Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

134689148

Komentarz

  • Czy ma ktoś pod ręką (ewentualnie w lodówce) kostkę masła? Potrzebuję znać jej wymiary...

    Wiem, że to brzmi dosyć dziwnie, ale potrzebuję wiedzieć jak duża jest standardowa kostka masła, tak z dokładnością do ok 0,5cm, wszystkie trzy wymiary (długość, szerokość, grubość).

    Wspomóżcie proszę.
  • Dostaliśmy kaczkę... pokrojoną. Czeka na przygotowanie.

    Ino jak tu kaczuchę zrobić i z czym podać, żeby się ją dało zjeść?

    [raz chyba kaczkę jadłam, pamiętam, że była twarda i niedobra... a podobno kaczki są przepyszne... jak się je umie zrobić...]
  • Dostaliśmy kaczkę... pokrojoną. Czeka na przygotowanie.

    Ino jak tu kaczuchę zrobić i z czym podać, żeby się ją dało zjeść?

    [raz chyba kaczkę jadłam, pamiętam, że była twarda i niedobra... a podobno kaczki są przepyszne... jak się je umie zrobić...]
    Trzeba bardzo długo piec i często w tym czasie skrapiać wodą (inaczej wysycha). Dość czaso- i energochłonne.
  • I w niezbyt wysokiej temperaturze. Ja, gdybym dostała kaczkę w kawałkach, a szczególnie swojską, to bym zostawiła na rosół. Rosół z kaczki jest pyszny (trzeba tylko odtłuścić), mięso można potem wykorzystać do pierogów, na pasztet, albo na jakąś potrawkę
  • Swojska, swojska:D
    Mamy w sumie tej kaczki tyle... tam jest chyba z 8 kawałków...

    Rosół normalnie gotować, jak z kurki? hm...
  • I co, robiłaś już tą kaczkę...?
    Szkoda, że nie pamiętasz rosołu z kaczki - robiłam na kaczkach od babci... :) Ech, dawno to było... :)
    A piersi i udka z kaczki opiekałam na patelni i dusiłam z przyprawami, podlewając wodą, po czym robiłam ten nasz dobry sos... mniam... :)
  • czy ktos ma jakis przepis smaczny latwy i przyjemny na makowco -sernik? jest takie cos w cukierni nieopodal smaczne i drogie i nabralam ostatnio checi, zeby przyrzadzic... na dole mak, wyzej sernik i jakis lukier.. mam mase makowa..... w zyciu nie robilam sernika, ani makowca :)...    
  • Seromak to się u nas nazywa, moja mama robi, a że czasochłonne, to przepisu nie brałam.:P
  • MAFjo, w Słowenii to do tego dodają jeszcze jabłka i nazywa się to "gibanica", bo się gibie tzn trzęsie, ale ciasto pyszaste - przepisu brak tyle, że to połączenie tych trzech: sernika, makowca i jabłecznika - pycha i bomba kaloryczna

     

    :P
  • edytowano czerwiec 2012
    Jak zrobić bitą śmietanę ze śmietany  30%? Da się?
  • Ja zwykle taką ubijam - da się. Tylko żeby schłodzona była,
    k.
  • to da się zrobić bitą śmietanę z innej?


    ah marzę o bitej śmietanie :/
  • ale tylko ubić, nie trzeba nic dodać? wow.
  • z teco co pamiętam to Jadwiga była specjalistką od bitej śmietany :)
    mi wychodzi co 5 raz śmietana, a za każdym innym razem masło.


  • Bo trzeba próbować (tylko nie wyjeść wszystkiego ;), żeby nie "zmaślić".
    Można trochę posłodzić - zależy do czego będzie używana. Jak do czegoś bardziej słodkiego, to nie dodawać nic.

  • W kwestii bitej śmietany kluczowe sprawy są następujące:
    * śmietana musi być bardzo tłusta = 30-36%
    * śmietana musi być dobrze schłodzona
    * śmietana musi być świeża, słodka - z kwaśnej wyjdzie masło
    * trzeba ubijać mikserem na wysokich obrotach do uzyskania pożądanej konsystencji.
    Ot, i cały sekret. Nie może nie wyjść.
  • U mnie ostatnio na topie jest ciasto Zig Zap. Połączenie galaretek i ubitego mleka skondensowanego, wylanego na biszkpt. Ciasto tanie, szybko się robi, delikatne. Dzieci lubią je mocno zimne, smakuje niemalże jak lody. Polecam. Przepis znalazłam w ' sieci'
  • Może ktoś wie, jak odszorować przypalony garnek.
    Smażyłam jabłka i najnormalniej w świecie o nich zapomniałam.
    Nie dośc, że powidła śmierdzą, to mój największy garnek, którego zwykle uzywam do gotowania bigosu jest praktycznie do wyrzucenia...
    :((
  • Może ktoś wie, jak odszorować przypalony garnek.
    Smażyłam jabłka i najnormalniej w świecie o nich zapomniałam.
    Nie dośc, że powidła śmierdzą, to mój największy garnek, którego zwykle uzywam do gotowania bigosu jest praktycznie do wyrzucenia...
    :((
    Mój małżonek taki garnek odszorował ostatnio sodą oczyszczona z wodą
  • Można też pogotować w nim silny roztwór proszku do prania białych rzeczy.
  • Ale tam jest spalenizny na centymetr.
    Obawiam się, że nic mu już nie pomoże.

    Dobra, idę gotować ten proszek.
  • Ja takie gary najpierw namaczam samą wodą na kilka godzin, potem wodę zlewam, nalewam nową, a do tej wody dużo sody i gotuję na małym ogniu przez czas jakiś (np. godzinę). Potem skrobię, co się da i jak trzeba, to znów gotują wodę z sodą i tak do skutku...
  • Zawsze można spróbować bardziej chamskiej chemii - są środki w sprayu albo w żelu do usuwania spalenizny (dobry jest daisy z tesco) tylko śmierdzą przeraźliwie i lepiej używać na zewnątrz. 
  • Zamaczam, trochę odszoruję, zamaczam, zamaczam, stoi, śmierdzieć zaczyna, zmieniam wodę, zamaczam, zamaczam, po trzech dniach przypominam mężowi, ze trzy dni temu prosiłam Go o wyszorowanie przypalonego gara i cudnie doszorowuje, nie ma to jak męska siła ;).
  • Tyle, że to cukier się przypalił. Skorupa się robi straszna. Ale można spróbować. Metoda Katarzyny dobra, a Moniki, uzwględniająca męża, jeszcze lepsza. :)
  • Gotuję w takim garnku wodę z sodą ,potem pumeksem szoruję.
  • Zamaczam, trochę odszoruję, zamaczam, zamaczam, stoi, śmierdzieć zaczyna, zmieniam wodę, zamaczam, zamaczam, po trzech dniach przypominam mężowi, ze trzy dni temu prosiłam Go o wyszorowanie przypalonego gara i cudnie doszorowuje, nie ma to jak męska siła ;).
    Chyba mamy tego samego męża ;)
    Na pewno te same metody :D
  • edytowano sierpień 2012
    Ale wiecie ja tego mojego męża nie angażuje w szorowanie przypalonego przeze mnie gara przez złośliwość, po prostu jestem biedną, słabą kobietką ;) z cholerną cieśnią nadgarstka i za bardzo mnie ręka boli przy takim szorowaniu :/.

    @Namorowa jak skuteczne, to trzeba polecać na forum.
    Tego samego? Hmmm, to mój już wielodzietny, muszę Mu o tym powiedzieć ;) :P.
  • kto piecze babeczki? chce zeby byly takie kruche cienkie miseczki... robilam kiedys z przepisu, ktory zaginal... no i znalazlam dwie wersje teraz.. w jednej jest jajko, w drugiej woda...  w obydwu maslo maka, w jednym troche cukru... czym sie bedzie objawiala roznica miedzy woda a jajkiem (zoltkiem)?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.