Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

szkoła muzyczna Poznań - pytanie

Czy któraś z Was ma dziecko w muzycznej ale tylko na instrumencie? Jesteśmy w ed i interesuje mnie tylko pianino. Ponoć tak się da. Ile w tedy wychodzi godzin tygodniowo? Czy codziennie? Sprawa dość pilna i byłabym wdzięczna za odpowiedz :smile:

Komentarz

  • Sobie upnę co by nie zniknąć :smile:
  • edytowano maj 2019
    Popołudniowa SM w cyklu 6 letnim Istopień to 2x30 min instrumentu, 2x kształcenie słuchu 45 min,1 x rytmika 45 min. Więcej grzechów nie pamietam. Teoria jest przeważnie rozbita na 2x w tyg (2h i1) . Jak dobrze pójdzie to można do niej przykleić lekcje instrumentu. Chociaż raz. 
  • Dziękuję bardzo. A jeśli chodź o okres czteroletni? Ten by nas dotyczył.
  • Podobnie . 2x45 min instrumentu i chyba 4xteoria w blokach po 2h 
  • 4x2 godziny, dobrze zrozumiałam? A na czym polegają egzaminy wstępne? Jaką wiedzę trzeba mieć? Jakaś teoria czy tylko słuch?
  • http://www.zsm.poznan.pl/rek1.html
    tu masz o rekrutacji, a co do zajęć to wydrukowałam sobie aktualny plan - i z niego mniej więcej wynikało jakie i ile zajęć poza instrumentem jest
    Podziękowali 1awia
  • edytowano maj 2019
    zastanawiałam się nad moimi średnimi - ale oni akurat na granicy 6/4 letniego cyklu - poza tym mają opory żeby śpiewać publicznie ;) a tam z opisu rekrutacji wynika że zaśpiewać piosenkę... - może za rok się przymierzę ponownie (i ćwiczyć śpiewanie będę ;) )
    ed: wicedyrektorka mówiła że sporo dzieci z ED mają
  • @awia, jesli chcesz, dopytaj w sekretariacie na Glogowskiej,  bo tam mozna tez chyba tylko na instrument chodzic, bez robienia muzycznej (bez ksztalcenia sluchu itd. za to z ich nauczycielem instrumentu - niestety to wersja platna). 
    Z tego, co kolezanka mi mowila, ktora ma na Glogowskiej corke na fortepianie, mniejszy nacisk maja aktualnie na klasyke (Bach itd.), czesciej pracuja na swiezszych i lzejszych utworach - ale nie wiem, czy to nie zalezy czasem od nauczyciela. 

    Dokumenty do dzisiaj sie skladalo. Trzymac kciuki? 
    Podziękowali 1awia
  • Nie . 2 razy dwie godziny teorii i 2razy po godzinie instrumentu.( godziny lekcyjne) 
    Podziękowali 1awia
  • na czym polegaja badania przydatnosci u np 6 latka ? czy kazda szkola muzyczna robi egzaminy "po swojemu"?
  • Raczej po swojemu. Ale generalnie zaśpiewać piosenkę, powtórzyć krótkie rytmy (klaskanie) , powtórzyć zaśpiewane pare nut, zaśpiewać melodyjki parodzwiekowe które pani zagra, ile dźwięków naraz pani gra na pianinie, czy to wysokie czy niskie dźwięki ..takie rzeczy 
    Podziękowali 1monia3
  • edytowano maj 2019
    Dzieki za informacje - oj to bedzie trudno nam bo Mikolajek niesmialy jesli chodzi o spiewanie
  • No my w tym roku nie zdążyliśmy. Tez dopiero się dowiedziałam że do dziś dokumenty. No i w ogóle nie wiedziałam że można połączyć to z ed....a szkoda. Ale dziękuję za informacje.
  • @monia3, Wy tez tam czy do innej?

    Niektore szkoly robia tez test odsluchowy w ramach przesluchania.
    I prowadza darmowe warsztaty przygotowujace kandydatow (glownie pod katem oswojenia z tym co bedzie pozniej na przesluchaniu, wiec warto brac w nich udzial, jesli szkola je proponuje)
    Podziękowali 2awia monia3
  • U nas są 2 lekcje przygotowawcze dla kandydatów: uczą się piosenki, ćwiczą to klaskanie rytmów,  powtarzanie melodyjek, itp.To bardzo ośmiela nieśmiałe dzieci. Może u Was też są takie lekcje @monia3 ?
    Podziękowali 1monia3
  • mysikrolica powiedział(a):
    @monia3, Wy tez tam czy do innej?

    Niektore szkoly robia tez test odsluchowy w ramach przesluchania.
    I prowadza darmowe warsztaty przygotowujace kandydatow (glownie pod katem oswojenia z tym co bedzie pozniej na przesluchaniu, wiec warto brac w nich udzial, jesli szkola je proponuje)
    Kościan - tu mamy najbliżej :-) 
    Podziękowali 1mysikrolica
  • Powodzenia :-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.