Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tort - masa marshmallow

edytowano wrzesień 2011 w Kuchnia
Czy ktoś to robił i ma jakieś dobre rady?

Mam zamiar skorzystać z tego przepisu, czyli:

Masa z marshmallow:
400 g pianki marshmallow
1 kg cukru pudru
3 łyżki wody

I ozdobię tym tort wg przepisu ProMamy. Dziś wieczorem.

Główne pytanie brzmi: czy lepiej obsmarować cały tort śmietaną i na to nakładać masę, czy zostawić tort* "suchy"?

*tort w tym wypadku to biszkopt przełożony galaretką z wiśniami i śmietaną
«13456748

Komentarz

  • Będę wdzięczna za porady.:bigsmile:


    drugie pytanie brzmi: czy barwiliście kiedyś coś poza jajkami barwnikami do jajek?
    ja barwiłam jeszcze masę solną, ale chciałabym i tę marshmallową masę zabarwić - zakładam, że i tak będzie obleśnie słodka i nie będziemy jej jeść.
  • nagroda od mnie za najtrudniejszy semantycznie tytuł wątku aż oczy bolą
  • Joanno, czuję, że planujesz zrobić jakieś tortowe cudo i już się cieszę z nadzieją na zdjęcia. :))
  • Myślę, że jak obsmarujesz tort śmietaną, to przy krojeniu masa wierzchnia może się bardzo ślizgać, bo będzie ciężka..
    ale zaznaczam, że z masą z marsmallow nie mam doświadczenia zbyt dużego (robiłam z nią kiedyś batoniki z lentylkami-b słodkie)
  • barwić możesz też np sokiem z buraka..
    widzę ze jesteś z Wawy, więc jak będziesz w nd na pikniku, a nie spieszy Ci się z tym tortem, to mogę Ci przywieźć parę barwników spożywczych.
  • Olkowa, wielkie dzięki!
    Jakby mi się nie spieszyło, to bym kupiła te barwniki, ale rzecz w tym, że zaczęłam myśleć wczoraj, a urodziny Antka (drugie) są jutro.
    W dodatku rozchorowała się Ala, więc mam ich oboje w domu, w tym jedno w nie najlepszym nastroju...
    No i w niedzielę mnie nie będzie, wyjeżdżam akurat na cały weekend.
  • [cite] Rumianek:[/cite]Joanno, czuję, że planujesz zrobić jakieś tortowe cudo i już się cieszę z nadzieją na zdjęcia. :))

    nooo... zobaczymy :) motywem przewodnim są samochody, ale nie będzie tortu w tym kształcie.

    A! Olkowa, dzięki za przypomnienie o soku z buraka, mam chyba nawet w lodówce.
  • Joasiu polecam Ci mase od AB - rewelacja!
  • [cite] ProMama:[/cite]Joasiu polecam Ci mase od AB - rewelacja!

    gdzie mam jej szukać?
    czy to jest ta z tego tortu - sukienki może?
  • tak,tak, watek popoludniowy, albo poranny, gdzies AB prezentowala foty Zyg-zaka!

    Dopisze jeszcze, ze masa bardzo łatwo sie robi i naprawde polecam!
  • Pozwólcie że tu też wkleję, skoro już się przekopałam przez obydwa wątki.
    (ProMamo, dzięki za cynk :heart: )

    MASA CUKROWA (BIAŁA) -
    przepis AB


    4 łyżeczki żelatyny
    70 ml wody(albo 50 wody 20 soku z cytryny)
    50 g glukozy
    3 łyżeczki planty
    ok.80dkg cukru pudru

    żelatynę namaczamy w wodzie
    podgrzewamy w kapieli wodnej dodając glukoze i plante- uwaga- NIE MOŻE SIĘ ZAGOTOWAĆ
    zdejmujemy z gazu zanim tłuszcz się do końca rozpuści, stopniowo dodajemy cukier puder i wyrabiamy.
    Ma mieć konsystencję ciastoliny

    barwimy barwnikami w proszku , płynne rozrzedzają mase i trzeba dodawac cukru pudru- wychodza wtedy pastelowe kolory
    Mase rozwałkowujemy podsypujac odrobine maki ziemniaczanej, lepimy. jak stygnie twardnieje, jak rozgrzejemy w rękach i wyrobimy znowu staje się plastyczna.
    Pokrywamy ciasto posmarowane kremem maślanym(masa cukrowa nie może mieć kontaktu z bita smietaną!!!! bo się roztapia!).
    Ozdoby przyklejamy po posmarowaniu ich od spodu woda:)
  • O! Dwa ostatnie zdania to bardzo cenna dla mnie wskazówka. :gf:
  • Joanno - masę z marshamalow robiłam raz - i chyba nie powtórzę - cukru pudru zeszło duzo więcej niż w przepisie, niesamowicie się to lepi - i lepiej dawać na tort pokryty lekko masą ( maślaną) bo ze śmietaną jakoś to reaguje.

    I absolutnie nie dawaj barwników do jajek!!!! niby są spożywcze, ale są słone, niedobe itd - nadają się tylko do jajek i domowych kosmetyków)

    ja na tort ( ale tylko na ozdoby) robiłam masę z margaryny, mąki ziemniaczanej i wody - fajnie się lepiło figurki.
  • Dobra, wiem co zrobię - poleję wszystko czekoladą, a na to tą masę dam - masę marshmallow, bo już kupiłam te pianki, (a żelatyny i planty nie mam) i jak nie zrobię z nich masy, to niechybnie zginą w mojej paszczy.

    Przepraszam, że tak ze sobą tu gadam.
    To z podekscytowania - uwielbiam dekorować!
  • a to do lepienia masę z pianek polecam - tylko dużo cukru - mnie sie udały piekne różyczki z wstążeczkami - ale lepiłam je wieczorem, potem do lodówki i fajnie stężały

    Powodzenia !!

    i czekamy na zdjęcia - będą na blogu?
  • Co to jest planta?????
  • Taka biała margaryna do smażenia.:bigsmile::wink:
  • Dlatego polecam mase AB, cukru jak w przepisie lub mniej, a do tego naprawde rewelacyjnie sie robi
  • melduję, że już trochę zrobiłam i jestem zadowolona :dw:
    okazało się że część pianek jest zielona, część różowa (dodam ten sok z buraków i przerobię je na czerwony) a czesc - biała, wiec mam 3 kolory bez barwników :gf:

    Póki co cały tort jest pokryty zieloną masą i mam przerwę na forum karmienie :wink:

    klei się ta masa że zwątpić można, ale jak ostygnie to jest fajna i gładka
  • [cite] ProMama:[/cite]Dlatego polecam mase AB, cukru jak w przepisie lub mniej, a do tego naprawde rewelacyjnie sie robi

    następnym razem wypróbuję, bo jest też chyba tańsza - pianki kosztują jakby ze złota były
  • O żesz....:shocked:
    Joasiu szacun!

    Szczenia mi opadła z ważenia!
  • Jaaaaaaaaaaaaaaaaa, ale cudo! Jestem pod wrażeniem. Cały dzień myślałam o Twojej masie i nawet na youtube sobie filmiki o niej obejrzałam :wink: w lutym moja córka będzie mieć tort z prawdziwego zdarzenia.
    Fajnie, że wstawiłaś zdjęcie.
  • Ja pikolę!!!

    No nie dobijajcie już mnie!!!

    :bb:
  • Super ten tort!!!Bomba!:er:
  • Joanno!
    Na pytanie "czy po zdmuchnięciu świeczek autko zaczyna jechać?"
    oczekuję odpowiedzi - "nie"

    :dw:
  • Joanno - obiecuję już nigdy w życiu nie wstawiać zdjęć swoich tortów!
  • Sylwunia, nie przypominaj mi, pliiiz!
  • łaaa - świetny - i jak się okazało nawet okrągły tort może być super !

    Asia gratuluję swietny!
  • Oj, dziewczyny, dziewczyny :shamed:

    Na pocieszenie dodam, że:
    - samochodzik jest zabawkowy - nie umiem z tej masy ulepić nic poza kulką lub ewentualnie wałkiem
    - siedziałam nad nim baaaaaaaaardzo długo (zmieniając co chwilę koncepcje i wpadając w kolejne tarapaty)
    - no i podeszłam do tego jak do makiety, a mam za sobą ponad pięć lat studiów, polegających w dużej mierze na robieniu makiet :wink:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.