Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Poszukuję książki...

edytowano styczeń 2012 w Pomagajmy sobie
Poszukujemy książki B. Leśmiana "Poezje zebrane", o, coś takiego:

http://1.bp.blogspot.com/_O0X9Xc_wKeA/TEdnw-UAB1I/AAAAAAAAAGI/YTYMnRbTuww/s1600/lesmian.JPG

P. i ja mamy pisać na jej podstawie prace magisterskie, we wszystkich księgarniach na pomorzu nakład jest wyczerpany. Może gdzieś w innej części Polski coś jeszcze się ostało?
U nas dostępna jest jedynie część 2 "Szkice literackie", które nas nie interesują (przynajmniej w tej chwili:wink:)...

Pokryjemy wszelkie koszty... Drugiego takiego wydania nie ma:sad:
«1345

Komentarz

  • Ah, teraz widzę, ze chwilowo niedostępny :( Ale napisz na wszelki wypadek maila do Matrasa....Może Ci sprowadzą?
  • @Jagno, jest "chwilowo niedostępne" na tej stronie... jak na większości... tzn. wszystkich, które znalazłam :cry:
  • @Jagna, pisaliśmy, problem polega na tym, że w hurtowniach nakład jest wyczerpany i jedyną szansą jest znalezienie księgarni, w której jakimś cudem książka nie została wykupiona...:confused: No i tak szukamy...
  • Jutro zajrzę do obu księgarni , które mijam .... I dam Ci znać. Jeśli będzie - kupię :)
  • Dorota a ewentualne wypożyczenie by Cę ratowało? Chyba u nas w bibliotece jest.
  • Będę wybredna... wydanie stare i z błędami niestety... No i niekompletne... :confused:


    Naprawdę, przez cały semestr wertowaliśmy internet i obchodziliśmy wszystkie księgarnie:sad:
  • @Basja, mieliśmy wypożyczoną (jedną jedyną u nas w BUGu), ale na karcie każde z nas może mieć ją 2 miesiące, potem trzeba oddać i nawet jakby ją przepisać, to przed zdaniem indeksu musimy mieć wolne konto... I tak mamy nadzieję wciąż, że bez biegania i przepisywania ciągłego się uda...
  • A na książce oboje 2 lata pracować będziemy... I tak się już kłóciliśmy o to, kto kiedy ma ją brać:tongue:
  • rozumiem, u nas można do 3 mcy przedłużyć, więc gdyby się nie znalazło to ja chętnie wypożyczę i prześlę na te 3 mce. A potem może z innej biblioteki.:smile:
  • Może warto ksero zrobić.
  • JEszcze przyszlo mi do glowy, ze moze jakies wydanie elektroniczne bys mogla dostac? Bo sporo klasyki w necie krazy...
  • Wydaje mi się Dorotak., że moja siostra pracę magisterską z Leśmiana pisała, już jakiś czas temu,więc pewnie w książki zaopatrzona, zapytam ją.
    Czy jeśli nie chciała by się z nią rozstawać, ze względów sentymentalnych, to wypożyczenie od niej wchodzi w grę? Np na rok?
  • @Dorotko - jakby to coś pomogło, to mam Leśmiana "Poezje" wydane w 1994 przez MUZA SA. Ale pewnie to tylko dla mnie, laika, coś podobnego... :wink:
  • @Katrin, ooo tak! Bardzo chętnie wypożyczę w taki sposób. W bibliotece nie mamy wielu możliwości, a to zawsze jedno miejsce zajęte (a trochę książek poza tą jedną potrzebujemy:confused:)
    @Maciejka, do bibliografii i przypisów musimy mieć wersję drukowaną. Też pytałam o elektroniczne, ale niestety...
    @Iwona i Wojtek- skserowanie całej książki to przestępstwo:tongue: Poza tym ona ma 700stron, razem ze zbindowaniem wyjdzie drożej niż kupienie książki :shocked:
    @Katarzyno, A sprawdziłabyś czy jest tam tom "Łąka"? I czy jest cały, czy tylko wybór?
    To akurat mnie interesuje, P. zajmuje się całością :shocked:
  • Nie wiedziałam :(
  • @Dorotak. - "Łąka" jest, a jakże. Czy cała? Nie mam pewności. Zawiera:
    * W zwiewnych nurtach kostrzewy (24 wiersze)
    * Ballady (14 wierszy)
    * W malinowym chruśniaku (11 wierszy)
    * Wspomnienie
    * Pieśni kalekujące (5 wierszy)
    * Trzy róże (17 wierszy)
    * Purutawa i Urwasi
    * Noc bezsenna (7 wierszy)
    * Asoka
    * Ponad brzegami (10 wierszy)
    * Łąka
    Sama musisz ocenić, czy to cała "Łąka", czy czegoś brakuje.
    Jeśli by Ci się miało przydać, to mogę wypożyczyć.
  • [cite] Katarzyna:[/cite]@Dorotak. - "Łąka" jest, a jakże. Czy cała? Nie mam pewności. Zawiera:
    * W zwiewnych nurtach kostrzewy (24 wiersze)
    * Ballady (14 wierszy)
    * W malinowym chruśniaku (11 wierszy)
    * Wspomnienie
    * Pieśni kalekujące (5 wierszy)
    * Trzy róże (17 wierszy)
    * Purutawa i Urwasi
    * Noc bezsenna (7 wierszy)
    * Asoka
    * Ponad brzegami (10 wierszy)
    * Łąka
    Sama musisz ocenić, czy to cała "Łąka", czy czegoś brakuje.
    Jeśli by Ci się miało przydać, to mogę wypożyczyć.

    Och, jakie piękne byłyby takie tytuły wątków. Ciekawe, w jakie rejony podryfowałaby dyskusja w takich wątkach...
  • @IrenB, w rejony NPR. Nie miej złudzeń
    :fingersear:

    @asia, właśnie u nas nie chcą skserować, i to mnie denerwuje dość. Musiałabym chodzić na raty, kombinować i jeszcze w innym miejscu bindować. Ale chyba wyjścia nie ma:sad:

    @Katarzyno, sprawdzę potem i napiszę priwa:wink:

    dziękuję wszystkim za pomoc!
  • O Dorotak, cieszę się, że piszesz tę magisterkę! :bigsmile:
    Leśmian też wdzięczny temat :smile:
    a u kogo w końcu?

    A Iza K. się obroniła? Bo jakoś niezręcznie mi ją w mailu pytać.
    Jesteś na seminarium z teorii czy z historii literatury?
    Czy może z edytorstwa?
  • @Dorota, mam przyjaciółkę z polonistyki to jej zapytam czy u nas to mają i czy może ona ma
  • asiu, nic nie dostałam:confused:

    @AgoMario! Wylądowałam u prof. K-D. Z charakterystycznym "cooo? nooo!":wink:, ogólnie z językoznawstwa. Mam pisać o językowym obrazie uczuć właśnie u Leśmiana, najprawdopodobniej zawężę temat do "Łąki", ewentualnie wezmę cały dorobek i zawężę temat do miłości. Muszę usiąść, przeczytać te 700stron i zdecydować. Tyle, że nic nie zrobiłam, a coś muszę, bo seminarium nie zaliczę...
    A ponieważ pomimo wszystko jakoś na razie wszystko idzie "do przodu", to próbuję... i znów próbuję... i się załamuję nieprzespaną nocą... i znów próbuję:wink:

    Dr K. ma już habilitację. Jutro mam zajęcia od 8 do 18.15, muszę jechać z Zosią, więc pewnie Ją odwiedzę i więcej się dowiem:wink:

    I ta książka teraz, męczą mnie, że 75% materiału już na "fiszkach" powinnam mieć... A ja książki nie mam...
  • asiu, napisałam do Ciebie, możę w tę stronę dojdzie? Jak nie, to wal do Olesi:wink:
  • Dorotak, dasz radę! Może nie uda się tego wszystkiego zrobić błyskawicznie przy małej, ale wierzę, że zdołacie! Temat masz ładny!
    Rozumiem, że można Ci na priv przysyłać bibliografię dotyczącą językowych wykładników uczuć?

    w ujęciu generatywnym jest książka I. Nowakowskiej-Kempnej (potem nawróciła się na kognitywizm); o uczuciach i ichjęzykowym obrazie są książki Agnieszki Mikołajczuk (o gniewie doktorat, a o radości habilitacja)
    może i o języku osobniczym Leśmiana coś wiedzieć nie zawadzi, albo o stylu poteyckim
    a Anny Pajdzińskiej znasz "Metafory w poezji" tytuł przybliżony?
    słuchaj, jak będziesz coś potrzebowała z bibliografii pożyczyć, to śmiało pisz!


    Strasznie się cieszę, że I.K. Jest już hab!!! Super! :bigsmile:
    Zaraz piszę Jej gratulację
    i zazdraszczam
    zaczęłam na serio pisać książkę i już jestem wyczerpana :sad:

    dziś byłam u mojej promotorki od doktoratu ze szczegółowym planem książki habilitacyjnej
    zaakceptowała i poradziła zamknąć się na 3 miechy i napisać :shocked:
    zobaczymy, co z tego wyjdzie, ale jeśli Bóg da, przede wszystkim spokój ze zdrowiem, to książka powstanie

    potem jeszcze postępowanie habilitacyjne :neutral:
    bywa różnie, tym bardziej ogromnie się cieszę z uwagi na I. K.

    Dorotko, pozdrówcie Obie z Zochną panią dr hab. I. K. ode mnie...
  • @Dorotak. - sprawdziłam, że moja "Łąka" jest kompletna. A przy okazji znalazłam całą "Łąkę" zeskanowaną w necie. Może Ci się przyda? Pierwsze wydanie.
    EDIT: doszukałam się, że na tej stronie jest wszystko Leśmiana dostępne on-line poza "Klechtami...", które są chronione prawem autorskim.
  • @asia, nic nie dostałam nadal :sad:

    @AgaMaria, muszę napisać na priw, za dużo tego na forum. Ale nie wiem kiedy normalnie... ledwo tu zaglądam...

    @Katarzyno dziękuję!!:bigsmile:
  • Byłam w 4 księgarniach. Nie mieli.
    Pamiętaj, Doroto, że zawsze możesz korzystać z wersji elektronicznych . Nie ma znaczenia czy książka jest w wersji papierowej czy elektronicznej, bo i papier i wersja elektroniczna są to tylko nośniki tego samego dzieła, tej samej treści. Zresztą Twoja Pani K. to wie :) :)
    Robiąc przypis z wersji elektronicznej podajesz tak samo źródło, czyli adres strony internetowej. Często podaje się tez datę ostatniej aktualizacji strony.
  • w naszych bibliotekach nie ma


    tzn jest jakieś stare wydanie Poezji
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.