Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Co pokazać dzieciom w Wilnie?

edytowano kwiecień 2012 w Ogólna
Przez dwa dni.

Komentarz

  • A my wybieramy się na 1 dniowy skok do Wilna około 3 maja
  • Pojechać do ogromnego skansenu w Rumszyszkach :)
  • Ale to koło Kowna.
  • To niedaleko jest. Startowaliśmy z Wilna w jeden dzień obróciliśmy.

    Samochodem jedziecie? To tym bardziej. Naprawdę warte polecenia.

  • Wypadałoby dodać, że zajęło nam to jeden dzień bez samochodu. Czyli najpierw tramwaj, potem autobus do Kowna, potem jakiś lokalny autobus.

    I 2 km na pieszo, żeby dojść do skansenu, więc samochodem dużo wygodniej.

     

    Poza Wilnem jest jeszcze Góra Krzyży. Na mnie wrażenie zrobiła, ale też od autobusu 2 km na pieszo.

     

  • O, dziękuje Agnieszkomamo, właśnie chciałam, żeby  nasza wyprawa była związana z siostrą Faustyną, jej pobytem w Wilnie i oczywiście historią obrazu Jezusa Miłosiernego. Ale szczegółów jeszcze nie zaplanowałam.
    Na jeden dzień chcemy wyskoczyć również do Kowna, wtedy może faktycznie odwiedzilibyśmy skansen :)

  • I jeszcze jak mogę dodać, to nie możecie wydłużyć pobytu? Byliśmy 5 dni i obskoczyliśmy całą Litwę.

    1.Wilno

    2. Kowno/Rumszyszki

    3. Troki

    4.Kłajpeda - nad morzem (oceanarium i pokazy rysującej foki i grających w koszykówkę delfinów)

    5. Góra Krzyży

    Jechalismy w nocy do i z Litwy.

    Nocowaliśmy w Wilnie i w Kłajpedzie.

    Polecałabym wyjazd na 4-5 dni co by więcej obejrzeć za jednym razem. To taki malutki kraj i wygodny dzięki temu do przemieszczania się.

  • Przewodnik Pascala "Europa z dzieckiem" odpowiada, że warto zobaczyć:
    Górę Zamkową z arsenałem (Arsenalo 5, wt-nd godz. 11-17)
    Zespół gotycki z kościołem św. Anny (Maironio 8, zmienne godziny otwarcia)
    plac katedralny
    Ostra Brama (to chyba obowiązkowo!)
    Muzeum Bursztynu (św.Mikolo 8, codziennie 10-19)
    Gruto Parkas (ale to Was chyba nie zainteresuje...)

    Troki - 30km od Wilna - opis brzmi bardziej niż ciekawie - średniowieczny zamek otoczony jeziorami z wyglądu w klimacie Malborka, (wt-nd,10-18)

    My jedziemy na majówkę w okolice Suwałk, jak ktoś coś może polecić (jakieś ciekawe miejsca pod kątem małych dzieci oraz trasy rowerowe), to poproszę :)
    Podziękowali 1Monika73
  • edytowano kwiecień 2012

    Zamek w Trokach naprawdę warty odwiedzin.

    image

    I stosunkowo łatwo się dostać- autobus z dworca autobusowego w Wilnie jedzie ok pół godziny (jeśli dobrze pamiętam), potem jeszcze dłuższy spacer do zamku. 


    Ostra Brama tak oczywista, że nikt nawet nie wspomniał... ;) Fakt, że jest zaskakująco niepozorna.

    EDIT: Przepraszam Joannę, nie wczytałam się... 

  • no proszę to tak jak my - jedziemy na majówkę do Jeleniewa k/Suwałk.
    Stamtąd do Wilna mamy 3 h autem, do Kowna 1 h.
    popatrz tu:
    http://www.obiektyturystyczne.pl/najlepsze.noclegi/szukaj,0:0:0:jeleniewo:0:0:0:0:0:0:0:0/
  • O Matko! te Troki są piękne!
    Idę szukać paszportów dzieci, może jeszcze są ważne...
  • Troki ładne na fotografii, ale, jak nasza warszawska Starówka, w 90% odbudowane i to z takich świecących nowością cegieł... W Trokach znacznie fajniejsza od zamku jest karaimska knajpa z różnymi lokalnymi potrawami. Ach, mniam....
  • Dziękuję za wszystkie porady.

    Do Troków się nie wybierzemy, bo dla ludzi ze wsi jezioro i las to umiarkowana atrakcja :)

    Mam natomiast pomysł, aby wybrać się do Sołeczników - "najbardziej polskiego miasta na Litwie". Poza tym, może kogoś to zainteresuje, zniesmaczony ofertą przewodników w Empiku zrobiłem sobie własny z użyciem Wikipedii i Google Maps. Zapisany w PDF, można wgrać sobie do smarkfona i zobaczyć co trzeba.
  • Dziękuję za wszystkie porady.

    Do Troków się nie wybierzemy, bo dla ludzi ze wsi jezioro i las to umiarkowana atrakcja :)

    Mam natomiast pomysł, aby wybrać się do Sołeczników - "najbardziej polskiego miasta na Litwie". Poza tym, może kogoś to zainteresuje, zniesmaczony ofertą przewodników w Empiku zrobiłem sobie własny z użyciem Wikipedii i Google Maps. Zapisany w PDF, można wgrać sobie do smarkfona i zobaczyć co trzeba.
    A mogę prosić? mamy Wilno a planach ale raczej jesiennych :D
  • Soleczniki przez L :)

    To było niesamowite wrażenie. Wchodzisz do sklepu:
    - Dzień dobry
    - Dzień dobry
    - Poproszę kartę telefoniczną (komórek wtedy nie było)
    - A jaką?
    - A żeby do Warszawy zadzwonić (przecież nie powiem, że do Polski, jak jestem w Polsce)
    - A proszę bardzo.

    Ktoś do policjanta:
    - Acziu (boćwińskie "dziękuję")
    - Nie ma za co.


    ad rem - dzieci dość duże żeby się św. Piotrem i Pawłem na Antokolu zachwycić?
  • Dziękuję za wszystkie porady.

    Do Troków się nie wybierzemy, bo dla ludzi ze wsi jezioro i las to umiarkowana atrakcja :)

    Mam natomiast pomysł, aby wybrać się do Sołeczników - "najbardziej polskiego miasta na Litwie". Poza tym, może kogoś to zainteresuje, zniesmaczony ofertą przewodników w Empiku zrobiłem sobie własny z użyciem Wikipedii i Google Maps. Zapisany w PDF, można wgrać sobie do smarkfona i zobaczyć co trzeba.
    Ja poproszę:)
  • My też poprosimy.
  • To ja też. Tak na przyszłość , bo mnie zainteresowaliście ). 
  • I ja poproszę...
  • Ale Troki to nie tylko jezioro i las, ale właśnie zamek. No i Karaimi.
    Ja byłam w Trokach na Kaziuki, (przełom lutego i marca), a po zamarzniętym jeziorze jeździły ciężarówki. W życiu takiej zimy nie widziałam. A w hotelu "Sportas" w Wilnie nie było ogrzewania. Ale wyjazd wspominam uroczo.
  • Jestem trochę onieśmielony tyloma prośbami o mój nędzny przewodniczek :)

    Wklejam link do wersji w Wordzie, każdy może zmieniać wedle uznania: http://db.tt/ECC5bZOn
    Podziękowali 1Monika73
  • Podbijam, bo sezon wyjazdowy się zaczyna
    \:D/
    Podziękowali 1Monika73
  • Odgrzebuję stary wątek.
    Mam pytanie, gdzie nocować z dziećmi w Wilnie? Ktoś ma coś do polecenia?
  • @Maciek_bs masz może jeszcze ten swój spis ciekawych miejsc? W piątek jedziemy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.