Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jak to niektórym odbija

1356710

Komentarz

  • edytowano październik 2012
    To tak jak z HUMANITARNYM traktowaniem zwierząt?
      Jeśli humanitaryzmem jest poddanie psa eutanazji bo już nie pasuje do koloru zasłon i wystroju apartamentu to pewnie tak...
  • Pewno zaraz wyjdzie na to, że się czepiam-ale co złego jest w lalkach reborn? Bo znowu wrzucamy wszystkich kolekcjonerów do jednego worka.
    @prowincjuszka Wydaje mi się (to tylko moje zdanie), że część ludzi niewierzących stawianie świeczek na grobach, odwiedziny traktuje jako okazję do wspomnień, wyciszenia się i pomyślenia o zmarłych-no, tutaj akurat psach.
  • edytowano październik 2012
    Pewno zaraz wyjdzie na to, że się czepiam-ale co złego jest w lalkach
    reborn? Bo znowu wrzucamy wszystkich kolekcjonerów do jednego worka.

    W samych lalkach nic. Mi się podobają i moje dziewczyny widząc je na zdjęciu piszczały z zachwytu.
    Słyszałam, że mają jedną wadę, są cholernie drogie a szybko się niszczą. W przeciwieństwie do mniej realistycznych lalek z grubej gumy.
    Chodzi tylko o dziwne zjawisko, że dorosłe osoby mają do tego stopnia zdziecinniałe mózgi, że bawią się lalkami jak małe dziewczynki traktując to strasznie serio.
  • @Fabulosita a obejrzałaś filmiki o reborn, które dałam (5 części)?
  • Przynajmniej mówi o tym i nie dorabia ideologii,jak reszta (kogo to krzywdzi? co w tym złego?)
    Myślę, że krzywdzi samą siebie. Przede wszystkim. Bo utrwala się w swoim perfekcjoniźmie i egoiźmie. A idąc dalej myślę, ze krzywdzi innych ludzi, bo nie nauczyła się ofiarności, życia dla innych... przypuszczam, ze jest skrajnie krytyczna w stosunku do innych i próżna (a to na pewno odbija się na otaczających ją ludziach).
  • edytowano październik 2012
    Podoba mi się chłopiec,który mówi babci ,,to tylko lalka" .
    Coś jak ,,król jest nagi"
    A widzisz bo chłopacy są inni.
    U mnie jak najmłodsza popsuła lalkę starszej to był ryk, płacz i histeria a syn powiedział ,, nie rycz to tylko lalka, mama kupi ci nową"  a ona na to ,,ale to nie będzie ta sama, to moja ukochana Asia !!!!" a do Justyny tekst : ,, jaka z ciebie będzie niedobra mama kiedyś jak ty tak traktujesz lalki psujo!"
  • Nie no super. Babka czeka na paczkę z lalką i mówi - "To się nazywa długi poród"


  • edytowano październik 2012
    Pewno zaraz wyjdzie na to, że się czepiam-ale co złego jest w lalkach reborn? Bo znowu wrzucamy wszystkich kolekcjonerów do jednego worka.
    @prowincjuszka Wydaje mi się (to tylko moje zdanie), że część ludzi niewierzących stawianie świeczek na grobach, odwiedziny traktuje jako okazję do wspomnień, wyciszenia się i pomyślenia o zmarłych-no, tutaj akurat psach.
    No tak wyobraź sobie, że ktoś miał dużo psów a w ogóle hodowlę, chcąc tak postępować wobec każdego zmarłego podopiecznego, sprawiedliwie musiałby wykupić teren całego psiego cmentarza albo wypomnikować cały ogród i pewnie miejsca by nie starczyło.
    Wspomnienie o nieżyjącym psie można nosić w sercu w pamięci....nie trzeba do tego nagrobków. Można napisać o nim książkę, pamiętnik ,bloga nawet. Można zostawić sobie jego zdjęcie, namalować obraz.
    No chyba, że chodzi o to aby kamieniarz miał zarobek.

  • Ale odpędzcie mnie ludzie od komputera,tyle mam roboty,ło matko,a siedzę tu i piszę...

    YYY mam to samo.
  • "w głowach im się poprzewracało"
  • w sumie smutne....
  •      Savio, można to gdzieś dostać? To, co piszesz + okładka są dość zachęcające.
    Może tu: http://wydawnictwo.ien.pl/product_info.php?products_id=202

    Ja kupiłam trzy egzemplarze i mi dwa diabeł ogonem nakrył.
  • @Klarcia akurat "wariat" nie było pejoratywne, było bezbarwne, uważam, że wariat bardziej adekwatne niż bohater w tym wypadku, a tak już o nim mówią

    rzeczywiście, jak babcia mając żywego wnuczka, bawi się lalką, to musi też byćć dla niego wstrząs emocjonalny
  • Winda,też o tym pomyślałam,jak czuł się chłopiec widząc że babcia zrobiła sobie ulepszoną wersję jego samego i przekonuje go,że to prawdziwe dziecko.
    no, powiedział babci że jest głupia.
  • i przekonuje go,że to prawdziwe dziecko.

    Demencja starcza też się tak objawia.
  • edytowano październik 2012
    Ale nie ma się co czepiać tylko kobiet. Czy twierdzić , że to wyłącznie sprawa niezaspokojonego instynktu macierzyńskiego po skrobance.
    Mężczyźni też stawiają psom nagrobki ( no taka dziwna moda się zrobiła ze skrajności w skrajność jedni przywiązują psa do zderzaka i urywają mu głowę inni stawiają świeczuszki) i też po nich płaczą. A oni powyższego instynktu nie posiadają , podobno niektóre kobiety też. 
    O tym zjawisku u kobiet czyli substytucie dziecka w postaci psa pisał Freud ale tak sobie myślę , że to był diabeł w ludzkiej skórze i sam miał jakieś złe skłonności( bo był ofiarą swojej matki i nie lubiany przez własnego ojca), jak zresztą większość filozofów i uczonych z tamtych czasów odrzucający i ośmieszający istnienie Boga. Wykręcający wszystko do góry nogami i robiąc religię z popędów. Dlatego chyba nie powinniśmy przejmować tych teorii.

  • @Berenika - dziecko, dla wielu, też bywa rozszerzeniem egoizmu. Wszak, każdy ma prawo posiadać potomstwo, prawda?
    A co nie wszyscy powinni mieć do tego prawo ?
  • edytowano październik 2012
    Prawo mają, ale czy powinni mieć dzieci to inna sprawa.
    Panie w filmikach są odpowiednio zedytowane, powstawiane są ich najgorsze wypowiedzi-żeby publiczność mogła poczuć grozę, dwa-że część jest dość  ekstremalna. Ale mnie ich hobby/szaleństwo nie dotyka-nie wydają moich pieniędzy, płacą prawdopodobnie podatki (w nie moim kraju zresztą)- mnie to nie boli. Nie rozumiem tego, bo nie mam potrzeby posiadania setki lalek-bobasków ale akceptuję, że ktoś może mieć inne potrzeby.
    @prowincjuszka no, całe szczęście, że każdy, komu odszedł pies nie bierze się za pisanie książek-mało masz gniotów w księgarniach? Moje psy zostały zakopane, świeczek im nie zapalam, ale-jak wyżej-nie uderza to we mnie.
  • Prawo mają, ale czy powinni mieć dzieci to inna sprawa.

    A kto miałby o tym decydować ?
  • Ależ nikt-ponieważ prawo do posiadanie dzieci jest zagwarantowane przez Konstytucję.
  • Ależ nikt-ponieważ prawo do posiadanie dzieci jest zagwarantowane przez Konstytucję.
    Serio???
  • edytowano październik 2012
    Fabulosita, jesteś jak widzę bardzo tolerancyjna na różne dziwactwa u ludzi ale mi chodziło o coś innego trochę.
    Kto  nie powinien mieć dzieci ? Powinna być jakaś komisja lekarska czy sądowa pozwalająca lub nie czy o co chodzi Katarzynie bo nie rozumiem?
  • edytowano październik 2012
    @Katarzyna, prowincjuszka Czy powiedziałam coś niepoprawnego? Może się źle zrozumiałyśmy?
    E: A, jednak się źle zrozumiałyśmy. Nie, nie da się tego przeprowadzić-i bardzo dobrze bo o nadużycia byłoby nietrudno. Kto nie powinien mieć dzieci? Na przykład mój dawny sąsiad, który bił swoją rodzinę.
  • ",,Bóg przebacza zawsze,człowiek czasem, natura nigdy".
    u nas to się mówi obrazowo: natury nie ociulasz.

    uprzedzam oburzonych, "ociulać" nie jest na śląsku specjalnie wulgarnym słowem (chociaż powiedzenie do kogoś "ty ciulu" jest dość obraźliwe).
  • Na przykład mój dawny sąsiad, który bił swoją rodzinę.

    Pan Bóg go kiedyś za to pokara prędzej czy później.

  • Panie w filmikach są odpowiednio zedytowane, powstawiane są ich najgorsze wypowiedzi-żeby publiczność mogła poczuć grozę, dwa-że część jest dość  ekstremalna.

    A widzisz, ja miałam odwrotne wrażenie. Wg mnie starali się wygładzić, pokazać, że reborn to dobra rzecz...
    Ale mnie ich hobby/szaleństwo nie dotyka-nie wydają moich pieniędzy, płacą prawdopodobnie podatki (w nie moim kraju zresztą)- mnie to nie boli.
    Cóż, ja uważam, że pewne anormalne sprawy powinny nas dotykać nie ze względu na osobiste straty materialne, ale ze względu na wypaczenie ludzi.
    Nie rozumiem tego, bo nie mam potrzeby posiadania setki lalek-bobasków ale akceptuję, że ktoś może mieć inne potrzeby.
    Czy równie normalne jest posiadanie przez mężczyznę lalki z sex-shopu? W sumie może facet ma potrzeby... może potrzebę podotykania tylko???
  • edytowano październik 2012
    Wybacz @prowincjuszka, że przysporzyłam Cię o wymioty. Ale dla mnie takie lalki-dzieci to takie same zboczenie jak sex-lala. Na innym tle ale coś niewyobrażalnie chorobliwego.

    Oglądaliście film "Lars and the real girl"? Gorąco polecam. Nic zdrożnego, a idealnie pasuje do zagadnienia. Film jest genialny!
  • Oglądam z doskoku filmiki, które zalinkowała @Savia.

    Babka w sklepie z odzieżą dla dzieci: "Spójrz na te buty, są zabójcze. Na zwykłym dziecku nie byłyby czyste zbyt długo. I o to właśnie chodzi w doskonałości. Są bajeczne, ale nie przetrwałyby długo. Byłabym zła gdyby się zabrudziły. (...) To świetna zabawa, to mi się w tym podoba. Można je stroić i wszystkie są bardzo szczególne. Nigdy się nie brudzą. To dobrze wydane pieniądze a nie wyrzucone w błoto.

    To jest chore.

  • Wybacz @prowincjuszka, że przysporzyłam Cię o wymioty.

    Nic się nie stało, nie zaszkodzi oczyścić czasem przeładowany żołądek lub trochę schudnąć.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.