Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1172173175177178193

Komentarz

  • Mam do posadzenia 2 róże w tym jedna na pniu, za 2 dni w nocy ma spaść temp do -3. 
    Czy gdybym je odpowiednio zabezpieczyła przy ziemi i agrowłukniną osłoniła koronę to powinny wytrzymać zimno?
  • warzywnik
  • czy można posiać dynię? czy lepiej z rozsady?
    jakie gatunki polecacie, łatwe w uprawie a smaczne, a w małym ogródku, grządka tak max 150 cm x 60 cm
    a obok może cukinia, kabaczek być? czy to wyższa szkoła jazdy
    nie bijcie - początkujący ogrodnik  B)

    coś nie mogę żadnego zdjęcia wkleić :( zmiejszacz.pl nie działa
    a udało mi się zainstalować skrzynie na warzywa ale tam posiałam - marchewkę, sałatę, buraczki, pomidorki małe i przesadziłam poziomki które ostały się po zimie


  •  :o już posiałaś na zewnątrz pomidory?
    No otul je przynajmniej włókniną  do 15 maja zasadniczo sadzonki w domciu mieszkają bo mogą być przymrozki. 
    Podziękowali 1Agax4
  • Można posiac kabaczki, cukinię i dynię do gruntu ale jeszcze nie teraz. One cieplolubne są. Raczej bliżej połowy maja sieje takie rzeczy. Teraz można rzodkiewke,  pietruszkę,  marchew one mniej wrażliwe, i raczej przykryć białą włóknina wiosenną.
    Podziękowali 1Agax4
  • Zasiane w maju cukinię zaowocuja w połowie lata. Dynię będzie można jeść od września pewnie. Jak masz 5litrowe banki po wodzie to można sadzonki zrobić takie mini szklarnie na 1szt przez uciecie dna butelki i nałożenie na roślinę 
    Podziękowali 1Agax4
  • dzięki za cenne rady
    pewnie te pomidorki nie wzrosną :( to są kotkajlowe, coś pewnie nie doczytałam na opakowaniu, że pewnie siać w rozsadę w kwietniu a nie do gruntu
    z agrowłókniną i butelkami - dobry pomysł :)
  • Chciałabym kupić sadzonki malin. 
    Co polecacie? 
  • Jakie maliny letnie czy jesienne
  • stasia1 powiedział(a):
    Jakie maliny letnie czy jesienne
    Chyba zdecydowanie letnie ;) 
  • @Agax4 za wcześnie na sianie dyni, nawet jeszcze nie sieje się w domu na rozsadę. Butelki się sprawdzają, ale nie w kwietniu, jeszcze ziemia jest za zimna. Butelki są dobre na maj, gdy na krótko spada temperatura. Możesz posiać dynie ok. 20 kwietnia w domu (każde nasionko do osobnego kubeczka min. 250 ml, muszą stać w ciepłym miejscu i ostrożnie się je podlewa, nie może być z z ziemi błotko). Przy przesadzaniu - trzeba uważać, by sadzić z całą bryłą ziemi, nie powinno się naruszać korzeni, bo dynia długo to odchorowuje.  Możesz też posiać wprost do gruntu, tak ok. 10-12 maja. Cukinie - tak samo. Nasiona dzień wcześniej można namoczyć. Pomidorki - możesz jeszcze siać w domu, tylko już długo nie zwlekać, szkoda teraz każdego dnia. Sieje się razem nasiona do doniczki, jak podrosną, to się je przesadza, każdy do osobnego kubeczka (przesadzając wsadza się pomidorek głębiej niż rósł).
    Ja nie jestem zwolenniczką jak najszybszego siania roślin ciepłolubnych do ziemi. One wymagają gleby ciepłej, ogrzanej, nie urosną szybciej w niskich temperaturach. Ruszą z kopyta gdy będą wsadzone, gdy jest dla nich optymalny czas. Za to takie warzywa jak marchew i różne zieleniny, warto siać wcześnie.
    Podziękowali 1Agax4
  • hipolit powiedział(a):
    stasia1 powiedział(a):
    Jakie maliny letnie czy jesienne
    Chyba zdecydowanie letnie ;) 
    Laszka owoce duże smoczne najwcześniejsza wymaga oprysków Vilametta owoce mniejsze bardzo plenna bez chemii się nie do zebrać Glen Aple owoce duże mają tendencję do rozsypywania się owoców można bez chemi owocuje 2 tygodnie po Laszce. Tyle wiem z własnego doświatczenia
    Podziękowali 2hipolit Agax4
  • Laszka i Vilametta mają kolce
    Podziękowali 1hipolit
  • @Ania@ podziękowania :)
    nasionka kupiłam, grządkę pod dynie i cukinie muszę jeszcze do końca zrobić (więc pewnie zejdzie do maja - bo czas mam tylko w soboty raczej)

    w podwyższoną grządkę posiałam sałatę, marchewkę i buraczki
    i jeszcze chcę posiać rzodkiewkę

    ktoś wie jak teraz wkleja się zdjęcia?
  • @Agax4 uważaj na buraczki, bo są wrażliwe na przymrozki.
    Podziękowali 1Agax4
  • ehhh posadzilam czosnek a tu przymrozki maja byc :(
  • Czosnek sadzi się jak najwcześniej, więc spokojnie. Można też sadzić jesienią, przed mrozami.
    Podziękowali 1monia3
  • na mojej grządce coś zaczęło kiełkować - ale przykryłam białą agrowłókniną bo zimno :(
    Podziękowali 1madzikg
  • Pomóżcie. Mamy na działce takie dwa wielkieiglaki obok siebie. Ja lubię drzewa osłaniają dom przed słońcem i przechodniami trochę.. mój M to wszystko chciałby wycinać.. ja do tej pory byłam twarda w ich sprawie ale teraz całe gałęzie od dołu maja w czarnych zuczkach takich co spadaja na wózek a co gorasza leci jakaś żywica z tych drzew czy inny klejący syf.. gałęzie są podcięte do wysokości 2 M .. te drzewa maja z 5 lekko.. jest jakiś sposób zabezpieczenia przed tym spadającym czymś i tymi zuczkami.. bo bym chciała żeby rzucały cień a nie takie dodatkowe efekty 
  • O jak dobrze że podbilas;) 

    Też mam pytanie, po zimie miałam sporo połamanych gałęzi bzi,jasminu, hortensji, pozbierałam przycielam włożyłam do słoika z wodą większość wypuściła listki/pączki. Jak je teraz wsadzić do ziemi żeby przetrwały? Do doniczek? Z ukorzeniaczem? 
  • edytowano kwiecień 2019
    Poradzicie coś na poskręcane liście na młodej gruszy? Czy to już mogą być mszyce? Polać to czymś czy zostawić w spokoju? Różnie pisze na ten temat...

    i zauważyłam na tym drzewie większą ilość biedronek, wyglądają jakby nasze, nie azjatyckie 
    może mieć to związek? 
  • To co z ta żywica.. drzewa na prawdę piękne szkoda mi 
  • Mafia ale żywica u iglaków jest naturalna. Zawsze będzie lecieć po przycięciu gałęzi i ogólnie po naruszeniu kory. Niektóre jak sosny, świerki czy jodły kapią i bez cięcia. No natury raczej nie przekonasz do zmiany...
  • September powiedział(a):
    Poradzicie coś na poskręcane liście na młodej gruszy? Czy to już mogą być mszyce? Polać to czymś czy zostawić w spokoju? Różnie pisze na ten temat...

    i zauważyłam na tym drzewie większą ilość biedronek, wyglądają jakby nasze, nie azjatyckie 
    może mieć to związek? 
    Może jakiś eko preparat? U nas biedronki nie poradziły sobie z mszycami, tata mi pryskał normalna chemia a teraz czytałam o domowych środkach i takich do kupienia też eko.
    Podziękowali 1September
  • U was też taka susza? Chciałam dziś siać a tu pył zamiast ziemi, posialam tylko jedne ogórki i po dwa kopce wczesnych pietruszek i marchwi, posłałam ale się boje czy zejdzie
  • Ogórki do gruntu posiałaś czy w domu? Bo jak do gruntu, to za wcześniej. Ogórki muszą mieć ciepłą ziemię. Jak chcesz trochę przyspieszyć, to teraz możesz siać w domu ogórki na rozsadę. Siać można np. do kubeczków, by potem wyjmować roślinę z całą bryłą ziemi. Dyniowate nie lubią naruszania korzeni.
  • Ania D. powiedział(a):
    Ogórki do gruntu posiałaś czy w domu? Bo jak do gruntu, to za wcześniej. Ogórki muszą mieć ciepłą ziemię. Jak chcesz trochę przyspieszyć, to teraz możesz siać w domu ogórki na rozsadę. Siać można np. do kubeczków, by potem wyjmować roślinę z całą bryłą ziemi. Dyniowate nie lubią naruszania korzeni.
    Do gruntu, moja teściowa x lat już sieje po 20 kwietnia pod fizeline i ma zawsze wcześniej :) 
  • Jest sucho strasznie. Popołudniu puszczam zraszacz na grządki, mam podłączona wodę ze studni.
  • Proszę o pomoc w rozpoznaniu choinki. Cos pomiędzy sosną i jodłą;) Ma długie igły (krótsze niż sosny), miękkie, łagodnie zakonczone, turkusowe raczej niż zielone, po roztraciu igły pachnie cytrusami, czy wręcz pomarańczą. Widać, że to jakiś dekoracyjny gatunek. Kolejny sezon nie ma żadnej szyszki. 


  • Daglezja? @balum
    Podziękowali 1balum
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.