Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Leki i karmienie piersią

edytowano marzec 2011 w Ogólna
złapało mnie paskudne przeziębienie , katar leci po prostu ciurkiem do tego bóle mieśni i gorączka. jakie leki mogę brac żeby sobie trochę pomóc i nie zaszkodzić Ani która jest na piersi?
«1

Komentarz

  • Ja bym nic nie brała... Ale ja to nawet nie karmiąc unikam farmakologii, więc mogę być marnym przykładem.
  • a jakieś domowe sposoby?Ja tez nie przesadzam z lekami ale teraz naprawdę podle się czuje mąż nie może wziąć urlopu teraz a maluchami trzeba się zając....
  • paracetamol spokojnie mozesz wziac, jesli bardzo zle sie czujesz i domowe sposoby nie pomagaja.

    a do konsultacji lekow podczas karmienia piersia polecam strone:

    http://e-lactancia.org
  • mam taką książeczkę Medications and Mother's Milk. Thomas Hale.
    Jeśli nie macie pewności to mogę próbować (bo początkująca jestem) sprawdzać, cy dany lek można brac w czasie karmienia.
  • markot ja właśnie choruję drugi tydzień też karmię, zajmuję się jednym 8 miesięcznym maluszkiem, co do leczenia się: mleko, masło i miód (mleko podgrzewasz lekko, dodajesz masło i na końcu miód), czosnek i cebula w ilościach maksymalnych. Pomaga, już wychodzę z tego choróbska.

    U mnie mały też chory, więc chory się chorym zajmuje :bigsmile:, ale to Jego choróbsko Go nie spowolniło dokazuje jak zwykle hehe. I bardzo dobrze.

    P.S. U nas w domu jak u Katarzyny, mimo, że lekarze pozwalają paracetamol ja nie biorę.
  • Czosnek jedzony na chleb i do inhalacji (troszkę wyciśniętego czosnku na watkę, zrobić otoczone waciki, wkładać i nosić w nosie i uszach). B. skuteczne.
  • dziękuje:bigsmile:
  • z czosnkiem bym nie przesadzała (tym jedzonym)
    na wodnisty katar wapno polecam, na gorączkę paracetamol, na kaszel bańki, na chore zatoki sinupret
    poza tym odpoczynek w pozycji leżącej, snu ile się da
  • Ja niestety na paracetamol uczulona, sporadycznie wiec ibuprom lykam.....

    No i zjadlam wiaderko miodu lipowego z pasieki i dwa listki sinupretu....
    (oczywiscie po trochu przez wiele dni)
  • dzis byłam u lekarza i mam ropne zapalenie gardła
    lekarz mi przepisał antybiotyk i priobiotyk dla dziecka
    jeszcze nie wykupiłam
    ale nastraszył mnie ze dziecko z pokarmem najadło się moich bakterii i zarazków
    sama nie wiem ..jakiś dziwny ten lekarz
    brałyście antybiotyk przy karmieniu piersią ?
  • Czy mozna brac prazol i karmic piersia?
  • asiao,
    lekarz chyba zapomniał dodać, że przy okazji maluch najadł się również Twoich przeciwciał. Ot, taki drobiazg ;)
  • jak zwykle polecam strone:

    http://e-lactancia.org

    wersja po angielsku:

    http://e-lactancia.org/ingles/inicio.asp

    tylko czasem trzeba sie nameczyc z szukaniem nazw lekow nie po polsku. ale przewaznie nazwy sa dosc miedzynarodowe.
  • [cite] Kerima:[/cite]asiao,
    lekarz chyba zapomniał dodać, że przy okazji maluch najadł się również Twoich przeciwciał. Ot, taki drobiazg ;)
    toz ja własnie od zawsze w takiej swiadomości zyje ...
    to był jakiś nowoczesny lekarz bo na moje pytanie czy wogole mozna brac antybiotyk przy karmieniu odpowiedział, ze takie rzeczy byly niewskazane 10 lat temu a nie teraz! teraz sa leki ulepszone ..ciekawe w co ?

    no ale ja nie wiem co robic bo mam wciaz bardzo wysoką temeprature i koszmarne szpile w gardle
  • asiao, jaki antybiotyk Ci przepisal? podaj nazwe leku, poszukam na tej stronie ktora wyzej zalinkowalam.
  • Ja wylądowałam u lekarza na początku maja z podejrzeniem zapalenia oskrzeli. Trafiłam na młodego, bardzo ostrożnego, który kilka razy sprawdzał w spisie leków stosowanie przy karmieniu i wszędzie widniało "Nie stosować...". Inna sprawa, czy antybiotyk jest tym, co Cię wyleczy?
  • Na katar polecam domowe inhalacje w szerokim garnku zaparzyć rumianku z miętą, głowa nad garnek, na głowę ręcznik, przykryć się z garnkiem i wdychać opary. Działa jak krople doraźnie, ale chwilową ulgę przynosi.
    Na gardło płukanie wodą z solą.
    No i słodki standard: miód, cytryna, sok malinowy do herbaty, grzanki z czosnkiem. I leżeć w łóżku i się porządnie wypocić.
    Zdrówka życzę.
  • Pytanie tylko, jak tu leżeć przy małych dzieciach?
  • Jak ropne zapalenie, to oznacza, że bakterie, a więc antybiotyk konieczny, żeby nie było powikłań (typu zapalenie wsierdzia, stawów - zwłaszcza, jeśli to paciorkowiec).
  • ProMamo: Lanzul i Prazol mają takie samo działanie. Jednym z przeciwskazań jest karmienie piersią. Jeśli musisz brać ten lek, ja bym zrezygnowała z tego jednego karmienia i była spokojna.
  • Nie doczytałam, że chodzi o ropne zapalenie... Myślałam, że zwykle przeziębienie...
  • [cite] AB:[/cite]A wiecie w jakim stopniu przechodzi do mleka euthyrox????
    jak ja biore 225, to ile tego 'sprzedaję" dziecku z mlekiem????
    Chociaz tu i tak wyjscia zero...

    edit, juz wiem- jest tak niewielka ze nie ma wpływu na dziecko.

    AB, spokojnie, mój świetny endo też mnie uspokoił - nie ma ryzyka. Też biorę, karmiłam, jestem w ciąży i zamierzam karmić, i jest ok.
  • [cite] Kerima:[/cite]Pytanie tylko, jak tu leżeć przy małych dzieciach?
    Lezec oblozona dziecmi :cool:
  • [cite] Kerima:[/cite]Pytanie tylko, jak tu leżeć przy małych dzieciach?

    słuszna uwaga, ale... od czego są tatusiowie:bigsmile:
  • marteczko, tylko ze male dziecko nie zawsze chce z tatusiem... albo chce ale na chwile, a potem znowu do mamy ;)
  • [cite] marteczka:[/cite]
    [cite] Kerima:[/cite]Pytanie tylko, jak tu leżeć przy małych dzieciach?

    słuszna uwaga, ale... od czego są tatusiowie:bigsmile:

    pracują
  • duomox mi przepisał i probiotyk dla mnie i dziecka
    i
  • [cite] pustynny_wiatr:[/cite]marteczko, tylko ze male dziecko nie zawsze chce z tatusiem... albo chce ale na chwile, a potem znowu do mamy ;)

    to nie wiem jak to robicie ..moje wolą do taty :D ale tata w pracy
  • Spoko, mój Ignac też woli do taty :) Się pocieszam, że to taki czas (prawie 2 lata)- tata jest jego bohaterem, mama to same nudne rzeczy umie robić.
  • Katarzyna, pomocy!!
    Korzonki mnie siekły.....

    Mogę użyć to...?
    http://gramzdrowia.pl/leki/fastplast-plaster-rozgrzewajacy-12x18cm-50-szt/flypage.tpl.html

    Pisze, ze nie mogę - kapsaicyna :confused:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.