Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Strajk nauczycieli

16465676970122

Komentarz

  • edytowano kwiecień 2019
    Agnieszka powiedział(a):

    Z drugiej strony może to ta młodzież , ze szkół niepublicznych, jak dzieci " celebrytów," popierających strajk a jednak mający dzieci w prywatnych placówkach .

    dokładnie! Popierający PO, a ich głównym celem jest odsunięcie PiS od władzy. Znam to z autopsji.
  • Elunia powiedział(a):
    Nie wiem, tutaj sa prawniczki. Niby kurator małopolska namawia do złamania prawa, ale faktycznie można jej skoczyć. Klasyfikacja moze być nieważna, ale to zależy od kuratora. Zresztą do jakiego łamania prawa namawia? Gdyby obecność była nieusprawiedliwiona, to by dyscyplinarnie wylecieli z roboty, a tak są w stosunku do pracy, ale strajkują. 

    https://www.tvn24.pl/strajk-nauczycieli-prawnik-robert-kamionowski-o-radach-pedagogicznych-dla-maturzystow,928245,s.html?fbclid=IwAR1U5_3QSBfkSMLyybJlfKak0jLlUrXPqoxkRXxRgD_b-je833ksmfJH7r4
    Bo najważniejsze, żeby się słupki zgadzały, he, he. Uważam, że strajkujących nauczycieli powinno się, nawet niezgodnie z prawem, zwolnić.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano kwiecień 2019
    U Marianny w liceum chyba zawiesili strajk na Święta, bo o 23:00 dostała sms od koleżanki, że dziś na 8:00 mają fakultety z historii.

    Wczoraj też dostałam na librusie odpowiedź od wicedyrektorki, że rada ma się odbyć 24.04., a wcześnie wiadomość od dyrektorki, że dyrekcja dokłada starań żeby matury w szkole się odbyły bez przeszkód.
    Podziękowali 1Katanna
  • Z trudem mi to przechodzi, ale tak mnie natchnęło w ten Wielki Czwartek może trzeba modlić się za tych nauczycieli?
    Podziękowali 1kiwi
  • edytowano kwiecień 2019
    A myśmy dostali wiadomość od wychowawczyni w niedzielę. Bo w soboty i niedziele mogą się kontaktować przez e-dziennik a w dni szkolne nie.
    Małżonek padł ze śmiechu jak to przeczytał.
  • Albo nadzwyczajnym ukazem pozwolić zdawać matury z wolnej stopy. 
  • strajk jeszcze potrwa co najmniej do 5 maja
    także - korzystajcie z pogody
  • OlaN, dziękuję za poprzedni wpis. 
    Podziękowali 1OlaN.
  • Moze gdyby nauczycielom skrocic wakacje za czas srajku to pewnie szybciutko  by przestali protestowac.Jestem zniesmaczona postawa strajkujacych.
    Podziękowali 3Joannna Barbasia Klarcia
  • Monira powiedział(a):
    "Strajk o godność nauczycieli" :D
    Podziękowali 1Klarcia
  • https://www.facebook.com/149382998448489/posts/2067804999939603/ :smile: 
    Dostaliśmy do wiadomości taką skargę rodzica:

    Do Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu.

     Składam skargę na działanie Prezydenta Miasta Poznania i podległej mu Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 64 w Poznaniu oraz strajkującej kadry nauczycielskiej tej szkoły polegające na bezprawnym zawieszeniu zajęć szkolnych w dniach od 8 do 16 kwietnia 2019 r.

     Na wstępie pragnę wyjaśnić, że moje dzieci: ***, uczęszczają do SP nr 64 w Poznaniu. Mam zatem interes prawny do złożenia niniejszej skargi oraz do żądania od organu nadzoru doprowadzenia do poszanowania przez Prezydenta Miasta Poznania i Dyrektora SP nr 64 w Poznaniu prawa dzieci do nauki.

     Wyjaśniam, że przez idziennik Dyrekcja SP nr 64 poinformowała nas rodziców dzieci uczęszczających do szkoły, że szkoła będzie nieczynna ("uprasza się o nieprzyprowadzanie dzieci") od 8.04.2019 r. Jednakowa informacja widnieje na stronie internetowej SP nr 64 w Poznaniu: http://sp64poznan.pl/informacja-sprawie-zawieszenia-zajec-dniu-8-kwietnia-2019-r/

    Podano, że zajęcia w szkole w tych dniach zostają zawieszone na podstawie § 18 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach.

     Należy jednak zauważyć, że zgodnie z tym przepisem "Dyrektor, za zgodą organu prowadzącego, może zawiesić zajęcia na czas oznaczony, jeżeli wystąpiły na danym terenie zdarzenia, które mogą zagrozić zdrowiu uczniów."

    Ów przepis nie może stanowić podstawy prawnej zawieszenia zajęć w szkole z powodu strajku.

    Strajk nauczycieli nie jest bowiem zdarzeniem na danym terenie, który może zagrozić zdrowiu uczniów. Strajk nauczycieli nie zagraża zdrowiu uczniów, ponieważ jego organizatorzy są obowiązani współdziałać z kierownikiem zakładu pracy w zakresie niezbędnym do zapewnienia ochrony mienia zakładu pracy i nieprzerwanej pracy obiektów, urządzeń i instalacji, których unieruchomienie może stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego - art. 21 ust. 2 w zw. z ust. 1 ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Ponadto zgodnie z § 2 ww. rozporządzenia dyrektor zapewnia bezpieczne i higieniczne warunki pobytu w szkole lub placówce, a także bezpieczne i higieniczne warunki uczestnictwa w zajęciach organizowanych przez szkołę lub placówkę poza obiektami należącymi do tych jednostek.

    W świetle powyższego niedopuszczalne było niezapewnienie przez ubiegły i aktualny tydzień zajęć w szkole.

    Nawet zaś, gdyby Prezydent Miasta Poznania, Dyrektor SP 64 w Poznaniu oraz nauczyciele szkoły przyjęli, że strajk stanowi zdarzenie zagrażające zdrowiu uczniów (jak mówi powołany § 18 ust. 2 pkt 2 ww. rozp.), to powinni mieć na uwadze art. 19 ustawy  rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Przepis ten określa wprost, że niedopuszczalne jest zaprzestanie pracy w wyniku akcji strajkowych na stanowiskach pracy, urządzeniach i instalacjach, na których zaniechanie pracy zagraża życiu i zdrowiu ludzkiemu lub bezpieczeństwu państwa.

    W tej sytuacji należy uznać, że prowadzony strajk nauczycieli w SP nr 64 w Poznaniu nie może być przeszkodą w respektowaniu przez organy oświaty nadrzędnego prawa dzieci do nauki. Żądam w związku z tym, aby Kurator Oświaty jako organ nadzoru w oświacie doprowadził do przywrócenia zajęć w SP nr 64 w Poznaniu.

     Z uwagi na charakter sprawy uprzejmie proszę o niezwłoczne jej załatwienie.
  • hmmm Poznan - oj tu Pan Jaskowiak zapewne uzna ze wszystko jest w porzadku
  • Ciekawe kiedy pierwsze sprawy zaczną być zgłaszane do sądu
  • nie sądziłem że tego dożyję, czytajcie
    https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opinie/nauczyciele-przegrywają-z-pis-em-i-to-na-własne-życzenie-ich-związków-analiza/ar-BBW2ldu?ocid=spartanntp#page=3

    gazeta wyborcza ogłasza koniec strajku i obwinia za wszystko BRONIARZA!!!
    Podziękowali 3OlaOdPawla Aniela Klarcia
  • Tomasz Lis już czytał wyborczą i prosi o koniec strajku :-)

    Podziękowali 2Aniela Klarcia
  • Tak myślałam, PIS rośnie, a im słupki spadają, strajk pogrąża nie tych, co trzeba.
    Podziękowali 2Agmar Klarcia
  • my właśnie dostaliśmy info poprzez dziennik elektroniczny, że po Świętach nauczyciele będą kontynuować strajk
    jak ktoś potrzebuje opieki nad dzieckiem to ma się zgłaszać do dyrektora,  ale ilość miejsc bardzo ograniczona
  • w artykule onetu Broniarz twierdzi ze poparcie dla strajku nie maleje  i ze strajk bedzie trwal
    mysle, ze racje ma Proksa twierdzacy, ze "ze strajku trudno wyjsc"

  • Nasze przedszkole przerwali strajk, szkoła do wtorku włącznie na pewno strajkuje...
  • Już mnie zaczynaja wkurzać. Przedszkole nasze tez strajkuje . Tym to się należy podwyżka.. za puszczanie bajek dzieciom  :|
    Podziękowali 2E.milia Aniela
  • edytowano kwiecień 2019
    Noo Tosia tablecik dostaje w przedszkolu do grania bo taka grzeczna.. ale odkujemy się .. od września trojaczki do grupy nieśpiącej zapisaliśmy sasasa :-) 
  • I tak przez cały dzień pracy te bajki puszczają?

  • I bardzo dobrze. Niech wszyscy strajkują! Do tego  doprowadza socjalizm kiedy ludzie za  pracę dostają  mniej niż socjalu. Może niektórzy się obudzą i zaczną głosować na prawdziwa prawicę.
  • Jaskowiak ( prezydent Poznania) apeluje by zawiesić strajk do września i strajkować przed wyborami parlamentarnymi - jak to bylo - to nie jest strajk polityczny ? 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Nasz chyba jest wyższy od naszych dwóch pensji z budżetówki nauczyciela z socjalnym :-) .. albo porównywalny.. ciesze się ze jest.. 
  • edytowano kwiecień 2019
    apolonia powiedział(a):
    I bardzo dobrze. Niech wszyscy strajkują! Do tego  doprowadza socjalizm kiedy ludzie za  pracę dostają  mniej niż socjalu. Może niektórzy się obudzą i zaczną głosować na prawdziwa prawicę.
    U nas 80% ludzi wokoło zarabia minimalna ewentualnie 100-200 zł więcej :( więc socjal postawił rodziny na nogi
    Podziękowali 1Klarcia
  • Kurde, ale ze mnie frajer. Ani grosza socjalu, tyle co mi zostanie z wypłaty po potrącenia waszego socjalu ;) 
  • No nie wiem. Wczoraj z tym newsem zadzwonilam do kolezanki pracujacej w mopsie z pytaniem czy to prawda. Dostalam taka odpowiedz ze u nich nie strajkuja bo wszyscy dostali podwyzki i sa zaplanowane nastepne. Takze ten. Moj maz podsumowal ze nastepny moglby zastrajkowac sanepid i skarbowka..
  • @Agnieszka to już byśmy całkiem przestali istnieć, tzn mam na myśli parlamentarzystów - sprzedaliby nas pierwszemu lepszemu który bym im dorzucił do tej wypłaty. Przy tak dużych dochodach jest spora korupcja to wyobraź sobie co by było jakby zarabiali mniej :(
    Podziękowali 2jan_u MAFJa
  • Agnieszka powiedział(a):
    Ja to w ogóle bym zlikwidowała niektórych darmozjadow jak np urząd pracy , nie wiem serio po jakiego groma to to jest , one i tak nic nie robią, pracy Ci nie znajdą , powinny być agencje pracy prywatne i tyle , ludzie i tak przez to robią sobie szopki , pracuje tot a później idzie na bezrobotne itp
    Zresztą mops też w gruncie rzeczy mało potrzebny, wszystko powinno iść z paska w pracy, małe biura dla zabezpieczenia tylko potrzebujących, niepełnosprawnych , matki z dziećmi , emerytow, przypadki losowe i stop.
    Pensje parlamentarzystów wyrównać do średniej krajowej i ani grosza więcej na żadne dodatki! 
    Zarabiać z budżetówki powinny służby mundurowe , opieka zdrowotna i okrojone szkoły publiczne.


    w prywatnych agencjach pracy czesto musisz potem oddawac im czesc swojej pensji (czesto malej pensji) ;/


    natomiast parlamentarzysci ... coz skonczyloby sie to tak jak pisze @Agmar - raczej powinni miec tak jak teraz ale za udowodnienie korupcji/ dzialania na niekorzysc panstwa dozywotni zakaz mozliwosci pelnienia funkcji publicznych


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.