Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Boczniaki

Czy ktos hodowal boczniaki na slomie? :)

Komentarz

  • My mieliśmy ze 3 lata temu . Były dwa lub trzy zbiory . Trzymaliśmy w ciemnym miejscu . Chcemy znowu kupić bo bardzo lubimy i  proste w obsłudze .
  • edytowano kwiecień 2019
    Co roku. 
  • no wlasnie bardzo lubimy boczniaki ;-) czy cos poradzicie poczatkujacej na co zwrocic uwage ?
  • edytowano kwiecień 2019

    Ups. Zjadlo mi post. Napiszę później 
    Podziękowali 1monia3
  • Co roku kupujemy boczniaki w workach. W sklepach ogrodniczych nie są drogie. Worek starcza nam na 1-3 wysypy. Najadamy się do pełna i my, i nasi znajomi. Hitem są boczniaki a'la schabowe, czyli w mące i w jajku. Uwielbiamy. Kroimy też do jajecznicy i flaków.
    Boczniaki stawiamy w drewutni, w zacienieniu. Kiedyś zostawiliśmy w przydomowym garażu na noc. Rano wszystko było białe!!! Grzybnia się rozłożyła po całym pomieszczeniu, fuj!
    Gorąco polecam, sama już się nie mogę doczekać na nasze grzybki!

    Podziękowali 1monia3
  • @Elunia wujek hodował kilka lat, bez problemu na kostce :)
    Podziękowali 1monia3
  • Elunia powiedział(a):
    A pieczarki ktoś hodował? My za boczniakami nie przepadamy, ale pieczarek u nas schodzi dużo.

    a u nas wszelkie grzyby schodza :)o pieczarkach nie slyszalam ze mozna na kostce ... :)
  • czy na cos szczegolnie trzeba zwrocic uwage gdy sie zaczyna taka hodowle ?
  • jak to jest ta wilgotnoscia ? bo czytam ze to istotny czynnik
  • Stosujecie może tunele foliowe ? 
  • Elunia powiedział(a):
    Ooo nawet shitake da się hodować.Ciekawe
    I inne też się da. Na studiach w ramach warzywnictwa miałam wykład z dr Markiem Siwulskim o uprawie grzybów jadalnych. Gdybyś byłą bardziej zainteresowana tematem, to on napisał ciekawą książkę na ten temat.
  • edytowano kwiecień 2019
    monia3 powiedział(a):
    jak to jest ta wilgotnoscia ? bo czytam ze to istotny czynnik
    U nas wystarczyła ciemna piwnica z  malym okienkiem, u nas delikatna wilgoc w piwnicy była Chic nie wiem czy miało to aż takie znaczenie, wiem że niektórzy pod wiszącym balotem stawiali wiadro z wodą
    Podziękowali 1monia3
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.