Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki laptop kupić?

edytowano luty 2009 w Polecamy
Założyłem nowy wątek, może się przyda komuś. :smile:

Umieściłem w kategorii "Warto" - nie widać wątku bez zalogowania się, co mam nadzieję pozwoli uniknąć problemów z ewentualnymi pretensjami ze strony jakichś firm :wink: Jeśli Maciek uważa inaczej to nie mam nic przeciwko przeniesieniu wątku do kategorii "Ogólne".

Powoli coś tu będę wrzucał. Pytania mile widziane, krytyka również (szansa na kolejny gorący wątek). :bigsmile:
«134

Komentarz

  • No to heja. A tu po polsku. :surprised:

    Jabłko kupujemy w ramach dotacji, bez dotacji kupujemy coś tańszego. :bigsmile:
  • A po co laptop? Desktop lepszy: tańszy i dłużej "żyje"
  • Ja polecam Acer
  • Z laptopów to HP. Nie mam bo na takiego nie mam. Kupuję stacjonarkę - tańsza i z lepszymi parametrami.

    P
  • a co z pedałami?
  • Acer to pomyłka :wink:

    Ja mam całkiem dobre doświadczenia z laptopami HP, ale wiadomo - trzeba by pomówić o konkretnych modelach.

    Co do komputerów stacjonarnych (desktopów) - zgadza się, że są "mocniejsze" (mają lepsze parametry), są tańsze, zazwyczaj mają większą żywotność i często można je także rozbudowywać, co z laptopem bywa trudne.

    Jednak jest już nieraz tak, że laptop jest komuś potrzebny do pracy i stąd ten wątek. Zresztą o desktopach też tu można pisać, jeśli watek tylko tyle zejdzie z tematu to i tak będzie sukces znając możliwości tego forum. :bigsmile:

    A bezpośrednią przyczyną założenia wątku było pytanie Małgorzaty.
  • [cite] Lukasz:[/cite]Acer to pomyłka

    Zgadzam się. Polecam oprócz wspomnianych HP też Toshibę
    Jednak jest już nieraz tak, że laptop jest komuś potrzebny do pracy i stąd ten wątek. Zresztą o desktopach też tu można pisać, jeśli watek tylko tyle zejdzie z tematu to i tak będzie sukces znając możliwości tego forum. :bigsmile:

    Ja się może głupio zapytam: do jakiej pracy może być potrzebny laptop? A jeśli jest potrzebny do pracy, to nie powinien sie o to zatroszczyć pracodawca ?
  • Jak ktoś musi się przemieszczać i musi mieć komputer ze sobą ---> laptop.
    Tak, pracodawca powinien się zatroszczyć o różne sprawy... Różni są pracodawcy.

    Poza tym ktoś sam dla siebie może być pracodawcą, albo pracodawcy można zasugerować, że proszę tu jest np. taki model, który ma to i to i dlatego warto kupić akurat ten. :cool:
    Niektórzy pracodawcy lubią jak człowiek idzie przygotowany jak coś chce.

    Jeszcze co do pytania pozornie "głupiego", którego osobiście wcale nie uważam za takie. Czasem dobrym rozwiązaniem może być po prostu przewożenie ze sobą danych (a nawet systemu operacyjnego :smile:) na pendrivie - jeśli tylko się wie, że tam gdzie się jedzie będzie komputer (też wystarczająco dobry).
  • Apple Applem, ale niewiele pod niego pójdzie. Jeśli ktoś potrzebuje specjalistycznego kompa do multimediów to ok, ale jeśli ktoś potrzebuje PC na którym wszystko odpali, to Mac nie jest dobrym wyborem, chyba, że dokupi sobie dodatek dzięki któremu zainstaluje Windows. No i jeszcze te pedały...

    P
  • [cite] Tomasz i Ewa:[/cite]Pawel, nie sciemniaj. Tez tak kiedys myslalem. Po przejsciu na Maca, zapomnialem o Windzie. Niestety w pracy musze sie meczyc z Microsoftem.

    T

    Jednego się nie da jednak obalić: w środku laptopów Jabłuszka sprzęt jest już bardzo podobny do zwykłych laptopików a cena, no cóż, pewnie się płaci za "dezajn"

    No i jeszcze coś: nie mam jabłka, i też nie muszę się męczyć okienkami małomiękkiego
  • Mac przeszedł na intela. Powoli zmienia sie w PC. A za zwykle PC o parametrach Maca płaci się 40-50% mniej. Jeśli ma się dobrze zoptymalizowany system i nie syfi się go ściąganiem wirusów z sieci, nie powinno być problemu. Zresztą zamiast MSWin można działać na Linuksie.

    Sam chciałbym mieć Maca, ale wydałbym kilka(naście) patyków na sam hardware, a do tego musiałbym szukać oprogramowania, które akurat pod niego pójdzie. A i tam prócz Adobe czy Corel (które w wersji na Maca są droższe o kilkaset zł) nic na nim odpalić bym nie mógł, bo nic, oprócz tego typu programów, na niego nie ma.

    P
  • Coś tam jeszcze jest, ale do użytku przez wąskie grupy specjalistów.
  • Dlatego dla "zwykłego śmiertelnika" Mac to niepotrzebny wydatek, bo za dobrze działającego laptopa o takich samych parametrach można zapłacić mniej, mając w perspektywie większą ilość kombajnów, programów i drobnych aplikacji do zainstalowania.

    P
  • Jednego się nie da jednak obalić: w środku laptopów Jabłuszka sprzęt jest już bardzo podobny do zwykłych laptopików a cena, no cóż, pewnie się płaci za "dezajn"

    Mac przeszedł na intela. Powoli zmienia sie w PC. A za zwykle PC o parametrach Maca płaci się 40-50% mniej.


    He, he....
    Nie wiecie o czym piszecie. :wink:

    Ja się nie znam, ale wiem, że te parametry parametrom nierówne. Mac jest w całości robiony przez jedną firmę, a PC to zlepek podzespołów z różnych firm i części świata. Ten design to jest ostatnia rzecz o którą tu chodzi, choć nie zaprzeczę, że ważną. Niestety "dizajnerzy" to głownie pedały :cry: Dlatego wpakowali maca w to g...
    Zaraz poszukam w necie o początkach firmy, bo cośÂ mi się zdaje, że zakładali ją Polacy...
  • [cite] mona:[/cite]
    He, he....
    Nie wiecie o czym piszecie. :wink:

    Ja się nie znam, ale wiem, że te parametry parametrom nierówne. Mac jest w całości robiony przez jedną firmę, a PC to zlepek podzespołów z różnych firm i części świata.

    Aha, przez jedną firmę, i to w dodatku w Chinach (tak samo jak laptopy firm Dell, HP, Lenovo, ...) To dlaczego większość podzespołów ma taką jak laptopy innych firm ?
    Zaraz poszukam w necie o początkach firmy, bo cośÂ mi się zdaje, że zakładali ją Polacy...

    Ze Steve Woźniaka taki Polak, jak ze mnie Chińczyk
  • My kupiliśmy Toshibe (Satellite Pro)
  • Ze Steve Woźniaka taki Polak, jak ze mnie Chińczyk
    ----------------------------------------------------------
    Rodzina Twojego taty pochodziła z Chin?

    Dear Steve. Some years ago I talked to your mother and she said that on her side your heritage was German. However your name is Ukrainian and I wonder if you could confirm this. I want to add you to an article I am writing called the Ukrainian Hall of Fame which includes Korolev (first ICBM, sent Sputnik into space, Sikorsky father of Helicopter, Holonyak inventor of the LED, Andy Warhol pop artist Jack Palance actor, Peter Tchaikovsky composer etc. Ukraine built first computer in Europe.

    Woz:
    The name Wozniak (or similar) is acknowledged to me often as being common in Poland and the Balkans. My mother's family came from Germany. My father's family came from Poland. I think this is accurate. Either family might have come from the other country, or near the border.

    I experience strong feelings when visiting Poland. I sort of wish that I were Ukranian or nearby. Those people seem the most like Americans, like myself, out of all Europeans. I do have to confess that some emergency clothing that I had to buy in Poland fit me to a 'T'.:tooth:


    http://www.woz.org:16080/letters/general/63.html
  • [cite] mona:[/cite]
    Rodzina Twojego taty pochodziła z Chin?
    Kto wie? W końcu ponoć Słowianie przybyli gdzieś z Azji :smile:
  • mój małżonek na takim pracuje , obserwuję i widzę , że ok
    ponieważ jak mi coś dobrze działa ze sprzętu, to trzymam się
    kupię sobie tylko lepszy model :jumping:
    A jakie ma zegarki?
  • Przez jabłko to nas z Raju wywalono, nie pamiętasz?? :wink:

    P
  • [cite] Ola i Paweł:[/cite]Przez jabłko to nas z Raju wywalono, nie pamiętasz?? :wink:

    P

    Myślicie, że to mógł być Macintosh...
  • [cite] Tomasz i Ewa:[/cite]A ceny? W PL rzeczywiscie sa odjechane. Na zachodzie jest juz lepiej.
    Nie mogę niestety potwierdzić: nie wiem jak u was Szwajcarji, ale w sąsiadującej Austrii, najtańszy MacBook Pro: 1.800 EUR.
    Niestety docenic Mac mozna dopiero wtedy, kiedy sie na niego przesiadzie.
    Pracowałem, nie powalił mnie, brakowało mi drugiego przycisku myszy do szybkiego copy & paste.

    Wiedeń pozdrawia Zurych
  • Ja w sumie też o Mac'u marzyłem. Posiedziałem ze 2 dni na MacBook'u i zachwycony nie jestem. I ku mojemu zdziwieniu zdarzyło się, że się zawiesił. Przy byle odtwarzaczu multimediów...

    P
  • Polecam Lenovo U330 - mały (13.3"), ale dość mocarny. I to swojego polecam jl18l4jcfgtt231e.gif
    Sprzedaję, bo kupiłem sobie jeszcze lżejszego Samsunga X360.

    Jakby ktoś był zainteresowany tym U330 to proszę o kontakt na priva.

    Komplet fabryczny + dołożona dodatkowa kość pamięci (1GB RAM).
    Stan bardzo dobry
    Na gwarancji do 09.10.2010 r.
    Cena: 2799 zł
    Odbiór osobisty: Wrocław
  • [cite] Tomasz i Ewa:[/cite]
    Copy/paste tez jest, tylko z macowym ctrl.
    Mi chodziło o unixowe c&p - tylko myszą (markuje i klikam i już jest)
  • [cite] Gregorius:[/cite]Mi chodziło o unixowe c&p
    Znów mnie zaczepiasz?
    :crazy::crazy::crazy:
  • [cite] Cart&Pud:[/cite]
    [cite] Gregorius:[/cite]Mi chodziło o unixowe c&p
    Znów mnie zaczepiasz?
    :crazy::crazy::crazy:
    Tym razem wyjątkowo nie :devil:
  • Robił ktoś ostatnio rozeznanie?
    Myślałam o lenovo.
    :-/
  • Ja własniew swojego asusa po 3 latach użytkowania naprawiałem
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.