Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1171172174176177193

Komentarz

  • Chętnie tu się rozgoszczę i poczytam doświadczonych. Jesienią posadzilismy kilka krzaczkow i tak się zastanawiam czy trzeba je będzie na wiosnę już jakoś przyciąć?  Maliny,  porzeczki, aronia, borówka, świdośliwa, jagoda kamczacka, goji, forsycja, lilak,  mirabelka, grusza. Pod warunkiem, że się przyjęły... 
  • Osz...no przypomniałaś mi, że obiecałam teściowej jesienią pojechać tej zimy z chłopakami wilki poprzecinać. No a wszystkie soboty w lutym zajęte wyjazdowo...
  • Pomidory i papryki wysiadłam.
    Sałata już mi wzeszła.
    Jutro akcja bielenia ;)
  • @Elunia - ciekawe czy pracowali kiedykolwiek w ogródku ;)
    hahah że niby te wielkie uprawy to zerowaste?? Szkoda łąki, niech lepiej pszczółki żyją to będzie pożytek ;)
  • A znacie jakas strone internetowa, na ktorej mozna kupic tanio nasiona warzyw, ziol, ale takie zeby byly pewne, ze nie GMO i nie hybrydy?
  • Ja kupowałam PNOS Ożarów mazowiecki.
  • Popatrzylam na sadowniczy, duzo nasion, ale tez sporo hybryd F1. 
  • czy ktos wie kiedy najlepiej przyciac czarna i czerwona porzeczke i agrest (drzewka)?
  • @Elunia dziekuje za informacje  :)
  • ja wczoraj przycięłam winogrono....to już mój czwarty sezon samodzielnego cięcia. Pierwszego roku cięłam intuicyjnie...słabiutko...teraz to już profesjonalne cięcie :) - uczyłam się z yuotube i jakiejś instrukcji rysunkowej - bardzo łopatologicznej.
    Zaznaczam kolorowymi taśmami izolacyjnymi i takimi przytwierdzam tegoroczne rodzące gałązki do rusztowania...Dzięki temu kolejnego roku łatwiej rozpoznaję co ciąć.
    Zbiory obfite :)

    A agrest i porzeczki to ja na jesieni przycinam, a wiosną tyko sprawdzam czy coś jeszcze dociąć, czy usunąć jakąś martwicę...

    Z drzewami mam jeszcze problem. Jeśli ktoś ma jakieś instruktażowe filmiki to chętnie skorzystam. Mam jabłonie i wiśnie.
  • Czy możecie coś polecić - drzewo, krzewy - do posadzenia by szybko urosło i osłoniło od sąsiadów ;) miejsca nie za dużo ok. 8 m wzdłuż granicy, do zachodu
    posadzony mam już bez x 3, jodełkę...
  • Powinnam tez przyciać jak najszybciej winorośl, moze macie jakiś filmik instruktarzowy? Niestety - najwieksze jest zarażone - czy można jakos je próbowac ratowac - tzn w zeszłym roku nie zdecydowałam sie na wycięcie, mocno je przerzedziłam, opryskałam miedzianem, owoce moze nie były idealne ale i tak znacznie lepsze niż dwa lata temu, rózne żółknace liscie obcinałam na bieżąco. W tym roku mam zamiar zrobic podobnie.
  • Ja  do "wiejskiego nawozu" nigdy nie miałam dojścia i kupuję w marketach granulowany obornik (ok. 10 zł wiaderko). I jak mam już gotowy przerobiony to kompost co się zbierał  w przydomowym kompostowniku. 
  • Ja posiałam wczoraj bób, sałatę i rzodkiewki :)
  • edytowano marzec 2019
    Mamy!

    Świezo wydłubane z rurek i czekaja w lodówce ;) 

    Wpadłam tu z pytaniem: czym najlepiej opryskać brzoskwinię p/kędzierzawosci ? Miedzian moze być (bo mam na stanie akurat), czy cos innego dokupić?

    Podziękowali 1Basja
  • Potrzebuję spore ilości bukszpanu,
    ma ktoś na sprzedaż młode sadzoneczki?
  • Mogę naciąć gałązek bukszpanu, nie ukorzenione.
  • balum powiedział(a):
    Mamy!

    Świezo wydłubane z rurek i czekaja w lodówce ;) 

    Wpadłam tu z pytaniem: czym najlepiej opryskać brzoskwinię p/kędzierzawosci ? Miedzian moze być (bo mam na stanie akurat), czy cos innego dokupić?

    Miedziana idealnie pasuje
    Podziękowali 1balum
  • My mamy murarki w elewacji ;) w laczeniach między deskami.
  • Hej. Mam pytanie. Kupiłam piękne narcyzy i hiacynty w markecie, ale kwitnące już więc chyba nie mogę ich do gruntu wsadzić? Bo zimno jeszcze, czy nic im nie będzie? Pyt bo nigdy nie miałam doczynienia z kwiatami, dopiero zaczynam :) 
  • edytowano marzec 2019
    dziękuję
    u mnie to się nie ukorzeni, psy powyrywają i zniszczą :|
    z nimi to jest niezła jazda, ostatnio tak się bawiły, że złamały tuję 1,5m
     jednak potrzebuję sadzonki
    Podziękowali 1Basja
  • Czy na wiosnę dosypujecie ziemi do borówek ? Bo w piśmie ogrodniczym wyczytałam ze warto na wiosnę wymienić 5 cm ziemi 

  • Nadszedł ten moment ;)
    Chcę założyć mały warzywnik w ogródku. Pomyślałam, że najbardziej będzie mi pasował taki skrzynkowy, bo najłatwiej mi go jakość wyodrębnić z trawnika.
    Może dwa takie?
    https://www.castorama.pl/produkty/ogrod/uprawa-i-ochrona-roslin/akcesoria/akcesoria-do-wysiewu/grzadka-drewniana-verve-1-2-x-0-8-m.html?utm_source=aff_criteo&utm_medium=feed&utm_campaign=ongoing_2019

    na spód chcę położyć siatkę przeciw kretom, dosypać ziemi pod warzywa...
    ma ktoś doświadczenie z takim sposobem sadzenia?

    zamierzam przesadzić tam poziomki (które przetrwały zimę) i posiać coś łatwego uprawie (dla początkującego i nie mającego zbyt wiele czasu na plewienie)
    szczypiorek, pietruszka, pomidorki koktajlowe, sałata? coś polecicie?
  • naprawdę nie ma nikt takiego skrzyniowego warzywnika by się podzielić doświadczeniem?
  • Ma moja koleżanka. Zalety są - nie trzeba kopać, wystarczy wzruszać ziemię, wady - szybciej ziemia wysycha i trzeba podlewać.
    Podziękowali 1Agax4
  • Ja bym dała spokojnie...ale ja nie jestem fetyszystką daty przydatności i jak coś nie jest ewidentnie popsute, spleśniałe itd. to używam nie zwracając uwagi na cyferki.
    Naciełam się raz przemrożoną farbą...bo odłaziła ale gdybym dała grunt to... kto wie może by się trzymało...
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Pochwale się. Żaden ze mnie działkowiec ale powychodziły te niebieskie kwiatki wsadzilam z dziewczynkami tydzień temu 30 bratkow żółtych, ciemno różowych i fioletowo białych w skrzynkach i gdzie bądź na obrzeżach i jest tak ładnie :-)))) 
    Podziękowali 1Karolinka
  • Agax4 powiedział(a):
    Nadszedł ten moment ;)
    Chcę założyć mały warzywnik w ogródku. 
    Ja też :)
    ale ważą się losy mojego ogródka bo nie wiem czy nowy sąsiad jest roundupowy...( ale słowo wyszło)

    Podziękowali 1Agax4
  • Wczoraj się nakopałam, odmalowałam wszystkie płotki drewniane... dziś nie mam siły ręką ruszyć. Ale siedzę i podziwiam pierwsze kwiatki :)
    Podziękowali 1Karolinka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.