Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki odkurzacz?

edytowano maj 2011 w Pomagajmy sobie
Właśnie padł mi odkurzacz...
Dlatego stoję przed koniecznością zakupu nowego.
Doradźcie jaki wybrać.
Podstawpowe kryterium jest takie, że ma być bezworkowy. I oczywiście dobrze ciągnąć.
Mąż odlądał wstępnie w sklepie i sugeruje niejaki Dyson DC 29 Allergy.
Ale ja jestem zupełnie zielona w temacie...

I jeszcze takie pytanko: Czy moc odkurzacza przekłada się bezpośrednio na jego siłę ssania???
«134

Komentarz

  • Mam Miele z regulacją siły ssania, czyli można i dywaniki i podłogę i zwykły dywan. Ale workowy, co sobie chwalę po bez workowych. Worki kupić można tanio.
  • Myślałam, o Miele. Ale one chyba wszystkie mają worki:confused:
  • A w czym lepszy jest bez worka?
  • Dlaczego bezworkowy??

    Moja znajoma kupiła... Czyszczenie tego cholerstwa trwa dłużej niż odkurzanie szczoteczką do zębów :shocked:
  • Dawno temu miałam workowy- zelmer zdaje się.
    Po jakimś czasie był problem z dostępnościa worków. Bo co nowszy model to inne worki. Ostatnio używałam bezworkowego i byłam zadowolona.
    Może też wszystko zależy od rodzaju odkurzacza?
    Poza tym wiem, że niektóre modele z czasem tracą na sile ssania, ale od czego to zależy już nie mam pojęcia.

    No i ogólnie doradźcie, na co jeszcze zwrócić uwagę?

  • To chyba miał być żart???
    Ze względu na cenę w ogóle nie rozważam...
  • Kupiłam ostatnio (będzie juz ponad rok u nas) jeden z najtańszych, Zelmer XS
    6915d1ab-f478-4bad-8e2c-35b1886d2a46_product.jpg

    Ma worek wielorazowego uzytku, dość mały, ale daje radę
  • Zwracałam uwagę na to, zeby był gruby i długi kabel, twardy, gruby, ale w miarę elastyczny plastik...
  • świetny wątek!

    ja tez jestem bez odkurzacza już ze dwa miesiące
  • Jakoś nie wyobrażam sobie życia bez odkurzacza:confused:
  • Nie tylko Ty :wink:
  • nawet nie pytaj jak wygląda moje :cool:

    dziś pozamiatałam malutką miotełką ( bo chciałam dokładnie ) i brzuch mnie boli jak nie wiem co po tym wyczynie :wink:

    także radźcie coś dobrego i taniego :bigsmile:
  • My mamy Dysona już 5lat i jest w porządku, chociaż może mógłby być cichszy.
    Uwielbiam jego bezworkowość, tym bardziej, że opróżnianie jest zadaniem męża (nie sprawia mu to problemów).
    Wydaje mi się, że przez ten czas nie stracił na sile ssącej.
    Odpadło nam niedawno jedno kółeczko takie przy tej dużej końcówce odkurzającej, ale w zasadzie w niczym jego brak nam nie przeszkadza.

    W tym miesiącu docieplają nam blok styropianem, więc odkurzacza prawie nie chowam...
  • my lat 90 nie używamy odkurzacza nie mamy dywanów

    tylko do odkurzana w samochodzie używam
  • My też mamy Dysona. Jedyna wada jest taka, że chodzi głośno jak odrzutowiec. Poza tym rzeczywiście łatwo się opróżnia i ma dobry ciąg.
  • A to ciekawe.... :bh:
  • [cite] Małgorzata32:[/cite]

    To chyba miał być żart???
    Ze względu na cenę w ogóle nie rozważam...

    Małgosiu to nie żart...przecież na allegro lub e-bay możesz znaleźć dużo tańsze...
  • Ja mam Miele już 10 lat. Bezawaryjnie. Jest super: regulacja ciagu, długasny kabel, trochę poobijany. Był z nami na 9 mieszkaniach. Workowy, ale od tych 10 lat Miele dba o swoich klientów. Worek napełnia się do max, starcza na długo, szczotka porządna. Szczerze polecam, szczególnie ze wzg na bezawaryjnosc i intuicyjne rozwiązania w obsłudze.
  • Czasem się regulacja ciągu zacina... Ale jest OK.
  • W moim nie, mam model S511
    Własnie zdałam sobie sprawę, ze jeszcze tylko lodówka trwa z nami od początku, reszta nie dała rady, najszybciej dobijamy pralki.:bigsmile:
  • Ja mam s5211, ale wystarczy wyłączyć i przekręcić pokrętło i już potem działa. ale chyba mu nie służy, jak dzieci tym kręcą:wink:

    Pralki u nas też szybko niszczeją, chyba kolejna będzie też miele, jeśli się nie psuje.
  • Chciałabym następna pralkę Miele. Maja gwarancje 10 cio letnią- to świadczy o jakości.
  • [cite] Majazibi6:[/cite]Ja mam Miele już 10 lat. Bezawaryjnie. Jest super: regulacja ciagu, długasny kabel, trochę poobijany. Był z nami na 9 mieszkaniach. Workowy, ale od tych 10 lat Miele dba o swoich klientów. Worek napełnia się do max, starcza na długo, szczotka porządna. Szczerze polecam, szczególnie ze wzg na bezawaryjnosc i intuicyjne rozwiązania w obsłudze.

    Maja, a na jak długo starcza taki worek? I przy jakiej częstotliwoścvi odkurzania? I jaka jest cena worka? Chodzi mi mi o to czy powiedzmy po kilku latach zakupu worków nie kupołabym nowego odkurzacza...

    Mam pralkę Miele, co prawda dopiero niewiele ponad rok, ale jakość rzeczywiście bez zarzutu...
  • na ebayu można kupić worki taniej niż oryginalne, a takie same.
    ja zmieniam, no nie wiem, ale może tak co 6-8 tygodni. A odkurzam 3 razy dziennie...:devil:
  • Kurcze, muszę podjąć decyzję co do zakupu, bo normalnie zarosnę w brudzie...
    Ostatnio jak kazałam mężowi poodkurzać tym naszym starym odkurzaczem (już prawie nie ciągnie i co chwila wypada rura, bo są odłamane plastiki wciskowe), to normalnie klął jak szewc...I stwierdził, że ten zakup trzeba szybko sfinalizować. A dziś zapyutał czy już wybrałam model?

    A ja dalej nie jestem zdecydowana:confused:
  • Weszłam właśnie na jakieś "odkurzaczowe" forum. Ale po trzecz stronach sobie odpuściłam. Opinie bardzo sprzeczne...A forum liczy chyba 46 stron!
  • Póki co rozważam pomiedzy Dysonem a Miele...Ale co do model.i, to już zupełnie nie mam pojęcia...
  • Ja wybierałam z Miele najtańszy, albo jakiś z tańszych. Bez żadnych tam dodatków, szczotek, antyalergicznych. Po prostu najzwyklejszy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.