Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Obozy, kolonie dla dzieci

edytowano kwiecień 2009 w Pomagajmy sobie
Planując tegoroczne wakacje rozważamy wysłanie starszych dzieciaków (13 i 11 lat) na jakiś obóz. Ważna jest kwestia bezpieczeństwa. Ale też nie bez znaczenia formacja duchowa.
Moze znacie coś takiego? Może Wasze dzieci korzystały? Możecie konkretnie coś polecić?

Będę wdzięczna...
«134

Komentarz

  • edytowano marzec 2016
    Ja polecam obozy organizowane przez ośrodki kulturalne związane z formacją w Opus Dei. Moje dziecko jeszcze nie było, ale sama organizowałam kilka, nigdy nikomu nic się nie stało, formacja była (codzienna Msza św., Różaniec, pogadanki o cnotach ludzkich), zabawa też, dobre wykorzystywanie czasu, super atmosfera, dzieci wracały zadowolone i chciały jechać z nami za rok.

    dla chłopaków:

    Klub Potok (www.potok.waw.pl)

    dla dziewcząt :

    Klub Filary (W-wa) tylko, że tu jeszcze nie ma informacji o obozie, ale obóz na pewno będzie - pewnie na początku wakacji.
    Klub Fontanna (W-wa) (www.fontanna.waw.pl)
  • Joanno, tylko, ze te obozy są chyba tylko dla dzieci, które uczestniczą w zajeciach klubu:cry:
    A może wiesz o innych zorganizowanych formach wyppoczynku pod patronatem opus dei?
  • [cite] Malgorzata32:[/cite]Joanno, tylko, ze te obozy są chyba tylko dla dzieci, które uczestniczą w zajeciach klubu:cry:

    Nie, nie tylko. Tzn. wiadomo - dzieci, które chodzą do Klubu mają pierwszeństwo przy zapisach, ale jak zapiszecie się odpowiednio wcześniej to na pewno będzie dla Was miejsce. Na zajęcia w Warszawie przychodzi średnio 20-25 dzieci, a obozy są organizowane dla 50-70. W niektórych miastach nie ma jeszcze ośrodków ani klubów a są rodzice, którzy z Dziełem sympatyzują, oraz przyjaciele tych rodziców itp. Na pewno warto zadzwonić i się spytać.
    Nie wiem czy bliżej Ci do Warszawy, czy do jakiegoś innego miasta... są też ośrodki w Szczecinie, Krakowie i w Poznaniu... na stronach, które podałam poprzednio są linki do ośrodków w innych miastach.
  • a ja szukam dla dziewczynki 9 letniej odpowiedniej kolonii, żeby mi złych nawyków nie przywiozła w prezencie . pilnie na lipiec
  • Co roku nasza brygada wyjeżdża na 2-tyg. rekolekcje oazowe. Kiedy mieszkaliśmy w Gdyni, były to okolice trójmiasta teraz (od 2 lat)- Rumia ;Salezjanie ośrodki mają porozrzucane po całej Polsce, więc i co nieco Polski zobaczą i o Ducha jestem spokojna:boogie: Na naszych chłopaków rekolekcje działają znakomicie, tacy są potem przez jakiś czas wyciszeni... ułożeni... i wiem, że jest możliwość wyjazdu dla dzieci, które nie są w formacji, a często po takich rekolekcjach wstępują w szeregi oazowiczów (przeważnie zależy to, od księdza prowadzącego, ale nie słyszałam, aby któryś kiedyś odmówił).
    K
  • To ja jeszcze o obozie Klubu Iskierka - dla dziewczynek, bo właśnie dostałam informacje, co, gdzie, kiedy i za ile (wieczorem będzie na stronie www). Minął już termin zapisów dla Klubowiczek, więc teraz może zapisywać się już każdy:

    W tym roku zapraszamy wszystkie dziewczynki po 4, 5 i 6 klasie na obóz letni na Kaszuby,
    termin obozu to 28.06 do 6.07, miejsce Kiełpino, niedaleko Gdańska
    przybliżony koszt to ok 880 zł ( koszt jest uwarunkowany wyższymi cenami za nocleg w tym regionie w porównaniu do miejsc z poprzednich lat),
    zapisy (do wyczerpania miejsc) u Zuzanny Wiewiorowskiej - 0 503 06 29 21, zwiewiorowska@gmail.com
    Jeśli zdecydują się Państwo na wyjazd proszę do 10.05 wpłacić bezzwrotną zaliczkę w wysokości 300 zł
  • Joanno, a czy są inne terminy? My tu zaczynamy wakacje dopiero ok 25 lipca, więć sierpień byłby dobry...
  • Jej , przepraszam, że dopiero dziś odpowiadam - nie zauważyłam że są tu nowe wpisy...

    TAK - mogą byc dziewczynki spoza W-wy i zaliczka jest wliczona w sumę, jeśli więcej jedzie dzieci np 2 lub 3 siostry to myślę, że można negocjować cenę - tak przynajmniej kiedyś było, że dla wielodzietnych były zniżki :wink: zwykle symboliczne, ale zawsze to coś...

    Co do innych terminów to raczej wątpię by były w sierpniu, tzn. z Iskierki na pewno nie ma, a z innych Klubów - z różnych powodów te obozy (dla dziewczyn starszych też) zazwyczaj organizowane są na przełomie czerwca i lipca oraz w lipcu.
  • Małgorzato, bardzo się cieszę :bigsmile:
    Dopiero przed chwilą miałam czas by wrzucić to info na stronkę Iskierki :wink: dałam Wam fory :wink:
  • Małgorzata
    choć wieczorem padam i zasypiam czasem w ubraniu,

    :cool:[/quote]

    nie cierpię tego stanu - budzę się nad ranem wściekła i już nie mogę zasnąć - mówiłam ostatnio o tym przy pewnym kawalerze i odpowiedział ,że on tak miał , jak ostro pił :crazy:
  • mam to samo.......mycie zębów o 2 w nocy......jak mąż wyrzuci z łóżka......karmienie piersią w ogóle działa na mnie nasennie:wink:
  • [cite] sylwia1974:[/cite]mam to samo.......mycie zębów o 2 w nocy......jak mąż wyrzuci z łóżka......karmienie piersią w ogóle działa na mnie nasennie:wink:

    też lubię ten usypiacz- dlatego każde z dzieciaków karmiłam ponad rok:thumbup:

    ten wątek jest o koloniach a my o budzeniu się w ubraniach nad ranem, jesteśmy wielowątkowe .... :cheer: pewnej nocy uciskana swetrami ( na mnie)przebudziłam się wściekła i krzyknęłam do męża - mogłeś mnie rozebrać...:crazy:




    mój syn , chyba wtedy czteroletni obudził się rano w rzeczach z poprzedniego dnia i bardzo zadowolony krzyknął - huraaaa nie muszę się ubierać!!
  • mnie mąż czasem rozbiera przez sen ( w kontekście wypowiedzi matka5) nie zrozumieć opacznie:cool:
  • słuchaj Sylwia czy taki stan jw - permanentnego zmęczenia jest argumentem za czy przeciw , jeśli chodzi o posiadanie dzieci ??
    :shocked:

    obejrzałam wasze piękne zdjęcia świąteczne i one są odpowiedzią :cheer:
  • Ja też bardzo lubię stronę Sylwii , jest inspirująca ...:smile:
  • Oj Sylwio, uwielbiam zaglądać na Waszą stronkę, jest wzruszająca, poruszająca. Szczególnie to zdjęcie z I Komunii dzieci, gdze jesteś Ty z maluzhami, taka rozpromieniona, uśmiechnięta, one też takie jasne, w oczach blask młości, najlepsza reklama welodzietności. I chociaż zdaję sobie sprawę, że codzienność może byc trudna, to ten blask pokazuje, co jest w głębi.
  • Taka strona to też "dawanie świadectwa publicznie" a przynajmniej jakiś redaktor nie zrobi z takiej rodziny "dziwowiska".
  • o dzięki :) no to nasz sposób na dawanie świadectwa ....właściwie dzieło męża

    Jak mam odpowiedzieć czy ten stan zasypiania w ciuchach ( którego notabene niecierpię) jest za czy przeciw posiadaniu dzieci.....
    Nie lubię tego stanu, ale dzieci lubię ogromnie i zasypiać przy nich też, a jak mąż rozbiera.....to też lubię....:shamed: więc chyba same argumenty "za"

    Oczywiście codzienność bywa trudna, ale kiedyś mój maż jeszcze "nie mąż" powiedział, że nie chce łatwego życia tylko pięknego :) - sprawdziło się jak proroctwo :wink:
  • Wciąż szukam jakiejś "wartościowej" propozycji wypoczynku dla 11 letniej dziewczynki w terminie początek sierpnia.
  • Jak umie spac na drzewie i pije wode z rzeki to polecam zawiszaków...

    http://www.fse.pl/index.php?page=4&subpage=2
  • Zapisałam syna na obóz dla chłopców w Rudzie w terminie 1-12 sierpnia.
  • A w jakim wieku zaczęliście wysyłać dzieci na kolonie /obozy ?
  • to zależy od dziecka, synek ma 6 lat i sam nie pojedzie, córka mogłaby w jego wieku bez problemu, teraz ma 8,5 roku i jedzie na dwa wyjazdy (kolonia+oaza), synek na tydzień z babcią (mam nadzieję że wytrzyma) a potem ja dołączę. córka już była na zimowisku
  • Wciąż drążę temat...
    Obdzwoniłam wszystkie polecane oferty. Ale albo brak miejsc albo termin nie pasuje...Zresztą większość ofert jest dla dzieci, które w ciągu roku szkolnego uczestniczą w jakichś zajeciach. A my jesteśmy "z zewnątrz" Tak więc moje dziewczyny są dalej "na lodzie". Oczywiście jest wiele różnych ofert w necie. Tylko, że ja boje się tak wysyłać dzieci "w ciemno".
    W grę wchodzi jedynie termin od 25 lipca do połowy sierpnia...Najlepiej ze zorganizowanym dojazdem (z Warszawy lub okolic, bo nie bardzo uśmiecha mi się jechać na drugi koniec Polski, zwłaszcza, że mąż będzie jeszcze wtedy pracował)Ważna jest też opieka duchowa...
    Moje dziewczyny mają 11 i 8 lat...

    @ Taw
    Z zawiszakami też nie wypaliło :cry:

    [cite] Monika73:[/cite]A w jakim wieku zaczęliście wysyłać dzieci na kolonie /obozy ?

    Moniko, moje starsze dzieci wyjeżdzały pierwszy raz w wieku ok.8 lat. Wtedy jeździły razem. Ale im są starsze coraz bardziej dochodzę do przekonania, że dobrze jest rozdzielić rodzeństwo na takie wyjazdy. Zeby od siebie "odpoczęli"...


    I jeszcze mam pytanie- ktoś z Was wysyłał może dzieci na wyjazdy organizowane przez Stowarzyszenie PARAFIADA???
  • @ Taw
    Z zawiszakami też nie wypaliło :cry:
    No to chyba w grę wchodził termin bo nowych raczej biorą... Klara zaczęła od obozu i jej się spodobało.
  • Ola tez bardzo chciała na obóz...
  • Podbijam...Bo jak przed rokiem temat znów aktualny.
    Szukam jakieś propozycji wypoczynku dla dziewczyn w wieku 9 i 12 lat oraz chłopaka14 lat.
    Termin -pierwsza połowa sierpnia.
  • Wysłałam syna (lat 14) na obóz z Regnum Christi.

    Żegnając go, rzuciłam: Zachowuj się przyzwoicie.

    Obok stał ojciec innego chłopca i rzekł: "zachowuj się przyzwoicie... przecież nie po to jedzie się na obóz".

    Ja na to:"Ale przecież nie po to wysyłam go na obóz z księżmi, żeby się się zachowywał nieprzyzwoicie, tylko po to, by..."

    "Uspokoić swoje sumienie" - podpowiedział ów ojciec.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.