Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pytanie do informatyków

edytowano grudzień 2011 w Pomagajmy sobie
Dostaliśmy używany komputer stacjonarny,wszystko podłączliśmy -działa ,ale myszka jakoś nie reaguje tzn pali się światełko pod nią a nie działa.Klawiatura działa normalnie a ta sama myszka w innym komputerze też działa.
Proszę pięknie o radę łopatologiczną najlepiej krok po kroku.:bigsmile:
«13456789

Komentarz

  • Myszka na USB czy PS/2 ?

    Jaki system operacyjny?


    Za poradę należy uiścić 1 zdrowaśkę.
    :wink:
  • Nawet 10tkę uiszczę:bigsmile:
    Obie są bez usb ,a pewnie komuter przystosowany na usb?
  • znaczy sa na PS/2? to oiwinna działać.

    Jaka winda?
  • Co to winda?
    dziwne to ,bo pali soe kontrolka pod myszką a nie reaguje.
  • Czyli myszka jest w porządku skoro działa na innym komputerze.
    Problem może być sprzętowy z płytą główną lub z samym Windowsem XP (reinstalacja Windowsa).
    Jeśli problemem jest port PS2 to trzeba będzie postarać się o myszkę na USB.
    Jeśli mysz nie działa na USB i na PS2 to reinstalka Windy.
    Jak nie zadziała ani jedno ani drugie to ja bym grzecznie poprosił aby darczyńca usunął wadę. Jak nie będzie chciał to oddałbym mu ten "dar".


    Ludzie często się pozbywają sprzętu, któremu coś dolega. Gdzie wada jest niewielka, ale kłopotliwa.
  • zbyszku: reinstalka może być niepotrzebna

    Bridget: jaką wersje windowsa masz na tym kompie? Wejdź na menedżera urządzeń i zobacz czy tam mnie ma błędu.
  • Gregoriusie nie umiem klawiaturą bez myszki,ale niedługo będe miała na usb mysz to sprawdzę a potem napiszę.
  • umiesz: do tego służą strzałki i tabulator
  • [cite] Gregorius:[/cite]umiesz: do tego służą strzałki i tabulator

    Właśnie widzisz dla Ciebie to jest proste i ja też potrafię, mój mąż jako informatyk też zasuwa po klawiatrze bez myszki, ale nie wszyscy to potrafią.
  • Dziękuję -działa usb :bigsmile::bigsmile:
  • @MonikaN: uwierz: wiele rzeczy które Ty robisz myszką da się szybciej zrobić za pomocą klawiatury.
  • Gregorius, ale sprawniej i szybciej człowiekowi posługującemu się myszką łatwiej działać myszką nie uważasz?

    A jak się przerzucisz na samą klawiaturę wtedy na klawiatrurze będzie Ci łatwiej czyż nie tak?

    Takoż jest i z przejściem na Touchpad po myszce.
  • Touchpad jest dla pedałów i paniusień.
  • [cite] MonikaN:[/cite]Gregorius, ale sprawniej i szybciej człowiekowi posługującemu się myszką łatwiej działać myszką nie uważasz?
    Nie, chcesz zrobimy zawody. Osobiście posługuję się zarowno myszka jak i klawiaturą w równym stopniu
  • [cite] Gregorius:[/cite]
    [cite] MonikaN:[/cite]Gregorius, ale sprawniej i szybciej człowiekowi posługującemu się myszką łatwiej działać myszką nie uważasz?
    Nie, chcesz zrobimy zawody. Osobiście posługuję się zarowno myszka jak i klawiaturą w równym stopniu

    Gregorius nie będę z Tobą zawodów urządzała, bo nie jestem małym dzieckiem.
    P.S. Jak zawód Twój? Mi się wydaje, żeś informatyk, to się zmierz z informatykiem. A ze mną to możesz się zmierzyć, kto szybciej odmieni czasowniki w języku francuskim we wszystkich dostępnych czasach bez pomocy "internetowych odmieniaczy" i wtedy zobaczymy kto będzie lepszy, szybszy i takie tam.

    No, normalnie dziecinada.
  • [cite] Gregorius:[/cite]Touchpad jest dla pedałów i paniusień.

    A kto to jest paniusień?

    Hahaha, uśmiałam się do łez. Nie znoszę touchpadów, to przykład był. A myślisz, że pedały myszki nie lubią?:bigsmile:
  • Ja nie znoszę touchpada i uważam że jest dla pedałów i paniusień o delikatnych paluszkach.

    To o zawodach był o z przymrużeniem oka
  • [cite] MonikaN:[/cite]A ze mną to możesz się zmierzyć, kto szybciej odmieni czasowniki w języku francuskim we wszystkich dostępnych czasach bez pomocy "internetowych odmieniaczy" i wtedy zobaczymy kto będzie lepszy, szybszy i takie tam.
    .

    że trę dupę o toruar.
  • Gregorius- na poczatku tamta myszka działała ,ale coś się stało że znów nie działa myślę ,że to tym razem sprawka najmłodszego.Ale już trochę umiem klawiaturą.
  • Bridget: klawisze do obsługi windy wystarczają: klawisz z logo windows (odpowiada mu kombinacja lewych ctrl+alt) potem tabulator, strzałki, spacja i enter.
  • [cite] MonikaN:[/cite]
    [cite] Gregorius:[/cite]Touchpad jest dla pedałów i paniusień.

    A kto to jest paniusień?

    Paniusie używają laptopów jako lusterka do szminkowania się lub malują przy nich paznokietki i suszą na touchpadzie.
  • Tak ,tylko pokazuje się okienko pakiet biurowy i zasłania resztę .Jak to wyłączyć ?Normalnie to bym myszką na krzyżyk klik ale tak to nie wiem.
  • [quote][cite] Gregorius:[/cite]umiesz: do tego służą strzałki i tabulator[/quote]

    :shocked::shocked::shocked::shocked::shocked:
    Oja! Nie wiedzialam.
  • Greg-a czy jest mośliwośc jakoś ustawić na to aby mycha działała jednak?mam i usb i tą drugą.
  • A co to znaczy "nie działa" bo to dość lakoniczne stwierdzenie.
  • Znów to samo-kontrolka się pali ,w innym komputerze działa a na tym nie.Chciałabym tamten darowany podłączyć bo nie muli.
  • [cite] Gregorius:[/cite]Touchpad jest dla pedałów i paniusień.

    a to nie to samo???:wink:
  • [cite] argento:[/cite]
    [cite] Gregorius:[/cite]Touchpad jest dla pedałów i paniusień.

    a to nie to samo???:wink:
    Pokrewne, ale nie to samo. pedały są mimo wszystko ciotami rodzaju męskiego. paniusie to paniusie.
  • [cite] Bridget:[/cite]Znów to samo-kontrolka się pali ,w innym komputerze działa a na tym nie.Chciałabym tamten darowany podłączyć bo nie muli.
    Spróbuj podłączyć do innego gniazda, o ile masz.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.