Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dom - jak to zrobić?

1235713

Komentarz

  • @uJa-a jaki był Wasz całkowity koszt związany z podłączeniem? Bo podobno właśnie największe koszta są związane z odbiorem domu przed nadzór budowlany, a bez tego nie dostanie się stałego,normalnego(czyli tańszego)prądu. Chcemy ominąć budowlany i od razu starać się o normalny.
  • aga- nam do odbioru domu to jeszcze lata świetlne :) więc nie wiem
    za przyłącz był 2 tyś ( ale to wychodzi ze masz rację i że był budowlany)
  • Barbasia
    ja mam właśnie działkę na południowym krańcu Krakowa (właściwie to już Skawina) i ta lokalizacja zupełnie nam nie opowiada (praca, szkoły i rodzina po północnej stronie Wisły)
    myślałam, że działkę sprzedamy ale póki nie zmienią planu zagospodarowania w Skawinie na działce można się budować jak jest się rolnikiem i ma (lub dzierżawi) jeszcze 1 h ziemi :(((
  • edytowano maj 2012
    Chcemy sprzedać dwa mieszkania i kupić dom, nie mamy innego wyjścia. I tak musimy dopłacić do interesu.

    Budować się to można bardzo szybko domkiem drewnianym 100 lat potrzyma. Ważna jest jednak firma budująca i jej technologia budowy. Większość Polaków woli murowańce. Właściwie nie wiadomo dlaczego.

    Na budowanie to ja nie mam ani wiedzy ani nerwów. Trzeba z budowlańcami się wykłócać o swoje o porządnie zrobioną robotę. Wolę używany dom, przeważnie maja już piwnicę, której dzisiaj się nie buduje ze względu na koszty.
  • myślałam, że działkę sprzedamy ale póki nie zmienią planu zagospodarowania w Skawinie na działce można się budować jak jest się rolnikiem i ma (lub dzierżawi) jeszcze 1 h ziemi :(((



    To niefajnie :-S

    A swoją drogą - ceny są powalające czasami.
    Ten temat dopiero jakoś ostatnio u nas wypłynął, więc dopiero sprawdzamy możliwości. Ehhh ....
  • Na budowanie to ja nie mam ani wiedzy ani nerwów. Trzeba z budowlańcami się wykłócać o swoje o porządnie zrobioną robotę. Wolę używany dom, przeważnie maja już piwnicę, której dzisiaj się nie buduje ze względu na koszty.
    mam ten sam problem, zwłaszcza, że w tych kwestiach (technicznych) to na męża liczyć nie mogę :(

    najchętniej to zamieniłabym nasze mieszkanie z dopłatą na dom

  • my właśnie z takiego min. względu jak napisał Zbyszek szukamy domu do remontu.
  • Fakt-budowanie od zera pochłania nerwów co niemiara. Przynajmniej moich ;) ale ten typ tak ma
    :-SS
  • Fakt-budowanie od zera pochłania nerwów co niemiara. Przynajmniej moich ;) ale ten typ tak ma
    :-SS
    Ale wiesz co z czego. Projekt łatwiej dopasować pod konkretne potrzeby niż gotowy dom.
    Remont też chłonie nerwy jak gąbka. 
  • Prawda,od zera się buduje jak chce. My np. górę dopiero teraz uzgodniliśmy, choć dom już stoi, ale ścianek działowych na piętrze jeszcze nie ma:) Projekt od razu zmieniliśmy, a potem stwierdziliśmy, że nasz opcja też niefajna i mamy nową,teraz już raczej tak zostanie.
  • My, co prawda trzymamy się małego mieszkania, bo więcej na razie nie potrzebujemy, ale temat interesujący. Marzy mi się dom nowoczesny, prosty, zbudowany od zera. Taki bez barier architektonicznych, bez piętra...płaski, przestrzenny...funkcjonalny
  • Bez piętra?? szkoda ogrodu :)
  • 80  tys to kosztował dom 

    a wzięli 70 tys  na 10 lat nie wiem czemu wzieło mi  te 30 lat
    i 900 zł miesięcznie
  • no właśnie,teraz się zgadza
  • Tak UJa, ale to tak w temacie ewentualnych kłopotów z chodzeniem...na wszelki wypadek...przeciskanie się na piętro, eee

    Poza tym mnie, by urządził niewielki metraż - taki do 100 metrów - to i tak, by było 2 razy tyle, ile teraz mamy

  • Jeden poziom jest ok, zwlaszcza dla osób ze złamaną nogą lub innymi problemami z chodzeniem. Mój tata przerobił temat w domu z kreconymi schodami. Finał jest taki, że ten chce sprzedać i rozejrzeć się za działką, i wybudować mały, parterowy domek.
  • Poirytowałam się i musze to napisać
    Dziś po kilkunastu latach i po kilkudziesięciu zmianach planu budynku mieszkalnego (dostosowując plan do zgłoszen sąsiada o roznych wymyslonych nieprawidłowościach)
     przyszedł inspektor nadzoru bud. by odebrać budynek do użytkowania i wszystko ok ..tylko że...

     śmietnik zewnetrzy stoi w złym miejscu.
    Pan Inspektor zrobił raport o złej lokalizacji śmietnika! Trzeba go przestawić ..na utwardzonym podłożu i musi mieć większą pojemność! 

    rece nogi opadają 
  • Trzeba pytać o podstawę prawną takiego żądania. Jak obejrzysz przepis i zobaczysz że ogólny i do interpretacji to wiadomo że albo dany urząd jest up.....liwy albo facet jest u......liwy. albo szuka dodatkowego zarobku, chociaż to ostatnie na szczęście coraz rzadsze.
  • edytowano lipiec 2012
    (...) Machina powoli rusza, być może w lipcu/sierpniu fundamenty się uda zrobić.

    I wypraszam siły dla mojego męża,


    --------------------------------------------------------------

    najważniejsza rzecz izolacja fundamentów, później już tego nie
    poprawicie. Nie ma co oszczędzać na materiałach i na fachowcach w tej
    kwestii. Osuszanie budynków jest niezwykle drogie i w zasadzie nie
    możliwe do zrobienia w 100%
  • Czy inspektorzy mają płacone dodatkowo za wyjazd w teren ? 
  • Jakie dajecie tynki? gipsowe czy cementowo wapienne? które lepsze? trwalsze?

    my dopiero na tym etapie, ale tak bardzo bym chciała już go skończyć :)
  • Czy ktoś z was kładł na podłogę deski?
    w sypialni i w salonie marzą mi się sosnowe deski ( na Barliniecką nas nie stać) chciałabym takie najprostsze podłogowe, potem je polakierować lub zaolejować. Problem tylko w układaniu, myslalam że zrobimy to sami, ale pan od wylewek który to usłyszał stwierdził że to musi układać specjalista. Może ma ktoś doświadczenie i podzieli się radami?
  • Zapytam Taty, on kładł sam. Tylko od razu ostrzegam: sosna to miękkie drewno, więc łatwo się rysuje (u rodziców wystarczył taki samochodzik-chodzik mojego brata), no i rozsycha się, więc gdy mój tata budował dom to kładł te sosnową podłogę raz, a parę lat temu gdy robili gruntowny remont zdjął tę podłogę, potem ułożył, cyklinował i lakierował od nowa.
  • Liczę się z tym że sosna jest miękka, buszuję właśnie po necie szukając czegoś innego w dobrej cenie. Narazie filimki z cyklu zrób to sam lekko mnie przerażają.
    A bardzo nie chcę paneli :(
    będę wdzięczna za radę :)
  • Oki, zadzwonię do niego wieczorem, uzbroję się w cierpliwość na wykład ze szczegółami inżynieryjnymi, ale się Tata wykaże :) Rozumiem niechęć do paneli, a sama mieszkam w drewnianym sosnowym domu. I zbieram duuużo kasy na drewnianą podłogę na pietro, bo własnie paneli niet!
  • ah drewniany sosnowy dom - następny taki będzie :)

    (jak ten nas nie wykończy wcześniej)
  • kupić sprzedac bez posrednika

    lub budować pomalutku

    kredyt na działkę i pozwolenia starczy

    a jak pobudujesz stan 2 pokoiki i kibelek to można mieszkac i wykończać resztę

  • edytowano sierpień 2012
    uJa
    ah drewniany sosnowy dom - następny taki będzie



    a kolejny z dębowymi deskami :D grunt to mieć cel :)
    My też marzymy o drewnianym domu. Co rusz zbierają się deski od ludzi, którzy wyrzucają je na śmietnik. Po oczyszczeniu i ceklinowaniu wyglądają zaszczytnie :)
    Choć na razie są tylko fundamenty, to dębowe parapety już czekają.
    Także modlę się o siłę dla mojego męża.... Sama chciałabym potrafić coś z budowlanki, żeby go odciążyć... Ale niestety.. Ciapa ze mnie. W kuchni się spełniam, nie w garażu :(
  • My, co prawda trzymamy się małego mieszkania, bo więcej na razie nie potrzebujemy, ale temat interesujący. Marzy mi się dom nowoczesny, prosty, zbudowany od zera. Taki bez barier architektonicznych, bez piętra...płaski, przestrzenny...funkcjonalny




    ha mam taki dom parterowy, płaskie wejście, duży taras

    sami budowaliśmy

    2 lata temu chcieliśmy sprzedać

    kupców niewiele i dawali 350.00 - 380.000 zł

    a my chcieliśmy za nasz domek 120 m kw. działka 780  - 420.000 zł

    niestety w nowym bloku z windą za 4 pokojowe M bez piwnicy cena 450.000 w stanie developerskim !

    nie do przeszkoczenia

  • przeskoczenia :-<
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.