Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Muzyka która naprawdę robi wrażenie

2456743

Komentarz

  • coś mocnego na początek
    Śpiewające Dzieciaki
    Hossana
    To też fajne

    Lidie Pospieszalską już ktoś wymienił Jeśli chcecie jej posłuchać a warto to
    odwiedzić Lidia

    Tego gościa uwielbiają moje dzieciaki

    Lubię się pomodlić pieśniami Wspólnoty Miłości Ukrzyżowanej mają świetne słowa
    przykład 1
    przykład 2
    przykład 3
    przykład 4
    przykład 5
  • Do Prayboya
    Aby wstawić link należy
    wybrać drugą ikonkę od prawej (Kula ziemska z łańcuchem)
    skopiować link i wpisać opis.
  • [cite] Prayboy:[/cite]Jak wstawić tak ładnie obrazek z muzyką jak to zrobił Gregorius? Trzeba mieć staż na forum czy określoną w ustawie liczbę dzieci?

    [cite] zbyszek:[/cite]Do Prayboya
    Aby wstawić link należy
    wybrać drugą ikonkę od prawej (Kula ziemska z łańcuchem)
    skopiować link i wpisać opis.

    Prayboy'owi nie o to chodziło jak wstawić link, tylko jak wkleić wideo, ale Joanna już napisała.
  • [cite] Prayboy:[/cite]Jak wstawić tak ładnie obrazek z muzyką jak to zrobił Gregorius? Trzeba mieć staż na forum czy określoną w ustawie liczbę dzieci?

    Oczywiście, staż na forum najważniejszy (co najmniej 1000 komentarzy), a ponad to powinieneś wysuszyć samochód

    :wink:
  • U nas też REGGAEMOWA na stałe w samochodzie...jeździła z nami prawie dwa lata, nasz teraz już dwuletni Piotrek nie zasypiał przy niczym innym jak przy drugim utworze z tej płyty :)
    Teraz "przerabiamy" "Wielki błękit" ...poza tym lista baaaardzo długa
  • Faktycznie Gregoriusie nie doczytałem,

    ale była pierwsza w nocy.:wink:
  • [cite] mona:[/cite]Temat był muzyka, która robi wrażenie...
    Może mnie przeklniecie, ale...
    <a href=" tylko...</a>

    W sumie może dobrze, że za dużo nie rozumiem.... :shamed:

    Wysłuchałem tego w postawie zasadniczej.
    Czołem obywatele forumowicz!!!!!:cry:
  • No mówiłam, że robi wrażenie :rolling:
    Nawet bez łez się nie obeszło...
  • No i sam nie wiem co o tym Mozarcie myśleć... :confused:

    Ja tam zawsze Mozarta lubiłam...
    Od małego dziecka słucham i nigdy mi się nie znudził.
  • [cite] mona:[/cite]Temat był muzyka, która robi wrażenie...
    Może mnie przeklniecie, ale...
    <a href=" tylko...</a>

    W sumie może dobrze, że za dużo nie rozumiem.... :shamed:


    _________________________________
    TEN KAWAŁWK POSTAWIŁ MNIE NA BACZNOŚĆ TOWATZYSZKO MONO

    Piotr
  • Spocznij. Już się skończyło :tooth:
  • [cite] Gregorius:[/cite]
    [cite] Prayboy:[/cite]Jak wstawić tak ładnie obrazek z muzyką jak to zrobił Gregorius? Trzeba mieć staż na forum czy określoną w ustawie liczbę dzieci?

    Oczywiście, staż na forum najważniejszy (co najmniej 1000 komentarzy), a ponad to powinieneś wysuszyć samochód

    :wink:

    Już nie suszę. Jadę jutro rano do Gniezna do komisu oddać i odzyskać pieniądze, mam być tam "W samo południe". Nie mam rewolweru, więc jakby ktoś Anioł Pański jutro odmówił w tej intencji to na pewno wrócę w jednym kawałku. :cool:
  • +

    Obowiązkowo... w ciekawe okolice jedziesz. :wink:
  • O rewolwer dla Prayboya modlić się nie będę:bigsmile:
  • [cite] Prayboy:[/cite]
    Nie mam rewolweru, więc jakby ktoś Anioł Pański jutro odmówił w tej intencji to na pewno wrócę w jednym kawałku. :cool:

    Pomódl się aby Twój Anioł Stróż przemówił do Anioła Stróża tamtej osoby, to będzię wszystko dobrze.

    angelus.jpg

    Angelus Domini, nuntiavit Mariae.
    Et concepit de Spiritu Sancto.

    Ave Maria, gratia plena, Dominus tecum. Benedicta tu in mulieribus, et benedictus fructus ventris tui, Iesus. Sancta Maria, Mater Dei, ora pro nobis peccatoribus, nunc, et in hora mortis nostrae. Amen.

    Ecce ancilla Domini.
    Fiat mihi secundum verbum tuum.

    Ave Maria, gratia plena, Dominus tecum. Benedicta tu in mulieribus, et benedictus fructus ventris tui, Iesus. Sancta Maria, Mater Dei, ora pro nobis peccatoribus, nunc, et in hora mortis nostrae. Amen.

    Et Verbum caro factum est.
    Et habitavit in nobis.

    Ave Maria, gratia plena, Dominus tecum. Benedicta tu in mulieribus, et benedictus fructus ventris tui, Iesus. Sancta Maria, Mater Dei, ora pro nobis peccatoribus, nunc, et in hora mortis nostrae. Amen.

    Ora pro nobis, sancta Dei Genetrix.
    Ut digni efficiamur promissionibus Christi.

    Oremus. Gratiam tuam, quaesumus, Domine, mentibus nostris infunde; ut qui, Angelo nuntiante, Christi Filii tui incarnationem cognovimus, per passionem eius et crucem, ad resurrectionis gloriam perducamur. Per eundem Christum Dominum nostrum.
    Amen.
  • Niewiele z tej łaciny rozumiem
  • [cite] zbyszek:[/cite]Niewiele z tej łaciny rozumiem
    Prayboy prosił o "Anioł Pański", to wkleiłem (i się pomodliłem)
    Acha, obowiązkiem każdego katolika jest znajomość języka łacińskiego (czy jakoś tak, nie mogę znaleźć cytatu)
  • Do czego się ten obowiązek przyda, żeby zrozumieć księdza, który będzie odprawiał po łacinie ?
    To może lepiej niech ksiądz odprawia w języku powszechnie uznawanym za urzędowy w danym kraju.
  • [cite] zbyszek:[/cite]Do czego się ten obowiązek przyda, żeby zrozumieć księdza, który będzie odprawiał po łacinie ?

    oczywiście. no i żeby zrozumieć stopki coponiektórych na tym forum ;)
    A łacina jest piękna. Przecież to fantastyczne, gdy cała bazylika modli się z papaieżem Ave Maria, gratia plena...
  • [cite] sylwia1974:[/cite]U nas też REGGAEMOWA na stałe w samochodzie...jeździła z nami prawie dwa lata, nasz teraz już dwuletni Piotrek nie zasypiał przy niczym innym jak przy drugim utworze z tej płyty :)
    Teraz "przerabiamy" "Wielki błękit" ...poza tym lista baaaardzo długa

    Staś zawsze woła o Reggae'mowę, właśnie #2 jest jego ulubiony (później #5 i #9).

    (-:

    Widać, że chłopaki poznaniaki. (-;
  • [cite] zbyszek:[/cite]
    To może lepiej niech ksiądz odprawia w języku powszechnie uznawanym za urzędowy w danym kraju.
    Rozumiem, że w pod tym kątem jesteś w stanie aktywnie uczestniczyć w Mszy św np w Chinach? No i patrz tu
  • Przecież to fantastyczne, gdy cała bazylika modli się z papaieżem Ave Maria, gratia plena...

    Tylko czy to, aby na pewno jest obowiązek katolików, znać łacinę jak twierdzi Gregorius?

    Moim zdaniem nie jest to obowiązek. Jak ktoś chce się modlić z papieżem po łacinie na placu św Piotra to proszę bardzo.
  • [cite] zbyszek:[/cite]
    Tylko czy to, aby na pewno jest obowiązek katolików, znać łacinę jak twierdzi Gregorius?
    Obowiązku nie ma ale jest zalecane.

    "Należy ubolewać nad tymi, a wielu jest takich, którzy bez miary pochłonięci niezwykłym postępem nauk odrzucają lub ograniczają studium języka łacińskiego i inne nauki tego rodzaju. Tą samą pobudzeni koniecznością sądzimy, że trzeba naprzód kroczyć inną drogą. Im bardziej zakorzeni się w duszy ludzkiej to, co odpowiada naturze i godności ludzkiej, tym bardziej będziemy się czuli zmuszeni zdobywać to, co duszę uszlachetnia i przyozdabia, by nieszczęśni ludzie nie stali się podobnie jak wytwarzane przez nich maszyny, zimne, szorstkie i pozbawione serdeczności" (Pius XII, Alloc. Magis quan, 23 nov. 1951: A.A.S. 43 (1951) 737.)

    "Nie należy też zaniedbać możliwości, by sami wierni zostali wychowani tak, aby znali najbardziej powszechne modlitwy po łacinie i śpiewali niektóre części liturgii na sposób gregoriański" (Benedykt XVI, SACRAMENTUM CARITATIS)
  • Łacina jako język Kościoła Powszechnego nigdy nie została "odwołana", a teraz, jak cytuje powyżej Gregorius, Papież nawołuje do przywrócenia należnego jej miejsca. Poza tym, moim zdaniem, znajomość przynajmniej podstaw łaciny powinna być znakiem ozpoznawczym osób należących do kręgu łacińskiej cywilizacji. To jest nasze dziedzictwo. A znając łacinę, bez problemu uczysz się kolejnych języków (francuskiego, włoskiego, angielskiego), bo rdzeń słów ten sam (nawet rumuński staje się łatwiutki).
  • [cite] Socrat:[/cite]
    Widać, że chłopaki poznaniaki. (-;
    Też jestem stara poznańska pyra (jeżdżę bimbom na migane z moją melą, zajadam pyry zez gziką albo redyszkami przy czym mi się kalafa rusza, wynoszę burdel na gemyle, itp) a za regge nie przepadam. Więc może jednaj nie jestem Poznaniakiem?:shocked:
  • Czy jesteś w wieku 2-4 lata i jeździsz w foteliku w II rzędzie?
  • [cite] Marcelina:[/cite]Łacina jako język Kościoła Powszechnego nigdy nie została "odwołana", a teraz, jak cytuje powyżej Gregorius, Papież nawołuje do przywrócenia należnego jej miejsca. Poza tym, moim zdaniem, znajomość przynajmniej podstaw łaciny powinna być znakiem rozpoznawczym osób należących do kręgu łacińskiej cywilizacji. To jest nasze dziedzictwo.
    :clap::clap::clap:
    A znając łacinę, bez problemu uczysz się kolejnych języków (francuskiego, włoskiego, angielskiego), bo rdzeń słów ten sam (nawet rumuński staje się łatwiutki).
    Czemu "nawet" rumuński, raczej "zwłaszcza", bo to język romański
  • [cite] Socrat:[/cite]Czy jesteś w wieku 2-4 lata
    Jak odejmiesz parędziesiąt, to tak.
    i jeździsz w foteliku w II rzędzie?
    Nie, jeżdżę między fotelikami w II rzędzie. A ci na fotelikach lubią np Elvisa.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.