Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

13567148

Komentarz

  • uJa

    ciagle mysle :wink:
    A masz w domu moze jakas galaretke? Moze mozna by bylo biszkopyy przeciac, przelozyc masa krowkowa, a na wierzch dac ananasy i zalac galaretka? Nie wiem jak to bedzie smakowalo, czy nie za slodkie czasem...
    Jeszcze nie jest tak pozno, moze sasiedzi by poratowali?
  • o galaretek u mnie pod dostatkiem różnych :)

    tylko nie wiem czy masa krówkowa + galaretki = będzie ok?

    a może jakaś masa śmietanowa? z kwaśnej śmietany z ananasem? a na wierzch faktycznie galaretka?
  • kurcze, jakos na kremach sie nie znam, ale wydaje mi sie, ze z kwasnej nic nie wyjdzie. Ludzie! Pomozcie!!!
  • z kwasnej chiba nie bardzo... to z budyniu predzej cus
  • z reszta ja sie tez nie znam - w koncu ten watek zakladalam :bigsmile:
  • no budyniowa to zawsze mój faworyt ale ze szklanką mleka za dużo nie zwojuję :(
    chyba żeby takie mleko wodą rozcieńczyć? bo budyń czy mąka ziemniaczana to się znajdzie ehhhhhhhh coś mi w ciąży gotowanie i pieczenie nie wychodzi:cry:
  • uJa

    masz jakis sklep w poblizu? Bo gdybys troche dokupila skladnikow moglabys cos ciekawego zrobic jeszcze. Szukalam na "moich wypiekach" i tu jest ciasto z roznymi masami (mozna by bylo jakies 2 wybrac), ale sa potrzebne jeszcze inne rzeczy:
    http://mojewypieki.blox.pl/2007/04/Ciasto-toffi-bez-pieczenia.html
  • A moze zrobic ten budyn na mleku i soku z ananasow?
  • [cite] Maciejka:[/cite]A moze zrobic ten budyn na mleku i soku z ananasow?

    A to się nie zważy? (w sensie zrobi się serowo-kaszkowe?)
  • Sklepy daleko :( sąsiedzi też - no nic damy jakoś radę :)

    przejrzałam teraz książkę siostry Anastazji i pisze żeby ugotować budyń na soku z ananasów - więc to może dobry trop jest,
    i jeszcze znalazłam taką masę:

    http://kotlet.tv/rolada-smietankowa-z-owocami

    może taką spróbuję

    Dziękuję dziewczyny!
  • z mas polecam : masa krówkowa utarta z masłem ja przekładam wafle taką, na kwaśnej śmietanie robię taką :dużą śmietanę ,cukier szklankę zagotować dać wiórki kokosowe i można rodzynki ja dolewam na końcu budyń rozrobiony w szklance mleka i dotuje aż zgęstnieje ,powinno się dodać biąłka ubite i zapiec ale można spróbować bez , na soku z ananasów możesz zgotować budyń ale bez mleka i chyba trzeba utrzeć ten budyń z masłem ale tego nie pamiętam dokładnie bo dawno robiłam
  • Masa krówkowa i galaretka? To musi być niedobre ble!
  • UJa!
    Zmiksuj masę krówkową z margaryną i tą masą przełóż nasączone syropem z ananasów biszkopty.
    Do śmietany dodaj rozpuszczoną żelatynę i cukier. Na cieście poukładaj ananasy i zalej tężejącą śmietaną.
    Wierzch posyp kakao.
    :cool:
  • O, teraz patrzę, że już po ptokach pewnie.:shamed:
    Ale na pewno coś dobrego wymyśliłaś. :bigsmile:
  • podbijam

    dostałam skrzynkę winogron z winorośli (takie działkowe) - bardzo słodkie, małe, ciemne ale z pestkami.
    Myślałam, żeby może zrobić z nich sok, ale nie wiem jak się za to zabrać.

    Pomożecie?
  • najłatwiej jak masz sokownik, bo wrzucasz wszystko do środka, dodajesz cukier i po sprawie;) A jak nie masz, to zasypujesz cukrem i czekasz aż puści sok... tak mi się wydaje :)
  • sokownik :shocked:
  • ja mam sokownik. jakbys mieszkala w toruniu to chetnie wydam :) ... najlepszy sok z takich winogron to blenderem prosto do picia.... PYCHA
  • hmm ja ze sprzętów mam tylko takie coś do robienia koktajli (mam zaburzenia pociążowe w nazywaniu rzeczy)

    takie jak dzbanek nakłada się to na mikser na dole ma ostrza i robi sok - nada się?
  • Panie szanowne , dzięki za wątek.
    Właśnie uświadomiłam sobie, że zapiekankę z makaronu można zrobić z surowych warzyw. Wielkie dzięki. Ja bardzo często takową robię z sosem beszamelowym (polecam), dzieci i mąż ją uwielbiają. Zawsze tyle garów przy tym zużywałam , bo trzeba podgotować kalafiora, brokuła czy cukinię:wink:. A tu takie odkrycie - surowe, przeceż ja takie uwielbiam.
    Dzięki jeszcze raz i za inne przepisy, pierwszy wypróbuję o gofrach jak dzieci wrócą z rehabilitacyjnego pobytu.
  • [cite] Haku:[/cite]hmm ja ze sprzętów mam tylko takie coś do robienia koktajli (mam zaburzenia pociążowe w nazywaniu rzeczy)

    takie jak dzbanek nakłada się to na mikser na dole ma ostrza i robi sok - nada się?

    Zaburzenia pociążowe w zapominaniu nazw wszelakich są super, trochę za nimi tęsknię.
  • No dobra - zasypałam winogrona cukrem i naprawdę nie wiem co dalej :sad:
    planuję podlać wodą i wrzucić na ogień - może coś z tego wyjdzie?
  • Nie podlewać. Postawić w szklanym naczyniu na słońcu (na oknie) i samo puści sok. Z kilka dni sok zlać do butelek i zapasteryzować. I po sprawie.
  • No, ja bym te winogrona trochę zgniotła, aby łatwiej ten sok puściły, bo inaczej to trzeba by dość długo czekać nawet kilka tygodni...
  • AB łączę się w bólu i mój takowy :cry:
  • AB
    na pocieszenie powiem, ze ja przez lata nie mialam miksera i jakos dalo sie zyc :wink: Mialam co prawda jakies inne ustrojstwa, ale dopiero rok temu na Dzien Kobiet (to u nas Dzien Praktycznych Prezentow) dostalam mikser :bigsmile:
  • No, wlasnie czegos tekiego, za 19,90 nie mialam :bigsmile:

    Ps. Jak sie ma meza, to mozna go wykorzystywac m.in. do ubijania jaj reczna trzepaczka :cool:
  • AB

    ja również długi czas takiego cósia nie miałam :wink:

    A teraz mam ale.... wyciągam z szafki, kiedy naprawdę już nie dałabym rady czasowo używając bardziej "prymitywnych" narzędzi :wink:

    zazwyczaj używam - bom leniwa -a "robot" taki muszę wyciągnąć z górnej szafki ( trzeba się wspiąć ) wygrzebać widełki, umyć, osuszyć i znów wspinaczka na górną półkę - tego:

    http://www.mojeciuchy.pl/entityfiles/pictures/specjalista_arts/pic1/24812.jpg


    nawet dziś do ciasta ( murzynek ) użyję powyższego

    :bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.