Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Surowce na ozdoby świąteczne

edytowano listopad 2011 w Ogólna
Czas ruszać z produkcją, dlatego proszę Was o rady:

1. Jak zrobić dobrą masę solną na aniołki?
2. Jakiej grubości powinien być filc, jeśli chcę go wypchać i zszyć? (renifery, aniołki)
3. Czy macie dobre źródło papierów kolorowych obustronnie, filców, styropianowych kulek na bombki, drucikow tych włochatych, złotych farb w sprayu? Najlepiej wszystko w jednym miejscu (netowym albo okołowarszawskim).
«1345

Komentarz

  • Marcelna
    znam sie tylko na filcu i mam praktyke: taki na 1,5 mm wystarcza do zszywania, wyszywania i wypychania.
  • Marcelina,
    na Kurze Domowej są przepisy na masę solną i przykładowe ozdoby. Surowce znajdziesz bez problemu na allegro.
    Bardzo fajne porad są też tu: http://houseofart.blogspot.com/ i na zaprzyjaźnionych z nimi blogach (uwaga, bo wciąga, nawet tych, co mają dwie lewe ręce, jak ja ;)
  • "Pochwalę się", że kiedyś pisanki malowałam lakierami do paznokci - b.ładnie się trzyma :wink:
  • Ha, że na allegro to ja wiem, jeno mi się nie chce grzebać po tysiącach aukcji. Myslałam, że może ktoś ma zaprzyjaźniony albo sprawdzony sklep, w którym się da wszystko za jednym zamachem. Wot, lenistwo...
  • Jak dasz mi czas do wieczora podeślę linka ze sklepem w którym kupowałam wszystko naraz :) w konkurencyjnej cenie. Na razie muszę wyrobić się z pracą, szukając bombek choinkowych i herbaty :)
  • A masa solna potwierdzam przepis asi - wychodzi idealna - tylko z tą wodą uważaj, raz trzeba dać jej więcej raz mniej.

    I ja często suszę na grzejnikach w sezonie grzewczym 3-4 dni i twarde
    a i jak zależy Ci by pożyły troszkę dłużej koniecznie lakierem w sprayu po psikać - moje anioły już kilka lat siedzą te lakierowanie oczywiście. A i lakier wyciąga pięknie kolor farby, można plakatówkami malować a lakier je tak ładnie ożywi i nabłyszczy.

    Fajne aniołki z masy solnej i inne znajdziesz na:

    http://www.cafeart.pl/masy_plastyczne/
  • Marcelina - ja masę solną bardziej piekę niż suszę - w piekarniku nagrzanym jak do pieczenia ciasta (ja zwykle daję na full - bo zawsze robię anioły w pośpiechu), a potem waruję u szybki piekarnikowej. Jeśli się dobrze uchwyci moment anioły (i inne ozdoby) mają bardzo ładne kolory - od "córki młynarza" po mulatki. Tylko trzeba pilnować, bo w pewnym momencie może można uzyskać wyłącznie kolor węgla.
    Maluję farbami jakie mam w domu (dziecięce akwarelki też działają), lakieruję bezbarwnym, złocę złotolem. Jak nie mam czasu, to tylko robię złocenia, bez koloru.
    Uchwyty na wstążeczki robię ze spinaczy. Drobne elementy (oczy, dziurki w nosie, ornamenty na sukienkach, guziczki - itp) zaznaczam używając starego długopisu (wypisany wkład ma najlepszą średnicę do zdobień, a oprawkę pewnie się trzyma w ręce).
    Jako wstążeczek ostatnio używam rafii. Najczęściej w kolorach naturalnych.

    Z innych ozdób:
    -od wakacji suszę róże (główki), później układam je na gałązkach, bądź przywiązuję wstążką/ rafią. Ładnie wygląda i super pachnie
    - pomarańcze nabijane goździkami, przewiązane atłasową wstążeczką (grubą lub cienką) - do powieszenia u sufitu, postawienia, na prezent
    k.
  • Bardzo Wam dziękuję! Poczekam do wieczora bez problemu, bo mi zależy, żeby za jednym zamachem sprawę załatwić.
  • Z polaru tez można robić ładne ozdoby
  • Fajny watek.

    A czym sie takiemu aniolkowi robi detale (oczy, guziki itp. filigranowe elementy)? Zeby sie nie rozmazaly, no...
  • wykałaczką namoczoną czarną farbą, albo igłą potem lakier i już :)

    Marcelina ze wszystkich sklepów hobbystycznych w necie tutaj:
    http://swiatpasji.pl/sklep/index.html
    było najtaniej i najwięcej (przynajmniej w czerwcu), teraz też będę pewnie kupować i sprawdzać, ale pozostanę przy tym sklepie. (chyba)
  • UJa, dzięki wielkie! Znalazłam wszystko. A powiedzcie, co się robi z papieru do scrapbookingu? Jakiej to jest grubości? Na gramaturach się słabo znam, tj. nie umiem sobie wyobrazić.
  • to taki kolorowy papier techniczny

    jak masz serwetki to można sobie samemu taki zrobić

    dajesz kartkę z bloku technicznego ( lub inną grubszą) na to folią spożywczą - taką cieniutką, przylepną, na to 1 warstwę ( ta kolorową) serwetki i wszystko prasujesz żelazkiem przez papier do pieczenia :)

    i dowolna wersja papieru gotowa
  • Matko i córko. Cuda na kiju. Zamówiłam, ale czułam się nieswojo, bo nie wiem, do czego służy połowa proponowanych przedmiotów...
  • No jest tam tego :) teraz odkryłam druciki do wire wrapping - może by coś podrutować?

    Pytaj pomożemy - ja uwielbiam takie robótki :) tylko talentu i kreatywności brak ale czasem coś odgapię z ulubionych blogów :bigsmile:
  • asia ta papierowa bombka z pierwszego zdjęcia piękna, może byś zdradziła jak ją zrobić...?:bigsmile:
  • http://galeria.tipy.pl/zdjecie,b,2224_14382,

    postaram sie zobic, ale nie mam za grosz talentu i pociagu ;) lubie jak inni robia
  • Serio???? Jak dla mnie - genialni :D

    ja jedynie sluze ciastami, ciasteczkami i bulkami :D
  • [cite] ProMama:[/cite]http://galeria.tipy.pl/zdjecie,b,2224_14382,

    postaram sie zobic, ale nie mam za grosz talentu i pociagu ;) lubie jak inni robia


    to jest , jak to mówi mój syn , banalne :bigsmile:


    każdy może sie nauczyć :bigsmile:
  • se zaznaczam do śledzenia. bomba!
  • jak się przeczytałam, to pomyślalam, że niegrzecznie wyszło

    przepraszam bardzo


    ja tylko pocieszyć chciałam, że można się nauczyć


    ale nieładnie wyszło


    przepraszam
  • Sylwunia, spokojnie. Nierzecznie;)Mnie nie obrazilo ani ciut.

    Nie mam zdolnosci manualnych za grosz. Maluje ja 5 letnie dziecko. Jednak, sie nie poddam i bede cwiczyc i robic te łatwiejsze cuda ;-)
  • Asiu, bombki mamy tylko czerwone, ok 15. Moga byc bordowe, moga byc czerwone, biało-czerwone. :) Byle ne same biale, bo straca urok ;-) moga byc tez kolorowe, albo biało-brazowe, to pojda z pomaanczami i pierniczkami do dekoracji.

    Wiec wniosek - kazde mi sie beda podobaly :):bt:
  • Ja kiedyś niemalże hurtem robiłam wieńce świąteczne-szyszkowo-bakaliowo-cytrusowe.
    Dość proste a baaaardzo efektowne, ładniejsze, niż z galerii.
    Może ktoś się skusi?

    Potrzeba szyszek (modrzewiowe są super), orzechów (każdy rodzaj) i plastry suszonych cytrusów.
    No i klej na gorąco, magik się nie sprawdza.

    Na kawałku kartonu od talerzyka wyciąć obręcz (najlepszy rozmiar,ale może być większy) szerokości ok.5-6 cm, można przeciąć, by wyciąc ze środka i potem tylko zszyć zszywaczem.
    Teraz klejem przyklejamy szyszki i orzechy tworząc półprzestrzenną kompozycję-tzn płaski od spodu i pólkolisty od góry. Zazwyczaj szyszeczki i orzechy przykleja się "piętrowo" tak, by nie było wolnej przestrzeni.
    Plasterki cytrusów można podoklejać lub przyczepić do rafii i przywiązać.
    Taki wieniec można zawiesić na ścianie albo zrobić z niego stroik na stół
  • a czy aniołki z masy solnej można potraktować farbą akrylową i dekupaż zrobić?
  • Piękne te bombki z wstążeczkami! Podziwiam umiejętności!
  • Kociaro, dziękuję za pomysł z wieńcem. Jest na tyle prosty a jednocześnie twórczy, że można przygotować materiały i dzieci same (+pomoc w klejeniu) mogą zrobić- wtedy ozdoby w każdym pokoju...:bigsmile:
  • A poza tym, fajny wątek- bo to pierwsze nasze Święta w naprawdę naszym mieszkaniu:bigsmile: chciałabym je pięknie przystroić, żeby wspólnie z dziećmi się cieszyć patrząc na ten prezenty w prezencie.:bigsmile:
  • aha-zapomniałam dodać, ze ja potem, po przyklejeniu szyszek i orzechów "traktowałam" złotolem i srebrolem, zwłaszcza, jak z modrzewiowych robiłam
    ie za dużo, by pozostało troszkę naturalnego koloru szyszek
    wtedy jest wieniec bardziej eko i natural
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.