Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1284285287289290370

Komentarz

  • Tylko ona nie jedzie na zabieg tylko na pilna wizytę która odbędzie się w zależności od uznania lekarza lub nie 
  • Możesz też spróbować aptecznych specyfików na korek w uchu. Jak nie pomoże to laryngolog i płakanie. 
  • no więc mam jedenaście hgb , czyli "idę "na  żelazie kompleks singularis
  • @Elunia , wystraszyłaś mnie tym spirytusem  :#
  • A picie soku z buraków tudzież zakwasu buraczanego nie może pomóc? ja mam od zawsze anemie, w ciąży też zawsze walczyłam żeby  nie mieć anemii, teraz w ostatniej ciąży miałam hgb 11, ale piłam codziennie zakwas buraczany. samego soku z buraków nie mogę bo mnie zoladek boli.
  • @Agnieszka82 niektórym pomaga. Ja tez dużo piłam zakwasu ale jakoś szału nie było. Za to w ostatniej ciąży jadłam po 3 żółtka dziennie jak mi już mdłości przeszły i ładna miałam hemoglobinę, potem złapałam jakieś grypsko i przez 3 tyg prawie nic nie jadłam i mnie odrzuciło od jajek i suma sumarum musiałam włączyć gynotardyferon przed porodem...
    Podziękowali 1Agnieszka82
  • Czy ktoś ma w domu otoskop i używa go jak dzieci chorują?
    Myślę czy by nie kupić.

    cos mi się kołacze, że @wiesia ?
  • Wiesia na pewno.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • @Aneczka08 korzystamy z otoskopu w chorobach. Mąż się tym zajmuje. Mogę popytać.
  • napisz jaki i spytaj męża jak diagnozuje. Mój za to jest specjalistą w osłuchiwaniu - do tej pory zawsze jego diagnoza pokrywała się z tym co lekarz mówił. A oszczedza nam to czas bo jak dziecko ma czysto to się od razu do lekarza nie pchamy
    Podziękowali 2wiesia Agnieszka82
  • dobrze oczywiście jakoś w wolnej chwili! uśmiecham się bo mamy tez stetoskop ale nie umiemy diagnozować :(
  • wiesia powiedział(a):
    dobrze oczywiście jakoś w wolnej chwili! uśmiecham się bo mamy tez stetoskop ale nie umiemy diagnozować :(
    kiedyś @Katarzyna pisała, że można na YT posłuchać jak brzmią oskrzela w róznych chorobach. Dla mnie zdrowy odgłos to jest jednostajny szum, jak zaczynają się takie gwzidki i nie przechodza po kaszlu to coś jest na rzeczy. jeszcze są furkotania takie niższe cichsze i tu mój mąż umie to wysluchac ja nie bardzo.
    Podziękowali 2wiesia Agnieszka82
  • Mamy ten model:
    https://www.techmed.pl/product-pol-140-Otoskop-TM-OT100-oswietlenie-led-TECH-MED.html
    Mąż mówi, że dobrze kupić od razu komplet trąbek (mniejszych dla dzieci)
    https://www.techmed.pl/pol_m_Sprzet-medyczny_Otoskopy-172.html

    Przy zaglądaniu do uszu najwyższa delikatność (pewna ręka) i wcześniej pogooglać sobie fotki jak wygląda zdrowa błona, stan zapalny itp.
    Jeżeli chcesz skorzystać z jednej trąbki (per dziecko), zaczynaj od ucha zdrowego.
    Nie zaglądamy za często, bo to denerwuje i może podrażnić (1x na dobę max).
    Na pewno fajna opcja taka umiejętność do sprawdzania czy stan dziecka się poprawia/pogarsza. Daje nam dużo luzu psychicznego.
  • Nie wiem nasza lekarka na odległość twierdzi ze to jakieś rsv.. na razie zinhalowalam cała czwórkę salviaseptem i zalewam czarnym bzem. Sama tez pije. Robił tu ktoś nebulizacje z salviaseptu? 
  • Mam plesniawke w buzi . Na wardze. Nie pomógł propolis jak na inne afty i pypcie ( u mnie dość częste) .. 
  • Moim zdaniem właśnie plesniawke. Ale dzis wreszcie jakby trochę zmniejszyła się i przestała tak strasznie bolec .
  • ja jeszcze słyszałam od lekarki ze przy zapaleniu oskrzeli słychać takie trzaskanie i "strzelanie" też mamy stetoskop, ja osluchuje w razie potrzeby ale otoskop też zakupie- dzięki @Wiesia za namiar na dobry model.
    Podziękowali 1wiesia
  • trzaskanie i strzelanie to chyba przy zapaleniu płuc. Katarzyna pisała kiedyś że przypomina to skrzypienie śniegu w bardzo mroźny dzień
    Podziękowali 1wiesia
  • Dziś wieczorem córka (półtorej roku) ukłuła się plastikowym zakończeniem strzały (nie ostre ale cienkie i twarde). Na początku chwilę popłakała i miała lekko czerwone wokół tego oczka. Teraz od spojówki po tęczówkę (ale nie wchodzi na tęczówkę) ma zakrwawione oko. Martwię się. Czy powinniśmy gdzieś jechać? Ja wymiotuje (ciąża), mąż woli nie jechać sam....czy myślicie że jednak trzeba?
  • A! Jest wesoła i nie wskazuje że ją boli.....
  • @kotek jeśli tu bywa to w sprawie oka powinna coś doradzić
    Podziękowali 1awia
  • Cały dzień leciało mi z nosa i kochałam a w końcu się zatkało. Można ibuprom zatoki przy karmieniu?
  • @MAFja, ale czy to na miłość pomoże, na kochanie? 
    Podziękowali 3MAFJa madzikg wielorybek
  • MAFJa powiedział(a):
    Cały dzień leciało mi z nosa i kochałam a w końcu się zatkało. Można ibuprom zatoki przy karmieniu?
    MonikaN powiedział(a):
    @MAFja, ale czy to na miłość pomoże, na kochanie? 

  • Kurna kichalam . Można te psudoefedryne przy karmieniu czy nie. Nie żyje z bólu głowy 
  • Ja będę karmić raczej rano dopiero. Na 80 % bo mały chory wiec tez się czasem budzi.. Czyli nie? 
  • Odetkało się przed spaniem jak się mocno Wkurzyłam.. 
  • 2 latek w nocy raz zwymiotowal, teraz druga strona sie woda leje. Temp 37,6. Dawalam mu juz 3 razy od rana dicoflor 60. Jak czesto mu to moge podawac? Da sie przy takiej biegunce (od rana z 10 pieluch poszlo) przedawkowac to? 
    Cos jeszcze mu dac, czy raczej czekac az wydali co zle? 
    Widac, ze mu zle.
    A co zrobic, gdyby temp mu poszla mocno do gory? Schladzac w kapieli? Doustnie i doodbytniczo nie da rady raczej mu nic podac.
  • ja dicofloru (floractinu) to nawet 3x2 daje
    Podziękowali 1mamuma
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.