Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pieluchy wielorazowe

1235745

Komentarz

  • Wełniak to wełniany otulacz.
  • flip
    flipribbit.jpg

    schemat obsługi
    flip-pan-v1.jpg


    wełniaki, różne typy
    wickeln_wollunterhoeschen.jpg
    storchenkinder_ringelwollhoeschen1.jpg
    1538_0.JPG
    30413-1-Popolino-Popolini-WoolWrap-L.jpg
  • a taki widziałaśpiesek
    Jak masz kogos, kto umie wydziergać (albo sama umiesz), to dużo fajnych rzeczy można.
    Wyczaj sobie jeszcze produkty z metką Mama Bless, też słodziaki, o, nawet mam link
  • mały OT: a wkładki laktacyjne wielorazowe - używacie? sprawdzają się?
    jak za obszerny temat to mogę założyć osobny wątek, ale wydaje mi się krótki...

    na pieluchy mnie namówiłyście, wieczorem będę zgłębiać temat :wink:

    jak na razie najbardziej mi się te Marsjankowe podobają
    ja bym chciała żeby to było tak jak z pieluchą jednorazową z jedyną różnicą, że jak jest brudna, to się pierze a nie wyrzuca

    super mnie też zachęca to co napisała Marsjanka o tym środku antybakteryjnym, że z nim można prać w 40st. bo dzięki temu będę mogła prać pieluchy z innymi rzeczami :)
  • Marsjanko, jak ogarnę Maryśkę co jej dwa pierwsze zęby idą i zrzędzi bidula to wysmaruję do Ciebie priwa:bigsmile:
  • @Joanna
    tym razem się streszczę, świetne są!
    Wkładka jednorazowa to za przeproszeniem, jak podpaska - co ścieknie, to wchłonie i już. Wielorazówki są z zupełnie innych materiałów. Polecam szczególnie połączenie wełny i jedwabiu, mają działanie zdrowotne, gojące (jeśli dziecko pogryzie brodawki), naturalnie antybakteryjne. Przy drugim dzieciu się na takie przestawiłam i nie chcę innych.
  • Weszłam na stronę sklepu Marsjanki i odkryłam panty:bigsmile:

    Domyślam się, że znacie toto, co to za ustrojstwo i jakie są praktyczne i cudowne:cool:
    Chcę kupić kilka dla synka, ale ja miewam problemy decyzyjne, a przy zakupach to już na maksa i mam do wyboru panty firmy Busha i firmy Nissen - i nie wiem co wybrać...
    Cenowo praktycznie bez różnicy, ale może używałyście i możecie podpowiedzieć, czy jest między nimi różnica w jakości, wykonaniu, nie wiem, komforcie noszenia itd...
    Czy też różnią się tylko nazwą i wzorkiem na pupie?:bigsmile:
  • głównie tak - ostatnie 6 wzorków jest nieco mniejszych od pozostałych o czym przekonałam się dopiero jak przyszły...

    panty to moje wybawienie, bo moje dziewczyny mają po tatusiu długi duży paluszek u nóg i robiły koszmarne dziury w rajstopach - cerowanie miałam non stop
  • a ja jeszcze nigdy nie miałam panty, ale jak je zobaczyłam u Ciebie w sklepie to pokochałam i się teraz na nie "zasaczam" , tylko muszę jeszcze decyzję podjąć co do pieluch, żeby za jednym razem zakupić
  • no dobra, mam takie pytania:
    1 - czy pieluszka AIO jest w czymś lepsza lub gorsza od kieszonki?
    2 - dlaczego te pieluch w pielucharnia.pl są takie drogie? tzn. dwa razy droższe niż w wielorazowo... czy to chodzi o markę, czy materiał ma złote nici, czy co?

    edit: po ponownym przeczytaniu wątku cofam pierwsze pytanie:wink:
  • no ja tez będę miała trochę droższych pieluszek - ale mam też rabaty :)

    generalnie dystrybutorzy często narzucają sklepom tzw. sugerowane ceny detaliczne
  • ale czy te droższe są lepsze? lepiej uszyte, lepiej znoszą pranie, lepiej chłoną?

    czy takie pieluchy używane przez dziecko od roku do końca pieluchowania będą jeszcze nadawać się dla kolejnego dziecka?
  • powiem tak,
    przynajmniej o części droższych pieluch mogę z przekonaniem powiedzieć, że np. są uszyte z lepszych tkanin niż dajmy na to kieszonki Minkee - ale tylko o części

    zresztą ja część pieluch które wykorzystujemy u Matyldy kupiłam używanych - przy niektórych wiem nawet, że nie jestem drugą właścicielką - a trzecią czy czwartą

    widzę jak wyglądają takie pieluszki - i szczerze mówiąc - staram się do sklepu sprowadzać rzeczy do których mam przekonanie

    i to mi się w pieluszkach podoba, że mogą z nich korzystać kolejne dzieciaczki (ja teraz część pieluszek z których wyrosła Matylda odkładam dla przyjaciółki która jest w ciąży, a jak Bóg da - to może moje następne dziecko też będzie z nich korzystało)

    muszę w ten weekend powprowadzać nowy towar do sklepu, bo w przyszłym tygodniu przyjadą dwie duże dostawy pieluszek - a ja ostatnio ledwie się wyrabiam
  • @Marsjanko to poradź w co sie zaopatrzyć jesli chodzi o ciągle odparzającą się pupę. Zośka ile razy ją wsadzę w tetre z mikrofibrą czy bez ma aż krwawe odparzenia. Ma rok skończony we wrześniu...
  • Odrobinko,
    bambus przede wszystkim

    frota bambusowa jest bardzo delikatna - np. w pieluszkach "kieszonkach"
  • @Odrobinka,
    a stosujecie chusteczki nawilżane? Jaką maść na odparzenia? Bo jeśli Sudocrem, to on może więcej popsuć niż pomóc. Mój maluch odziedziczył po mnie bardzo wrażliwą skórę, ale odparzenie mieliśmy dwa razy - raz jak stosowaliśmy chusteczki przez tydzień, drugi raz - jak złapał rota (ale to się nie liczy ;)
    Przy przemywaniu pupy zwykłą chusteczką (taką z pudełka) zwilżoną wodą i nacieraniu oliwką albo oliwą z oliwek (bardzo sporadycznie linomagiem) nie ma problemu....
  • Nie stosuje sudocremu. linomag owszem a ostatnio lekarka kazała nam stosować clotrimazol. Mój mąż stosuje nawilżane chustki ja nie. Ale w domu są bo on inaczej Zośki nie przewinie...
  • a jakie te chusteczki? u mnie huggies i nie było problemu, ale jak jakieś bardziej pachnące, to od razu czerwona pupa - tak było u Ali, ma b. wrażliwą skórę

    u Antka, generalnie nic się nie dzieje, ale raz miał przez długi czas coś, co myśleliśmy, że to odparzenie, a to był grzybek i nic nie pomagało, dopiero maść sterydowa go zwalczyła :confused:
  • u nas tylko Jas działał na sudokrem
    dziewczynki jedynie tormentiol
    i nic więcej, oczywiście oprócz mycia białym ! mydłem i wietrzenia
  • Marsjanko dotarł do Ciebie @?
  • ja też odpisałam:bigsmile:
  • Marsjanko, a co tam fajnego wrzucisz? bo nie wiem czy składać zamówienie, czy czekać :wink:
  • jutro: AIO EasyFit i Teeny Fit i formowanki Tot Bots,
    z Imse Vimse: otulacze, muśliny, mydełko odplamiające i mydło galasowe
    pieluszki kąpielowe AppleCheeks

    ok. środy przyjdzie dostawa z Bambino Mio: otulacze, prefoldy (pieluszki przeszywane), w zestawach i pojedynczo, majteczki treningowe, proszki itp.

    pod koniec tygodnia powinny być juz Flipy (i same otulacze, i otulacze w komplecie z prefoldem z bawełny organicznej, a także AIO Bumgeniusa z bawełną organiczną z najnowszej wersji limitowanej)

    dziś robiliśmy Matyldzie trochę zdjęć, z których kilka trafi na stronę sklepu, bo niedługo będziemy ją trochę dopieszczać - aktualnie morduję się z pisaniem tekstu objaśniającego wszystko o pieluszkach

    jakby ktoś miał jakieś specjalne życzenia z wyżej wymienionych firm - to mogę coś jeszcze spróbować ściągnąć
  • Mam te Teeny fit!!!
    Bardzo fajne, ale mi dziecię wyrasta z nich powoli:bigsmile:
  • szczurzysko,
    nooo - teeny Fit są słodkie - żałuję, że nie były dostępne kiedy Tylda się urodziła - pasowały na nią wtedy tylko Imse Vimse dla wcześniaków 2-4 kg - niby ważyła ponad 3 kg, ale dupkę miała taką chudziutką :(

    a znasz AppleCheeksy? to chyba jedyne pieluszki z mikropolarem które mi pasują - chociaż w sumie częściej używam jako otulacza z wkładem na zewnątrz
  • Marsjanko, czy wysylasz tez zagranice? Bardzo podobaja mi sie rajstopki, tylko ile zaplace za przesylke owych do Francji? I co z platnoscia?
  • Sarcella,
    mogę wysłać - ale musiałabym się zorientować na poczcie ile to może kosztować
  • Słuchajcie dziewczyny, dostałam przesyłkę od Marsjanki i jestem zadowolona.Krótko:
    -pieluszki" kieszonka" -super, miłe w dotyku i to powala-jak sobie pomyśle, że dziecko może to zabrudzić to, żal ściska serce, bo to takie piękne i miłe, a szczerze tego nie spodziewałam się-takiej jakości materiału,
    -wkładki też też super
    -panty doskonały sposób na problem, kiedy dziecko nie chce nosić rajstop
    no na koniec,Aniela zasuwa szczęśliwa w pieluszkach i ma na sobie panty....i jak jej wytłumaczyć, że trzeba wyprać?
    :wink::wink:
    dzięki Marsjanka
  • Czy są pieluchy wielorazowe (z kieszonką na tetrę czy inne takie) na gumce, takie do wciagania , jak majteczki? Córka korzysta juz z nocnika, ale nocą czasami zdarzają się wpadki.Jednorazówki nie wytrzymują kilku nocy, choć b. często zostają suche, a zapinane wersje nie pozwalają na pełna samodzielność (a to Zosia-Samosia!).
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.