Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Co najlepiej do ogródka dla dzieci?

Konto skasowane na prośbę użytkownika.
Podziękowali 1wiesia
«13

Komentarz

  • My mamy atrakcyjne dla wszystkich.. (2,5-9)a i tak co chwile w szkodę włażą :-) 
  • My chcieliśmy zrobić full wypas dzieciom i mają drewniany domek ze zjeżdżalnia, huśtawka, bocianie gniazdo, ściankę wspinaczkowa 1,5metra - taki drewniany zestaw. Trampolina i piaskownica duża 2 metrowa. 
    Teraz widzę, że wystarczyłaby tylko huśtawka i piaskownica:) 
  • edytowano czerwiec 2019
    Najlepsze klepisko plus szlauch a do tego kilka wiader, desek i starych garnków ;)
    Edit: Jeszcze chaszcze, krzaczory, patyki i kamienie.
  • przyjedźcie nas odwiedzić - to zobaczysz czym sie bawią z tego co mamy :) - sama ocenisz czy to czy nie i jak duże :)
  • Może moje dzieci są jakieś znudzone ale mają w ogródku dużo a i tak interesuje ich wyłącznie towarzystwo innych dzieci.
    Podziękowali 2September Aga85
  • Bagata powiedział(a):
    Najlepsze klepisko plus szlauch a do tego kilka wiader, desek i starych garnków ;)
    Edit: Jeszcze chaszcze, krzaczory, patyki i kamienie.
    Dokładnie tak!!! I towarzystwo innych dzieci jest najważniejsze! Jak któreś jest samo to i tak się nudzi. 
  • Znajome dzieci dobrze się odnajdują w chaosie, jak jest dużo zakamarków, krzaków, błota i ogólnie byle czego. Przystrzyżony trawnik i estetyczna zjeżdżalnia ani nawet elegancki drewniany domek niestety nijak się nie sprawdzają.
    Podziękowali 1kiwi
  • My mamy pompe ręczna w ogrodku, wiec robimy im mini wodny plac zabaw. Woda to zawsze hit dla dzieci, dla mlodych i tych starszych. Ale rodzice musza miec wylane na niehigeniczne zabawy ;)
    Poza tym huśtawka (ale taka większa, na 2-3 osoby), jakas platforma na drzewie, miejsce na ognisko (ładne palenisko znalazłam z takiej rdzawej stali), drabinka linowa.
    Podziękowali 1Monika73
  • My na razie zadowoleni jesteśmy, 3 M belka na 3 hustawki(3stanowiska i tak mało, w tym jedna z kubelkiem) , z tylu domek, zawłaszczony przez dziewczyny i chętnie się bawią, na wysokości 1,5 M i zjezdzalnia3 M z niego.. mamy miejsce z przodu na basen trochę się boje przy nich go rozstawiać ale z drugiej strony w taki ukrop to tylko basen. Dzisiaj chyba chociaż brodzik im rozwinę bo mimo cienia wróciliśmy właśnie do domu na ich życzenie z krwotokiem z nosa 
  • U nas trampolina, huśtawki, zjeżdżalnia, piaskownica, a do tego rolki, rowery, bramka i piłka.
  • A właśnie.. mała bramkę wczoraj w lidlu widziałam .. tylko nie wiem czy do naszego ogródka to dobry pomysł 
  • No i dostałam sadzonki dyń.. i się zastanawiam czy w nogach domku/ za domkiem tym dziecięcym przy płocie to dobry pomysł.. tego mało mam z 2-3 
  • My mamy dwie bramki - M&Msy kopia piłkę w każdej wolnej chwili.ostatnio Kajtek się przyłącza A za nim i Józek. 
    Kopanie majora jednak młodszym sprawia więcej frajdy.
  • Tylko my mało miejsca mamy.. No ale można zawsze chować bo to małe tez ..
  • A, hitem naszego placu zabaw jest taka huśtawka, co działa na zasadzie równoważni- raz jeden w górę raz drugi i jeszcze kręci się jak karuzela. 
  • Te małe bramki to niestety porażka jakościowa. Przy żywiołowych chłopakach wytrwały godzinę i rureczki pogięte, łączniczki wyłamane. Przetrwać może tylko tatusia co z pietyzmem i niezbyt mocno w bramkę kopnie i oczywiście nie usiłuje się przez nią przewiesić.
  • Trawa, kamienie, liście, patyki + zamykana piaskownica. Jadą tak drugi rok i się nie nudzą. 
    Huśtawki nigdy nie dostaną, za bardzo się boje, że. któryś maluch podejdzie pod. 
    A innych zabawek nie widzę potrzeby kupować, bo świetnie się zajmują tym co wyżej :D 
    Aaa planujemy robic taka kuchnie jak Elunia wstawiła, ale mamy przy przedszkolu i na dwóch innych placach zabaw, więc nie mamy jakoś specjalnie spiny ;)
  • Nasze bramki nie takie małe. Solidne są.  
  • Dla starszych hamak 
    I hamak
    I hamak

    Podziękowali 1kiwi
  • I kloca sie ktory lezy i czyta...
  • Bo hamakow musi być dużo. My mamy 3. I jeszcze tzw krzesła brazylijskie.
  • A wszystko i tak zależy jaki się ma ogródek. 
    Na moich 60 metrach ogródka i tak.mam dużo (piaskownica, zjeżdżalnia, domek, turnball, stol, krzesła itd) więcej już nie wcisne ale już i tak mi się odechcialo kombinować. Nawet bardziej ubogi plac zabaw ale z innymi dziećmi jest fajniejszy.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • W cieniu drzew liściastych? :-)  kto ma basen i mu się 2 latki nie topiły? Wypróbuje ten brodzik zdecydowanie.. 
  • Ja mam krzesło .. fotel taki. M mi kupił jak byłam w ciąży z trojaczkami.. bardzo nieporęcznie się składa ale jest fantastyczne 
  • edytowano czerwiec 2019
    Duży basen i porządna trampolina.
    W domku zrobiobym przez dziadka się nie bawią zbyt często. W piaskownicy tylko maluchy do 3 lat max. Huśtawki dla maluchów ok.
    Chłopcy ok 4-5 mają dostęp do narzędzi (prawdziwych), budują z drewna stoliki,  krzesła i co tam wymyślą .  Kopią dziury - to ulubiona rozrywka.  Nieraz dokopali się do fundamentów czy różnych kabli. Przedłużeniem podwórka jest las, z szalasami i innymi cudami. Nie wnikam. Na podwórku zwykle ok 10 dzieci się bawi. Sami wymyślają zabawy.  Im mniej dostaną, tym większą kreatywnością muszą się wykazać.  
    Ale w takie upalne dni basen jest wybawieniem.  Wczoraj rozlozylismy,  przez następne 3 miesiące będą zagospodarowani. 
    Podziękowali 1Monika73
  • edytowano czerwiec 2019
    Dzięki tym naszym placom zabaw k. domow opustoszaly boiska place zabaw, zero spotkań, dzieci sie nie znają.
    Mialam starsze, ktore po lekcjach leciały na mecze, gry itd.sami się trenowali w biegach i innych i zajmowali 1 miejsca w zawodach. 
    Teraz nie ma tego. 
    Z jednej wsi dzieci się nie znają. 
  • Myślę,  że to z powodu smartfonow bardziej.  Bo jakoś nie zauważyłam, żeby dzieci bawiły się na podwórku.  Siedzą w domu z elektroniką. 
    Podziękowali 3MAFJa Ania D. Sylwunia
  • Monira powiedział(a):
    Myślę,  że to z powodu smartfonow bardziej.  Bo jakoś nie zauważyłam, żeby dzieci bawiły się na podwórku.  Siedzą w domu z elektroniką. 
    Bawią się... Ja porównuję czasy sprzed 15 lat tylko. 
     :) 
  • U nas orlik jest za często zamknięty, a innego boiska brak. Plac zabaw wygraliśmy jako wieś, od nivea, kilka lat temu. Naprzeciw sklepu. Służy podchmielonym nastolatkom wieczorkiem, a w południe patelnia i tak to...
    To już wolę nasz przydomowy.
    Podziękowali 1szamel
  • @MAFJa dzisiaj mamy montaż placu zabaw, pozdrowie pana od Ciebie, zaraz dojedzie z Torunia.
    Podziękowali 1MAFJa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.