Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kto zrobił przepyszne tarty na ostatniej Akademii Mamy Róży??

edytowano kwiecień 2016 w Kuchnia
Mam pilna prośbę, a nie umiem inaczej się skontaktować z Wami dlatego zakładam nowy watek. Na ostatniej Akademii jadłam przepyszne tarty, jedna z pieczarkami druga z cukinią. Bardzo proszę o kontakt osobę/ osoby która je popełniła/y. Zobowiązałam się przygotować poczęstunek na czwartek na poważna imprezę i teraz mam 4 dni żeby się nauczyć robic te tarty. Błagam pomóżcie, proszę o przepisy i wskazówki.
«1

Komentarz

  • hop do góry
  • http://wielodzietni.org/discussion/17245/wytrawna-tarta#Item_32
    obstawiam że to była Mańka :) ale moze tu coś znajdziesz
  • Dzięki, przejrzałam już ten wątek i znalazłam fajny przepis na ciasto, tylko chciałam o te farsze dopytać, bo te z pieczarkami to mogę jeszcze próbować sama odtworzyć, a w drugiej poza cukinią nie umiem zidentyfikować składników:)
    Okazało się, że impreza w nastepny czwartek  jednak, a wczoraj już zrobiłam pierwsza w życiu tartę z łososiem, fetą i szpinakiem i wyszła całkiem dobra może nie będzie obciachu jak zrobię ten catering (na konferencję prasową...)
  • Autorką wszystkich dobrych rzeczy do jedzenia na Akademii jest @Mańka
    Ale to kwestia geniuszu, nie przepisu...
  • @mańka, @Anka - a te ciasteczka, które moje dziewczyny dostały na odchodne u Anki? Te ciasteczka nazywają się ' mamusiu czemu ty takich nie robisz' - mogłabym o przepis się uśmiechnąć i dostać? :)
  • Za tym wszystkim stoi @mańka :)
  • Autorką wszystkich dobrych rzeczy do jedzenia na Akademii jest @Mańka
    Ale to kwestia geniuszu, nie przepisu...
    Domyślam się i nie śmiem porównywać, aczkolwiek pewne uzdolnienia w tym kierunku posiadam;)
  • @apolonia - wysłałam Ci pw
  • @Apolonia, czy jutro wybierasz się do Klubu, bo w ferie są tam są dzieciaki z "Zima w mieście" i jak się wytoczę z domu, to zapytam, czy nas wpuszczą.
  • Wybieram się chociaż mały ma katar lekki wiec gdyby mu sie pogorszyło to nie. Pewnie będziemy sporo wczesniej bo będę prosto z badań wracać. Do zobaczenia mam nadzieje:)
  • Pytałam w OJ, możemy skorzystać z małej sali. Do zobaczenia!

  • @mańka - a przepis na ciasteczka bardzo strzeżesz? 
  • Cześć dziewczyny,cieszę się że Wam smakuje, a to nie kwestia geniuszu, tylko bycia żoną Mańka :)

    Nie strzegę, podam Wam przepisy pod wieczór, bo teraz idę na sanki i idę odwiedzić super sklep do hand made , 
  • Oj, to przechlap. Jeżeli to by nie była kwestia przepisów, tylko geniuszu, to jeszcze niektóre mogły mieć nadzieję, że się im uda... A tak, bycie żoną Mańka, to jednak poza naszym zasięgiem... :)
    Podziękowali 2Aniuszka Katia
  • Oj, to przechlap. Jeżeli to by nie była kwestia przepisów, tylko geniuszu, to jeszcze niektóre mogły mieć nadzieję, że się im uda... A tak, bycie żoną Mańka, to jednak poza naszym zasięgiem... :)
    hehe:D



    Ja też juz wcześniej podpytywałam o przepis na ciasteczka:)
    Pyszne były!
  • zamawiam na następną akademię coś z kategorii "Bez": bezglutenowo, bezmlecznie i bezjajecznie.
    Inaczej nie jadę ;)
  • @Haku - to ja coś przywiozę.
  • edytowano styczeń 2013
    @Haku - to ja coś przywiozę.
    A, to się teraz COŚ nazywa?  =))
    nie daj się nabrać, Haku! 
    to na pewno będzie jaglanka!
    Podziękowali 1Katia
  • Fela ostatnio mówi "Kaka? kaka?" (kaszka?), podaję jej przygotowane śniadanko, a ona rozczarowana. " Ne". " Fuj." (jaglanka)

    ;)
  • edytowano kwiecień 2016
    przepis na nadzienie do tarty

    1 duża cukinia, 1 duży por, łyżeczka chili, tymianek. oregano , 200g sera feta.
    podsmażam warzywa, dodaje ser , wrzucam na spód, piekę 15 -20 mni

    ciasteczka owsiane
    1szkl mąki pszennej,
    1 szkl drob cukru ( ja daję mniej)
    1 szkl wiórków kokosowych
    2szkl pł owsianych ( daję pól na pół górskich i błyskawiczne)
    125g masła
    2łyżki miodu
    1łyżeczka sody
    3 łyżki wrzącej wody
    rozpuszczam masło z miodem
    suhe składniki dokładnie mieszam, 
    sode rozpuszcam we wrzątku

    Wlewam masło z miodem do suchych składników, następnie sodę, porządnie wymieszać, po chwili będą składniki lepkie, wówczas lepię kulki wielkości orzecha wł, kładę na blachę i rozpłaszczam ,
    Ciastka bardzo rozlewają się, więc trzeba zachować spore odległości między nimi. ja kładę ok 25 szt.
    piec 10-15 mni w 180, ciastak mają być złociste, czekać aż dokładnie wystygną, bo po upieczenu są nadal miękkie, po ostygnięciu twardnieją. Wkładam do pojemnika, z każdym dniem są coraz lepsze.

    Smacznego
  • @ Manka, wielkie dzieki za ten przepis!!! Wlasnie szukam przepisu na cos na podwieczorek, chcialam zrobic nalesniki, ale jajek brak :(  wiec i inne racuchy odpadaja, bez jaj sie nie da ;)
  • Melduje, że zrobiłam dzis obie tarty, nie tak dobre jak Mańki ale całkiem smaczne. Wielkie dzięki za przepis i inspiracje!
  • Ide robic ciasteczka owsiane...
  • Zrobione. Duzo mankowych ciasteczek. Z poczwornej porcji. Szybko sie robi.
    PYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYSZNE!

    A jutro na powrot meza tarta bedzie.
  • Ciasteczka owsiane są r-e-w-e-l-a-c-y-j-n-e!
    Dziękuję za przepis
  • Upne; ) mam ochotę na ciasteczka na jutro może wy tez?
  • No ja sobie właśnie je zaplanowałam na wieczór, dobrze, ze upięłaś :D
  • Ja tez na wieczór, wyjatkowo nie mam ochoty dzis na pieczenie z dziećmi; ) a to są jedyne owsiane ciasteczka które wychodzą mi chrupiące.
  • zrobiłam ciasteczka, mniam ....
    orkiszową dałam zamiast pszennej ... i zjem je wszystkie do północy
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.