Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Prośba - potrzebny film "Stowarzyszenie umarłych poetów"

Mam gorącą prośbę - czy ktoś mógłby udostępnić film "Stowarzyszenie umarłych poetów" ? Moje dziecko musi to pilnie obejrzeć, a w necie są tylko fragmenty.

Komentarz

  • A to nie jest szkodliwy film?
  • Moje dziecko dzisaj oglądało , też pilnie na jutro , gdzieś znalazła ale teraz już śpi więc nie zapytam. 
  • A moje książkę czytało.
  • @katarzynamarta2 , serdecznie dziękuję! <3 Jesteśmy uratowani! Synek wczoraj obejrzał 1h, dzisiaj dokończy.
    @NC500 , nie sądzę, żeby był szkodliwy. Chodzi w nim głównie o to, że szkoła i rodzice nie mogą być bezduszni, że muszą naprawdę znać swoje dzieci i otworzyć im serca. Zresztą trzeba by spytać Brawaria. ;)
  • NC500 powiedział(a):
    A to nie jest szkodliwy film

    A w jakim sensie? 
  • Mam gorącą prośbę o kolejny film - "Pan Tadeusz". W necie znalazłam tylko fragmenty, a synek bardzo chce obejrzeć. Na razie czytamy lekturę, idzie dość ciężko, bo z powodu wiersza i archaicznego słownictwa synek nie łapie treści. Co trochę przeczytamy, muszę mu tłumaczyć z polskiego na nasze. Lekturę i tak zamierzamy przeczytać, bo to przecież "Pan Tadeusz"; czasem coś można opuścić, ale to trzeba znać. Ale obejrzenie filmu pozwoli dziecku ogarnąć całość akcji.
    Bardzo mi na tym zależy i będę stokrotnie wdzięczna, jeśli otrzymam jakieś namiary na całość.
  • Oj, miałam na sto procent kiedyś na DVD. Przejrzałam wszystko - nie ma... Musiałam komuś chyba pożyczyć... Przykro mi.  
    Podziękowali 1Malena
  • Ale widzę, że na OLXie można kupić. Jeśli nie znajdzie się on-line, to może tak?
    Podziękowali 1Malena
  • Na vod jest po 6.90, dostęp chyba na dwa dni
    Podziękowali 1Malena
  • edytowano sierpień 2019
    Stowarzyszenie to fatalny film. 
    Podziękowali 1NC500
  • Bardzo Wam wszystkim dziękuję! J obejrzał już film i to z przyjemnością.
    @Rien , piszę priv.
    @PawelK , a czemu "Stowarzyszenie..." to fatalny film? Nie zachwycił mnie szczególnie, ale ciekawa jestem czemu fatalny.
  • edytowano sierpień 2019
    @Malena bo podskórnym przesłaniem jest atakujcie co tradycyjne, z określonym poziomem wartości. Tradycja was ogranicza.
    Młodzi wychowani na takim przesłaniu są idealnym materiałem dla różnego rodzaju nowoczesnych ideologii. Kiedyś czerwonej, teraz różowej czy tęczowej. 
    Ideologie te uwielbiają bowiem dobrych ludzi bez kręgosłupa.

    Podziękowali 3Malena Rogalikowa NC500
  • Ja odebrałam przesłanie raczej jako: chrońcie swoje dzieci przed bezdusznymi instytucjami i ludźmi. Tradycja jest bardzo cenna, ale tylko w połączeniu z dobrocią i indywidualnym podejściem do każdego człowieka, zwłaszcza młodego. Ta szkoła w filmie miała raczej "tradycję" tresury i przedmiotowego traktowania uczniów.
    Ale tak ogólnie to masz całkowitą rację, co do młodych wychowanych na przesłaniu "atakujcie tradycję''.
  • Ta fatalna ekranizacja Pana Tadeusza miała go zohydzić. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.