Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Modlitwy do św. Ignacego z Loyoli patrona rodzących matek

edytowano styczeń 2009 w Arkan Noego
Nowenna
image
image
image
image
image
image
image
image
image
«1

Komentarz

  • Litania do św. Ignacego

    image
    image
    image
    image
    image
  • MODLITWA DO ŚW. IGNACEGO LOYOLI O WYPROSZENIE ŁASKI SZCZĘŚLIWEGO PORODU

    O czcigodny święty ojcze Ignacy, którego Bóg prócz innych łask i tą obdarzył, że matkom będącym w stanie błogosławionym możesz zjednać niebiańska pomoc, aby w tym niebezpiecznym czasie porodu, gdy wydają na świat nowe życie, mogły szczęśliwie urodzić.
    Pokornie cię proszę, nie odmów i mnie swego przemożnego wstawiennictwa w chwili tak ważnej dla mnie i dla moich bliskich. Miej ukochane moje dziecko w swej opiece, aby przez cudowne odrodzenie w wodach Chrztu świętego mogło być zjednoczone z Chrystusem, naszym Panem i Zbawicielem, który z Bogiem Ojcem i Duchem Świętym żyje i króluje przez wszystkie wieki
    wieków. Amen.

    P. Święty ojcze Ignacy, módl się za mną do miłosiernego Boga.

    W. Aby wsparł mnie w mojej potrzebie i ochraniał przychodzące na świat dziecko.




    MODLITWA ZA PRZYCZYNĄ ŚW. IGNACEGO Z LOYOLI - OPIEKUNA MATEK W STANIE BŁOGOSŁAWIONYM, O SZCZĘŚLIWY PORÓD I O ZDROWIE DZIECKA I MATKI

    Święty ojcze Ignacy, Wszechmogący Bóg obdarzył ciebie szczególną łaską opiekowania się matkami oczekującymi wydania na świat potomstwa. Wiele z nich otrzymało łaskę upragnionego macierzyństwa za twoją przyczyną i szczęśliwie wydały na świat nowe życie.
    Również i Ja proszę ciebie, ufna w to, że wyjednasz mi pomoc Bożą w tej tak ważnej dla mnie chwili, abym szczęśliwie urodziła i mogła wraz z mężem wychować ten owoc naszej miłości - nasze ukochane dziecko - na większą chwałę Bożą. Proszę o to z ufną wiarą.

    P. Módl się za mną do Boga, święty ojcze Ignacy.

    W. Aby mnie wspomógł w mojej potrzebie.

    Wszechmogący Wieczny Boże, któryś postanowił, aby poród odbywał się w bólu, ale by był także związany z radością wydania na świat nowego życia, proszę Cię, przez Twoje nieogarnione miłosierdzie i za przyczyną świętego Ignacego, Twego oddanego sługi w Kościele, aby dane mi było szczęśliwie urodzić to dziecko i byś złagodził mój ból porodu. Obdarz to dziecko potrzebnym zdrowiem, szczodrymi darami Bożej opieki, abym Ciebie za tę łaskę mogła zawsze wielbić i chwalić. Czuwaj też nad tym, aby dziecko to otrzymało sakrament Chrztu świętego. Niech w dalszym jego rozwoju i życiu towarzyszy mu ufna wiara w Ciebie i łaska świętych sakramentów, których udziela Kościół. Tak mi dopomóż, Panie Boże Wszechmogący w Trójcy Jedyny i ty święty ojcze Ignacy - patronie mojego porodu i troskliwy opiekunie dzieci i młodzieży.

    woda św. Ignacego
  • Wszystkie modlitwy z książeczki Ks. Stanisław Gronia SJ, Litania i nowenna do świętego Ignacego Loyoli patrona rodzących matek, Wyd. WAM 2006

    Dzięki uprzejmości Moniki 1973 :flowers:
  • Modlitwy do św. Gerarda Mayella - patrona matek, dzieci i dobrej spowiedzi

    image

    Modlitwa
    Św. Gerardzie, poprzez Twoje łaski i
    orędownictwo przywiodłeś Bogu wiele serc,
    stałeś się pocieszeniem przygnębionych,
    wsparciem dla ubogich, pomocą chorym.
    Ty, znasz ból, pośpiesz mi z pomocą. Ty,
    który ocierasz łzy swoich czcicieli,
    usłysz moja modlitwę.
    Wejdź w me serce i zobacz, jak cierpię.
    Wejdź w moją duszę i uzdrów mnie,
    pociesz mnie i umocnij.
    Przybądź szybko mi na pomoc!

    Św. Gerardzie, spraw,
    abym znalazł się wśród tych,
    których wielbią Boga i Jemu dziękują.
    Nie przestanę wzywać Cię,
    dopóki mnie nie wysłuchasz,
    Wiem, że nie zasługuję na Twe łaski.
    Mimo to wysłuchaj mnie w imię tej miłości,
    jaka żywisz ku Jezusowi i Jego Matce Maryi.
    Amen.




    Modlitwa matki

    O chwalebny św. Gerardzie, który w każdej kobiecie widziałeś żywy obraz Matki Najświętszej, Oblubienicy i Matki Boga i poprzez twój zapał apostolski podnosiłeś je ku godności swego powołania - błogosław mnie i matkom całego świata. Umacniaj w jedności nasze rodziny: przybądź z pomocą w trudnym zadaniu chrześcijańskiego wychowania swoich dzieci poprzez wiarę i miłość dodawaj odwagi mężom, abyśmy za twoim przykładem i umocnieni twoją pomocą wszyscy razem stali się narzędziem Jezusa w tworzeniu lepszego i sprawiedliwego świata. W sposób szczególny wspomagaj nas w chorobie, cierpieniu i w każdej potrzebie albo przynajmniej daj siłę, abyśmy umieli zaakceptować wszystko w duchu chrześcijańskim i w ten sposób stali się, podobnie jak ty, obrazem Jezusa Ukrzyżowanego. Naszym rodzinom dodawaj radości, pokoju i miłości Bożej. Amen.


    Modlitwa do Matki Najświętszej

    Oto do stóp Twoich, Najświętsza Matko, garną się matki ze swymi dziećmi. Jako Matka Zbawiciela okazałaś tyle macierzyńskiej miłości dla św. Gerarda, naszego Opiekuna. Dlatego, licząc na jego pośrednictwo, chcemy się Tobie poświęcić w szczególny sposób. Dziecię, które nosiłaś na swoich ramionach to prawdziwy Bóg. Jezus Chrystus, Syn Boga Najwyższego, zechciał być Twoim Synem. Przez Niego stałaś się tak wielka i można. To On uczynił Cię Królową świata i nieba. Cieszymy się z Twego wyniesienia ponad wszystkie stworzenia. Znając Twoją dobroć, ufamy mocno, że weźmiesz nas pod płaszcz swojej opieki i obronisz nas przed każdym niebezpieczeństwem oraz pomożesz nam święcie wypełniać nasze posłannictwo i nasze obowiązki macierzyńskie. Przez pośrednictwo św. Gerarda poświęcamy Tobie nasze życie, nasze serca, nasze rodziny i przede wszystkim nasze dzieci, które są naszą dumą, radością i światłem domowego ogniska. O, Maryjo Niepokalana, prowadź przez życie nasze dzieci, aby tak jak Gerard stały się podobne do Twego Syna Jezusa. O Matko Błogosławiona, wspomnij, jak drżało Twoje Serce, gdy na życie Bożego Dzieciątka czyhał Herod. Jakże często ogarnia nas trwoga, bo przypadło nam żyć w trudnych warunkach pośród smutnego i okrutnego świata. Ty jedynie, Matko Boża, możesz nas ratować. Ratuj nasze dzieci i czuwaj nad naszymi rodzinami. A Ty, św. Gerardzie, zanieś naszą modlitwę do Matki Najświętszej, aby spieszyła nam z nieustanną pomocą. Amen.


    Modlitwa matki z dzieckiem

    Wszechmogący i Wieczny Boże, Ty który za sprawą Ducha Świętego przygotowałeś ciało i duszę chwalebnej Dziewicy Maryi na godny przybytek dla Twojego Boskiego syna i uświęciłeś św. Jana Chrzciciela, kiedy jeszcze były w łonie matki, wysłuchaj modlitw Twojej pokornej służebnicy, która prosi Cię, przez wstawiennictwo św. Gerarda, abyś bronił mnie od wszelkiego niebezpieczeństwa i czuwał nad moim dzieckiem, który zechciałeś mnie pobłogosławić; niech zostanie obmyte w wodach chrztu, a po życiu chrześcijańskim na ziemi niech osiągnie wraz ze swoją matką szczęście wieczne w niebie. Amen.



    Modlitwa matki ciężarnej

    Św. Gerardzie, umiłowany sługo Jezusa Chrystusa, doskonały naśladowco Dobrej i Pokornego Zbawiciela i wielbicielu Matki Bożej, zapal w moim sercu iskrę ognia Bożej miłości, jak rozbłysnął w twoim sercu i uczynił z ciebie anioła miłości. Chwalebny św. Gerardzie, który fałszywie oskarżony zniosłeś bez szemrania i skarg, podobnie jak twój Boski Mistrz, oszczerstwa przewrotnych ludzi, zostałeś wyniesiony przez Boga na Patrona i Opiekuna matek ciężarnych. Wybaw mnie od niebezpieczeństwa i od nadmiernych bólów, jakie towarzyszą narodzinom dziecka, broń dziecko, które teraz noszę, aby mogło ujrzeć światło dnia i otrzymać wody chrztu przez Chrystusa Pana naszego Amen.
  • To jeszcze od Moniki. :swingin:
  • Ale fajne...
    Pokaże żonie
  • Mona, zlituj się, tyle naraz :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  • Moja żona zaczyna mieć bóle przepowiadające.
  • [cite] Magda i Sebastian:[/cite]Mona, zlituj się, tyle naraz :bigsmile::bigsmile::bigsmile:

    jak ktoś już urodził, to odpada mu modlitwa matki brzemiennej, matki ciężarnej i o wyproszenie łaski szczęśliwego porodu...:wink:
  • mona: dzięki, dzięki, spory kawał roboty zrobiłaś. Masz toto w urzędowym języku Kościoła Katolickiego? (znaczy po łacinie)
  • Całą książeczkę przesłała mi Monika do opublikowania na form, niestety było tylko po polsku :wink:
  • No, to w sumie jest tak źle... Jakoś dam radę, jak będzie potrzeba :thumbup:
  • Obrazek z modlitwą na piąty dzień litanii mi się nie wyświetla. Czy może ktoś go ma?
  • właśnie próbuję skopiować wpis mony , ale nie mogę tego przenieść :sad:
    mnie też się nie otwiera
  • Jutro idę na zakupy, jak się nie uda kupić w realu to kupię tutaj.
  • Dobrze , że mi przypomnieliście , czas na tę nowennę :bigsmile:
  • DZIEŃ PIĄTY
    O POKORĘ

    O Święty Ignacy, który przez dogłębne poznanie siebie i umiłowanie pełnienia woli Bożej oraz poprzez obdarowanie przez Boga licznymi darami naturalnymi i nadprzyrodzonymi stałeś się wzorem doskonałej pokory praktykowanej w cichości serca, uproś i mnie przez swe wstawiennictwo u Najświętszego Boga cnotę pokory, będącą podstawą mego pełnego rozwoju ludzkiego i duchowego wzrostu w wierze. Niech za twoją przyczyną Jezus Chrystus daruje wszystkie me grzechy i obdarzy mnie wiecznym zbawieniem.

    Chwała Ojcu... (3 razy)

    P. Módl się za nami, święty ojcze Ignacy
    W. Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

    Módlmy się:
    Wszechmogący Wieczny Boże, który dla większego pomnożenia chwały Twojego Imienia, powołując założyciela zakonu jezuitów w szeregi Twoich świętych mężów, wzmocniłeś swój Kościół, spraw, abyśmy za przyczyną świętego Ignacego, wsparci jego pomocą, mogli żyć świątobliwie, wielbiąc Ciebie, Jedynego Boga, i razem z Jezusem i Jego świętymi zasłużyli na udział w chwale Twojego Królestwa. Ty, który żyjesz i królujesz przez wszystkie wieki wieków. Amen.
  • Podziękowałam Monice, zamiast Ulii.
    Moniko, pozdrawiam!:wink:
    Ulii dziękuję.
  • Piąty dzień nowenny już się wyświetla z powrotem, ale gdyby był jakiś problem to ja mam już kupioną tę książeczkę.
  • Mam pytanie:peace:
    Chodzi o Litanię do Św. Ignacego - czy na stronie 26 jest jakiś obrazek, czy fragment litanii który być może gdzieś umknął albo mi się nie wyświetla?
    Bo ja widzę strony: 23, 24, 25, 27 i jeszcze jakiś fragment.
    ?
  • Jest obrazek. :-)
  • o dzięki:bigsmile:
    tak myślałam, że to najbardziej prawdopodobna opcja, ale nigdy nie wiadomo...:pirate:
  • Nowenna do św. Dominika Savio

    1. Św. Dominiku Savio, który przez miłość do Eucharystii uwrażliwiałeś swego ducha na realną obecność Pana, pozwalając Mu się pochwycić, wyproś także nam taką samą wiarę i miłość do Najświętszego Sakramentu, abyśmy potrafili adorować Go z radością i godnie przyjmować w Najświętszej Komunii.
    Chwała Ojcuâ??

    2. Św. Dominiku Savio, który Niepokalanej Matce Boga powierzyłeś swe niewinne serce oraz szerzyłeś Jej kult z oddanym synostwem, spraw, abyśmy także my byli Jej oddanymi synami, mając w Niej Wspomożycielkę pośród niebezpieczeństw życia i w godzinie naszej śmierci.
    Chwała Ojcuâ??

    3. Św. Dominiku Savio, który poprzez heroiczne postanowienie "Raczej umrzeć niż zgrzeszyć" ustrzegłeś niezachwianej, anielskiej czystości, wyproś dla nas łaskę naśladowania cię w wystrzeganiu się złych rozrywek i okazji do grzechu, aby zachować tę piękną cnotę.
    Chwała Ojcuâ??

    4. Św. Dominiku Savio, który dla Bożej chwały i dla dobra dusz, pokonując ludzkie względy, zaangażowałeś się w apostolstwo, aby przeciwstawiać się obrażaniu Boga, pomóż również nam głosić prawdę o Tobie w każdym miejscu i w każdym czasie.
    Chwała Ojcuâ??

    5. Św. Dominiku Savio, doceniając wartość umartwienia chrześcijańskiego, kształtowałeś swoją wolę; pomóż nam panować nad naszymi zmysłami oraz wytrwać w czasie próby i w przeciwnościach życia w miłości do Boga.
    Chwała Ojcuâ??

    6. Św. Dominiku Savio, który osiągnąłeś doskonałość formacji chrześcijańskiej przez łagodne posłuszeństwo twoim rodzicom i wychowawcom; spraw, abyśmy także my potrafili odpowiedzieć na łaskę Boga i byli zawsze wierni magisterium Kościoła katolickiego.
    Chwała Ojcuâ??

    7. Św. Dominiku Savio, apostole pośród swoich rówieśników, pragnąłeś powrotu na łono Kościoła braci odłączonych i błądzących; wyproś nam ducha misyjnego i uczyń nas apostołami w naszych środowiskach.
    Chwała Ojcuâ??

    8. Św. Dominiku Savio, w heroicznym wypełnianiu każdego obowiązku byłeś wzorem dyspozycyjności, nieustannie uświęcanej modlitwą; udziel nam łaski, byśmy w wypełnianiu naszych obowiązków uczyli się żyć w przykładnej pokorze.
    Chwała Ojcuâ??

    9. Św. Dominiku Savio, w szkole ks. Bosko powiedziałeś: "Chcę zostać świętym" i tę świętość w młodzieńczym wieku osiągnąłeś. Wyproś nam wierność w dobrych postanowieniach, byśmy dusze nasze uczynili żywymi świątyniami Ducha Świętego i osiągnęli wieczną radość w Niebie.
    Chwała Ojcuâ??
    Modlitwa

    Boże, który w św. Dominiku dałeś młodym wzór doskonałego życia chrześcijańskiego, pozwól także nam, za jego wstawiennictwem, wzrastać w przyjaźni z Jezusem i Maryją oraz w czystości serca i z odważną nadzieją, która jest odbiciem szczęścia przygotowanego dla każdego człowieka, służyć tym, których stawiasz na naszej drodze. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
  • Litania do św. Dominika Savio




    Kyrie elejson. Chryste elejson. Kyrie elejson.

    Chryste, usłysz nas. Chryste, wysłuchaj nas.



    Ojcze z nieba, Boże, zmiłuj się nad nami.

    Synu, Odkupicielu świata, Boże,

    Duchu Święty, Boże,

    Święta Trójco, Jedyny Boże,



    Święta Maryjo, bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami

    Święty Dominiku Savio,

    Święty Dominiku, najmłodszy spośród świętych,

    Święty Dominiku, patronie dzieci i młodzieży,

    Święty Dominiku, któryś wolał raczej śmierć od popełnienia grzechu,

    Święty Dominiku, zawsze pogodny i radosny,

    Święty Dominiku, z wielką pilnością wypełniający swoje szkolne obowiązki,

    Święty Dominiku, na wszelki sposób starający się pomagać bliźnim,

    Święty Dominiku, niosący pomoc chorym,

    Święty Dominiku, godzący zwaśnionych,

    Święty Dominiku, unikający grzechu, jako największego wroga,
    odbierającego łaskę Bożą i spokój sumienia,

    Święty Dominiku, już w dzieciństwie poświęcający się na służbę Panu,

    Święty Dominiku, gardzący zabawami,

    Święty Dominiku, często przystępujący do spowiedzi i Komunii Świętej,

    Święty Dominiku, którego przyjaciółmi byli Jezus i Maryja,

    Święty Dominiku, serdeczny przyjacielu Dzieciątka Jezus,

    Święty Dominiku, mały w oczach własnych, a do wielkich rzeczy przeznaczony,

    Święty Dominiku, lilio anielskiej czystości,

    Święty Dominiku, jasno świecąca gwiazdo świętości,

    Święty Dominiku, pełny chwały obrońco dzieci,

    Święty Dominiku, który w trudach swoich kroczyłeś śladami Jezusa,
    przez ukryte swe życie i cnoty,

    Święty Dominiku, przez czystość pokorę i żarliwość bliski Maryi,

    Święty Dominiku, przewodniku małych dusz, który tak wiele serc zwróciłeś ku Bogu,

    Święty Dominiku, siedmioma darami Ducha Świętego przyozdobiony,

    Święty Dominiku, pobożny i skupiony przed obliczem Bożym,

    Święty Dominiku, który dałeś dzieciom przedziwny przykład miłości i czystości,

    Święty Dominiku, abyśmy z grzechów naszych powstali,

    Święty Dominiku, abyśmy szczerze pokutowali,

    Święty Dominiku, abyśmy w służbie Bożej gorliwymi byli,

    Święty Dominiku, abyśmy w cnocie postępowali,

    Święty Dominiku abyśmy w jedności i zgodzie żyli,

    Święty Dominiku, abyśmy w wierze niezachwianie stali,

    Święty Dominiku, abyśmy nigdy zwątpieniu nie ulegali,

    Święty Dominiku, abyśmy nigdy w rozpacz nie wpadli,

    Święty Dominiku, abyśmy błądzących na drogę prawdziwą sprowadzili,

    Święty Dominiku abyśmy z własnej woli od jedności Kościoła katolickiego nie odstąpili,

    Święty Dominiku, abyśmy od wszelkich niebezpieczeństw duchowych uwolnieni byli,

    Święty Dominiku, abyśmy po przejściu życia doczesnego z Tobą się połączyli,



    Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata â?? przepuść nam, Panie

    Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata â?? wysłuchaj nas, Panie

    Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata â?? zmiłuj się nad nami, Panie



    Módlmy się:

    Boże, któryś Św. Dominika Savio w dziecięcym wieku do poznania

    Twojej Miłości doprowadzić raczył, spraw, prosimy Cię, dozwól również nam, swoim dzieciom,

    wzrastać w radości i miłości, aż do miary wielkości według pełni Chrystusa.

    Przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje

    w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen
  • Powiem Ci jak urodzę. :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.