Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

jak zwalczyć suchy, duszący kaszel?

edytowano luty 2011 w Ogólna
Moja córka od czterech dni ma suchy duszący kaszel. Byłam dzisiaj u lekarza, poleciła mi syropki przeciw kaszlowe i eurespal. Nie pomagają. Kaszel nasila się w nocy, a wtedy to już okropnie męczy. Znacie jakieś sposoby, by go zwalczyć?
«134

Komentarz

  • Inny pediatra?

    Sinecod na noc - jak bardzo kaszel meczy.

    Eurespalu nie polecam
  • Sinecod nie pomaga :sad: Ona ma tylko kaszel, żadnych innnych objawów.
  • U nas lepiej działa melisal, taki w syropie. I niskie ułozenie głowy, bo może z zatok spływa i podrażnia...
  • Głowe za okno na mróz???
  • syrop z sosny zawsze pomaga na kaszel
    my sami go robimy
    ja zbieram a matka zasypuje cukrem i alkoholem
  • nawilżanie powietrza: mokra tkanina na kaloryfer, garnek z zagotowaną wodą w (bezpieczne) okolice łóżeczka, do wody można dosypać majeranku
  • no i może jeszcze Supremin, wydaje mi się że działa
  • Trzeba by znaleźć przyczynę, a nie tylko leczyć po omacku objawy.

    No i wiek dziecka też ważny, bo raczej syropu na alkoholu bym ie polecała.
  • Córka ma prawie 8 letnia, dawaliśmy jej syrop z cebuli, na noc diphergan, sinecod, syrop z sosny (dexapini) i dzisiaj dołączyliśmy inhalacje sterydy - ventolin.
  • Ja lekarzem nie jestem, ale wydaje mi się istotne, czy oprócz kaszlu ma gorączkę i inne objawy?
    Czy lekarz słyszał coś w oskrzelach, czy płucach, czy jest astmatyczką?

    Jeżeli nie, to po co sterydy?
  • Oprócz kaszlu żadnych objawów, nie jest astmatyczką, dlaczego sterydy? - żeby dziecku ulżyć
  • Wiesz, moja jest w podobnym wieku.

    Jakiś czas temu mieliśmy też taki problem.

    Przyczyną okazały się pasożyty.

    Sterydy nic by nie pomogły.
  • to są sterydy wziewne
  • Żeby ulżyć można stosować inhalacje samą solą fizjologiczną.

    Działa kojąco i nie obciąża organizmu.
  • Ventolin to steryd ?
  • No,przecież skoro inhalacje,to musza byc wziewne:bigsmile:
    Ja bym poszła do alergologa. Może ma uczulenie na pierze,albo cos innego.
  • Ja zawsze na noc smarowałam szyję, węzły chłonne, plecy i klatkę piersiową maścią rub-arom. Maść zawiera olejki: cedrowy,eukaliptusowy,z sosny nadmorskiej oraz tymol i kamforę. U mnie działa.
  • Jakiś czas temu (chyba w styczniu) czytałam tu na forum o lekach na pasożyty - i podaliśmy, więc myślę, że to jakieś inne "dziadostwo" się przpypałętało;
  • [cite] ProMama:[/cite]Ventolin to steryd ?
    betadwamimetyk długodziałający


    chyba,może mi sie pomylilo z berodualem(
  • Duszący, suchy kaszel nasilający się nocą powodują lamblie.

    Nie giną po "zwykłych" lekach odrobaczających.

    Mam nadzieję, że u Was to nie to, bo zmora straszna :confused:


    U nas sprawdzały sie też takie domki z olejkami zapalane na noc.
  • Ventoli to steryd (u nas to już ostatni deska ratunku na duszący kaszel). Ale Mika masz chyba rację. Możliwe, że teraz coś pyli. Kiedyś pulmunolog-alergolog mówił mi, że w styczniu/lutym pylą sosny. Możliwe, że to o to chodzi.
  • Można zrobić badanie CRP, choć u dzieci stan zapalny bez temperatury jest dość rzadki, ale upewnisz się, czy nie ma "ogniska choroby" w organizmie.
  • A jakie są jeszcze objawy przy lambliach?
  • A może bys spróbowała samą sola fizjologiczną robić inhalacje
  • Berodual i ventolin to to samo (tak mówili nam lekarze)
  • no wlaśnie. To nie jest steryd,tylko rozszerzacz oskrzeli. Pumicort,Flixotide,to sa sterydy.
  • Jest po ventolinie i na razie śpi. Wcześniejsze noce to masakra, całe przekaszlane łącznie z wymiotami.
  • Moje bliźniaki sa astmatykami i długo byli na sterydach. Teraz coraz rzadziej są potrzebne. Kiedys od razu lądowali w szpitalu pod tlenem
  • Idźcie do dobrego alergologa.
  • Juz mi pikawa skacze, ze ten ventolin to steryd, bo moj syn wlasnie konczy branie i szukalam o tym ventolinie i nigdzie nie bylo ze to staryd...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.