Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dajecie na Owsiaka?

edytowano styczeń 2008 w Ogólna
wosp_koszow.jpg
«13456722

Komentarz

  • Nie. Uważam, że Owsiak więcej krzywdy robi dzieciom za procenty od datków niż dobrego za same datki... :sad:
  • Barbara, a co masz na myśli?
  • Orkiestra deklaruje przekazanie całości zebranych pieniędzy na określony cel.
    Niestety nie dotyczy to procentów, które od takich kwot przez okres przechowywania pieniędzy są niemałe. Z tych pieniędzy finansowane są zupełnie inne rzeczy niż przeczytasz na billboardach...
    W rezultacie dając pod kościołem na orkiestrę finansujemy demoralizację dzieciaków i odciąganie od Kościoła tudzież promocję sekt na Woodstokach chociażby... :devil: :sad:
  • Chwilko to co piszesz nazywa sie plotką.ktoś cos usłyszał,nie jest pewien doda od siebie i puszcza dalej w świat.jakie konkretnie sekty promuje sie na imprezie pt:Przytanek Woodstok?z tego co się orientuję prowadzona jest tam ewangelizacja chociaż wiadomo ,ze tam gdzie jest skupisko młodzieży żeruja i sekty.moją koleżankę zwerbowali w Częstochowie ,tuż po zakończeniu pielgrzymki.czy
    w związku z tym mogę powiedzieć, ,że KK organizuje pielgrzymki do Częstochowy robiąc im po drodze wodę z móżgu,i ta biedna zdezorientowna młodzież na miejscu jest przekazywana wysłannikom sekt?!
  • Hare Krishna rok rocznie ma swój punkt werbunkowy
  • Uważam, że WOŚP to taki "typisch polnisch" anachronizm. W żadnym kraju Unii Europejskiej nie organizuje się ogólnokrajowej kwesty, aby kupić parę inkubatorów. Owszem, na początku lat 90. to miało jakieś uzasadnienie, bo budżet państwa był w rozsypce. Ale teraz? Jeżeli w ciągu roku płacę prawie 2.500 PLN składki na ubezpieczenie zdrowotne, to jaki sens jest wysyłać w miasto setkę dzieci, aby zebrały podobną kwotę ryzykując, że ktoś je pobije i okradnie?
  • [cite] zuska:[/cite]Chwilko to co piszesz nazywa sie plotką.
    Zuzko czy piszesz to do mnie czy do Agnieszki?
    :shocked:
    Też wprawdzie mam na imię Agnieszka i słyszałam o tym co ona pisze, ale jeszcze nie wypowiedziałam się na ten temat.
    :wink:
  • Nie nie dajemy.
  • Okropni ci wielodzietni korzystają na potęgę choćby z inkubatorów, a Jurka O ignorują Straszne!
  • Tu się zgadzam, że wykorzystywanie kapitału zgromadzonego podczas kwesty do finansowania koncertów granych przez kolegów pana Owsiaka jest skandalem. Jeżeli sprzęt medyczny jest niezbędnie potrzebny, to czekanie, aż pieniądze leżące na koncie Fundacji "napęcznieją" odsetkami odbywa się kosztem dzieci, które już by mogły z niego korzystać. A jeżeli nie jest potrzebny na zaraz, to i tak odsetki powinny być przeznaczone na to, żeby kupić więcej. Dlaczego odsetki od kapitału są przywłaszczane przez kogoś, do kogo ten kapitał nie należy? Sorry, ale to wygląda na klasyczne "kręcenie lodów" cudzym kosztem.
  • To niesamowite jaki ideologia ma wpływ na powyższy temat... Ja mogę się podpisac pod tym co napisała Quatromamma.
  • daję
    zawsze
    WOŚP darzę znacznie wiekszym zaufaniem i szacunkiem, niż np CARITAS
    doskonale wiadomo, że WOŚP jest solą w oku
    tak sie jednak składa, ze rozlicza sie co roku, uczciwie przedstawia dokumentację
    jakoś nie można tego powiedzieć o CARITAS-ie
    odsetki na kontach tak Was(niektórych) bolą-a co z odsetkami za grube miliony zgromadzone na kontach CARITASU zbierane przy każdej możliwej tragedii i katastrofie
    wczesniej obietnice
    potem marne ochłapy, za to konta puchną
    urząd rośnie w siłę

    na szczęście mamy wybór,nikt nikogo pod murem nie stawia
  • A w Ameryce to biją Murzynów! ROFTL!!! :rolling:
  • Córka po urodzeniu miała przebadany słuch i serce na aparaturze zakupionej ze środków WOŚP. Szpital sam nigdy by nie zakupił tych urządzeń.
    Wszystkie warszawskie szpitale i oddziały położnicze otrzymały tę aparaturę.

    Ale korzystać jest lepiej niż dać. Niech dają inni a po co my, my tylko korzystamy.
    :sad:
  • Zibi, nie płacisz podatków? Nieładnie...
  • Ja zestawiłbym tę kwestę z datkami zbieranymi na Radio Maryja. Tu i tu wydaje się jest to oddolna inicjatywa społeczna tylko że jedna spotyka się z wielką aprobatą oficjalnych mediów i głosami podobnymi do głosu do głosu Qmamy bądź Kociary. Z drugiej strony odmawia się prawa do podobnych działań znacznej części społeczeństwa ośmieszając, wykpiwając często w bardzo wulgarny sposób RM i "armię" "moherowych beretów". Wzywa się ustami prominentnego polityka do wykończenia tego środowiska. Demokracja nie jedno ma imię jak widać.
  • Prominentnego? Tego, co macha siusiakiem z plastiku? :bigsmile::bigsmile::bigsmile:

    palikot.jpg
  • Tak, ale z podatków nie kupuje się urządzeń do szpitala.
    Szpital może kupić tylko to na co dostanie zgodę od organu założycielskiego - wojewody, wójta ale im ciągle brakuje kasy na wszystko.
    NFOZ też nie daje. A z kontraktów szpitalowi ledwo starczy na pensje dla lekarzy i podstawowe środki lecznicze.
    Więc dajmy sobie spokój z podatkami.
    Jak w każdej fundacji część kasy na pewno gdzieś zniknie ale większość trafi do szpitali w postaci nowoczesnej aparatury medyczne.
    A jeżeli chodzi o odsetki to niektórym umknęła informacja, że z tej kasy kupiono dodatkowy sprzęt. Indywidualne dializery, przenośne inkubatory i coś jeszcze.
    Była na ten temat informacja w środkach masowego przekazu.
  • jak zwykle dyskusja idzie w innym, niż zamierzony(jak mniemam)kierunku
    teraz będzie pisanie o PO?zgadza sie?
    potem pojawi się zapewne Pitera
    może Tusk

    a miało być o czym innym

    Maćku!Brawo!
    Z tymi Murzynami to wiesz...świetna zagrywka

    nic nie powiesz o CARITASIE?
    a szkoda-liczyłam, ze się dyskusja rozwinie i będziemy mogli zobaczyć róznicę pomiędzy wstrętnym WOŚP a cudownym CARITAS

    :bigsmile:
  • [cite] kociara:[/cite]d
    WOŚP darzę znacznie wiekszym zaufaniem i szacunkiem, niż np CARITAS

    A ja właśnie o Caritasie chcę napisać.

    Czy wiecie, że akcje dobroczynne Caritasu zamykają się sumami wielokrotnie wyższymi (chodzi o pieniądze faktycznie przeznaczone na dobroczynność) od tego co daje orkiestra. Nie mam teraz pod ręką konkretów bo mi się komputer wysypał i nie do wszystkiego mam dostęp, ale to naprawdę różnica powalająca.

    A Caritas nie dostaje za darmo czasu antenowego TVP (jeśli ktoś ma pojęcie o koszcie sekundy reklamy to niech sam sobie policzy!) jak "owsianka". Po prostu jednych się lansuje, innym doczepia łatki. Mądremu dość...
  • Jak zauważyłaś Kociaro Maciek z braku argumentów wymachuje obscenicznie penisem.
    Ja napisałem wyraźnie w każdej fundacji część kasy idzie na lewo.
    Z Caritasu właśnie za przekręty został usunięty jeden z księży dyrektorów, i złożono zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Zrobił to sam zarząd fundacji.
    I tak powinno być zawsze. Czyli nie mamy o czym dyskutować, bo tym razem Caritas zareagował prawidłowo i szybko.
    Ludzie są tylko ludźmi a bożek mamona kusi bez względu na to czy ktoś nosi sukienkę duchowną czy nie.
  • [cite] zuska:[/cite]Cjakie konkretnie sekty promuje sie na imprezie pt:Przytanek Woodstok?z tego co się orientuję prowadzona jest tam ewangelizacja chociaż wiadomo ,ze tam gdzie jest skupisko młodzieży żeruja i sekty.

    Jak już wyżej pisano Hare Kryszna (na liście sekt niebezpiecznych (sic!)) jest co roku obecna, mile widziana, Owsiak pokazuje się w pomarańczowym ubranku krisznowców, etc. Inne sekty, jak piszesz, żerują i nikomu to nie przeszkadza. Sataniści również...

    Tymczasem Przystanek Jezus został z Woodstocku osobiście przez Owsiaka wyrzucony. O słowach nie wspomnę...

    Ale datki na orkiestrę zbierane są pod każdym kościołem (tj. mam na myśli katolickie, nie wiem jak z innymi :wink:)...
  • To prawda, że CARITAS zbiera wiecej pieniędzy
    problem w tym, że "zebrac" nie oznacza w tym wypadku "dać, wesprzeć" tych, na których te datki wpływają
    poza tym CARITAS otrzymuje również fundusze z budżetu-WOŚP nie
    WOŚP przedstawia rachunki i rozliczenia
    aby tak czynił CARITAS-nie wiem (jeśli tak jest jednak-to proszę mnie poprawić)

    aaa-i CARITAS zbiera pieniądze przez cały rok na całym świecie
    stąd te róznice w liczbach

    :smile:
  • Pisałam o polskim Caritasie i o pieniądzach WYDANYCH.
    A że przekręty wszędzie się zdarzają, to prawda. Pieniądze kuszą... Pytanie co się dzieje w takiej sytuacji dalej i jak to jest nagłaśniane. A tu już są równi i równiejsi...
  • Zibi to nie bark argumentów to argument to właśnie tacy ludzie wymachujący siusiakami uważają Owsiaka za swego guru dobroczynności. Dobre zdjęcie Maćku świetne.
  • A właśnie, że trzeba mówić o podatkach. Każdy, kto uczciwie płaci podatki i inne daniny nie ma powinności uczestnictwa w kweście Owsiaka. Już raz dał pieniądze na szpitale, sprzęt medyczny, lekarstwa, płace dla lekarzy. Nie można mu powiedzieć: korzystać jest lepiej niż dać, bo już dał tyle, ile trzeba.
  • [cite] Maciek:[/cite]A właśnie, że trzeba mówić o podatkach. Każdy, kto uczciwie płaci podatki i inne daniny nie ma powinności uczestnictwa w kweście Owsiaka. Już raz dał pieniądze na szpitale, sprzęt medyczny, lekarstwa, płace dla lekarzy. Nie można mu powiedzieć: korzystać jest lepiej niż dać, bo już dał tyle, ile trzeba.

    no właśnie
    nie masz przymusu :bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.