Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Św Michał

edytowano wrzesień 2011 w Arkan Noego
Św. Michale Archaniele wstaw się za mną! -historia, którą ktos mi podeslał niedawno. Więc się dzielę:wink:


W 1950 r. pewien amerykański żołnierz, biorący udział w wojnie w Korei, napisał list do matki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że list zawierał wyznanie, które obiegło cały świat. W 1951 r. kapelan wojskowy odczytał go w obecności pięciu tysięcy żołnierzy w bazie Marynarki Wojennej w San Diego w stanie Kalifornia. Kapłan wyjawił, że rozmawiał z żołnierzem rannym na polu bitwy w Korei, z jego matką oraz sierżantem, który stał na czele patrolu. Tym kapelanem był ks. Walter Muldy. A oto treść listu napisanego przez rannego żołnierza do matki.


Kochana Mamo!
Nie ośmieliłbym się o tym napisać do nikogo innego jak tylko do Ciebie, ponieważ nikt inny nie uwierzyłby w to, co zamierzam opisać. Być może i Tobie trudno będzie w to uwierzyć, ale ja muszę o tym komuś powiedzieć.

Przede wszystkim piszę do Ciebie z łóżka szpitalnego. Nie martw się! Zostałem ranny, ale już czuję się dobrze. Lekarze mówią, że wrócę do zdrowia w ciągu miesiąca. Ale nie o tym chciałem Ci opowiedzieć.

Pamiętasz, jak rok temu wstępowałem do armii? Pamiętasz, jak opuszczałem dom i mnie przestrzegałaś, żebym każdego dnia modlił się do św. Michała Archanioła? Wcale nie musiałaś mi o tym przypominać. Odkąd tylko sięgam pamięcią, zawsze mi powtarzałaś, żebym się modlił do tego Archanioła. Nawet dałaś mi imię na jego cześć. No cóż, mogę Cię zapewnić, że zawsze o tym pamiętałem.

Kiedy trafiłem do Korei, modliłem się nawet jeszcze więcej. Czy pamiętasz tę modlitwę, której mnie nauczyłaś?: Św. Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Bogaâ?? Resztę sama znasz. Zawsze ją odmawiałem. Czasami nawet, gdy maszerowaliśmy albo zatrzymywaliśmy się na odpoczynek, uczyłem jej moich towarzyszy broni.

Pewnego razu wysłano nas na zwiad w poszukiwaniu komunistów. Było bardzo zimno. Z ust wychodziły nam kłęby pary, jakbyśmy palili cygara. Myślałem, że znam wszystkich chłopaków z patrolu. A tymczasem, nagle obok mnie pojawił się jakiś żołnierz, którego nigdy wcześniej nie widziałem. Był większy od wszystkich marines, których kiedykolwiek spotkałem. (â??) Czułem się bezpiecznie, mając go u swojego boku. W każdym razie maszerowaliśmy razem obok siebie, a reszta patrolu się rozproszyła. Zagadnąłem go:

â?? Zimno dzisiaj, nieprawdaż? â?? I zacząłem się śmiać. Czyż nie jest absurdalne mówienie o pogodzie, kiedy w każdej chwili można być trafionym?

Mój kolega wydawał się rozumieć, co mam na myśli. Słyszałem jak się śmiał, ale nie tak głośno jak ja. Spojrzałem na niego i powiedziałem:

â?? Nigdy Cię wcześniej nie widziałem. Myślałem, że znam wszystkich z naszego oddziału.
â?? Właśnie dopiero co dołączyłem â?? odrzekł. â?? Jestem Michał.
â?? Coś takiego?! â?? zdziwiłem się. â?? To tak jak ja.
â?? Wiem â?? odparł i zaczął się modlić: â?? Św. Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Bogaâ??

Byłem tak zaskoczony, że przez chwilę milczałem. Zastanawiałem się, skąd znał moje imię i modlitwę, której mnie nauczyłaś? Potem jednak uśmiechnąłem się sam do siebie. Pomyślałem sobie, że przecież każdy chłopak w oddziale mnie znał. Czyż nie recytowałem jej każdemu, kto tylko chciał jej słuchać? Dlaczego teraz nie mieliby jej kojarzyć ze mną?

Przez moment szliśmy nic nie mówiąc, po czym Michał przerwał milczenie:

â?? Za chwilę będziemy mieli kłopoty.

Z jego twarzy zniknął uśmiech. Pomyślałem sobie, że to żadna rewelacja, przecież wiadomo było, że wszędzie są komuniści i że w każdej chwili mogliśmy się na nich natknąć. Śnieg zaczął sypać mocniej, tworząc wkoło wielkie zaspy. W chwilę później cała okolica pokryła się grubą warstwą białego puchu. Zrobiło się ciemniej i pojawiła się mgła. Maszerowałem dalej, ale już nie widziałem mego towarzysza broni.

â?? Michał! â?? nagle zawołałem przestraszony i poczułem jego mocną dłoń na plecach.
â?? Wkrótce się przejaśni â?? zapewnił mnie donośnym głosem.

Jego przewidywania się sprawdziły. Niebawem, w ciągu kilku minut śnieg przestał sypać i wyszło słońce. Rozejrzałem się dookoła. Mało serce mi nie zamarło! Przed nami stało siedmiu komunistów w swoich śmiesznych kufajkach, spodniach i czapkach. Ale wcale nie było mi do śmiechu. Stali z karabinami wycelowanymi prosto w nas!

â?? Michał, padnij! â?? krzyknąłem i sam osunąłem się na ziemię. Słyszałem jak komuniści bez przerwy strzelali. Słyszałem jak świstały kule. A Michał wciąż stał! Mamo, ci faceci nie mogli spudłować. Spodziewałem się, że ciało Michała podziurawią dosłownie jak sito. Ale on wciąż stał i nawet się nie bronił. Nie strzelał. Był sparaliżowany strachem. To się czasami zdarza, nawet najdzielniejszym żołnierzom. Był jak ptak zahipnotyzowany przez węża. W końcu sam podniosłem się z ziemi i doskoczyłem do niego, by go powalić. Wtedy poczułem ciepło w piersi. Zawsze chciałem wiedzieć, jak to jest, gdy się zostanie trafionym. Teraz już to wiem. Poczułem jeszcze silne ramiona, które mnie objęły i delikatnie położyły na ziemi. Otwarłem oczy, by jeszcze raz spojrzeć na świat. Byłem umierający.

Być może promienie słoneczne mnie oślepiły, albo po prostu byłem w szoku, ale wydaje mi się, że widziałem Michała wciąż stojącego, a jego twarz jaśniała niewypowiedzianym pięknem.

Jak już mówiłem, być może to światło słoneczne odbijające się w moich oczach sprawiło, że widziałem Michała, jak się zmieniał. Stawał się coraz większy. Jego ramiona jakby się rozrastały. Przypominał anioła. W dodatku w ręku trzymał miecz. Miecz, który rozbłysnął milionem świateł.

Cóż, to wszystko, co zapamiętałem, zanim zemdlałem. Później podbiegli do mnie kompani. Nie mam pojęcia, jak długo byłem nieprzytomny. Teraz i wtedy nie czułem gorączki ani bólu. Pamiętam, jak opowiadałem im o wrogu, który znajdował się tuż przed nimi. W końcu zapytałem ich:

â?? Gdzie jest Michał? â?? Widziałem jak się dziwili. â?? Kto? â?? spytał któryś z moich kumpli.

â?? Michał, taki wielki żołnierz, który szedł obok mnie, zanim nas spotkała ta zamieć â?? powiedziałem.
â?? Chłopcze â?? odparł sierżant. â?? Nikt nie szedł obok ciebie. Obserwowałem cię. Za bardzo się od nas oddaliłeś. Właśnie miałem cię zawołać, gdy zniknąłeś mi we mgle.

Spojrzał na mnie. Widać było, że coś go trapi. Po chwili łagodnie zapytał:

â?? Jak tego dokonałeś chłopcze?
â?? Czego?! â?? spytałem trochę zły i zacząłem od nowa dociekać, gdzie jest Michał.
â?? Synu â?? przerwał delikatnie sierżant. â?? Znam wszystkich żołnierzy ze swojego oddziału. Ty jesteś jedynym Michałem w naszej grupie. Nie ma w niej żadnego innego Michała.

Przerwał na moment i po chwili ponownie spytał:
â?? Jak tego dokonałeś synu? Słyszeliśmy strzały. To nie były strzały wystrzelone z twojego karabinu. Kul nie znaleźliśmy także w ciałach siedmiu zabitych tam na wzgórzu.

Nie odezwałem się na te słowa. Bo co miałem powiedzieć? Mogłem tylko patrzeć na nich zdziwiony, tak samo jak oni patrzyli na mnie.

Sierżant ponownie przemówił:
â?? Chłopcze â?? powiedział delikatnie â?? każdy z tych siedmiu komunistów zginął od uderzenia mieczem.
To wszystko, Mamo. Jak już wspominałem, być może promienie słoneczne mnie oślepiły i to wszystko mi się zdawało, a być może zimno to sprawiło. Sam nie wiem, ale musiałem o tym komuś powiedzieć.

Całuję Cię,
Twój kochający syn Michał.

* * *

Kapelan Muldy oraz sierżant stojący na czele patrolu zapewniali, że historia ta jest prawdziwa. Jest ona także dobrze znana wśród amerykańskich żołnierzy.

Oprac. Agnieszka Stelmach

Święty Michale Archaniele,
który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga
i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli.
Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj,
za Twoim przykładem, na początku nowego dnia,
otwierając się na działanie Ducha Świętego,
w każdej chwili dawał się Bogu,
wypełniając z miłością Jego świętą wolę.
Niech razem z Tobą wołam bez ustanku:
Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego.
Amen.



za dwumiesięcznikiem "Przymierze z Maryją nr 50"
«1

Komentarz

  • Przyznam, że jak doczytałem do słów, że każdy z nich zginał od miecza wyrwało mi się: o kur...
  • Niesamowita historia.
    Moja najmłodsza córcia ma św. Michała Archanioła za patrona (Michalina)
    A modlitwa piękna... nie znałam jej...
  • Mnie i mojej koleżance przytrafiło się kiedyś coś, co-jak wierzymy-było spotkaniem Anioła. Niechętnie o tym opowiadam, bo wiem, jak to brzmi z boku. Nawiedzona nie jestem, ona też nie. Ale obie jesteśmy tego pewne. Byłyśmy w dużej potrzebie i zagrożeniu(gdyby nie ta ingerencja)
  • To ja tez opowiem:)
  • W skrócie- z resztą ja to tak jakoś dziwnie pamiętam, jak przez mgłę...
    Byłyśmy jeszcze nastolatkami i w środku zimy wracałyśmy jakoś wieczorem z Kalisza na Warmię. Miałyśmy przesiadkę w Toruniu zdaje się. Dosłownie minuty na tą przesiadkę. Nie znałyśmy w ogóle dworca i się zamartwiałyśmy, czy zdążymy itp.
    Jakoś się wywlekłyśmy z pociągu z plecakami- ciemno, mróz. Ledwo wyszłyśmy, stoi przed nami facet(taki ok. 30? średniej długości włosy, ale co zapamiętałam-nie miał kurtki!!!!) i mówi:chodźcie za mną dziewczyny. My na siebie i za nim, bo już szedł !
    przeprowadził nas jakby na drugą stronę dworca(tam jakiś taki dziwny ten dworzec) i tam już stał nasz pociąg. Pokazał nam palcem i my już byłyśmy takie uchachane, że tak łatwo poszło, że tylko wskoczyłyśmy do pociągu. Zaraz ruszył, ale jak już ochłonęłyśmy, to spojrzałyśmy na siebie z pytaniem: a co się stało z tym facetem? i chyba wtedy naraz do nas dotarło...

    Gdyby nie on, na pewno byśmy nie znalazły tego miejsca i pociąg by nam zwiał- a my -noc na dworcu...
    Troszkę chaotycznie,przepraszam.
    Podziękowali 2zoja Nika76
  • ps. jeśli ktoś się czuje urażony, czy sądzi że jakoś nadużywam spraw Bożych do tłumaczenia czegoś, to przepraszam, ale my jesteśmy przekonane, że to było działanie nadprzyrodzone..
    Podziękowali 1zoja
  • Damian, a Ty....?:shamed:
  • A ja bawiłem się nad rzeką Oławą mając lat ok 5. Pływać nie umiałem. Nie była to plaża lecz wąskie zejście do wody zdecydowanie dla bardziej dorosłych. W pewnym momencie ześlizgnąłem się po wielkim kamieniu w głębie. Pamiętam zieloność wody i absolutny brak strachu - chyba z oszołomienia. Wyciągnąłem ręce do góry i po prostu ktoś mnie chwycił, wyciągnął i postawił na brzegu. Po czym odszedł spokojnie. Facet miał koło 40 lat lekko siwe włosy. Pojawił się dokładnie na czas. Chwilę później bym się utopił.
    Dodam, że urodziłem się na Aniołów Stróżów.
    Podziękowali 1Nika76
  • Ha, a ja już sobie wydrukowałam tę piękną modlitwę i powiesiłam w kuchni na ścianie. Muszę się jej nauczyć na pamięć, a przy okazji... może cała moja rodzinka, też :wink:
  • O też znam jedno świadectwo z Michałem Archaniołem, ale opowiem jutro bo już mnie Pompa wzywa!
  • a ja pamiętam taką sytuację: stoję na przejściu dla pieszych, oglądam się w lewo, potem w prawo, stawiam krok i.. ziuuuu! "Ktoś" odciągnął mnie do tyłu, w chwili gdy przed nosem z całą prędkością przejechał autobus (który nadjechał nagle). Nie czułam fizycznego odciągnięcia, po prostu się zatrzymałam i cofnęłam - ale było o włos - także mój Anioł Stróż czuwa i bardzo delikatnie, acz skutecznie wyciąga mnie z tarapatów ;)
    Podziękowali 2zoja Nika76
  • Święty Archanioł Michał jest patronem mojego drugiego chrześniaczka :bigsmile:
  • O dziękuję za odgrzebanie wątka - bo obiecałam w nim przecież świadectwo mocy egzorcyzmu św. Michała Archanioła.

    Dorosły syn przyjaciół ma bliskiego kolegę, który jakiś czas temu zakochał się w dziewczynie mocno umoczonej w jakiejś sekcie. Dziewczyna wyjeżdżała do Anglii i obydwaj odprowadzali ją na samolot.

    Na lotnisku okazało się, że jeszcze jedna osoba ją odprowadza - cała na czarno ubrana ichnia "guru".

    M* widząc sytuację usiadł na ławce i nie włączając się w rozmowy przed odlotem cały czas odmawiał w myślach egzorcyzm do św. Michała Archanioła.

    W pewnym momencie "guru" zaczęła się niespokojnie kręcić po czym szybko się pożegnała, stwierdziła, że już nie będzie czekać na odlot i się zmyła.

    Kiedy ta dziewczyna wróciła z powrotem do Polski, rozpoczęło się jej uwalnianie, wyrzekanie się zła, modlitwa egzorcysty itd.

    A miała już ona pewne "dary" od szatana. Dała później swoje świadectwo, w którym opowiedziała, że wtedy na lotnisku "guru" była tak naładowana, bo M* "odprawiał te swoje zaklęcia" i w pewnym momencie obie widziały jak z M* wyszły dwa promienie światła i trafiły w nie obie. To właśnie po tym "guru" się zawinęła.

    M* oczywiście nic nie widział i nie miał pojęcia jaki efekt miała odmawiana przez niego modlitwa.
    Podziękowali 2zoja Nika76
  • Wspaniała modlitwa!
    Dziękuję za każde świadectwo.
  • oj ja bardzo wierze w anioły, mnie mój Anioł Stróż uzdrowił w pażdzierniku jak się w nocy cała ze strachu i z bólu trzęsłam, leżałam tak i nagle w myślach zobaczyłam jak stoi obok mnie Anioł i wysyła światło na mnie i w tym momencie wszystko odeszło, jak ręka odjął a ja poczułam sie taka spokojna i szczęsliwa....
    Podziękowali 1zoja
  • Wracałam do domu po całonocnej podróży. Stałam na przystanku i w pewnym momencie ktoś mi powiedział do ucha Aniu uważaj. Wzięłam szybko mój bagaż i zobaczyłam, że stoję w środku grupy złodziei kieszonkowych. Z jednym z nich spotkałam się oczami, a ja wtedy odmawiałam już modlitwę do Niepokalanego Serca Maryi. Tam były słowa Matko Ratuj Nas tak jak w koronce. Ten chłopak w tym momencie zwątpił w to, co robi, bo oni jak popatrzyli na mnie i na niego odrazu go zabierali i już go urabiali. Modliłam się za niego potem jeszcze i mam nadzieję, że udało mu się odejść z tej grupy.
  • Piękne świadectwa!!!
    Cuda się zdarzają. Ja też wierzę głęboko w Aniołów. Modlitwa do św. Michała jest naszą codzienną modlitwą. Ja nie doznałam takiego bezpośredniego dotyku Anioła, ale wiem że jest obok.
    A dla moich dzieci kupiłam piękną płytę, która ślicznie obrazuje obecność aniołów w naszym życiu ... polecam Wam z serca. Jest piękna i wzruszająca.
    "Anielskie sprawki" :bigsmile:
    Podziękowali 1zoja
  • Nigdy nikomu tego nie mówiłam, ale to było coś niesamowitego. Wracaliśmy z mężem chyba z Matemblewa. Ja byłam w pierwszej ciąży z córą. Wysiadaliśmy z pociągu i moją nogę jakby ciągnęły 2 siły, 1 pod pociąg a 2 na peron. Mnie oblał zimny pot. Oczywiście weszłam na peron ale od tamtej pory w każdej ciąży byłam bardzo czujna i ostrożna. Mieszkałam wtedy już w parafii Michała Archanioła.
  • Odkopałam wątek :D 
    Bo musiałam
    :D
     
    Byłam dziś na pogrzebie z Mężem i Mamą.
    Msza święta,Komunia i idziemy.Mama o kuli chodzi i trzyma się mnie zawsze,gdy idziemy. 
    Ksiądz dał Mamie Komunię i ani na mnie nie spojrzał ,tylko dawał dalej następnym. 
    Poszliśmy do ławki z Mamą,ja nie bardzo wiedziałam co zrobić...bo skończyła się Komunia.
    Humor miałam okropny.  
     

    Przypomniało mi się ,ze to dziś Swięto Michała i tym bardziej smutno mi było. 
     
    Po skonczonym pogrzebie ,mama już czekała w aucie,idę szybko do Niej.
    Na parkingu obok Kościoła -ani jednego człowieka bo poszli na stypę. 
    Idę ,nagle tamtejszy proboszcz stanął przede mną i zagadał... 
     
    Pomylił mnie z inną osobą.. 
    Mowi-Panią to widzę jak się ciągle spieszy(nigdy Go przedtem nie widziałam) 
    A ja zażartowałam- a Ksiądz tak się spieszył,że mnie ominął podczas Komunii
    :D 
     
    To lećmy szybko!!Do Kościoła! 
     

     
    :D
    Podziękowali 1zoja
  • ech...............piękne te świadectwa,przeczytałam znowu.
    Ja teraz przy dziecku bardzo doświadczam pomocy Aniołów Stróżów(bo zawsze się modlę do swojego i do jej) i z forum zaczerpnęłam praktykę posyłania swojego Anioła Stróża do pomocy komuś(przeważnie to mój m.)
  • Modlitwa do św. Michała Archanioła naprawdę działa. Szczególnie w chwilach paniki albo w sytuacjach dość niebezpiecznych.
  • Nawet nie przypuszczałam, że tak działa. W naszej parafii dziś odpust i będą  wniesione do kościoła relikwie ojca Pio. Franciszkanin podczas rekolekcji opowiadał właśnie, jak ojciec Pio wysyłał anioła by załatwiał mu sprawy. Krzykną jak trzeba i działał.     

  • No u mnie drugi raz taka sama sytuacja- mąż wybył na wieczór i noc,zostałam sama z M., poprosiłam o pomoc Aniołów Stróżów i dziecinka znowu non stop spała,praktycznie zero płaczu i problemów,jak ostatnim razem.
  • Też mam wielkie zaufanie do Michała Archanioła - to Patron naszego pierworodnego, zawsze polecam go Jego opiece. Pozostałe dzieci też oddaję zawsze w modlitwie opiece ich św, patronów-to naprawdę daje pokój:). Niedawna sytuacja - jestem w końcówce ciąży, pewnego wieczoru nie czułam ruchów dziecka, mimo "budzenia" malucha, pukania do brzuszka i wszelkich innych zabiegów. Spałam niespokojnie, w nocy też nie czułam ruchów choć to one zawsze mnie budzą. Przerażona zaczęłam modlić się do św,patronów dziecka (imiona były niby wybrane, nie wszyscy byliśmy zgodni, negocjacje jeszcze trwały), prosiłam, aby zaopiekowali się swoim małym podopiecznym. I wtedy maluch zaczął intensywnie kopać i dawać wszelkie znaki, że jest w świetnej kondycji. Może po prostu jego Aniołowie obudzili go, aby już nie martwił znerwicowanej matki:) :D Oczywiście pozostaliśmy przy tych imionach, bo skoro ci święci są tak skuteczni :x
  • U nas także nieustannie słychać szum archanielskich skrzydeł... ;)
    To daje mi siłę, by wołać o pomoc do Świętego Michała codziennie i po wielokroć oraz nadzieję, bo gdy patrzę na naszego syna przestaję wątpić, że Patrona ma wyjątkowego... :)
  • edytowano wrzesień 2012

    Mój syn po wieczornej mszy przyszedł i powiedział mamo ksiądz proboszcz powiedział, że będę jego następcą. Mój mąż rozmawiał z nim o powołaniu a ja znów podsunę modlitwę do św. Michała Archanioła.

      Wiecie jak u mnie zadziałał wczoraj ale pewnie ojciec Pio też miał tu swój udział. Uświadomił mi, że moja niepewność, zniechęcenie, zmęczenie to nic innego jak działanie ogoniastego. A dlaczego bo przygotowuję 3 dziecko do komunii, córa zapisała się na scholę, starszy został ministrantem i ten młodszy bardzo chce zostać ministrantem. Moi sąsiedzi nie chodzą do kościoła, ale dzieci do komuni posyłają. Zaczeły się spotkania przed komunią a rodzice tych dzieci szukają mnie i pytają czemu mnie nie ma, czemu się nie uśmiecham, co słychać i czy na następne spotkanie i poniedziałkowy różaniec idziemy z nimi. Oni ciągną mnie,   to cudne. Uświadomili mi, że w sumie przygotowujemy 6 dzieci do komunii.  A ile dobrego nasłuchałam się na temat nowego proboszcza. Oj dzieje się dzieje.  

  • Akt oddania się

    Sw. Michałowi Archaniołowi

    Najchwalebniejszy Książę chórów anielskich. dzielny obrońco Boga

    Najwyższego, gorliwy miłośniku chwały Bożej, postrachu zbuntowanych

    duchów, umiłowanie i radości aniołów sprawiedliwych, Sw Michale

    Archaniełe.

    pragnąc należeć do grona Twoich czcicieli Tobie ofiaruję się i poświęcam.

    Oddaję Twojej czujnej opiece siebie samego, moją rodzinę, moją pracę. przyjaciół

    i wszystko to co posiadam. Będąc biednym grzesznikiem, mizerna jest

    moja ofiara, ale Ty nie pogardzisz uczuciami mego serca. Pamiętaj, że

    od dzisiaj jestem pod Twoją szczególną opieką, proszę Cię więc, nie

    opuszczaj mnie przez całe moje życie.

    Wybłagaj mi pana

    przebaczenie moich licznych i ciężkich grzechów, łaskę ukochania całym

    sercem mojego Boga, drogiego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, uświęciciela

    Ducha Świętego,



    najsłodszą Matkę Maryję i wszystkich ludzi. moich braci, umiłowanych

    przez Boga Ojca i odkupionych przez Syna Bożego.

    Upraszaj mi wszelką pomoc niezbędną do otrzymania korony chwały

    niebieskiej. Broń mnie zawsze od nieprzyjaciół mojej duszy, a w sposób

    szczególny w ostatnim momencie mego życia.

    Przybądź mi z pomocą o chwalebny Archaniele, bądź przy mnie podczas

    duchowych zmagań. oddal ode mnie w czeluści piekielne anioła

    sprzeniewierzonego i pysznego, którego pokonałeś i upokorzyłeś podczas

    wałki na niebie.

    Zaprowadź mnie przed tron Boga Najwyższego. abym głosił razem z Tobą,

    o Święty Michale Archaniele,

    i ze wszystkimi Aniołami cześć, chwałę i dziękczynienie Temu, który

    żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

    SANTUARIO S. MICHELE ARCANGELO 71037 Monte Sant"Angelo (Foggia) - \Włochy

    Teł. 0039088456150

    SANTUARIO S. MICHELE ARCANGELO  i objawienia   archanioła św Michała
    http://www.santuariosanmichele.it/index.php?option=com_content&view=article&id=16:quatro-app&catid=5:storia&Itemid=9&lang=pl



  • Sancte Michael Archangele,

    defende nos in proelio;

    contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium.

    Imperet illi Deus, supplices deprecamur:

    tuque, Princeps militiae Caelestis,

    satanam aliosque spiritus malignos,

    qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo,

    divina virtute in infernum detrude.

    Amen.
    Podziękowali 1zoja
  • O MICHALE ARCHANIELE w uwielbieniu Boga trwasz.Pomóż zwalczyć nam Szatana.Pomóż nam przy Bogu trwać
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.