne. Jednak często mimo wszystko i ja je głaskałem" – to słowa Cohn-Bendita z jego własnej autobiografii. "Seksualność dziecka jest czymś wspaniałym” i „uczucie rozbierania przez 5-letnią dziewczynkę jest fantastyczne
    Daniel Cohn-Bendit - pedofil w Europarlamencie  nalezał do zielonych  Politycy partii Zielonych chcieli w latach 80. legalizacji pedofilii





  • Szkola w Anglii. Lekcje wychowania seksualnego w podstawowce prowadzone byly przez te sama nauczycielke, co inne przedmioty. Przed owymi lekcjami rodzicom umozliwiono zapoznanie sie z materialami i tym, co bedzie nauczane. Nie bylo nic o LGBT. Bylo o fizycznych roznicach miedzy chlopcami i dziewczynkami, o dojrzewaniu - jakich zman w swoim ciele i zachowaniu moga sie dzieci spodziewac. O rozmanazaniu ssakow - bez zadnych ogromnych technikaliow etc. W szkole sredniej neico wiecej o zwiazkach i odpowiedzialnosci, znowu o zmianach w ciele w trakcie dojrzewania - nieco bardziej szczegolowo. Troche meli o anatomii i higienie  oraz o nie zgadzaniu sie na 'zly dotyk' - i tyle. Zadnych golizn, promocji homo, prezerwatyw etc nie mieli. Obie szkoly panstwowe. Duzo tutaj zalezy chyba tez od Rady Rodzicow i cial nadzorczych - szkoly maja dosc duza neizaleznosc od rzadu w  wyborze programow nauczania. No , ale u nas dosc konserwatywne okolice sa. W podstawowce odbywaly sie jaselka, nie bylo halloweenow etc, w sredniej tez zadnych dziwnych akcji na razie nie bylo. Byc moze w innych szkolach, czy miejscowosciach jest inaczej. My tutaj zacofani jestesmy.
  • No to gdzie ta 
    demoralizacja dzieci na zgniłym Zachodzie? Wątek powinien być pełen historii mrożących krew w żyłach. Ale to pewnie prędzej można znaleźć u znawców na wpolityce albo pch24.
  • Wrzuć sobie w wyszukiwarkę dyskryminacja społeczna, przykłady. Ja na telefonie nie potrafię wkleić. Pisałam o tym wyżej... 
  • Z mrożących krew w żyłach historii to w Niemczech lekcja edukacji seksualnej dla 9latkow skończyła się wezwaniem pogotowia bo jedno dziecko zaslablo a drugie się zwymiotowalo. Jedna matka rozkręciła z tego tytułu aferę ale skończyło się tylko na straszeniu mediami i policja. Efekt awantury był taki, że zrezygnowano z części praktycznej zajec.
    I to akurat jest historia z pierwszej ręki 
    a rzecz wydarzyła się na lekcji w części praktycznej jak dzieci musiały naciągać kondoma na kij od szczotki.
    Ale to małe miasto ..zaścianek "zachodu"
    We Frankfurcie nie zawracają sobie głowy kijami od szczotki ..są pokazane zdjęcia dużego penisa i damskich dłoni które naciągają gumkę ..ale to dla starszych dzieci powyżej 12rz 

    I w Niemczech nie ma możliwości zwolnienia dzieci z zajęć edukacji seksualnej.Są obowiazkowe  i do zaliczenia. 

  • Moja córka nawet teraz chociaż skończyła 18 lat, jest taka wrażliwa, że gdyby to miała przy klasie zrobić, to może by zemdlała, trudno uwierzyć we wrażliwość dziecka? Szczególnie, że od jakiegoś wieku dzieci wiedzą co to jest i na co się to zakłada, a tu przy klasie każą im to robić na zaliczenie, to jest naprawdę chore.
  • Cała ta edukacja seksualna jest idiotyczna. 
    Myślę, że to dziecko mogło zasłabnąć z kontekstu a nie z faktu zakładania gumki na szczotkę .
    Inny przykład z tej samej szkoły, który zapewne spodoba się pasjonatom lgbt,  że nauczyciel na lekcji religii opowiadał obleśne historyjki o fizjologi chłopców z czego też była afera 
    Ale co tam katolicy
    Tam już jest pełno muzelmanow
  • Dodatkowo są zadawane pracę donowe w których trzeba opisać swoimi slowami treść która była przekazywana na lekcji
    Oczywiście z substelna sugestia, żeby zrobić samodzielnie bez pomocy rodzica.

  • @Tola kraj jest duży i szeroki a zajęcia odbywają się tam w każdej szkole 
    Myślisz, że zrobili zajęcia z zakładania gumki na kij bez kontekstu? 
  • Zresztą jak cię temat szczegółowo interesuje to jedź i weź udział w zajęciach 
    Chociaż za chwilę w rejonowej szkole będziesz mogła posłuchać i sama ocenisz 
  • @Tola to nie moja relacja tylko znajomej której dziecko było na zajęciach

  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Gdybyś mógł ogólnie chociaż streścić ten artykuł, nie każdy jest poliglotą. 
    Poza tym, czy to wiarygodne źródło czy też jakiś zagraniczny pudelek.pl?
  • Ależ polityka i wyborcza to są lewicowe szczujnie, z jedynie których wiedzę czerpie Paprotka.
    Podziękowali 1draconessa
  • Moje dzieci chodzą w Niemczech do szkoły, starsze ma lat 14 a młodsze 9 i jak do tej pory nie było nic strasznego na lekcjach. Nie wiem skąd biorą się takie historie jak powyżej. U nas pani młodszego dziecka chciała zrobić halloween w klasie i gdy jej napisaliśmy że my jesteśmy wierzący i nie praktykujemy halloweenow, że to nie nasza tradycja i niemiecka też nie, to się z tego wycofała twierdząc, że ona sama też nie świętuje halloweenow tylko ona chciała tak dla dzieci. U starszej córki były zajęcia o dorastaniu, higienie itd. Zajęcia były dodatkowe, całkowicie dobrowolne, najpierw były zajęcia dla rodziców aby przedstawić co będą mówić i jak będzie to robione a potem dopiero były zajęcia dla dzieci. Chłopcy osobno i dziewczynki osobno. Fajnie były prowadzone. My mieszkamy w Bawarii, to może to ta różnica. Tu wiszą krzyże choć w innych landach  już nie. No nie wiem... 
    Podziękowali 3draconessa Ona64 Monika73
  • Nie wiem, jak UK, ale Birmingham juz protestuje przeciwko zajeciom LGBT w szkole. I to nie jednej. 
    https://www.bbc.co.uk/news/uk-england-birmingham-47040451
    Zabawne, wszyscy wiemy przeciez z czego slynie to miasto. 
  • A jakieś rzetelne źródło zamiast dziennika narodowego? Oczywiście nie chodzi mi o Politykę czy GW jesli to chcesz mi zarzucić, ale nie jakieś niszowe manipulacyjne strony których nie da się traktować poważnie, w tym tekście np druga polowa dotyczy nie autorów wytycznych who tylko organizacji wymienionej w źródłach, i to tekstów które pisał dla niej zupełnie kto inny kilkanaście lat temu...śmieszne ze czepiasz się linkowania Polityki gdzie jest wywiad z osoba z organizacji zajmującej się edukacja seksualna, a wiec zawiera cytaty "ze źródła", ale manipulacyjne teksty pisane pod tezę przedstawiasz jako rzetelne źródło.
    Wypowiedzi hierarchów kościelnych o pedofilii za to nikt nie komentuje, może takie teksty to już np dla Ciebie norma? Na to by zestawić w jednej wypowiedzi traktowanie pedofilów z żydami prześladowanymi w czasie wojny nie wpadłby chyba nawet żaden lewak.
    Podziękowali 1Coralgol
  • edytowano marzec 2019
    No nic nie poradzę że każde źródło które nie jest lewackie jest dla Ciebie niszowe i manipulacyjne. Dla mnie wystarczy że osoby które promują edukacje seksualna i lgbt to często zboczency i gwałciciele. A Ty dalej zaprzeczaj faktom. Dla.mnie pedofil i zboczeniec to dewiantów niezależnie od tego czy ksiądz czy nie .Nie wiem.o jakiej wypowiedzi hierarchów piszesz.
    Podziękowali 2asiao draconessa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.