Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Poznaj tej Poznań ;)

edytowano kwiecień 2016 w Ogólna
Jak wspominaliśmy w wątku powitalnym, w niedługim czasie naszą małą rodzinkę czeka przeprowadzka do Poznania. Tak konkretnie, to zaczynam pracę od 1 grudnia, więc szukamy jakiegoś mieszkania do wynajęcia. O Poznaniu wiemy raczej niewiele i nie znamy nikogo, kto by tam mieszkał od dłuższego czasu, więc postanowiliśmy zasięgnąć języka na forum :)

Do pracy mam przychodzić do "Malta Office Park" koło Galerii Malta (zamierzam dojeżdżać tam rowerem). Chcielibyśmy mieszkać możliwie niedaleko od tego miejsca, powiedzmy w promieniu 5 km. Może ktoś miałby ochotę skrobnąć dwa słówka o takich dzielnicach jak Rataje, Wilda, Środka, Chartowo, os. Warszawskie? Patrząc z góry (google maps), Rataje i Chartowo wyglądają najbardziej zielono, no i stamtąd miałbym najbliżej do pracy. Z drugiej strony, Wilda chyba jest trochę tańsza... Ogólnie rzecz biorąc, gdzie radzilibyście celować?

Przy okazji, jeśli ktoś by słyszał o jakimś miłym 2-pokojowym mieszkaniu na wynajem, maksymalnie ok. 1500 zł/miesiąc, będziemy wdzięczni za cynk :)
«13456711

Komentarz

  • Jeszcze niedawno koleżanka miala mieszkanie dosłownie przy Galerii Malta do wynajęcia...
    Zapytam,może jeszcze ma.
    W ogóle Witamy w Poznaniu!!
  • Rataje i zielono? Przecież to krajobraz księżycowy z blokowiskiem na planie pierwszym.  Os. Warszawskie już lepsze. zwłaszcza starsza zabudowa. o Śródce zapomnij (smród spalin i hałas) a na Wildzie dostaniesz po szczęce nie raz (bo nie jesteś z Poznania a to bardzo "patriotyczna" dzielnica). Malta office Park -  to te kostki niedaleko Galerii Malta?
  • Poznań miastem doznań (niekoniecznie pozytywnych). Ale i tak kocham to miasto, TEJ.
  • Greg,Ty to jesteś optymista... ;)
  • Bo ci wiksnę tej.
  • W Poznaniu mieszkam d prawie 14 lat(ale to szybko minęlo).
    Lubie tu być.
    Dużo sie dzieje(niedługo LuxFest i Imieniny Marcina,będzie koncert Lao Che)
  • Ale gwary poznańskiej jeszcze nie nauczyłam się(oprócz szneki z glancem,ryczki i tytki).
  • A może jednak Środka, tam budują taki bunkier (Ch)ICHOT się nazywa. Bez okien, za to przesłaniać katedrę  będzie

    Serio: jeśli ma być w miarę ładnie i przyjemnie to domki w okolicy ul Warszawskiej.
  • Ale gwary poznańskiej jeszcze nie nauczyłam się(oprócz szneki z glancem,ryczki i tytki).
    Ale wiesz co to wiara, kumpel, mela i bimba? A szneki som z glancem w tytce ino na zaś potem. A na ryczce w antrejce stoją pyry w tytce. No i znasz podstawowy poznański przerywnik: tej.
  • i dlatego tytuł wątka jest błędny, powinno być: "Poznaj tej Poznań"  albo dla złośliwych: "Poznan* - miasto hau,hau"
  • edytowano listopad 2012
    @MamaMika, dzięki :)

    @Gregorius, no przecież napisałem, że zielono jest patrząc z góry ;) Ale może bardziej chodziło mi o te zadrzewione tereny z oczkami wodnymi na wschód od Jeziora Maltańskiego. To jest dobre miejsce na spacerki z wózeczkiem, czy raczej jakieś szemrane okolice? A Malta Office Park to właśnie te kosteczki.

    Na razie dobranoc z mojej strony, rano trzeba wstać...

    PS. Tytuł poprawiony zgodnie z zaleceniem.
  • Wokół jeziora Maltańskiego radził bym z dziećmi nie spacerować bo albo rozjedzie Cie rowerzysta albo rolkowiec. Za to nowe zoo jest blisko a to fajny teren. Celuj na Os. Warszawskie i okolice.Niestety nie wiem czy ta okolica zmieści się w zadanym budżecie.
  • Hmm, a Antoninek? Trochę jakby za miastem, ale chyba jest dobrze skomunikowany z centrum, a do pracy można by rowerkiem przez lasek...

    No a na marginesie, forum kształci - chyba już wiem, skąd się wzięła nazwa kabaretu Tey ;)
  • Ja tam Wildę miło wspominam ;) choć nam kiedyś nie chcieli sprzedać w nocy sprita (potrzebowałyśmy do drinków) bo moja koleżanka się nie spodobała sprzedawcy :D 

    Miło wspominam też mieszkanie przy Rondzie Rataja :) ale to w czasach studenckiego imprezowania.

    Poznań jest najlepszy! I zazdroszczę Wam bardzo że się tam przeprowadzacie...
  • W Antoninku jest duży ruch - Volkswagen. Ale po za tym ok, tylko to już jest jeśli chodzi o komunikacje strefa B
  • edytowano listopad 2012

    SERENGETi

    a ja jestem urodzona w Poznaniu i tu mieszkam (teraz trochę za) i jak masz pracować w Malcie to przede wszystkim szukaj na osiedlu Polanka i okolice

    a po samej malcie, wokój jeziora wcale się źle nie spaceruje, o!

    a górny taras Rataj jest całkiem zielony, jeszcze wtedy budowali z rozmachem i są spore tereny pod place zabaw i do Malty blisko (rowerem super dojazd, osiedlowymi dróżkami) - mieszkałam tam ponad 20 lat

    z Os. Lecha czy Tysiąclecia to maltę będziesz prawie widzieć - tam ceny mieszkań do wynajęcia w 1500 powinny spokojnie się mieścić, podobnie z Os. Oświecenia (tam też jest fajny ryneczek) - tam też kilka miesięcy mieszkałam i było fajnie

    na Wildzie miszkałam 2 lata i od nikogo po niczym nie dostałam, przyjemny folklor, pogaduchy z ekspedientkami no i rynek wildecki :) acz pełno psich kup niestety, ale rowerem do Malty całkiem blisko, jeździliśmy rowerami z naszym pierworodnym

     nie pchałabym się ani do Antonika, ani na Warszawskie, bo tam korki i remonty obecnie, z Antoninka na Maltę to byś musiała rowerem sporo podeptać!

    jednym słowem WITAJ w Poznaniu :)

  • edytowano listopad 2012
    Ja radzę unikać okolic ul. Dymka/Szwajcarska - tam można trafić pewnie tanie mieszkanie i blisko do Malty tylko, że z "zapachami" browaru gratis. I to bynajmniej nie ma nic wspólnego z zapachem piwa. Nie mieszkałam tam, ale swego czasu miałam wątpliwą przyjemność przebywać tam dość często. Jak dla mnie nie do zniesienia na dłuższą metę.
  • Fakt Wilda ma swój niepowtarzalny koloryt. pracuję na Wildzie (no dobra to już prawie Dębiec).
  • ja mieszkałam na wierzbięcicach, niedaleko rynku wildeckiego, a biuro mieliśmy u kulczykowej w browarze, ach te czasy bez samochodu i stania w korkach :))

     

  • Na os.Tysiąclecia są fajne tereny zielone,plus przejdziesz przez Baraniaka i już w lesie jesteś.Tylko na Ratajach są masakryczne czynsze w porównaniu do Piątkowa.
  • Dopytuję o ten Antoninek, bo znalazłem tam nawet ciekawe mieszkanie, które po jakichś negocjacjach powinno się nawet zmieścić w budżecie... Ale to jeszcze i tak dopiero etap zbierania pomysłów, więc wielkie dzięki za wszystkie komentarze.

    @Gregorius, ze stronki ZTM wynika, że Antoninek to jednak strefa A: http://ztm.poznan.pl/bilety/strefy-taryfowe/

    @agatak, google maps podaje, że z Antoninka miałbym jakieś 4,5 km na Maltę, a tyle to ja codziennie dojeżdżam do obecnej pracy :)

    Tak jeszcze w temacie wynajmowania, gdzie byście szukali ofert poza portalami typu oferty.net, domiporta, szybko.pl, etc? Pytam, bo np. w Lublinie lepsza od stronek internetowych jest papierowa (!) gazetka z ogłoszeniami Anonse. Nieźle się tym zdziwiliśmy, kiedy szukaliśmy naszego pierwszego mieszkania...
  • Podczepię się pod wątek :)
    Jedziemy dziś na kilka dni do Poznania - jest coś wartego poznania, pokazania dzieciom? A może jakieś poznańskie kolędowanie urządzacie? Wprosiłabym się 
    :\">
  • ziwa: kolędowanie: tak, ale bez gitary ;-P

    Zobaczyć warto Ostrów Tumski, Stary Rynek, Farę. Dla dzieci: Koziołki (punkt 12:00 na ratuszu), Cytadela, Nowe Zoo.  Jak ktoś lubi secesyjną architekturę to warto odwiedzić Jeżyce (fanki  powiastek autorstwa pani Musierowicz też pewnie chętnie odwiedzą tę dzielnicę).

    a w ogóle: kulturapoznan.pl
  • Serengeti: gumtree.pl i gratka.pl
  • Poznań jest najlepszy! I zazdroszczę Wam bardzo że się tam przeprowadzacie...
    Chyba dawno tu nie byłaś, miasto tak podupadło, że aż wstyd.
  • No właśnie, pytanie czy będzie znów padać

  • @agatak: os. Polanka to fakt fajny wybór.
  • ziwa: kolędowanie: tak, ale bez gitary ;-P


    znaczy się mam zabrać gitarę?  :-))
  • Do spalenia jak najbardziej
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.