Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Glina

Czy macie doświadczenia z gliną? Czy taka samoutwardzalna (jest tania na allegro) jest dobra, warto kupić? Czy lepiej jaką inną, ale nie do wypalania, bo nie mam jak i gdzie?

Komentarz

  • Szukam dla dzieci. Syn miał kiedyś zajęcia z gliny, robił fajne rzeczy, ma zręczne ręce. Chciałabym, by w ferie mogli działać. W necie jest ogrom pomysłów na gliniane rzeczy.
  • Korzystałam z samoutwardzalnej gliny firmy Astra. Była ok. Wiem tyle, że szczególnie trzeba ją zabezpieczać przed powietrzem, szybko zamykać opakowanie i już raz otwarte dość szybko zuzyc (tak max dwa tygodnie może i szybciej). Uzywalismy do wyrobu figurek do szopki bożonarodzeniowej.
    Podziękowali 1Ania D.
  • Czy wyroby z takiej gliny są trwałe? Nie są bardzo kruche?
  • Rzucania nie przezyją raczej takie wyroby, ale same z siebi nie podlegająe jakiejś szczególnej erozji. Dobrze przyjmują farbę akrylowa. Szopka przeżyła transport do szkoły i z powrotem.
    Podziękowali 1Ania D.
  • Są bardzo kruche wg mnie, im bardziej glina niewypalona wyschnie tym słabsze są te wyroby.

    Po wypaleniu i szkliwieniu i chyba znowu wypaleniu, czasem jakiś mały element odpadnie, a to dziób, a to noga, ale ogólnie strat mało. I ta wypalona i szkliwiona glina, nawet jak coś odpadnie, to vikolem się doklei bez problemu.

    Natomiast te nieutwardzone u nas szybki lot do śmieci jak zaczynały się sypać.

    Jest jeszcze masa papierowa, chyba trwalsza i niezbyt pamiętam, ale chyba moi malowali te masę (z tatą się zajmowali tą działalnością stąd moja pamięć niezbyt lotna w temacie).
    Podziękowali 1Ania D.
  • @MonikaN, czy Wy wypalaliście tę glinę w domu? Jeśli tak, to jak? Da się w piekarniku? Wiem, że to nie ten zakres temperatur, ale może coś daje.
  • Nie da się, niestety...

    Syn chodzi drugi rok na zajęcia stąd mamy wypalone egzemplarze 
    Podziękowali 1Ania D.
  • astra ok

    glinę wypala się w wyższej tem niż piekarnikowa

    ale można się bawić gliną, coś ulepić, a potem namoczyć w misce z woda i lepić od nowa 

    małe elementy typu koraliki są trwałe jak się je pomaluje i polakieruje, duże  figurki z drobnymi elementami nie przeżyja upadku...nawet po wypaleniu jest możliwość że się zniszczą

    ale doświadczenie gliny jest super ( choć brudzące niestety)
  • Jak namoczyć wyschniętą glinę samoutwardzalną, żeby się całkiem nie rozmoczyła w ciapkę tylko była znów plastyczna? 
  • Tytuł wątka myślałam, że o policjanta chodzi. B)
  • AgaMaria powiedział(a):
    Tytuł wątka myślałam, że o policjanta chodzi. B)
    A ja myślałam, że chodzi o to, jak użyźnić gliniastą ziemię, żeby na niej cokolwiek zjadalnego wyrosło  B) .
  • Mi kiedyś glina dał mandat jak w Olkuszu przekroczyłem prędkość, ale dobrze wspominam.
  • Mnie też złapali tylko nie w Olkuszu a w Krakowie i nie za prędkość a za gadanie przez telefon. Też dobrze wspominam. Bo jak mnie zatrzymał okazało się, że nie mam świstka z ubezpieczenia ( wtedy jeszcze był obowiązek).
    Więc negocjowałam i zamiast 200zł za gadanie dostałam 50 za jazdę bez dokumentów .
     
  • Za gadanie w trakcie jazdy też bym Ci dał mandat  :p
  • PawelOdOli powiedział(a):
    Za gadanie w trakcie jazdy też bym Ci dał mandat  :p
    Nie mówię że nie miał racji ... 
    Chociaż miło że nie dał. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.