Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

FILM "October Baby"

edytowano październik 2012 w Polecamy
Jeszcze jedno zaproszenie:

27 października w sobotę, zapraszamy na projekcję filmu "October Baby". Zaczynamy o godz. 19:00 w sali na plebanii- Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Czestochowskiej w Józefowie

Po filmie, nasz gość, Pani Nikoleta Broda poprowadzi spotkanie na temat: Aborcja - sprawa prywatna czy społeczna?

„Ten film uleczył kawałek mojej duszy” – tak opisuje swą reakcję po obejrzeniu filmu „October Baby” Kelly Clinger, była wokalistka z chórków Britney Spears, która dokonała dwóch aborcji w swoim życiu, a obecnie jest obrończynią życia.



Film jest częściowo inspirowany autentyczną historią Gianny Jessen – kobiety, która przeżyła własną aborcję. Bohaterką filmowej opowieści jest Hannah. Szukając swej biologicznej matki, odkrywa prawdę o sobie – o tym, że urodziła się w trakcie aborcji. Obraz wiernie ukazuje osobę, która przeszła na samym początku życia olbrzymią traumę. Choć doświadczenie to nie zachowało się w jej pamięci, ma ogromny wpływ na jej postawę wobec bliskich i świata.

Mimo że bohaterka nie może znaleźć swej biologicznej matki, za namową księdza postanawia napisać na karteczce słowa przebaczenia pod adresem swej rodzicielki i jednocześnie niedoszłej zabójczyni.
Zwiastun filmu:


Świadectwo Gianny Jessen - kobiety, która przeżyła własną aborcję:


Komentarz

  • Jeśli komuś nie będzie po drodze, to film jest też dostępny na gloria.tv,
    ale....   z hiszpańskim dubbingiem
    http://www.gloria.tv/?media=340704

  • o! ja też wrzuciłam, nie zauważyłam tego...
  • Ktoś był na projrkcji tego filmu?
  • robi wrazenie, bardzo dopracowany pod wzgledem ideologiczym, moze az za bardzo.
    mozna tez obejrzec po ingliszu
  • ktokolwiek widział?
  • edytowano listopad 2012
    Będziemy go oglądać w ramach spotkania Świetlicy Mamy Róży. Niestety, proboszcz, mimo protestów mam dokładnie nam opowiedział fabułę tydzień temu:)
  • drań :) fabuła jest dosc przewidywalna w sumie, jest nieco melodramatycznie ale i pieknie zrobione, dopracowane bardzo, kazde słowo wypowiedziane jest przemyslane 5 razy chyba
  • film jest też na kinomaniak tv
    http://www.kinomaniak.tv/film/October-Baby/52491

    :)
    A oświećcie mnie- tam trzeba sie zarejestrować? płacić coś?  no nie znam sie zupełnie...

    Bo widze conajmniej 6 interesujacych mnie filmów:)
  • edytowano listopad 2012
    @Duke
    ja oglądam filmy na zalukaj.tv.
    Zakładasz tam konto, zeby oglądać filmy bez limitu to wysyłasz smsa za 3,66 zł i za to masz bez limitu filmy przez cały tydzień - możesz oglądać non stop, im więcej oglądasz tym więcej punktów dostajesz a te potem możesz wymienić na kolejny tydz bez limitu zamiast wysyłać smsa ( za wysyłanie smsów, też są pkt. )

  • A na Kinomaniaku podobnie?
  • Wczoraj obejrzałam na Kinomaniaku bez płacenia. Bardzo dobry film...
  • rejestrować się chyba rejestrowałam, ale oglądasz za free
  • O! super.
    Ja zaczełam ściagać....


    ale trwało to i trwało.

    Myślałam,ze coś robię źle.

    @Jinia- ; też tak długo ściągałas?
  • w ogóle nie ściągałam, oglądałam na tej stronie
  • ja oglądałam na kinopecetowiec bez płacenia bez limitu piękny film


  • Mam pytanie - czy mogę według Was obejrzeć ten film z rozgarnięta 14latką?  Moja córka sie bardzo rwie, bo już gdzieś czytała o tym filmie, a ja nie wiem, czy  to dla niej.
  • mysle ze mozesz. jest jak na taki temat delikatny i naprawde przymyslany

  • edytowano listopad 2012
    Poczytałam trochę o tym filmie a także o działalności Kelly Clinger. Kobieta ta przede wszystkim walczy z późną aborcją.  Twierdzi, że do klinik aborcyjnych nie przychodzą tylko panie w początkowej ciązy (a taka jest ogólnie panująca w Stanach opinia), ale także w zaawansowanej.  Umieściła zdjęcie kobiety spodzieającej się bliźniaczek, która chiała usunąć swoje córki w 20 tygodniu ciąży. Jej brzuch aż "pokazywał" ze tam jest życie. Kobieta ta za powód dała, ze ma już córki i nie chce wychowywać następnych. Ludzie z całego kraju zaczęli się modlić, zaczęły płynąc listy po to aby uratowac te blźniaczki, ale nie wiem czy się udało.
    Przykre to bo jesli jestem w stanie zrozumiec, ze ktos nie widzi człowieka w początkowej ciąży to juz nie umiem pojąć tego, że ktoś nie widzi człowieka w ludziach, którzy by mogli przeżyć jako wcześniaki.

  • Myślicie, że ten film "October Baby" może obejrzeć czternastolatka?
  • Moim zdaniem tak,widziałam u nas dzieci w tym wieku na pokazie.
  • Właśnie obejrzałam, dopiero teraz, choć wcześniej słyszałam o tym filmie. Naprawdę znakomity. Poruszający, głęboki, ale nie nachalny w swoim przesłaniu.

    Podziękowali 2Gosia5 M_Monia
  • Coś mi się pomiesząło: mysłałam że mowa o filmu Polańkiego: Rozemary's Baby.
  • A mnie sie bardzo podoba uroda biologicznej mamy. W tym linku powyżej tuz po zakonczeniu jest niesamowita historia tej aktorki, widzieliscie?
  • edytowano sierpień 2018
    Na pewno musi byc dobry. Chciałabym obejrzeć. Do tej pory jakoś się nie zebralam.

    https://www.gosc.pl/doc/909892.36-mln-dol-dla-ofiary-abortera

    Tak w temacie filmu. jaki ten świat jest chory. Tym którym jakimś cudem udało się przeżyć  aborcję wielomilionowe odszkodowanie musi zapłacić taka klinika aborcyjna, a za zabite nie odpowie przed sądem. To wygląda trochę  tak że muszą " robić to dobrze" i jakby lepiej było umrzeć podczas tego zabiegu niż żyć będąc chorym. lepiej dla takiej działalności jak się uda i nie będzie niespodzianek w postaci przeżycia dziecka bo wtedy na pewno zostaną pociagnieci do odpowiedzialności.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.